Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъното ми е http://www.asrock.com/mb/Intel/4Core1600Twins-P35/  ся съм със 4гб рам ДДР2 800 MhZ искам да сложа още 8ГБ 2х4гб да стана с 12гб въпроса е че намерих някви рам но незнам дали ще ми стане на даното щото човека дето я продава пише че е само за амд дъно моето дъно е със интелски процесор и чипсет.. На това дъно работят(на продавача) http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K10N78M Pro/index.bg.asp  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябват ти ДДР3 памети,защото дъното ти е хибрид - ДДР2+ДДР3 и ДДР2 ти са заети.

човекът ти предлага ДДР2,ако се съди по дъното му.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябват ти ДДР3 памети,защото дъното ти е хибрид - ДДР2+ДДР3 и ДДР2 ти са заети.

Точно обратното.

Dual Channel DDR3/DDR2 memory technology*
- 2 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity: 4GB**
- 4 x DDR2 DIMM slots
- Supports DDR2 1066/800/667 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity: 16GB**

Т.е DDR3 не може повече от 4 Gb. DDR2 може 4х4 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам  4 слота за ддр2 и 2 за ддр3. Имам 2 заети ддр2  2х 2 Гб модулу и имам още 2 свободни слота ддр2 въпроса ми е дали ще станат самите модули на моето дъно в смисъл такъв те ще напаснат във слотовете но дали ще тръгнат щот гледам има още няколко обяви в сайта със подобни рамове дет  пише че работят само на амд дъна смисъл със амд процесор а аз съм с интел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам  4 слота за ддр2 и 2 за ддр3. Имам 2 заети ддр2  2х 2 Гб модулу и имам още 2 свободни слота ддр2 въпроса ми е дали ще станат самите модули на моето дъно в смисъл такъв те ще напаснат във слотовете но дали ще тръгнат щот гледам има още няколко обяви в сайта със подобни рамове дет  пише че работят само на амд дъна смисъл със амд процесор а аз съм с интел

Въпросът е ясен, но това е божа работа... Могат да тръгнат, а може и да не тръгнат.... Едни БИОС-и позволяват, други не... без проба, няма как да се отговори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е НЕ.

Няма как да стане с това дъно, защото DDR2 4GB плочки за Intel има само ECC, а дъното не поддържа такива.

Човека от който искате да купите памети е коректен и ви е казал, че стават само за AMD.

Във вашия случай можете да сложите максимум 4х2GB

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е НЕ.

Няма как да стане с това дъно, защото DDR2 4GB плочки за Intel има само ECC, а дъното не поддържа такива.

Човека от който искате да купите памети е коректен и ви е казал, че стават само за AMD.

Във вашия случай можете да сложите максимум 4х2GB

Хората си пишат във сайта че дъното подържа до 16 гб рам ти кво ми прикааш

Тази е ECC ще стане ли ? http://bazar.bg/обява–11133323/2x4gb-ddr2-800mhz-pc2-6400p-ecc-registered-ram-kit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господин умник не за първи път си правя труда да ти отговарям и въпреки че не си в час умуваш вредно.

Да в сайта пише, че би могло да работи това дъно с 16 GB памет ако някога бъде произведена.  Е да ама такава няма произведена за Intel чипсети и въпреки, че съм ти го написал ти продължаваш да питаш същото. ДЪНОТО ТИ НЕ ПОДДЪРЖА ECC памети, а само такива има произведени за Intel с обем от 4GB на плочка. 

- Dual Channel DDR3/DDR2 memory technology*

- 2 x DDR3 DIMM slots

- Supports DDR3 1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory

- Max. capacity: 4GB**

- 4 x DDR2 DIMM slots- Supports DDR2 1066/800/667 non-ECC, un-buffered memory

- Max. capacity: 16GB**

Понеже явно аз нищо не разбирам вариантите са ти:

- Да си купиш онези дето продавача ти казва че са само за AMD да ги сложиш и да ановиш, че в най добрия случай ще се видят като 2GB на плочка и не е ясно дали и колко коректно ще работят

