Премини към съдържанието
Computer7

Криптирани снимки вирус - IMG_1320.jpg.todobfm

Препоръчан отговор

Здравейте,

някой има ли декриптор за този вирус със странното разширение  IMG_1320.jpg.todobfm. Хакера вече е поискал пари за отключване на снимките. За съжаление направих преинсталация на ОС. Някой сблъсквал ли се е с такъв вирус. Всичко друго не е пострадало, само снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Моля публикувайте лог файловете от FRST. Вижте темата за повече информация:

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Mоля архивирайте няколко от криптираните файлове (нека да са различни, doc, pdf, jpg по възможност) и качете архива на хостинг услуга по избор и ми пратете линка за изтегляне на Лични Съобщения за да го изтегля.

Също така моля изтеглете ID Tool от Nathan Scott и го запазете на десктопа.
Разархивирайте архива в папка по желание и след това стартирайте файла IDTool.exe.

Изчакайте инструмента да стартира и да сканира системата ви.

Натиснете бутона "Generate Text Friendly Report for Forums".
idtool_gui2.png

• Ще се появи диалогов прозорец, както е показано на картинката отгоре.
  • Копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.

Това е засега.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Владиславов
      Помощ! От два дена компютъра се рестартира сам на всеки 5 минути. Проверявах с анти вирусната,анти троянската,трих регистри и т.н. Това се случи след един ъпдейт на компютъра. Уиндоуса ми е лицензиран.Помогнете!
    • от krasimirson
      Здравейте,
      След препоръка на @DarkEdge и като продължение на темата в раздела на Интернет и Wi-Fi, прикачвам логовете след сканиране с FRST. 
      Накратко, потенциално инфектираната система изпитва проблеми с Wi-fi връзката (бавен интернет, трудно връзване към Wi-fi, чести прекъсвания, висок пинг) като състоянието за последната седмица се влошава, прерастващо от бавна скорост до невъзможност за връзване към Wi-fi и негативно влияние върху интернет връзката на устройства в близост до потенциално заразеното. Пример за последното:
      При свързване на потенциално заразеното устройство (лаптоп) към Wi-fi, пингът на друго устройство (тестови лаптоп) в близост се покачва между 1000 и 3000 пъти като след кратко време пропада и интернет връзката му. Прикачен е скрийншот от Command Prompt тест на пинга: http://prikachi.com/...48/9322348n.jpg
      Предварително благодаря за отделеното време и помощ.

Addition.txt
      FRST.txt
      Моделът на лаптопа е Asus K555L, а OS е Windows 10. 
    • от Stoichev
      Здравейте! Напоследък лаптопът лагва и работи доста бавно. Ще бъда благодарен за помощта.
      Addition.txt
      FRST.txt
    • от Бисер Петков
      В другата тема  писах, че флашката е повредена след включването и в телевизор Самсунг. Има файл с име СМ0013 който си мисля, че е вируса според прояетеното в нета. Бях помолен да пусна тема тук и да прикача логовете за проверка: 

Addition.txt
    • от Бисер Петков
      Уважаеми приятели отново съм пред сага. Трета поредна флашка 64гб- марка Сан диск и Кингстън ми дават проблем. За какво иде реч след като кача видео фаилове гледайки ги на компа са перфектни като качество и бързина  но поставени в уж модерните телевизори започват да забиват и спира картината. въпроса ми е къде е проблема . Благодаря ви предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.