Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди две седмици ми се заключи телефона след рестор. Не мога да намеря предишния собственик От Applе не го отключват. Причината за това е че изискват от МТел копие от фактурата на която фигурира IMEI номера а от оператора отказват да ми я предоставят. Това е в разрез с политиката на Apple и въпроса става правен. Питането ми е следното. Има ли възможност да активирам с някакъв софтуер устройството и да мога да ползвам и като GSM. Апарата е заключен към МТел и се ползва само с карти от оператора.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фактурата се предоставя само на фактичаския собственик, който фигурира там и е съвсем нормално да откажат да я предоставят.
Ако ставаше така, всеки щеше да иска нещо си и да му бъде роднесено на тепсия.

Относно въпроса - не, няма начин или дори да се намери вариант, той струва такива пари, че обезмисля манипулацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно предишния му собственик, е решил да те прецака. Не се е заключил сам, собственика го е направил. А факта, че не можеш да го намериш, не ти ли говори нещо ? Кажи какъв е IPhone-а, ако е 5s/6/6 plus си заслужава манипулацията, но не и при например 4. И какво ти изписва, пълен имейл или замаскиран ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iPhone 4 e-mail e замаскиран но аз знам кой е както и този за iTunes, който е ползвал Когато го взех ми беше казано че е с iCloud Винаги съм ползвал Windows Phones' Премахнах акаунта и реших да ресторна телефона За предишния собственик мисля че живее извън страната в USA и е българен Не ми отговаря на писмата, защото не влиза в пощата си Може да е жив може и да е починал Вариантите са много Това е цялата история

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Iphone 4 не си заслужава особено. Най-вече, защото подръжката му изтече. (софтуерната) Преминавай към по-нов модел, или си вземи смартфон с Android при който 100% няма да има нещо подобно. :) (ако се случи нещо, влизаш в recovery-то и затриваш всичко)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах iCloud активацията и въведох моя account ;) Единствения проблем който остана е активацията към оператора Не мога да разбера защо след като е заключен към МТел не се активира с карта на оператора. Изписва ми No Service

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах iCloud активацията и въведох моя account ;) Единствения проблем който остана е активацията към оператора Не мога да разбера защо след като е заключен към МТел не се активира с карта на оператора. Изписва ми No Service

От къде си сигурен че изобщо телефона е заключен към М-Тел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си R-Sim. Слага се заедно с картата, можеш да видиш как действа в YouTube.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато купих телефона ми беше казано че е кодиран към МТел което мен не ме притеснява.

Преди малко от сервиз потвърдиха че е заключен към МТел Не мога да разбера защо с карта от оператора телефона не се активира т.е. не мога да ползвам като GSM Има ли разлика каква SIM е поставена в апарата преди активация .Предплатена или на договор Мрежата все пак е една и съща би трябвало това да не е проблем

Отностно разкодирането или ще е с RSIM или по нормалния начин с IMEI но не знам колко ще ми струва към МТел От оператора ми отказват отключване понеже телефона не е на мое име

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато купих телефона ми беше казано че е кодиран към МТел което мен не ме притеснява.

Преди малко от сервиз потвърдиха че е заключен към МТел Не мога да разбера защо с карта от оператора телефона не се активира т.е. не мога да ползвам като GSM Има ли разлика каква SIM е поставена в апарата преди активация .Предплатена или на договор Мрежата все пак е една и съща би трябвало това да не е проблем

Отностно разкодирането или ще е с RSIM или по нормалния начин с IMEI но не знам колко ще ми струва към МТел От оператора ми отказват отключване понеже телефона не е на мое име

Я кажи как махна iCloud ? Че всичко де го пишеш ми е малко странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи как махна iCloud ? Че всичко де го пишеш ми е малко странно.

Предполагам е издирил собственика, заплашил го е да го направи на консерва и той му е казал паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.