- Да си купиш ECC и като ги сложиш да не ги видиш изобщо 

Айде оправяй се аз приключих с тебе и  не смятам повече да си правя труда да се опитвам да ти помагам !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е http://www.asrock.com/mb/Intel/4Core1600Twins-P35/  ся съм със 4гб рам ДДР2 800 MhZ искам да сложа още 8ГБ 2х4гб да стана с 12гб въпроса е че намерих някви рам но незнам дали ще ми стане на даното щото човека дето я продава пише че е само за амд дъно моето дъно е със интелски процесор и чипсет.. На това дъно работят(на продавача) http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K10N78M Pro/index.bg.asp  

Здравейте! Моята памет е 3GB DDR3. Използвам "Стационарен компютър. Когато го използвах,  ram паметта му  работеше на високи обороти, към 30% в самата Операц. Система, което не беше нормално. В Интернет беше км 37-40% . Естественно, винаги съм му Дефрагментирал всички дискове, също така съм изчиствал и кеш паметта. Но никакъв резултат........ Незнаех, че в Опер. Система, има опция за System errors, и Bad sectors. След като изпълних тези опции, компютъра ми се превърна  в току що купен!! Паметта ми ряско започна да използва 16-17% в Операц. Система. Моето CPU е 2.80 GHz, имаше промяна и в него. Преди за MP4 music 360p, използваше 23-25%. Сега използва 5-7% В Интернет използва 15-20%. Използам Windows 7 Ultimate 32-bit.  Целия този проблем беше заради грешки в HDD C", това е системният диск.

Редактирано от DDR4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е толкова проблема в това какви проценти от паметта се използват,а колко се натоварва процесора. Също така,тия неизползвани проценти от оперативната памет какво ще ги правиш? Излиза,че са ти излишни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е толкова проблема в това какви проценти от паметта се използват,а колко се натоварва процесора. Също така,тия неизползвани проценти от оперативната памет какво ще ги правиш? Излиза,че са ти излишни.

Не сте прав, и процентите са много важни за един процесор, какъвто и да е той. Важно е процесора да работи на възможно най-нисък процент, иначе живота му се съкращава с няколко г. и прегрява. За паметта важи, абсолютно същото. Колкото по-малко проценти използва дадена памет, толкова повече се запазва. Всичко зависи от Хард диска, той също играе важна роля в един компютър/лаптоп. За да проверите дали всичко е ок, с вашия компютър има опция в Операционната система за това. Start menu>Resource Monitor.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В гроба ли ще я носиш тая памет?Ами вземи си 100 ГБ и ги сменяй всеки ден, та да не се износят. Понякога ми е интересно да чета тоя форум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте прав, и процентите са много важни за един процесор, какъвто и да е той. Важно е процесора да работи на възможно най-нисък процент, иначе живота му се съкращава с няколко г. и прегрява. За паметта важи, абсолютно същото. Колкото по-малко проценти използва дадена памет, толкова повече се запазва. Всичко зависи от Хард диска, той също играе важна роля в един компютър/лаптоп. За да проверите дали всичко е ок, с вашия компютър има опция в Операционната система за това. Start menu>Resource Monitor.

Общо взето не разбирате много и дрънкате глупости. Живота на една памет е такъв, че едва ли ще достигнете лимита и. Не случайно паметите се продават с 8-10 години гаранция след толкова време за нищо няма да стават, ако не вярвате мога да ви подаря някоя плочка 36 пинова памет с обем 256 КБ с доживотна гаранция и кво като е след като освен за сувенир за нищо друго не става. В момента имам няколко килограма 36, 72 пинови, и SD, и DDR1 и 2 РАБОТЕЩИ който са на път да отидат на вторични суровини защото нямат абсолютно никакво приложение.

