Премини към съдържанието
Optium

Нова "залъгалка за пари" ли се явява модерното приложение за телефони - IMO !?

Препоръчан отговор

Вчера хванах жена си да инсталира новото и модерно приложение IMO за видеоразговори !

След което изпрати покани до някои неини приятелки за да разговаря с тях !

Тъй като приложението ми е непознато, веднага проверих на *123# сметката при оператора, 

която вече бе скочила с 1 лев.

Обезпокоих се от този факт и се обадих директно на оператора, който ми обясни че това повишение

на сметката се дължи на изпратени SMS-и.Тъй като тарифния и план включва 1000 безплатни минути към всички

национални оператори, тя никога не е ползувала или ползува за контакти SMS-и, от който факт ми "просветна"

аджеба, от къде идва набъбването на сметката в телефона !

Кажете, ми при тези обстоятелства би трябвало ли да премахна този "разбойник" от телефона и . . .!?

https://imo.im/

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпратило е СМС за верификация на номера, както и за активация на профила и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпратило е СМС за верификация на номера, както и за активация на профила и.

Нищо подобно !

При проверката която направих при мобилния ми оператор, ми съобщиха че са

регистрирали 8 SMS-a x 12 стотинки !

Сиреч всеки твой опит за контакт се таксува . . . !?

Вижте и какъв текст намерих при обсъждането на Политиката на фирмата :

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=14938

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам кой какво и къде праща и какво верифицира, но съм ползвал това приложение доста време, а мои приятели продължават да го ползват и към днешна дата.
Нито аз, нито който и да е около мен се е оплакал от завишена сметка или дърпане на пари или пращане СМС-и без да разбере абоната.

Бих заложил някой лев, че съпругата се е съгласила да ползва платените услуги (може би без да иска) или е кликнала някъде, без да се усети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След което изпрати покани до някои неини приятелки за да разговаря с тях !

Тия покани са си чисти SMS-и ако абоната към който е изпратена поканата няма инсталирано приложението. Поканените получават SMS да си инсталират приложението и да се свържат с тоя който праща поканата (SMS) но вече не приложението. Та ако SMS към оператора и (на женати) се таксуват няма какво да се чудиш. Ако са безплатни търси другаде проблема. Кода за верификация се изпраща през нета а го получаваш като SMS така че няма връзка със случая.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

----- censored.gif ----- Авторе, за проблема на темата сам си си виновен. 

Модедит:
Никога, по никакъв повод не си позволявай да даваш определения за хора, които не познаваш и не си виждал!

Редактирано от algor
Редакция на обида! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване