Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аха ясно,а каква е причината да е такава скоростта,а не допостимата от сата 2 около 300мб?

Аз говорех за реални скорости на трансфер на двата диска. Не за пропускателната способност на интерфейсите. Разликата е огромна. Или да го кажа така - скорости на четене според HD Tune. 

2015-10-27_161403.jpg

2015-10-27_162536.jpg

E, позакръглих горе на 150 MB/s,  но уточних, че пиша по памет. 

Аз говорех за реални скорости на трансфер на двата диска. Не за пропускателната способност на интерфейсите. Разликата е огромна. Или да го кажа така - скорости на четене според HD Tune. 

2015-10-27_161403.jpg

2015-10-27_162536.jpg

E, позакръглих горе на 150 MB/s,  но уточних, че пиша по памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто ви да видите разлика в поколенията на теория. На практика аз поне не видях от чисто новия 850 pro.

Това е от 830 на не знам вече колко години, всеки може да види кога е бил актуален.

SSD830.jpg

А между другото АМД-то е доста добро ССД изпълнено от OCZ(без да е копие на някой модел с друга лепенка), до скоро като недостатък му се даваше цената. И поне в нормалните държави съпорта е номер едно ако се счупи.

Аз от опит казвам че е много корав и производителен диск от висок клас клонящ къв ентусиасти. Доработките на АМД дават много позитиви спрямо базовия OCZ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, в горния си пост дадох две снимки от HD  Tune, но едната я правих току що. Ако трябва да кажа, кой от двата компютъра изглежда по-жив, бих казал оня с 20 GB Интелско SSD  и Win 7. Причината е, че на него няма почти нищо инсталирано освен браузер, скайп и някои дребни неща. Обаче си зарежда по-бързо ( няма много стартиращи се програми), изключва по-бързо, браузера е малко по-жив и т.н. Та  исках да кажа, че много важно е и как се ползва това SSD.  Между другото, Интелското SSD  е със Celeron G1620. Много добро и много евтино процесорче за това, за което се ползва - интернет и скайп. 

Искам да кажа и нещо за рейтиговата система. Голямо предимство е за тоя с най-много минуси. На практика най-отричаните отговори се появяват първи и четат най-често  :)   Затова давайте миснуси на воля, горе с  плюсчетата няма кой да ви чете, забутани под обяснителния пост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, в горния си пост дадох две снимки от HD  Tune, но едната я правих току що. Ако трябва да кажа, кой от двата компютъра изглежда по-жив, бих казал оня с 20 GB Интелско SSD  и Win 7. Причината е, че на него няма почти нищо инсталирано освен браузер, скайп и някои дребни неща. Обаче си зарежда по-бързо ( няма много стартиращи се програми), изключва по-бързо, браузера е малко по-жив и т.н. Та  исках да кажа, че много важно е и как се ползва това SSD.  Между другото, Интелското SSD  е със Celeron G1620. Много добро и много евтино процесорче за това, за което се ползва - интернет и скайп. 

Windows 7 + SSD не е добра идея... Не поддържа TRIM и единственото е да разчиташ ако SSDто има garbage collector който временно да закърпи положението..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То много важно че си му писал плюс! Се тая! Да не си учител тука! Проблем с авторитета на бащата!

От както актуализираха форума, на всяко твое мнение има минимум 1 минус. С изключение на темата за новата визия на сайта, понеже там махнаха тази система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от опит казвам че е много корав и производителен диск от висок клас клонящ къв ентусиасти. Доработките на АМД дават много позитиви спрямо базовия OCZ

Само да не са като доработкие на Асус с ALC1150. Плащаш за нещо, което е същото нищо. 

От както актуализираха форума, на всяко твое мнение има минимум 1 минус. С изключение на темата за новата визия на сайта, понеже там махнаха тази система.

Те плюсовете щото пък са за прокопсия. Знаеш ли кога човек дава плюс? Най-често, когато мнението е добре отработено и повтаряно във форума. Нали се сещаш, че една лъжа повторена няколко пъти става истина? Така е и тук с плюсчетата. Направи си експеримент. Вземи всички конфигурации от последния месец, събери частите и тия, дето са препоръчвани най-много пъти, направи нова конфигурация. Гаранция, че ще те разцелува  половината форум ;)

Windows 7 + SSD не е добра идея... Не поддържа TRIM и единственото е да разчиташ ако SSDто има garbage collector който временно да закърпи положението..

Всъщност, ето ти SSD  с XP и P4:

2015-10-27_190651.jpg

Доста добра идея е, ако се чудиш какво да правиш 20 GB SSD  или ако си решил да забързаш старата щайга почти без пари. Подобни дискове по  памет ги има на старо за по 20-30 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да не са като доработкие на Асус с ALC1150. Плащаш за нещо, което е същото нищо. 

