Премини към съдържанието
DYDVK

Windows 8.1 не показва CD\DVD ROM в This PC

Препоръчан отговор

Здравейте, задавала съм и друг път този въпрос, като си мислех, че съм го разрешила тогава, но се оказа, че съм бъркала. След инсталация на windows 8.1  CD\DVD ROM в This PC не се показва. Когато поставя инсталационният диск и рестартирам се показва, но като го махна и рестартирам пак изчезва. Показва се в Device Manafer единствено когато диска е в устройството. Как мога да го оправя, че да си се показва и без да има диск вътре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7933d1239526036-drives-hide-show-empty-d

Махни тази отметка и виж ще се промени ли положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7933d1239526036-drives-hide-show-empty-d

Махни тази отметка и виж ще се промени ли положението.

Махнах отметката, дадох Apply, махнах диска и рестартирах, но устройството пак изчезна. Единствено се появява когато инсталационният диск е вътре, след това рестарт и е там. Но като сложа др. диск и рестартирам, не се появява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, копирай текста по-долу:

reg delete "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}" /f /v "UpperFilters"
reg delete "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}" /f /v "LowerFilters"
shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Сега щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Command Prompt (Admin). В отворилия се черен прозорец щракни с десен бутон и избери Paste. Натисни клавиш Enter. Компютърът ще се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, копирай текста по-долу:

Сега щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Command Prompt (Admin). В отворилия се черен прозорец щракни с десен бутон и избери Paste. Натисни клавиш Enter. Компютърът ще се рестартира.

:( И така не се получи за съжаление :(

https://support.microsoft.com/en-us/kb/314060   - Опитах това тук - "Решение 5" и се получи. Дано да е за постоянно :) Благодаря за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си ползвала инструмент за почистване на регистратурата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си ползвала инструмент за почистване на регистратурата?

Не, никакъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко странно е, но по-важното е, че проблемът е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко странно е, но по-важното е, че проблемът е решен.

Не е странно, това се случи след като беше преинсталиран компютъра. Предния път също. Не е пипано по регистрите изобщо. Гледам, че и с драйвърите на bluetooth имам проблем и не иска да тръгне изобщо. Инсталира си някакви драйвъри и има едно Toshiba RFBUS дето не иска да му намери драйвър и до там.

Untitled.png

Редактирано от DYDK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на Toshiba лаптопа и операционна система - 32/64 битова? Или Hardware Ids на проблемното устройство и операционна система - 32/64 битова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на Toshiba лаптопа и операционна система - 32/64 битова? Или Hardware Ids на проблемното устройство и операционна система - 32/64 битова?

Компютъра е настолен, операционната система е Windows 8.1 Profesional 32 bit. Bluetooth джиджавката е Canyon CN-BTU3 (Поне така пише на нея). Другото, което е като име в свойства на устройството е ISSC (BTA) USB Bluetooth Device. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се разместиха мненията, а написах всичко, но както и да е...И това мисля, че оправих. Качих bluesoleil и сега работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под първия ти пост има бутон "Сортирай по дата". Иначе сортира по рейтинг.

Драйвър

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под първия ти пост има бутон "Сортирай по дата". Иначе сортира по рейтинг.

Драйвър

Да, оправих това спостовете. Благодаря за драйвъра, точно Bluesoleil e :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че вс. е ок!

Благодарностите - с бутон 'Най-добър отговор' :) Лека вечер и спор(Т)на седмица!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.10.2015 г. at 9:09, DYDK написа:

Не е странно, това се случи след като беше преинсталиран компютъра. Предния път също. Не е пипано по регистрите изобщо. Гледам, че и с драйвърите на bluetooth имам проблем и не иска да тръгне изобщо. Инсталира си някакви драйвъри и има едно Toshiba RFBUS дето не иска да му намери драйвър и до там.

Untitled.png

Бях писала тук преди време за този проблем и за да не отварям нова тема, отново пиша тук. Успях да си наглася bluetooth да си работи по нормалния начин без  Bluesoleil, но при повторно включване на устройството в компютъра отново ме върна на този глупав липсващ драйвър на TOSHIBA. Не искам да ползвам Bluesoleil, а да си работи както преди. Плъзгача на bluetooth  в PC Settings/ PC and Devices също го няма. Как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Актуализорай операционната система.

Защо не искаш да ползваш посочеият софтуер за блутот?

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Tanner Foost Foust написа:

Актуализорай операционната система.

Защо не искаш да ползваш посочеият софтуер за блутот?

Актуализирана е! Не ми харесва програмата, трудно се справям с нея, като днес дори беше невъзможно да изпращам и получавам файлове. Освен това след като веднъж съм успяла да изпратя файл по нормалния начин (автоматично си намира всичко и се появява иконката на bluetooth в трея), си мисля, че отново някак може да се оправи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да те направя независима от блутот. Между какви устройства и компютъра обменяш данни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Tanner Foost Foust написа:

Мога да те направя независима от блутот. Между какви устройства и компютъра обменяш данни?

Таблет и мобилни телефони...???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви операционни системи са?

И удома компютърът и тези устройства ползват ли една мрежа от един и същ рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC - windows 8.1, таблета и мобилните с android. Ползват една мрежа чрез wifi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телефоните и таблетите са с андроид операционна система. Ако компютърът е свързън към твоят рутер с кабел, но към същият рутер са свързани и въпросните мобилни устройства безжично следователно те са в една локална мрежа и могат да обменят данни по wifi през рутера. Достатъчно е просто да вкараш Windowsa в една работна група, да зададеш парола на админският акаунт, да споделиш една папка от Уиндоуса в мрежата. 

На мобилните устройства инсталираш x-plore от гугъл плей.

Там имаш опция за търсене в LAN. Въвеждаш ip име и парола. И запазваш или сканираш автоматично. И ще ти се види компютъра. Ще се види и папката.

Така ще може лесно и бързо да се качват файлове между компютъра и тези устройства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.