Специално случая който вие описвате с това рефрешване на ОС най-вероятно сте разкарали една камара софтуер работещ в беграунд, който не ви е бил нужен и оттам сте намалили натоварването на процесора и обема на заеманата памет. За процесора има малка истина, че не е желателно да работи под максимален товар, защото тогава отделя най-много топлина, но ако охлаждането е ок пак няма да доживеете края на живота му. Хардуера остарява морално доста по-бързо отколкото се "износва". В близките години когато конвенционалните дискове минат в небитието и бъдат заменени от SSDта под риск от физическо износване ще останат само вентилаторите в едно РС. Да желателно е техниката да се поддържа за да е по пълноценно използването и, но и робуването и граничи с отклонения. Все пак тя е създадена да ви служи, а не вие на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето не разбирате много и дрънкате глупости. Живота на една памет е такъв, че едва ли ще достигнете лимита и. Не случайно паметите се продават с 8-10 години гаранция след толкова време за нищо няма да стават, ако не вярвате мога да ви подаря някоя плочка 36 пинова памет с обем 256 КБ с доживотна гаранция и кво като е след като освен за сувенир за нищо друго не става. В момента имам няколко килограма 36, 72 пинови, и SD, и DDR1 и 2 РАБОТЕЩИ който са на път да отидат на вторични суровини защото нямат абсолютно никакво приложение.

Специално случая който вие описвате с това рефрешване на ОС най-вероятно сте разкарали една камара софтуер работещ в беграунд, който не ви е бил нужен и оттам сте намалили натоварването на процесора и обема на заеманата памет. За процесора има малка истина, че не е желателно да работи под максимален товар, защото тогава отделя най-много топлина, но ако охлаждането е ок пак няма да доживеете края на живота му. Хардуера остарява морално доста по-бързо отколкото се "износва". В близките години когато конвенционалните дискове минат в небитието и бъдат заменени от SSDта под риск от физическо износване ще останат само вентилаторите в едно РС. Да желателно е техниката да се поддържа за да е по пълноценно използването и, но и робуването и граничи с отклонения. Все пак тя е създадена да ви служи, а не вие на нея.

Напълно сте прав, за написаното. Намалих натоварването на моето CPU както и на паметта, с две опции в Windows; 

System Configuration>Startup, изкл. ненужните програми.

menu>Computer>HDD ''C''>Properties>Tools>Chek the Drive for Errors. Имам компютър от преди 6г. И до сега съм нямал нито един проблем. А моето CPU е на Amd 2.80 GHz 5400+. И Благодаря че ми искате да ми подарите 32 пинова памет, но тя не мие е ненужна, и едва ли ще ми потрябва някога... Приятен ден!

В гроба ли ще я носиш тая памет?Ами вземи си 100 ГБ и ги сменяй всеки ден, та да не се износят. Понякога ми е интересно да чета тоя форум.

В случая изречението "В гроба" е доста пресилено, и не мисля че трябва да се използва..... както и да е. 100GB памет няма..... Максималната памет която съществува е 32GB, и е подходяща за i7. Човек сам  си преценя дали ще си ''унищожи'' паметта с игри и др. неща, или ще си я   запази за по-дълго време.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно сте прав, за написаното. Намалих натоварването на моето CPU както и на паметта, с две опции в Windows; 

Форумът е място където хората очакват да получат съвет и в голяма степен вярват на повечето от изписаните неща и за това трябва да се внимава какво точно се пише. 

Хубаво е да си изясните за себе си някой неща. 

Ако процесорът ви е 5400+ то тогава паметта Ви няма как да е DDR3, защото контролера в процесорът поддържа DRR2 800MHz. 

При налични 3 GB памет да смятате че 30% използвана памет би трябвало да сте най много с Windows XP, а вие твърдите че сте с 7 и използваната рам е 16-17% от 3GB налични което е около 480-510МВ !!!!!!! Мога да кажа няма такъв филм. 

Дефрагментирането няма абсолютно никакво отношение към използваната РАМ, освен при самия процес на дефрагментиране.

Дефрагментирането е желателно да се пуска след почистване на системата от ненужни файлове или при често инсталиране и премахване на софтуер. При Windows7 не се усеща такъв ефект както при ХР защото не се стига до фрагментиране на информацията в такава степен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирайте компютъра.Изчакайте да зареди всички необходими приложения.Стартирайте Task Manager. Натиснете таба "Производителност"

Изчакайте малко и стартирайте някое приложение,да речем браузъра.Забележете как натоварването на процесора рязко скача,макар и за кратко време.По вашите думи,това трябва да се избягва.Извод-изобщо не стартирайте никое приложение,даже най-добре изобщо не пускайте компютъра.

