Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

От тази сутрин ,доакто си ровя из нета ,на мястото на сайта ,който бях отворил (twitch.tv) се появява това:

8435907P.jpg

Машиналоно кликнах на синия бутон ,но преди да инстаклирам файла ,започнах да се съмнявам ,и го изтрих ,понеже никъде не се казва кое точно има нужда от въпросният ъпдейт. Първо проверих дали има налични ъпдейти на браузъра ,и след като се оказа ,че няма реших да пиша тук. В reddit казват ,че това е троян ,ето линка . https://www.reddit.com/r/chrome/comments/3qth1h/help_is_this_a_real_update_link/

This is a trojan.dropper virus if you installs it. DO NOT INSTALL/UPDATE. Its a virus, might be cryptolocker, again, do not install.

*Edit. It looks like it installs a adware or some sort with the name "SuchColors". You are getting redirected to the site from an add on the site you are visiting.

Имам ли повод за притеснения  ?

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво премахване на вируси? Човека пита дали това е потенциален вирус и при положение, че нищо не е теглил и няма никакви "симптоми", какво да премахват хората от раздела?

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе бащата днес се оплака от ''поведението'' на Firefox-a, като отидох да го погледна видях, че версията е различна и като цъкнеш да отвориш страница я отваря в нов таб и това бил ''проблема'' :angry22:....Та възможно ли е и на него да му е излязло това и да го е ''ъпдейтнал''? Каза, че пробвал да го преинсталира и пак било така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е страница, до която да е стигнал чрез кликане върху реклама, пренасочване от такава и куп други причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е страница, до която да е стигнал чрез кликане върху реклама, пренасочване от такава и куп други причини.

На Firefox-a няма AdBlock така, че и това не е изключено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по реклами не кликам :):) Както си гледам някой стрийм в туича ,и се появява това. Прегледайте коментарите в reddit (линка който съм дал по-горе) , там доста хора споделят същото. Това става само като се гледа стрийм в twitch.tv. Като сърфирам из други сайтове ,тая препратка не  изкача.

Етокакво казват е reddit:

If someone of you installed this sh!t (update.exe) you have to clean your PC. It's new virus, so many anti-viruses softwares won't detect it. So, this installator create that files: WINDIR\msservice\MSService.xml, WINDIR\NMsvc\, WINDIR\system32\N1Service64.dll, WINDIR\SysWOW64\N1Service.dll, WINDIR\SysWOW64\N1Service.ini, WINDIR\SysWOW64\N1ServiceOff.ini, WINDIR\NMI.ini

Also it creates service -N1Service

Мен точно това ме усъмни ,че самият файл ,който се тегли се казва update.exe ..  Не е примерно името на браузъра (или програма към която е въпросният ъпдейт) с версията на ъпдейта ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Firefox-a няма AdBlock така, че и това не е изключено.

Говориш глупости. Има подобни програми, а аз използвам uBlock.

В раздела за премахване на вируси!

За какво го пращаш там, като той ПИТА дали е вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Вместо да си чешете клавиатурите с другите съфорумци, следвай иснтрукциите в раздела за борба с вируси. Там ще ти кажат, има или няма зараза. Че после да не пуснеш друга тема, с по-голям проблем. Пари не искат момчетат от отдела така че, какво те спира да питаш?

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да си чешете клавиатурите с другите съфорумци, следвай иснтрукциите в раздела за борба с вируси. Там ще ти кажат, има или няма зараза. Че после да не пуснеш друга тема, с по-голям проблем. Пари не искат момчетат от отдела така че, какво те спира да питаш?

То хубаво, че не искат пари. Ама трябва ли да ги помпим с по 10-15 теми, от които близо 60% от тях не става дума за зловреден код, и като имаш предвид, че са едва само 3 човека, които имат доста ограничено време. 

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво, че не искат пари. Ама трябва ли да ги помпим с по 10-15 теми, от които близо 60% от тях не става дума за зловреден код, и като имаш предвид, че са едва само 3 човека, и имат доста ограничено време. 

В случая, си е баш опит за зараза. Която може да доведе, до много по тежки неща. Но всеки сам се решава. Момчетата, не са отказали помощ на никой. И не вярвам да откажат. И пак погледни в колко от темите, е ставало дума за заразени комоютри. Доста над 60%. А със сегашните крипто гадини, не бива да се оставяш на случайността.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само искам да ви покажа, какво ми се появява при опит да вляза в този сайт:

8436260o.png

Предполагам автора е хванал някоя гадинка, по време на инсталация на безплатна програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.helpfixvirus.net/dl-browsersafeupdate-com-removal-help-completely-get-rid-of-dl-browsersafeupdate-com-pop-ups/

Явно не е първия. Автора да потърси в Гугъгъл адреса които е в браузера и ще си отговори вирус ли е или не.

