Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Струва ли си според вас този телефон, как се държи, как е качеството и колко трае батерията? Иска ми се да разкарам сегашния си 5 инчов, въпреки че е перфектен, и да взема нещо с 5.5 инча, а това Леново ми се стори с най-добро съотношение параметри/цена... Чудя се де, още не съм решил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-усъвършенстван модел спрямо предходния A7000. С тези 3000 mAh батерия не е зле, за цената си е един от-най добрите според мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия, за който се чудя, е Meizu M2 Note, но Леновото определено го бие по показатели, резултат от 46000 точки в antutu...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами единствено xiaomi mi note 2 е по-добър, иначе имам леновото и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично Meizu-то ми изглежда по-добре от към външен вид и Софтуер. А и външния вид е фактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ли си според вас този телефон, как се държи, как е качеството и колко трае батерията? Иска ми се да разкарам сегашния си 5 инчов, въпреки че е перфектен, и да взема нещо с 5.5 инча, а това Леново ми се стори с най-добро съотношение параметри/цена... Чудя се де, още не съм решил...

На около 400 кинта ли се обаждат тия двата като бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми малко под. Но за целта първо требе да отикам на някой сегашния, та да взема некой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питах принципно (и за да не ровя за цени) за да знам и да видя дали нещо интересно в този диапазон няма да се покаже.
То е ясно, че китайците са фаворити, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари K3 note е най. Говорим за по-нормалните марки. Иначе за двеста лева има разни китайски гаражни производства, но чак толкова не търся приключения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една обявка за такова Мейзу, чисто ново и е турил цена до сряда 300 лева.
Искаш ли я на ЛС?

пп. Не знам много ли е, малко ли е, добре ли е и затова те питам, а не ти я пращам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз си ги следя обявките, и тази я видях. Пуснал съм в продавалника моя, ако го продам, тогава ще се насочвам активно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера обаче защо има такава разлика в производителността между Леновото и Мейзу м2 ноут. Уж с идентични характеристики, а Леновото удря 45-46000 в Антуту, а Мейзуто е на 31-32000. Много сериозна разлика, която накланя везните в едната посока. Иначе Мейзу повече ми харесва на външен вид, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми Meizu-то е с Mali 720, докато Lenovo-то е с 760, като първия е клокнат на 1,3 Ghz, а другия на 1,7. И други разлики - примерно във версията на Android, фирмените лоунчъри, добавки и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Гледам, че се терзаеш, затова ще споделя, за да те ориентирам. Преди време от джоба на ризата ми се изхлъзна скъп телефон. Тресна екрана и за ремонт ми поискаха 300$. Отказах се, апаратът работи, но ми реже очите като го погледна. Реших по-разумно да си купя пореден нов. До този момент всяка година купувах флагман, но реших да прескоча кръводаряването на китайска икономика и се загледах в бюджетник. Подбирах дълго време и везните натежаха в полза на следните три модела:

• Meizu M1 Note;
  • Meizu M2 Note;
  • Lenovo K3 Note.

Meizu M1 Note е топов бюджетник, но няма изгледи за обновяване. Той ще си остане с android 4.4.x. За да не конкурира M1 Note, Meizu пуска Meizu M2 Note - идея бюджетник, с модни дрънкулки. Lenovo забелязва този хитър ход в лицето на Meizu и Xiaomi, затова се включва в играта с Lenovo K3 Note. Проследявайки коментари, отзиви на притежатели се оказва, че замисълът не е удачен. K3 Note идва с безличен вид, панда-дизайн и определено крещи - аз съм телефон за бедняци (бил младежки според компанията). Екранът му е посредствен, склонен към инвертиране без каквато и да е защита, за олеофобно покритие - забрави. Мобилографията ми е приоритет и се оказва, че камерата на Lenovo K3 Note е китайска на OVI. Изказват съмнение за интерполация, но като цяло снимките са скръб. Аудио каналът е приличен. В общи думи - апаратът акцентира на актуалния процесор на медиатек, ниска цена и преход на аndroid.

Тези инсинуации ме адресираха към Meizu M2 Note. Купих за 139$ и след три седмици чакане го получих. Meizu M2 Note идва с безупречен екран на Sharp/JDI, но с драгон-трейл защита, докато при M1 Note е горила глас 3. Олеофобното му покритие също е по-посредствено изпълнено. Тези разлики обясняват цената между двата брата.
Що се касае процесора. Той е занижен и това се приветства. Аз не играя игри, не съм зомби, нямам време за игри. По-слабият процесор грее по-малко и по-малко консумира от батерията. Това е идеята на Meizu M2 Note, иначе ще задуши Meizu M1 Note. Meizu е взело под внимание претенциите на феновете си и предлага телефона в тъмен цвят, а още добавя слот за карта памет - предимство за мен пред Meizu M1 Note. Батерията е на Sony с честните 3100mA. Камерата е от samsung S4, но снима по-зле от корееца. Въпрос на софтуер явно. Високоговорителят е посредствен. За по-силен аудио-канал на слушалки се прибягва до човъркане в хардуерните настройки. Като цяло апарататът презареждам през ден и не изпитвам никакъв сконфуз от набедения за слаб процесор. Не виждан с какво motorola nexus 6 или samsung galaxy s5, да са по-светкавични. Meizu M2 Note идва с една особеност. Бутонът му е многофункционален и ОС-ма в началото ми се видя замъдрена, но всичко се сведе до усет и навик. За две месеца активно ползване ни раз не заби, ОС-ма се води за много стабилна. Купих за 4$ този калъф и за 2.5$ това 2.5D закалено стъкло с олеофобно покритие. Видът му рязко се измени и селяните в моето обкръжение при пръв контакт го взимат за мостра на iPhone.