Благодаря,че ми осигурихте няколко секунди смях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реадктирано

Редактирано

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форумът е място където хората очакват да получат съвет и в голяма степен вярват на повечето от изписаните неща и за това трябва да се внимава какво точно се пише. 

Хубаво е да си изясните за себе си някой неща. 

Ако процесорът ви е 5400+ то тогава паметта Ви няма как да е DDR3, защото контролера в процесорът поддържа DRR2 800MHz. 

При налични 3 GB памет да смятате че 30% използвана памет би трябвало да сте най много с Windows XP, а вие твърдите че сте с 7 и използваната рам е 16-17% от 3GB налични което е около 480-510МВ !!!!!!! Мога да кажа няма такъв филм. 

Дефрагментирането няма абсолютно никакво отношение към използваната РАМ, освен при самия процес на дефрагментиране.

Дефрагментирането е желателно да се пуска след почистване на системата от ненужни файлове или при често инсталиране и премахване на софтуер. При Windows7 не се усеща такъв ефект както при ХР защото не се стига до фрагментиране на информацията в такава с

Единтвенното нещо което съм объркал това е категоярията на паметта. Ако мислите че няма такъв "филм" за мен има. Имам инсталиран Windows 7 Ultimate 32-bit. Ако не ми вярвате мога да ви покажа Screenshoot. За съжаление ви пиша от друго устройство, така че няма как да ви изпратя снимките. Но ви обещавам че щи ги видите. Какво има толкова да се чудите че използвам толкова малко памет..... И казвам за втори път преди използвах 30% памет в самата Операц. Система, сега използвам, както вие написахте 16-17%.

- А Дефрагментирането се използва като подобряване на работата на компютъра. Смисъл при истегляне на програми, сърфиране в Интернет и др. Ако дисковете не се дефрагментират, те забавят своя процес,  натоварват процесора и всяко едно действие става все по-бавно. 

Стартирайте компютъра.Изчакайте да зареди всички необходими приложения.Стартирайте Task Manager. Натиснете таба "Производителност"

Изчакайте малко и стартирайте някое приложение,да речем браузъра.Забележете как натоварването на процесора рязко скача,макар и за кратко време.По вашите думи,това трябва да се избягва.Извод-изобщо не стартирайте никое приложение,даже най-добре изобщо не пускайте компютъра.

Благодаря,че ми осигурихте няколко секунди смях.

Това ваше изречение "скачане" зависи от честотата на процесора, ако тя е ниска съвсем нормалмно е да скочи рязко. Ако честотата на процесора е висока, дори и отварянето на браузъра почти няма да се осеща. Не сам казвал че това трябва да се избягва. Моето думи са; Важно е процесора да работи на най-ниският процент, не съм уточнявал дали това  ще е браузъра, или нещо друго. Това  Зависи от две неща, зависи каква е честотата на процесора и зависи от обема на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единтвенното нещо което съм объркал това е категоярията на паметта. Ако мислите че няма такъв "филм" за мен има. Имам инсталиран Windows 7 Ultimate 32-bit. Ако не ми вярвате мога да ви покажа Screenshoot. За съжаление ви пиша от друго устройство, така че няма как да ви изпратя снимките. Но ви обещавам че щи ги видите. Какво има толкова да се чудите че използвам толкова малко памет..... И казвам за втори път преди използвах 30% памет в самата Операц. Система, сега използвам, както вие написахте 16-17%.

- А Дефрагментирането се използва като подобряване на работата на компютъра. Смисъл при истегляне на програми, сърфиране в Интернет и др. Ако дисковете не се дефрагментират, те забавят своя процес,  натоварват процесора и всяко едно действие става все по-бавно. 

Това ваше изречение "скачане" зависи от честотата на процесора, ако тя е ниска съвсем нормалмно е да скочи рязко. Ако честотата на процесора е висока, дори и отварянето на браузъра почти няма да се осеща. Не сам казвал че това трябва да се избягва. Моето думи са; Важно е процесора да работи на най-ниският процент, не съм уточнявал дали това  ще е браузъра, или нещо друго. Това  Зависи от две неща, зависи каква е честотата на процесора и зависи от обема на паметта.

