Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет. Искам да попитам понеже имам водно охлаждане Cooler Master Seidon 120M и процесор Intel Core i7-4790k ще може ли да го клокна на 5Ghz с това охлаждане или няма да е достатъчно, а ще трябва нещо повече от рода на Corsair H80i и нагоре? До поясня също че имам и въдушно охлаждане Cooler Master Hyper 212 Evo, но предполагам Cooler Master Seidon 120M ще се справя по-добре от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще ги използваш тези 5ghz ? Какво ти е дъното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип със фен на симулаторите игри също, но главно авиационни симулатори FSX и т.н. и те са доста изискващи откъм процесор, и си мисля че 5Ghz ще му дойдат добре, иначе дъното ми е MSI Z97A Gaming 7. А с охладителите, които имам бихти ли казали ако не става 5Ghz поне до какъв клок максимум може? Чувал съм даже и че Hyper 212 Evo не отстъпва кой знае колко на Seidon 120M?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробваш - ще видиш, клока не е точна наука никой не може да ти каже до колко точно ще стигнеш с твойте компоненти. Още повече ги имаш налични - действай! Не е като да питаш преди да си ги купил та да се чудиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако говорим за качествено и сериозно за овърклок водно охлаждане кое бихте препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водно - мани, мани. Be quiet dark pro 3 бих ти препоръчал, с него и 5.2 може да стигнеш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче май има знамение и кутията моята е Corair 300R мисля че май водно с един вентилатор става?

Юлиян,забрави с 212Ево или водно с "единичен" радиатор да гониш 5 ГХз (едва ли и ще ти трябват,ама както и да е).Корсар 100и ще се монтира и събере на тавана на 300Р,макар да е плитък таван,или взимаш Ноктуа Д15 (не е на вода).Дъното ще ти позволи клок,но зависи и от конкретната бройка процесор.(Друга гимнастика,с повишаване възможността за хладене на чипа,а от там и клока-смяна на пастата под капачката.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче май има знамение и кутията моята е Corair 300R мисля че май водно с един вентилатор става?

Не искам да те разочаровам, но кутията ти е меко казано недобра. Първо започни от смяната и. След това мисли за охладител, но наистина не виждам смисъл от постигането на 5GHz. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но кутията ти е меко казано недобра. Първо започни от смяната и (ѝ). След това мисли за охладител, но наистина не виждам смисъл от постигането на 5GHz. 

Глупости! Не говори глупости и не обърквай/набутвай момчето.То не те познава и не знае,че си нямаш никаква идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости! Не говори глупости и не обърквай/набутвай момчето.То не те познава и не знае,че си нямаш никаква идея.

А ти няма ли да спреш да даваш некомпетентните си мнения?! За разлика от теб нещата, които пиша тук първо съм ги тествал в реални условия преди да си дам мнението. Кутията(макар и Корсар) е боклук със скапани вибриращи ламарини и лош въздушен поток. И точно в тази кутия съм тествал I7 4790K с 212EVO + 280X с афтърмаркет охлаждане. Знаеш ли какво е ''Финландска сауна''? А ти дори не си ги виждал на живо тези компоненти. Айде у лево.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти няма ли да спреш да даваш некомпетентните си мнения?! За разлика от теб нещата, които пиша тук първо съм ги тествал в реални условия преди да си дам мнението. Кутията(макар и Корсар) е боклук със скапани вибриращи ламарини и лош въздушен поток. И точно в тази кутия съм тествал I7 4790K с 212EVO + 280X с афтърмаркет охлаждане. Знаеш ли какво е ''Финландска сауна''? А ти дори не си ги виждал на живо тези компоненти. Айде у лево.

:lol6:Смешко!Лягай на майка ти на дивана да мечтаеш-ще те кръстим Роко-АМДПауър,ама ти дори го надмина.:lol6:

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Лягам си, но на дивана на твойта.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.