Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

тъй като започвам да усещам повишаване в температурата , очевидно е дошло време да почистя лаптопът си професионално , колкото и да нямам нужното време , за да го направя . Преди време опитвах с разни методи със сгъстен въздух и тем подобни , но просто явно не става . Очевидно трябва да го занеса в сервиз , но в кой по-точно ? Можете ли да ми препоръчате добър сервиз в София , където да съм сигурен , че ще си свършат работата както трябва ?

Второто нещо , което ме интересува е необходимо ли е лаптопът да се оставя там или мога да отида , да изчакам да свърши процедурата и да си го взема веднага ? Питам , тъй като едва ще отделя време да отида веднъж , не ми се мисли , ако се налага да ходя два пъти .

Благодаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е лаптопа да се почиства на 6 мес., но най-добре ти си знаеш как го ползваш. Освен почистването в сервизите и сменят термопастите на процесора. Попитай някой познат за близък и качествен сервиз около Вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! :)

Пишеш в Гугъл : "Компютърен сервиз София" и си избираш един от всички посечени резултати! ;)

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е лаптопа да се почиства на 6 мес., но най-добре ти си знаеш как го ползваш. Освен почистването в сервизите и сменят термопастите на процесора. Попитай някой познат за близък и качествен сервиз около Вас.

Да , зная че е препоръчително на 6 месеца , а е минала повече от година , от момента , в който е пуснат за пръв път . Точно затова съм решил да го направя , тъй като съм достатъчно закъснял така или иначе .

Здравей! :)

Пишеш в Гугъл : "Компютърен сервиз София" и си избираш един от всички посечени резултати! ;)

Успех! ;)

За това и сам се досетих , но ми се искаше да събера и гледни точки на хора , които са минали през тези сервизи , за да мога да избера такъв , след който няма да съжалявам .

И другото , което ми е много важно е втората част на мнението ми , а именно

Второто нещо , което ме интересува е необходимо ли е лаптопът да се оставя там или мога да отида , да изчакам да свърши процедурата и да си го взема веднага ? Питам , тъй като едва ще отделя време да отида веднъж , не ми се мисли , ако се налага да ходя два пъти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И другото , което ми е много важно е втората част на мнението ми , а именно....

Ами така като гледам,ето тук сам си,си отговорил на въпроса!

Обикновено компютрите се оставят в сервиза за по - обстоен преглед за разрешаване на проблемите които има!

А,ако държиш предложи на някой колега от форума,който разбира да ти оправи/почисти лаптопа срещу някой и друг лев на място,за да не си оставяш лаптопа в сервиз! ;)

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така като гледам,ето [url=https://www.kaldata.com/forums/topic/245757-температура-на-cpu-след-почистване-със-сгъстен-въздух/?do=findComment&comment=3203860]тук сам си,си отговорил на въпроса!

Обикновено компютрите се оставят в сервиза за по - обстоен преглед за разрешаване на проблемите които има!

А,ако държиш предложи на някой колега от форума,който разбира да ти оправи/почисти лаптопа срещу някой и друг лев на място,за да не си оставяш лаптопа в сервиз! ;)

Успех! ;)

Леле , съвсем я бях забравил тая тема . Благодаря ти , че ми припомни .

Иначе аз не искам да ми се прави диагностика на лаптопа , че да го оставям в сервиза . Искам единствено да се изчисти от прахта и евентуално да се подмени термопяната на процесора . В общи линии преко сили ще успея да намеря 1 ден , в който искам да свърша работата по възможност с едно отиване . Затова питам . Явно утре ще им презвъня и ще ги разпитам как стоят нещата . Ориентирах се главно към 2 места - Вали Компютърс и Сервиз БГ . Странното е , че във Вали Компютърс за почистване и профилактика на лаптоп дават цена 18 лв , а за почистване в Сервиз БГ дават цена от 35 лв . Възможно ли е реално да има такава голяма разлика за еднаква услуга ?

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен почистването на един лаптоп е като преинсталиране на Уиндоус - може да се извърши във фирма срещу заплащане, но съвсем безпроблемно може да си го почисти и самия притежател.

За целта са необходими 2 неща: Първо - да си купите за около 10лв. една спринцовка с термопаста. Второ - да намерите в нет-а (ЮТуб) видеоклип с подробно и нагледно обяснение на последователността на разглобяване, почистване, поставяне на термопастата и сглобяване на лаптопа. 