Явно продължавате да смятате, че разбирате много и затова ще Ви обясня някой неща. 

500МВ използване на рам може да се постигне при работа с Win7, но със доста уговорки. В интерес на истината мога да ви направя шот и с по-малко, но това е при положение, че РСто разполага с малко РАМ под 1 GB. Във вашия случай може да се постигне с доста рязане на приложения и на РСто да няма нито антивирус, нито антималуер. Вие сам си преценете колко разумно е това само и само да се постигне натоварване на желязо за което сте дал пари за да стои като паметник. Така, че фикс идеята да се пази рамта е нездравословна. Използването на около 1GB рам от система в покой е съвсем нормално нещо. 

Да взема да ви обясня за дефрагментирането. Налага се да се прави предимно на системния дял защото там се пише и трие често и при тези чести процеси се появяват празни участъци по диска. В следващия момент когато се записва сравнително голям файл той започва в първото празно място, когато не му достигне минава и запълва следващото и т.н. докато се запише. Това се нарича фрагментиране на инфото. Когато се наложи да се ползва този файл главите на диска се разхождат напред назад много повече отколкото ако файла е на едно място. Именно това местене на главите отнема технологично време в път време пез което не се върши ехективна работа от диска и това води до забавяне на работата като цяло. Фрагментирания диск по никакъв начин не натоварва процесора напротив когато инфото е разпокъсано процесора се налага да чака докато диска не смогне да си свърши работата.  

Да взема да припомня каква беше темата "дали дадена памет ще тръгне или не на описано дъно" а от известно време постовете нямат никакво отношение към темата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно продължазкте да смятате, че разбирате много и затова ще Ви обясня някой неща. 

500МВ използване на рам може да се постигне при работа с Win7, но със доста уговорки. В интерес на истината мога да ви направя шот и с по-малко, но това е при положение, че РСто разполага с малко РАМ под 1 GB. Във вашия случай може да се постигне с доста рязане на приложения и на РСто да няма нито антивирус, нито антималуер. Вие сам си преценете колко разумно е това само и само да се постигне натоварване на желязо за което сте дал пари за да стои като паметник. Така, че фикс идеята да се пази рамта е нездравословна. Използването на около 1GB рам от система в покой е съвсем нормално нещо. 

Да взема да ви обясня за дефрагментирането. Налага се да се прави предимно на системния дял защото там се пише и трие често и при тези чести процеси се появяват празни участъци по диска. В следващия момент когато се записва сравнително голям файл той започва в първото празно място, когато не му достигне минава и запълва следващото и т.н. докато се запише. Това се нарича фрагментиране на инфото. Когато се наложи да се ползва този файл главите на диска се разхождат напред назад много повече отколкото ако файла е на едно място. Именно това местене на главите отнема технологично време в път време пез което не се върши ехективна работа от диска и това води до забавяне на работата като цяло. Фрагментирания диск по никакъв начин не натоварва процесора напротив когато инфото е разпокъсано процесора се налага да чака докато диска не смогне да си свърши работата.  

Да взема да припомня каква беше темата "дали дадена памет ще тръгне или не на описано дъно" а от известно време постовете нямат никакво отношение към темата. 

Вижте, не се правя на "многознайко" Това колко памет използваш, зависи каква категория е паметта и колко е нейния обем  . В случая моята е DDR2. Незнам вие как ги измисляте тези неща, че компютъра ми стоял като паметник :-) . Почти всеки ден е вкл. Имам програмите които са ми необходими.  Не се изисква много "уговорки" а е  нужно време, да го наречем така, за постигане на ткива резултати.  1GB ram, е минималното изисквне за Windows, и повечето компютри използват 44-50%. Човек си преценя какво ще прави с ram, паметта, дали ще сменя, дали ще я натоварва и т.н. Идеята да пазим паметта, не е точно да я пазим, това не е смартфон или нещо друго,  а да се интересувме как точно работи. 

- Благодаря и за обяснението относно Дефрагментирането!

Явно продължавате да смятате, че разбирате много и затова ще Ви обясня някой неща. 

Да взема да припомня каква беше темата "дали дадена памет ще тръгне или не на описано дъно" а от известно време постовете нямат никакво отношение към темата. Ф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.