Те плюсовете щото пък са за прокопсия. Знаеш ли кога човек дава плюс? Най-често, когато мнението е добре отработено и повтаряно във форума. Нали се сещаш, че една лъжа повторена няколко пъти става истина? Така е и тук с плюсчетата. Направи си експеримент. Вземи всички конфигурации от последния месец, събери частите и тия, дето са препоръчвани най-много пъти, направи нова конфигурация. Гаранция, че ще те разцелува  половината форум ;)

Всъщност, ето ти SSD  с XP и P4:

2015-10-27_190651.jpg

Доста добра идея е, ако се чудиш какво да правиш 20 GB SSD  или ако си решил да забързаш старата щайга почти без пари. Подобни дискове по  памет ги има на старо за по 20-30 лева. 

И къде е смисъла като го ограничаваш до възможностите та HDD на 5400 оборота ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, няма как да кажа нещо по конкертно, защото и аз не знам какво точно да търся, тъй като не знам кое прави едно SSD по-добро от друго. Просто приятел ми каза, че Интел правели най-добрите SSD-та, но не знам колко да му вярвам. За това искам да чуя и вашите мнения.

Intel SSD се произвеждат от Micron, същият производител продава и като Crucial и Lexar. В един и същи ценови диапазон е все тая дали ще купиш Crucial или Intel. Най-старите ми SSD са Crucial (към 5г са вече май), от 3 години вземам и Samsung. При почти запълнен диск Samsung Pro са най-адекватни, после е Crucial и накрая Samsung Evo. Ние ползваме тежки CAD приложения които могат да погълнат по време на работа 20ГБ РАМ и толкова виртуална памет на диска, в друга среда може да няма осезаема разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е смисъла като го ограничаваш до възможностите та HDD на 5400 оборота ?

На кой свят живееш? Имах те за човек, който хваща поне малко нещата. Какво е важно за една операционна система, за да работи бързо? И защо  със SSD  системата и зарежда по-бързо и работи по-живо?  

Това е сокет 478 с SATA 1  интерфейс. Само че разликата спрямо подобен SATA  диск, който също е в кутията, е огромна. Като ти казвам огромна, значи...примерно с HDD  системата зарежда минимум 3 минути, а след това антивирусната 10 минути не ми позволява дори браузера да отворя, докато не си провери  ъпдейтите. На практика чак след 10 минути може да се работи сравнително нормално с тоя компютър. С SSD системата както се сещаш зарежда за секунди, не за минути. Това, че антивирусната сканира нещо си, не влияе по никакъв начин на желанието ми да отворя браузер и да браузвам. Тук има едно ограничение от едноядрения процесор, но ще изтраеш 5 секунди до отваряне на първа страница, след като преди това си чакал по 1-2 минути, че и повече, ако антивирусната сканира. Изобщо не може да става въпрос за сравнение при s.478,  със и без SSD. Разлиакта е все едно между 2003 година и 2013-та. Да, трябва и двуядрен процесор на трая щайга, но за тоя сокет има  един единствен процесор и то с HT, който търсих близо година някой да ми продаде, но никой не се обади. 

ПП: Забележи колко е времето за достъп.  И сега кажи ще работи ли бързо или не тая ОС.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой свят живееш? Имах те за човек, който хваща поне малко нещата. Какво е важно за една операционна система, за да работи бързо? И защо  със SSD  системата и зарежда по-бързо и работи по-живо?  

Това е сокет 478 с SATA 1  интерфейс. Само че разликата спрямо подобен SATA  диск, който също е в кутията, е огромна. Като ти казвам огромна, значи...примерно с HDD  системата зарежда минимум 3 минути, а след това антивирусната 10 минути не ми позволява дори браузера да отворя, докато не си провери  ъпдейтите. На практика чак след 10 минути може да се работи сравнително нормално с тоя компютър. С SSD системата както се сещаш зарежда за секунди, не за минути. Това, че антивирусната сканира нещо си, не влияе по никакъв начин на желанието ми да отворя браузер и да браузвам. Тук има едно ограничение от едноядрения процесор, но ще изтраеш 5 секунди до отваряне на първа страница, след като преди това си чакал по 1-2 минути, че и повече, ако антивирусната сканира. Изобщо не може да става въпрос за сравнение при s.478,  със и без SSD. Разлиакта е все едно между 2003 година и 2013-та. Да, трябва и двуядрен процесор на трая щайга, но за тоя сокет има  един единствен процесор и то с HT, който търсих близо година някой да ми продаде, но никой не се обади. 