Не е нищо сложно и отнема общо около 20-30мин. 

Редактирано от human1970 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен почистването на един лаптоп е като преинсталиране на Уиндоус - може да се извърши във фирма срещу заплащане, но съвсем безпроблемно може да си го почисти и самия притежател.

За целта са необходими 2 неща: Първо - да си купите за около 10лв. една спринцовка с термопаста. Второ - да намерите в нет-а (ЮТуб) видеоклип с подробно и нагледно обяснение на последователността на рабглобяване, почистване, поставяне на термопастата и сглобяване на лаптопа. 

Не е нищо сложно и отнема общо около 20-30мин. 

Гледал съм клипче в Youtube на разглобяването на конкретно моя модел лаптоп , но не мисля , че мога да го направя сам . Изобщо не ми се струва толкова елементарно , та предпочитам да го направят хора , които с това се занимават .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледал съм клипче в Youtube на разглобяването на конкретно моя модел лаптоп , но не мисля , че мога да го направя сам . Изобщо не ми се струва толкова елементарно , та предпочитам да го направят хора , които с това се занимават .

Аз съм на мнение, че не опиташ ли - няма как да видиш кое колко трудно е.

Винаги ме е навявало на мисълта, че в повечето сервизи действат по същия начин - клипове от интернет, разглобяване, почистване + термо паста, сглобяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже доста умници са дали компетентни становища да взема и аз да споделя нищо че не съм толкова умен.

Тия дето са на мнение, че всеки един лаптоп се чисти за 20 минути много ама много са се объркали. Има модели при който охлаждането е така разположено, че се налага тотално разглобяване на целия лаптоп с отстраняване на капака с дисплея и в някой случаи развиването на 70-80 винтчета от няколко различни размера, резби и дължини. При почистването в сервиз освен отстраняването на прахта се подменя и термопастата и евентуално термоподложки ако се налага. Също така ако се налага се разглобява и вентилатора защото не винаги полепналата прах особено ако е комбинирана с никотин може да се отстрани с въздух или дори с четка. Понякога се налага и измиването с обезмаслители и други препарати и в последствие се смазва въпросният вентилатор ако е възможно(защото има модели при който не е). След като всичко се сглоби обратно сервизите който претендират за качество провеждат тестове за да се види резултата от извършената процедура. Ако резултата не е задоволителен се търси причината. В някой случаи в резултат на работа при високи температури може да се стигне до изтичане на охлаждащия агент от термопомпата и цялата процедура да не е дала нужния резултат а да се налага подмяна на охлаждането, а това без тестове не би могло да се установи. 

Извършването на процедурата на място е най-малкото несериозно и никой сервиз претендиращ за качество на услугата няма да го направи у вас на масичката в хола. Да не коментираме, че самото посещение и то ще струва едни пари който ще направят услугата доста скъпа. 

Това да седите и да си чакате лаптопа също не е особено разумно, защото така този който извършва процедурата ще е под допълнително напрежение и неволно ще бърза, а така шанса за неволни грешки драстично се увеличава. 

Не сте споменали марката на лаптопа и дали не е в гаранция все още, защото ако е е желателно тази процедура да се извърши в официалния сервиз за да не ви отпадне гаранцията. Специално Lenovo поставят гаранционен стикер така, че не може да се извърши профилактика без нараняването му. 

Относно цените на Вали определено цената от 18 лв е нереална както и други от ценовата им листа. Вероятно към нея ще бъдат добавени и неща като диагностика, разглобяване, но само предполагам. Както споменах има модели при който разглобяването дори и от специалист отнема 30-40 минути, сглобяването не отнема по-малко време, почистването и смяната на пастите също отнема някакво време и с последващата диагностика отиваме на едни 2-3 часа игра и това да е оценено на 18 лв е ........ меко казано странно. Да има модели на който капака за достъп до охлаждането се сваля с едно винтче и две държат вентилатора, но да сложиш една и то такава цена за всички модели е леко несериозно още повече, че в същия този сервиз почистването на настолно РС което със сигурност става само с два винта е 15лв което е в нормите. Като цяло в ценовата листа на сервиза на Вали има доста странни неща. При  някой лаптопи почистването изисква свалянето на дънната платка а смяната на дънна платка е 30 лв. най-фрапиращото е, че цената за копиране на информация е по-висока от цената за възстановяването на изтрита или загубена такава!!!!

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.