Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! След като дни наред не можах да инсталирам Линукс с виртуална машина, реших да опитам да инсталирам като програма. Опитах с ubuntu wubi, инсталира се и после екрана остана черен без да може да стартира. Има ли такава дистрибуция, която да е подходяща за windows xp proffesional version 32, да не е исо файл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че за да използваш wubi, трябва да имаш втори дял ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай VirtualBox и вътре в него ще можеш да инсталираш някое ISO. Трябва да е нещо леко, например Mint XFCE.

https://www.virtualbox.org/

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=193

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че за да използваш wubi, трябва да имаш втори дял ?

Не незнам как става с втори дял, бихте ли ми казали? Става въпрос за windows xp 32. Значи затова не можеше да стартира убунту като го инсталирах вчера. А не ми е искало да разделям дялове , или това се прави от мен?

С виртуал бокса не може, не отговарям на минималните изисквания. Имам само 255 MB. Два дни се мъча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С виртуал бокса не може, не отговарям на минималните изисквания. Имам само 255 MB. Два дни се мъча.

По-добре се откажете в такъв случай. Дори и да го инсталирате никой браузър няма да ви работи както трябва и т.н. Трябва си много, много играчка, дори и за човек, който е запознат с материята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Slax има две опции: за usb и като исо за cd. Аз искам като готова програма за инсталиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Slax има две опции: за usb и като исо за cd. Аз искам като готова програма за инсталиране.

Да слагате Слакса на флашка .Ръгате  флашката на   usb  порта на компа и тръгва .Има и други дистра,които се наричат Линукс на флашка.

Puppy ...https://bg.wikipedia.org/wiki/Puppy_Linux

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AcpektAcpekt добре, но компа трябва ли да буутва от флашка, защото моя няма опция в биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AcpektAcpekt добре, но компа трябва ли да буутва от флашка, защото моя няма опция в биоса?

Тогава  на SD КАРТА  после с четец за карти .И на мен ми е попадало компютър да нямаш опция за бутване от флашка и стана така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава  на SD КАРТА  после с четец за карти .И на мен ми е попадало компютър да нямаш опция за бутване от флашка и стана така.

Този четец за карти е на USB. Тоест, все едно като флашка, същата работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този четец за карти е на USB. Тоест, все едно като флашка, същата работа.

Не при БИОС  се показва USB Hard Disk  има и CARD READER ,а  когато е флашка  BIOS  показва USB FLASH или Remov. Device

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли от таблет, нали пак е usb?

Ако искаш помощ, ще трябва да дадеш все пак някаква информация!

Защо не си кажеш марката и модела на дънната платка като за начало?

Редактирано от supervas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не при БИОС  се показва USB Hard Disk  има и CARD READER ,а  когато е флашка  BIOS  показва USB FLASH или Remov. Device

Ако БИОС-а не подържа буутване от USB, е все едно под какви имена се появява. Исках да кажа, че ако не буутва от USB е същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Plops boot manager мисля, че се казваше, записан на CD. Бутва се от CD-то и след това от менюто се избира USB. Работи навсякъде където дъната не поддържат бутване от USB. Тъкмо може да се пробват различни дистрота за стари машини като Slax, Pupy, Tiny и т.н.

Редактирано от upili (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво е цялото това упражнение? Никоя съвременна ОС няма да работи нормално. По-скоро puppy (или производно на puppy) би вървяло поносимо. Слак с КДЕ - едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.