Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля да ми помогнете с избор на лаптоп, който ще се използва само за Интернет и най-много за гледане на някой филм. Търся го за родителите си, които са на по 70 години, предпочитам да е нов, защото ще е за рожден ден. Разглеждах реновирани лаптопи с хубави характеристики за такава цена, но не знам дали е удачно да купувам втора ръка лаптоп за такъв повод. Бюджет - до 400 лв.

Това е лаптопа втора ръка, който бях харесала:

http://ardes.bg/secondhand-laptops/Lenovo+ThinkPad+X220+3G+--70272

Редактирано от Katrin4i
добавяне на текст (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този който си дал дисплея е 12,5 инча което е супер малко особенно за възрастни хора а и филми .....

По -добре настолен комп с монитор поне 21 инча ако ще и втора употреба а и за бюджета ще е по -добре настолен да е . Дори за 400 лв може да се събере конфигурация с нови части и за още стотина лв да вземеш читав  LCD монитор втора ръка поне ще знаеш ,че няма да имаш ядове дълго време .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И настолен обмисляхме, дори преди време исках да им дам моя стария настолен, но те предпочитат да си го разхождат из стаите явно и отказаха. А за дисплея мисля, че няма да имат проблем че е малък. За филми дори не знам дали ще го използват, най-вероятно просто само ще се ровят в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 400 лв не може да се вземе нищо свястно или хубаво. Или ще вдигнете парите, или ще трябва да търсите лаптоп в заложните къщи, или нещо втора употреба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не че няма да е хубав за 400 лева, а че няма за 400 лева!

И да има на човека ще му е много мъчно за Правец 8A...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има на такава цена, но явно не си заслужават, въпреки че си мислех че за едно четене на електронни вестници ще мога да намеря нещо. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи нещо запазено с гаранция например 8460p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи нещо запазено с гаранция например 8460p

Това резолюция ли е или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя кекавия нетбук пък защо?, по-добре Леновото или предвид  че е за възрасни хора вземи нещо с 15" екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук  си избери лаптоп http://forum.laptop.bg/index.php?/forum/4-продавам-употребявани-лаптопи/   гледай да е от стар потребител . И поне 15 инча дисплеи да има ,че ако е по - малко си е живо наказание каквото и да правят на него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Precision M65  Ако е наличен. Не им трябва повече. Евентуално може да му се добави втори модул 2ГБ памет, но според мен и сега е с достатъчно предвид изискванията. За сумата на бюджета, на "ново" могат да се вземат само и единствено боклуци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 инчов за възрастни хора е много глупава идея според мен.

HP 255 G4 420 лева.

15.6-инчов (39.62 см) - 1366x768, матов

Идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sofiacomputers.net/komponenti-vtora-upotreba.php?id=8422
http://sofiacomputers.net/komponenti-vtora-upotreba.php?id=7952

За възрастни хора малки дисплей не са никак подходящи. Да не говорим че с тия 2ГБ са за никъде и след седмица ползване ще го приберат в шкафа.

Баща ми му донесоха подобно миниатюрно чудо и на втората седмица го подари на сестрата и продължи да си ползва старата машина.

Между другото каза че ще спре да си купува вестници когато му купя IPS понеже всякакъв текст му причинявал главоболие. :( 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим че с тия 2ГБ са за никъде и след седмица ползване ще го приберат в шкафа.

И какво, ще трасират светлинни ефекти за холивудски екшън с  200 милионен бюджет ли, че няма да им стигнат? Айде малко така да не се изхвърляме според собствените ни нужди. Прочети пак за какво ще се ползува и от кои ще се ползува, включително обърни внимание и на годинките на хората. Едва ли ще отварят по 100 таба на браузера и едва ли ще гледат 4к или UHD филми, предвид че машинката(примерно която аз съм линкнал) няма такава резолюция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешиш моите нужди се покриват от 2ГБ и съм съгласен че вероятно и техните. Просто имам наблюдения върху възрастни хора и как ползват компютрите си

та или ще са крайно недоволни но ще замълчат за да не обидят дъщерята или ще я тормозят редовно че нещо не е наред.

пс. Не един а два браузъра дето никога не се спират а се минимизират с отворени и аз не знам колко...

Свалени цели БлуРей (лаптопа е старичък) и ме питат защо не вървят и нещо нямало място на харда...

Просто ако имаш известни познания може да си караш и на 2ГБ а и с 8 г. хардуер почти без проблеми но не всеки ги има или има желание да се научи.

А и в крайна сметка при положение че може да се вземе нещо по-добро не виждам смисъл от цялото приключение с тоя лаптоп?

Единствения смисъл е ако са пътешественици и всеки месец са на екскурзия и не могат без интернет докато пътуват.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря за мненията, ще се опитам да се съобразя с коментарите ви, засега се насочих към HP 255 4G, или HP 250.

Редактирано от Katrin4i
грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.