ПП: Забележи колко е времето за достъп.  И сега кажи ще работи ли бързо или не тая ОС.

Когато даваш аргументи се уточнявай. Защото излиза че говориш празни приказки, а тук никой не е Баба Ванга за да отгатне за каква конфигурация става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато даваш аргументи се уточнявай. Защото излиза че говориш празни приказки, а тук никой не е Баба Ванга за да отгатне за каква конфигурация става дума.

Ами според теб 125 MB/s  за каква конфигурация става въпрос? Аз все пак мисля  пиша на хора, които са поне на средно ниво. Или мислиш, че тия снимки ги дадох на пусналия темата? Той нищо няма да разбере от тях. давам ги на тия, дето препоръчват на ляво и надясно какво ли не, само не и това дето трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според теб 125 MB/s  за каква конфигурация става въпрос? Аз все пак мисля  пиша на хора, които са поне на средно ниво. Или мислиш, че тия снимки ги дадох на пусналия темата? Той нищо няма да разбере от тях. давам ги на тия, дето препоръчват на ляво и надясно какво ли не, само не и това дето трябва. 

Аз много отдавна дадох адекватно предложение показах и аргументи. Не знам според теб кое “Трябва“ да е..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз много отдавна дадох адекватно предложение показах и аргументи. Не знам според теб кое “Трябва“ да е..

Е да де, ама с теб написахме 3-4 обяснителни поста, които ако бях написал на пусналия темата, нямаше проблем. Ама аз се обяснявам с теб, дето му даваш препоръки. Хубаво, давай, ама като не загряваш за какво говоря, защо изобщо ме цитираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е по-малък ssd диска (като памет), толкова е и по-бавен, но по-големите са и по-скъпи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2015-10-27_180834.jpg

В каква система е вложено това M.2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В каква система е вложено това M.2?

Операционна система ли? Windows 10.  Иначе диска си работи в AHCI.  Имам си пуснат и RAID 1 за други два диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционна система ли? Windows 10.  Иначе диска си работи в AHCI.  Имам си пуснат и RAID 1 за други два диска. 

Не операционна, а хардуерна.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не операционна, а хардуерна.:)

Ами уточнявай се. Мислех, че хората знаят с каква система съм.  И ти ли като Росен искаш разяснения? Asus Z170 Pro Gaming, 2 TB SSHD Seagate, 2x250 GB Seagate, 1 TB Seagate 7200.14, 2x8GB DDR4 [email protected], i7 [email protected] GHz, Seasonic G550, MSI GTX970 Gaming 4G...и други дребни неща като вентилатори записвачка.  Диска както виждаш е почти пълен, не като ония тестове в нета с 0% запълнен SSD. Има инсталирани няколко големи игри, много програми и изобщо, доста му е тежко по принцип. Всичко това с обикновен HDD  трудно работи,  особено при първоначално пускане на ОС. макар че аз с обикновен HDD  не съм бил повече от два дена през последните години и то само за проба. Преди време си ползвах Intel-a  за кеш на 1 ТБ HDD.  А, забравих нещо важно. Мишката и клавиатурата ми не се спогаждат явно или по-точно драйверите на клавиатурата постоянно четат от SSD. Малко съм индианец и така не разбрах как да оправя тоя проблем. Това е свързано с макроклавишите на клавиатурата, но не искам да ги изключвам по обясними причини. 

Махнаха подписите иди обяснявай всеки път. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами уточнявай се. Мислех, че хората знаят с каква система съм.  И ти ли като Росен искаш разяснения? Asus Z170 Pro Gaming, 2 TB SSHD Seagate, 2x250 GB Seagate, 1 TB Seagate 7200.14, 2x8GB DDR4 [email protected], i7 [email protected] GHz, Seasonic G550, MSI GTX970 Gaming 4G...и други дребни неща като вентилатори записвачка.  Диска както виждаш е почти пълен, не като ония тестове в нета с 0% запълнен SSD. Има инсталирани няколко големи игри, много програми и изобщо, доста му е тежко по принцип. Всичко това с обикновен HDD  трудно работи,  особено при първоначално пускане на ОС. макар че аз с обикновен HDD  не съм бил повече от два дена през последните години и то само за проба. Преди време си ползвах Intel-a  за кеш на 1 ТБ HDD.  А, забравих нещо важно. Мишката и клавиатурата ми не се спогаждат явно или по-точно драйверите на клавиатурата постоянно четат от SSD. Малко съм индианец и така не разбрах как да оправя тоя проблем. Това е свързано с макроклавишите на клавиатурата, но не искам да ги изключвам по обясними причини. 

Махнаха подписите иди обяснявай всеки път. 

