Премини към съдържанието
П.Петров

Windows 8.1 x32 или x64 бита да избера

Препоръчан отговор

Здравейте. Имама лаптоп HP 8710w. В момента има инсталирана x32 бита на Win 8.1 Enterprice. Проблемът ми е, че чете само 3GB рам, а не всичките 4GB. Процесорът му е Intel Core2 Duo  2.4-GHz. За в бъдеще на компютъра ще се играят игри.

Има ли смисъл да му сложа 64бита на Win 8.1? Ще затормози ли това работата на компютъра?

Чувал съм, че x32 битовите операционни системи са по-пъргави и се чудя как да постъпя. 

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп и игри в едно изречение! - Забрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко опира до това кои са игрите, могат да се играят игри и на най-скапания нетбук.

Макар че не съм убеден че 4ГБ с 64 битова ОС е по-добре от 3ГБ с 32 бита.

В общия случай 64 битовите програми вървят по-бавно и заемат повече памет от 32 битовите.

Как ще е при тебе - докато не пробваш няма как да разбереш,

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя има драйвери до седмица. Инсталирате един Windows 7 64 битов и проблема е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи какви програми ще се ползват. Ако са основно 32-битови - няма смисъл да се инсталира 64-битова ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя има драйвери до седмица. Инсталирате един Windows 7 64 битов и проблема е решен.

Беше с такава операционна система (Win 7 x64 Ultimate), но се чуваше едно пукане на звука от лаптопа, което е доста дразнещо. За това реших да сложа Win 8.1, като по "интелигентна" и по нова операционна система. Проблемът с това пукане изчезна, но се появи другият проблем с рамта, за която става на въпрос тук. Драйверите на Win7, работят и на Win 8.1. Сега мисля, че има по голямо "бързодействие"

Много зависи какви програми ще се ползват. Ако са основно 32-битови - няма смисъл да се инсталира 64-битова ОС.

Програмите основно ще са 32 битови (не са много), Google Chrome за интернет, гледане на клипове от youtube. Филмите и музиката не ги коментирам. Kакто вече споменах ще се играят игри, които ще вървят на този лаптоп, до колкото е възможно.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдението, че Windows 8 е по интелигентна ОС от Windows 7  е мегаглупост. Причините за пукането и лошия звук може да се дължат на:

- неправилно инсталирани или омазани драйвери. Прави се преинсталация на драйвера или на цялата ОС.

- хардуерен проблем. Ако на лаптопа се слуша постоянно музика с максимално увеличение говорителчетата не издържат и се повреждат. Преди това се чува точно това пукане.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Тази система за оценка на мнения е пълна и абсолютна простотия...диалогът губи всякакъв смисъл....Поясненията,че видите ли,потребителите щели да стигат по-бързо до най-добрия отговор ,са чиста проба манипулация и оправдания...Ако не си схванал,същността на диалога,едва ли от едно мнение ще разбереш ползата от цялата дискусия...Това да не е съдебна зала, със цитирани и представени конкретни законови разпоредби....В конкретната тема,може всички да са прави,а някой малоумник да плясне няколко минуса...и темата да стане "манджа с грозде"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Тази система за оценка на мнения е пълна и абсолютна простотия...диалогът губи всякакъв смисъл....Поясненията,че видите ли,потребителите щели да стигат по-бързо до най-добрия отговор ,са чиста проба манипулация и оправдания...Ако не си схванал,същността на диалога,едва ли от едно мнение ще разбереш ползата от цялата дискусия...Това да не е съдебна зала, със цитирани и представени конкретни законови разпоредби....В конкретната тема,може всички да са прави,а някой малоумник да плясне няколко минуса...и темата да стане "манджа с грозде"...

Спокойно колега! Има опцията сортирай по дата и излизат мненията както си му е реда. И на мен ми е непонятна тази система, но какво да се прави. Ще поживеем и ще видим дали има полза от нея. Постоянно се забравя, че това просто е форум. Всеки е тук отделя от собственото си време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно колега! Има опцията сортирай по дата и излизат мненията както си му е реда. И на мен ми е непонятна тази система, но какво да се прави. Ще поживеем и ще видим дали има полза от нея. Постоянно се забравя, че това просто е форум. Всеки е тук отделя от собственото си време. 

:offtopic_s:Точно това имам предвид - всеки отделя от собственото си време-да помага, да информира и да бъде информиран, а не да цъка, като луд из форума и да подрежда нещата  в него, за да схване и да се изясни кой, кога какво и на кого е писал...Луда работа....

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сортирай по дата трябва да е опцията по подразбиране иначе темата става пълна каша и диалога се губи.