Редактирано от upili (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме тревожи това

This is a trojan.dropper virus if you installs it. DO NOT INSTALL/UPDATE. Its a virus, might be cryptolocker, again, do not install.

*Edit. It looks like it installs a adware or some sort with the name "SuchColors". You are getting redirected to the site from an add on the site you are visiting.

Тия крипто гадини, се разпространават и по този начин. Не само чрез email. Още повече, че колегата е цъкнал да се сваля 'ъпдейта'. Нищо не пречи, да се консултира с момчетата от антивирусния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая, си е баш опит за зараза. Която може да доведе, до много по тежки неща. Но всеки сам се решава. Момчетата, не са отказали помощ на никой. И не вярвам да откажат. И пак погледни в колко от темите, е ставало дума за заразени комоютри. Доста над 60%. А със сегашните крипто гадини, не бива да се оставяш на случайността.

Много отдавна следя HJT раздела, вече 6-та година. Следих внимателно какви зарази се чистиха и по какъв начин. И в последния месец повечето потребители си мислят, че проблема им се дължи на зловреден код, ако прегледаш темите от последните седмици ще видиш колко от тях са преместени в други раздели и не съм казал, че този проблем не е свързан със зловреден код.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много отдавна следя HJT раздела, вече 6-та година. Следих внимателно какви зарази се чистиха и по какъв начин. И в последния месец повечето потребители си мислят, че проблема им се дължи на зловреден код, ако прегледаш темите от последните седмици ще видиш колко от тях са преместени в други раздели и не съм казал, че този проблем не е свързан със зловреден код.

Така е да. Но напоследък, е бум на крипто зарази. За това, трябва да се внимава повече. И да се вземат мерки, навреме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния сайт за обновяване на браузъра се блокира от добавката на  Bitdefender за Мозила,блокира се и от Есет.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния сайт за обновяване на браузъра се блокира от добавката на  Bitdefender за Мозила,блокира се и от Есет.

Скрито съдържание

Интересно при мене сайта е недостъпен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно при мене сайта е недостъпен.

Направих опит да вляза от тук:https://www.reddit.com/r/chrome/comments/3qth1h/help_is_this_a_real_update_link/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих опит да вляза от тук:https://www.reddit.com/r/chrome/comments/3qth1h/help_is_this_a_real_update_link/

Да де оттам минавам. И получавам това. 

2015-10-30_22h59_22.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де оттам минавам. И получавам това. 

2015-10-30_22h59_22.jpg

Ако изключа Есет и добавките в Мозила-та и аз получавам същото...при мен по-интересното е, че добавката на Авира не реагира ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам автора е хванал някоя гадинка, по време на инсталация на безплатна програма.

Автора май не е хванал нищо ,защото не съм инсталирал тоя файл ,който се оказва ,че заразява системата. Иначе това се случи както си гледах стрийм в Twitch.tv ,и изведнъж стрийма изчезна ,и се появи онова горе на картинката. И разбира се това не се случи нито един път докато ровех цял ден из друго сайтове. Просто туича е заразен с това ,и трбва попъп блокър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В много теми се е отчитало ползата от добавките за защита на браузърите.Някои съфорумници изказват мнения,че те затормозяват сърфирането.Аз обаче, предпочитам да ползвам добавките за защита.Не виждам проблем в това,браузърът да ми отваря с няколко милисекунди закъснение дадена страница,за сметка на сигурността.Добавки като Avira Browser Safety ,Adblock Plus,Bitdefender TrafficLight,µBlock ,да не изброявам всичките,са повече от задължителни..Да не споменавам и внимателния избор на антивирусна защита,съобразен с начина на ползване на интернет,а някои от тези програми предлагат и стартиране на браузъри в защитена среда.Вярно е ,че 100%защита няма,но според мен един собственик на компютър,трябва да се възползва от предлаганите възможности за защита.Могат да се спестят доста главоболия,с отделянето на няколко часа четене....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш глупости. Има подобни програми, а аз използвам uBlock.

Имах предвид, че не съм го сложил а не че няма изобщо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво общо има с проблема на човека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване