Премини към съдържанието
Herbaliser

OpenSUSE 13.2 KDE: настройки на интернета

Препоръчан отговор

Здравейте,

наскоро преминах от Ubuntu MATE на OpenSUSE 13.2 KDE и все още не мога да намеря начин да си въведа настройките на интернета в системата. Гледах какви ли не видеа, четох всякакви статии, форуми, но не мога да се оправя... Това дистро ми е тъмна Индия, доста по-различно е от Ubuntu и Ubuntu MATE, с които бях свикнал и се справях добре.

С дефолтските настройки в повечето случаи имам нет (засега), но понякога пада и може да го чакам с часове след десетки рестарти....

Ако някой има идея как да реша този проблем, ще бъде благодарен!

Редактирано от Herbaliser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте малко повече информация, за това какво сте правили като настройки, каква е връзката PPPoE, DSL? Иначе на така зададен въпрос, никои няма да ви отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

наскоро преминах от Ubuntu MATE на OpenSUSE 13.2 KDE и все още не мога да намеря начин да си въведа настройките на интернета в системата. Гледах какви ли не видеа, четох всякакви статии, форуми, но не мога да се оправя... Това дистро ми е тъмна Индия, доста по-различно е от Ubuntu и Ubuntu MATE, с които бях свикнал и се справях добре.

С дефолтските настройки в повечето случаи имам нет (засега), но понякога пада и може да го чакам с часове след десетки рестарти....

Ако някой има идея как да реша този проблем, ще бъде благодарен!

Ако се взимат адреси по DHCP не настройвате нищо, адаптера си взима настройките автоматично. За падането на връзката вероятно си има друга причина. Изяснете ни повече каква е конфигурацията на мрежата, и ще помагаме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз никакви настройки не съм правил, оставил съм го както е по дефолт. Вчера от доставчика ми казаха къде какво да въведа, доста неща промених, но след това връзката съвсем изчезна и се наложи да преинсталирам, за да се върнат дефолтските настройки. От тогава не смея да пипам.

Мисля, че връзката е DSL, но не съм сигурен.

Ето това е конфигурацията в момента:

snapshot13.png

snapshot12.png

snapshot11.png

snapshot9.png

snapshot10.png

snapshot8.png

snapshot7.png

snapshot6.png

snapshot5.png

snapshot4.png

snapshot3.png

snapshot2.png

snapshot1.png

Редактирано от Herbaliser
Опитах се да направя изображенията по-малки, но не успях (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здраво сте се омотали в настройките. Просто, изберете от мрежовите настройки "Свързване чрез network-manager" и се свържете през него, подобно на Ubuntu с която сте свикнали. Ако сте с PPPoE, трябва да инсталирате и пакета rp-pppoe за вашата версия на дистрибуцията, защото в последната версия на Open SUSE, без него не може да се създаде връзка.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

cybercop, това ли имате предвид:

c657226164a139e2.png

Между другото, преминах на OpenSUSE Leap 42.1 с KDE Plasma 5, ако това има значение ....

Редактирано от Herbaliser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от cybercop
      Пускам тема за един универсален метод за инсталиране на Firefox, независимо от дистрибуцията.
      Първо сваляте пакета от официалния сайт. Най- добре е да го направите от списъка с локализациите, за да се избегнат грешки с автоматичното разпознаване на локализацията и архитектурата.
      https://www.mozilla.org/bg/firefox/all/
      Браузъра е окомплектован с езиковата добавка, българските речници и дори шрифтове.
      Разархивирате пакета, отваряте файловия мениджър с администраторски права и поставяте папката firefox от архива в /opt директория.
      https://s25.postimg.org/qzj5w37sf/firefox.png
      С това, браузъра е инсталиран.
      За да го ползвате комфортно е добре да направите един  стартер за менюто на програмите, който да сложите в /usr/share/applications и един пряк път до изпълнимия файл на приложението, който да сложите в usr/bin за да го ползва графичната среда за файловите асоциации (MIME типовете).
      Пускам един пакет  в който има готов стартер и пряк път и откъдето да поглеждате, кое, къде се намира, защото съм описал директориите подробно.
      https://yadi.sk/d/Wn7IjvOr3Skd5d
      При излизане на нова версия, браузъра ще ви покаже уведомление за това и автоматично ще ви препрати към връзка от която да я изтеглите. Сваляте архива с новата версия, разархивирате и  поставяте папката (firefox) на мястото на старата в /opt директорията. Цялата операция отнема няколко секунди. Прекият път и стартера си остават същите. Те се създават еднократно.
      Успех !

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Mastan Myumyunov
      Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.