Пък който иска да си клика на сортирай по рейтинг ако го интересува кое е с най-голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Едно нещо ме изумява и шокира-що си правим ,един на друг живота сложен,като може да е лесен...това май е типично по ..български..Да викаш на черното бяло...:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Язе не сакам язе да съм добре. Язе сакам Вуте да е зле...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш новите игри - 4GB, повечето започнаха да искат 64 битова ОС и минимума рам е 4GB.  Ама не мисля, че ще се стигне дотам. Тая радеонка ми е супер съмнителна. Бе оставай си с 32бита. Лаптопа и бездруго е слабичък, за 2 гига и игри точно с този лаптоп не си струва да се скъпиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама що не казахте по-рано да ви отворя една тема да се оплаквате бе. Благодаря Ви за помоща. 

Написал съм още в началото какво трябва да се направи. Може да сложиш Windows 7 64 битов. В сайта на производителя има драйвери за този модел лаптоп. За игри просто забрави. Лаптопа ще прегрява и в един момент ще го повредиш. Ето и линк за какво говоря.

Да, колегите попрекалиха с офтопика, затова ги моля да спрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имама лаптоп HP 8710w. В момента има инсталирана x32 бита на Win 8.1 Enterprice. Проблемът ми е, че чете само 3GB рам, а не всичките 4GB. Процесорът му е Intel Core2 Duo  2.4-GHz. За в бъдеще на компютъра ще се играят игри.

Има ли смисъл да му сложа 64бита на Win 8.1? Ще затормози ли това работата на компютъра?

Чувал съм, че x32 битовите операционни системи са по-пъргави и се чудя как да постъпя. 

Слабичко е лаптопчето, та не знам за какви игри го стягаш. Слагаш 64 битова 7 или 8,1. Колегата те е препоръчал Уиндоус 7 x64. И май това е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Win 7 x64. Това, което ми направи впечатление е, че Gogle Chrome използва много повече РАМ отколкото, когато беше инсталирано Win 8.1 x32. При еднакво отворени сайтове общата заета РАМ памет на Win 7 x64 е 2,6-2,7 Gb, (от 4 Gb)  а при Win 8.1 x32 беше 1,4-1,6 Gb. (от 3 GB).

Когато затворя Chrome се освобождават близо 1 Gb РАМ. Уточнявам, че съм отворил 6-7 таба в браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8.1 X64  е с по-нов и оптимизиран механизъм за управление на паметта от Windoows 7 X64...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Win 7 x64. Това, което ми направи впечатление е, че Gogle Chrome използва много повече РАМ отколкото, когато беше инсталирано Win 8.1 x32. При еднакво отворени сайтове общата заета РАМ памет на Win 7 x64 е 2,6-2,7 Gb, (от 4 Gb)  а при Win 8.1 x32 беше 1,4-1,6 Gb. (от 3 GB).

Когато затворя Chrome се освобождават близо 1 Gb РАМ. Уточнявам, че съм отворил 6-7 таба в браузъра.

Имам лаптоп, с подобни на твойте характеристики. Никога Уиндосу 7 x64, не е заемал толкова RAM, освен ако не го натоваря с много отворени програми. Но не ползвам Хром. :D А ти, защо ползваш тая боза Хром? Има достатъчно други браузъри, и много по-леки.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви приложения сте отворили с браузъра и коя версия е.  Ако сте отворили сайтове претъпкани с флаш приложения е нормално да ви иска рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е за да се ползва, няма да я затваряш буркани я. Като ти трябва повече памет за някоя друга програма ще спреш браузъра.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1080p клип в youtube, както още няколко сайта, но така беше и на win 8.1. Както и да е, мисля да остана на този Win, дано да не ми даде основателна причина за в бъдеще, за да го сменя. Да се надяваме, че това с по-малко оптимизираната системе за рам няма да е чак такъв проблем.

Благодаря на включилите се по моят въпрос. 

Приятен ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, П.Петров написа:

1080p клип в youtube, както още няколко сайта, но така беше и на win 8.1. Както и да е, мисля да остана на този Win, дано да не ми даде основателна причина за в бъдеще, за да го сменя. Да се надяваме, че това с по-малко оптимизираната системе за рам няма да е чак такъв проблем.

Благодаря на включилите се по моят въпрос. 

Приятен ден.

32 битовете по принцип не хващат 4 гб рам, но зависи от рилийза, някой го хващат, иначе можеш да потърсиш пачове. Но няма смисъл да си на 32 бита, ресурсите които ползват 64 битовите са същите. Аз не бих и ползвал вин 8 та дори да е 8.1, но щом ти харесва твоя работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване