Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам таблет Acer Iconia Tab10.... искам да го свържа с проектор или монитор....самия таблет има micro HDMI port ...... взех си адаптер, който е преходен между micro HDMI и VGA....когато ги свържа обаче на монитора или проектора изписва, че няма сигнал....а на таблета индикира, че е свързан micro HDMI кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам таблет Acer Iconia Tab10.... искам да го свържа с проектор или монитор....самия таблет има micro HDMI port ...... взех си адаптер, който е преходен между micro HDMI и VGA....когато ги свържа обаче на монитора или проектора изписва, че няма сигнал....а на таблета индикира, че е свързан micro HDMI кабел

Не съм свързал таблет, с монитор или телевизор. Но няма ли, приложение в Маркета, за тази цел? И сигурно ли е, че този модел таблет, въобще може да прави това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм свързал таблет, с монитор или телевизор. Но няма ли, приложение в Маркета, за тази цел? И сигурно ли е, че този модел таблет, въобще може да прави това?

ами по принцип той има такава функция "екран за предаване" , но там е чрез bluetooth или wifi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами по принцип той има такава функция "екран за предаване" , но там е чрез bluetooth или wifi

Възможно е, тогава да не може през кабел. Щом ти казва, че няма сигнал, или трябва програма, или нещо липсва, в самата букса. А това, 'Екран за предаване;, не помня дали беше за това, което искаш. И моя таблет Самсунг, имаше такива неща. Но никога, не съм го ползвал това.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаптерът пасивен ли е? Само преходник? Ще трябва активен адаптер.

http://www.emag.bg/adapter-hama-hdmi-vga-3-5-mm-stereo-zhak-54569/pd/DYFJCBBBM/?gclid=Cj0KEQjwkqKxBRCIrK_riNm13Z8BEiQAdzdVkCWfZjoZBr_iaodL6rLyAzGP9tfpaxEpxBOEUkgEsuUaAmDK8P8HAQ&ref_cmp=ps&emagi_click_id=a05a2da141ba14b856fd5d284d6e588d

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да моят е същият....с разликата че е micro hdmi

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

damo no az na moiat vyobshte nqmam takiva nastroiki.....edinstveno ima da se konfigurira razdelitelnata sposobnost....probvah vsi4ki no pak ne stava

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да но в преходника има чип и много ме съмнява той да може да бъде захранен от mini hdmi на таблета... виж за лаптоп положението ще е друго...

пък е възможно и преходника да не работи. колежка си поръча 2 преходника hdmi към vga и само единия работеше... и то не на всички устройства щото подава 1920х1080 а не всички монитори и телевизори поддържат тази резолюция през vga вход...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно но все пак съм го виждал този вариант в действие таблет - микро хдми - адаптер - вга - проектор

ясно но все пак съм го виждал този вариант в действие таблет - микро хдми - адаптер - вга - проектор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тогава пробвай с по къс кабел... примерно стандартния 1,8м всичко над 3 метра е зоната на експерименталното... пък и е възможно изхода на таблета ти да просто да не е опроводен да пуска захранване през hdmi...hdmi_pinout.gif

това горе е pinout-a на стандартен hdmi.

а тук на mini hdmi - доста работи могат да се икономисат... примерно пин 18...

mini_hdmi_plug.gif

PinSignalDescription
1TMDS Data2 Shield  
2TMDS Data2+  
3TMDS Data2- 
4TMDS Data1 Shield 
5TMDS Data1+ 
6TMDS Data1- 
7TMDS Data0 Shield 
8TMDS Data0+ 
9TMDS Data0- 
10TMDS Clock Shield 
11TMDS Clock+ 
12TMDS Clock- 
13DDC/CEC Ground 
14CEC 
15SCL DDC clock
16SDA DDC data
17DDC/CEC Ground 
18+5 V Power power EDID/DDC
19Hot Plug Detect 
-ShellGround plane
Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.