Ти пък. Росен е младеж отворен. Къде ме слагаш там. Сега ще ти покажа каква ''огромна'' разлика се получава м/у твоята геймърска суперсистема и моето недоносче. Затова те питах за горното.

П.П. Не мога да кача снимка в този момент и ти пускам това:

CrystalDiskMark 5.0.2 x64 (C) 2007-2015 hiyohiyo
                           Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) :   551.604 MB/s
  Sequential Write (Q= 32,T= 1) :   533.387 MB/s
  Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) :   398.920 MB/s [ 97392.6 IOPS]
 Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) :   366.106 MB/s [ 89381.3 IOPS]
         Sequential Read (T= 1) :   517.187 MB/s
        Sequential Write (T= 1) :   508.738 MB/s
   Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) :    41.015 MB/s [ 10013.4 IOPS]
  Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) :   145.327 MB/s [ 35480.2 IOPS]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък. Росен е младеж отворен. Къде ме слагаш там. Сега ще ти покажа каква ''огромна'' разлика се получава м/у твоята геймърска суперсистема и моето недоносче. Затова те питах за горното.

Аз ти казах къде може да има проблем - в постоянното четене от SSD.  Свързано е с драйверите на клавиатурата  ми Asus Strix Tactic Pro. Не знам дали е там проблема, Освен това SSD  е запълнено на 83%. Много работи си работят на заден план, нищо не съм спирал, даже браузера. А какъв обем е твоето SSD? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако на 28 години съм младеж брех. :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз на 43 се смятам за младеж, пък за теб не знам. Нали се сещаш, че децата остават винаги деца за родителите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах къде може да има проблем - в постоянното четене от SSD.  Свързано е с драйверите на клавиатурата  ми Asus Strix Tactic Pro. Не знам дали е там проблема, Освен това SSD  е запълнено на 83%. Много работи си работят на заден план, нищо не съм спирал, даже браузера. А какъв обем е твоето SSD? 

Същото като твоето(буквално). Това със запълването не го пиши повече. Не е там проблема. 

П.П. Лягам си. Лека вечер!

Младеж си.

П.П. Форума пак прави номера. Всъщност няма как ''то'' като система, но няма значение. Чак сега видях коментара на Росен. Май ще се ориентираме в западна посока...

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Бонбон с катран!
      Покрай еуфорията със статистиката забелязах, че SSD диска ми записва минимум 1 GB на ден! Всеки цикъл на пускане ежедневно ми изяжда не по-малко от 1000 MB, което ми се струва доста над нормалното! При всички ли е така? Като се им предвид, че сърфирам и пълня кеша на браузъра максимум 200 MB, тази система направо си ми прахосва диска!
    • от Метин Шабан
      Здравейте хора, нужна ми е препоръка за избора на HDD или SSD. За сега обмислям само да си кача всички снимки и видеа (заснети са с телефон, не става въпрос за професионални,) документи и файлове за университета (ще има чертежи и визуализации, но все пак не са кой знае колко). Чудя се дали не е по-добре да взема ссд 512г, което да се закачи и да си стои постоянно. Може да го ползвам да запиша и нещо друго. Първоначалната ми идея беше да взема 1тб HDD и да го закачам само като трябва да прехъврля някой по-важен файл, но като видях, че има ссд на адата 512гб за 200лв  при положение че моето ссд на самсунг го взех на същата цена но 200гб се чудя кой вариант е по-добрия. Ще съм благодарен за съвет и да подскажете за какво да следя при избора. 
      Скоро може би ще трябва да сменям конфигурацията, това е една от причините също да съм се насочил към ссд-то.
      Благодаря на всеки отделил време и помогнал  !

Кутия : CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
      Дъно: GB B85M-D3H /1150
      Графичен ускорител: MSI R9 280X GAMING 3G BF4
      Процесор: XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X
      Рам: 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9
      Захранване: PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
      SDD:  Samsung SSD 840 EVO 250GB ATA Device  (250 GB, SATA-III)
      HSD:  WDC WD5000AAKX-00ERMA0 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Ивайло Пецев
      Здравейте,
      Минаха няколко месеца от както си сглобих новата конфигурация с голяма ваша помощ. Сега мисля да дам някой друг лев и за SSD, затова пак се допитвам до вас. Изобщо не съм запознат с тях по простата причина, че никога не съм се интересувал и никога не съм имал конфигурация от такъв клас, че да си заслужава SSD, но мисля, че в края на 2019 е вече напълно нормално всеки да има. Дори не знам какъв бюджет да отделя, но ми се иска да е поне 1 TB, видях това, и че има доста голямо намаление, но после го видях същото в никем с цена 344, така че явно намалението му не е чак толкова голямо.. Благодаря предварително на всички отзовали се.. 😄
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...