Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем с батерия BOSCH 10.8


vaskonay

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам съмнение че е изгоряло съпротивлението на тази батерия, но разполагам само с тази снимка.

http://prikachi.com/images.php?images/164/8434164P.jpg

Може ли някой добър човек с добро зрение или някой, който знае параметрите му да ми ги каже! Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Изгоряло съпротивление" поредния бисер... По-добре кажете какъв Ви е проблема, вместо да творите бисер след бисер защото като гледам и предполагам в каква посока ще тръгне тази тема...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Изгоряло съпротивление" поредния бисер... По-добре кажете какъв Ви е проблема, вместо да творите бисер след бисер защото като гледам и предполагам в каква посока ще тръгне тази тема...

Ами такъв съм си! Все бисери ръся, но сега ще обясня. Тази батерия се опитахме да я заредим с зярядно, което не е за литиево-йонни батерии. Сега намерихме оригиналното зарядно и като вкарам батерията тя не се зарежда. Батерията я замерихме и дава около два волта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е след такова "зареждане" какво очаквате да стане от батерията? Почти е сигурно, че си е заминала... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв съм си! Все бисери ръся, но сега ще обясня. Тази батерия се опитахме да я заредим с зярядно, което не е за литиево-йонни батерии. Сега намерихме оригиналното зарядно и като вкарам батерията тя не се зарежда. Батерията я замерихме и дава около два волта!

Васко!

Не пиши на човека минуси, а вземи и научи най сетне как се задават въпроси! Все пак искаш да ти се помогне със съвет. Никой не ти е виновен, че не разбираш, а и на магазина има да се продават нови, след като не ти харесват отговорите във форума.Батерията ти е стара и това се подразбира, което иска да рече, че задължително ще ти се наложи да я замениш с нова. А и как сте я зареждали, само Господ знае! Ние ли да гадаем, или ти си длъжен да обясниш като хората?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Васко!

Не пиши на човека минуси, а вземи и научи най сетне как се задават въпроси! Все пак искаш да ти се помогне със съвет. Никой не ти е виновен, че не разбираш, а и на магазина има да се продават нови, след като не ти харесват отговорите във форума.Батерията ти е стара и това се подразбира, което иска да рече, че задължително ще ти се наложи да я замениш с нова. А и как сте я зареждали, само Господ знае! Ние ли да гадаем, или ти си длъжен да обясниш като хората?

Какви минуси?!?! Просто си признавам че съм си такъв! Нищо лошо не съм казал. Съжалявам ако сте го разбрали така!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви минуси?!?! Просто си признавам че съм си такъв! Нищо лошо не съм казал. Съжалявам ако сте го разбрали така!

По-спокойно и моля да се придържаме към темата... От както форума се актуализира на разделите за въпроси има възможност за оценка на мненията и в случая на двете си мнения имам по един и повече минуса... Човека явно е решил, че са от Вас... По принцип тези минуси служат само и единствено за доброто на питащия, а и в някои случаи на други потребители с подобен проблем. Те нямат никаква сила върху автора на мненията или нещо подобно, за това не е особено важно за мен специално кой точно дава оценки на постовете ми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви минуси?!?! Просто си признавам че съм си такъв! Нищо лошо не съм казал. Съжалявам ако сте го разбрали така!

. Единственото, което може да е причина, това е самата батерия. Явно я ползвате доста време или не е зареждана своевременно, както се процедира при всички , имащи подобен род прибори. А и измереното напрежение подсказва, че вече е за подмяна. Резистора, даже и от снимката си е напълно здрав. А каква е стойността му, може да се каже след ваша намеса, защото не добре се виждат цветните пръстени. Ако ги напишете и аз ще ви кажа. Ще почнете от долната страна на резистора. "сребърният" или бронзовият пръстен ги оставете за накрая. Те не са ми важни!

Погледни снимката, която съм прикачил:

" червен-червен-син-черен-кафяв."   226 ома  е резистора точността му е  1 % - изхождайки от кафявият пръстен

 

 

table2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де! Не знам какво стана с тези минуси, но нещо за съпротивлението?

. Единственото, което може да е причина, това е самата батерия. Явно я ползвате доста време или не е зареждана своевременно, както се процедира при всички , имащи подобен род прибори. А и измереното напрежение подсказва, че вече е за подмяна. Резистора, даже и от снимката си е напълно здрав. А каква е стойността му, може да се каже след ваша намеса, защото не добре се виждат цветните пръстени. Ако ги напишете и аз ще ви кажа. Ще почнете от долната страна на резистора. "сребърният" или бронзовият пръстен ги оставете за накрая. Те не са ми важни!

Тъй като разполагам само със снимката, а не с въпросното резисторче, според мен са: червен-червен-син-черен-кафяв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията има определен брой цикли на зареждане/разреждане. Капацитета ѝ постоянно намалява, в резултат от което нейния капацитет също. Батерията Ви просто вече си е заминала. Освен това, по начина по който сте я зареждали, няма какво повече да се очаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

. Единственото, което може да е причина, това е самата батерия. Явно я ползвате доста време или не е зареждана своевременно, както се процедира при всички , имащи подобен род прибори. А и измереното напрежение подсказва, че вече е за подмяна. Резистора, даже и от снимката си е напълно здрав. А каква е стойността му, може да се каже след ваша намеса, защото не добре се виждат цветните пръстени. Ако ги напишете и аз ще ви кажа. Ще почнете от долната страна на резистора. "сребърният" или бронзовият пръстен ги оставете за накрая. Те не са ми важни!

Погледни снимката, която съм прикачил:

" червен-червен-син-черен-кафяв."   226 ома  е резистора точността му е  1 % - изхождайки от кафявият пръстен

 

 

table2.png

Много благодаря! Съжалявам за минусите, но не знам как се получиха!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв съм си! Все бисери ръся, но сега ще обясня. Тази батерия се опитахме да я заредим с зярядно, което не е за литиево-йонни батерии. Сега намерихме оригиналното зарядно и като вкарам батерията тя не се зарежда. Батерията я замерихме и дава около два волта!

дайте технически подробности за батерията и "грешното" зарядно, както и как сте зареждали с него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...