case.jpg  2.5D.jpg

успех

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно мини-ревю на М2 ноут, ще го имам предвид. А дали имаш някакви преки впечатления от Xiaomi redmi note2? Гледам, че е близнак на Леновото, поне откъм външен вид, тоест грозен и безличен, но пък иначе го хвалят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi Redmi Note 2 е пореден бюджетник. Пластмаса, но качествена. По-скъп и по-късен изход. При мен покупката бе вече факт. Идва с процесор Mediatek Helio X10. На кантар с Qualcomm Snapdragon 810. Грее по-малко и работи по-стабилно. Определено отвява meizu m2 note и догонва meizu mx5. Екранът е японски, драгон защита, но не е Sharp/JDI. Камерата му е samsung и снимките са прилични. Две сим-карти, но един радиомодул (важи за двата конкурента).
Робувам на догми и съществен плюс за Xiaomi е лесния достъп до батерията, при meizu изпадаш в приключение.

Ако си геймър - бие Meizu M2 note, но Meizu M2 note в сиво изглежда по-скъп/по-гъзарски, докато дизайна на Xiaomi Redmi Note 2  не бих нарекъл уникален, по-скоро неутрален. Предлагат се подобни калъфи/стъкла с което козметично се вдига ценза. Забравих да спомена, че има флип/калъф с магнит, които също предлага пинизи. Забрави това леново, а що се касае Redmi Note 2 или M2 note зависи от пуцалките или в ценово изражение 140$ срещу 200$.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно мини-ревю на М2 ноут, ще го имам предвид. А дали имаш някакви преки впечатления от Xiaomi redmi note2? Гледам, че е близнак на Леновото, поне откъм външен вид, тоест грозен и безличен, но пък иначе го хвалят...

Значи не само на мен ми е грозен. Аз гоня и дизайн, не само перформънс. ;) Но аз още гласувам за Meizu-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой дали има личен опит и впечатления от meizu mx4? Мога да го взема втора ръка, с година и нещо остатъчна гаранция към надежден бг търговец, и горе-долу на цената на нов m2 note. Малко по-стар модел е, но гледам, че като производителност отвява наред... Та триумя се в момента. За едни и същи пари мога да взема mx4, m2 note и redmi note 2...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там ме притеснява неразборията с ромовете. Европейски, китайски, глобални, бета версии и т.н. Хич ме няма в рутване, флашване и тем подобни дейности, и не ми се занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mx4 - флагман ноември 2014г. Има два съществени минуса - неоправдана батерия и железен ром. Последното означава, че си оставаш до края с това, което получаваш.
Аз не бих купил апарат втора употреба. Купуваш енергетиката на бившия собственик, която е съхранена в апарата, но това е субективно и друга тема.

От личен опит горещо препоръчвам за Meizu M2 note купуване на закалено стъкло и калъф. Телефонът е изключително хлъзгав и вчера ми се изплъзна от ръката. Пльосна се на плочките. Стъклото се напука, но спаси екрана. Същият конфуз се получи на познат и там екрана стана на трътка. Намирам и втори минус, който е много съществен за мен. Не се маунтва в линукс (аз ползвам предимно такава ОС-ма) и "премятане на файлове" през кабел ме кара да ползвам "джама". При галакситата аз виждам корена на цялата система и мога да изтрия всичко, докато при M2 note под линукс ми дава достъп само до снимките (DCIM).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че има Лолипоп зс mx4, но нямам идея всъщност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, WhiteHart написа:

Четох някъде, че има Лолипоп зс mx4, но нямам идея всъщност...

Има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.11.2015 г.,, WhiteHart написа:

Там ме притеснява неразборията с ромовете. Европейски, китайски, глобални, бета версии и т.н. Хич ме няма в рутване, флашване и тем подобни дейности, и не ми се занимава.

Няма какво да те притеснява. Търговеца обикновено го праща с глобален ром, стабилна версия, рутнат, естествено на български, ако ти е кеф оставаш с него.

Ще ти трябва малко време да свикнеш с MIUI.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.11.2015 г.,, WhiteHart написа: Там ме притеснява неразборията с ромовете. Европейски, китайски, глобални, бета версии и т.н. Хич ме няма в рутване, флашване и тем подобни дейности, и не ми се занимава.

Няма какво да те притеснява. Търговеца обикновено го праща с глобален ром, стабилна версия, рутнат, естествено на български, ако ти е кеф оставаш с него.

Ще ти трябва малко време да свикнеш с MIUI.

А самата miui какво представлява като ОС? В смисъл такъв дали е нещо по-опростено, както примерно flyme на meizu, или е по-разнообразна, с множество възможности за персонализиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.