Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един проблем с нов лаптоп HP Probook 450 G2 и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете да го оправим :)

Вкъщи има включени 2 настолни компютъра с рутер TP-link, преди HP-то имах лаптоп Асус и с него скоростта на интернет връзката и по-специално свалянето беше перфектна 8-9мб при download, сега с новия лаптоп едвам цикли 250kbs. Носих го на сервиз за да го подредят малко от към драйвъри и настройки, и когато го тествах на място всичко беше 6 със скоростта. На работното ми място също няма никакъв проблем със скоростта на интернета, само вкъщи се появява този проблем. 

Да подчертая, че става дума за безжичната връзка, когато сложа директно кабела в лаптопа, скоростта е нормална, но махна ли кабела..... 250kbs максисмум. 

Звъннах до оператора за да попитам дали при тях не трябва да се направят някакви настройки или поне да ми съдействат, казаха че при тях всичко е нормално и имала нормална връзка към устройствата ми.

Не съм много наясно с настройките които трябва може би да се направят, или какво да се доинсталира затова се и обръщам към вас за съдействие защото вече не знам какво да направя.  :( 

Някакви идеи?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, след като е носен на сервиз лаптопa и е тестван на няколко места, и се оказва, че няма проблем, а има проблем само при вас, защо твърдите, че проблема е в Wi-fi на лаптопа. 

Кажете марка и модел на рутера и как е настроена безжичната му мрежа ( канал на излъчване, вид криптация и т.н.)

Освен това кажете къде мерите тези 250 kb/s download.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изключиш за около минута и да включиш отново рутъра?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, след като е носен на сервиз лаптоп и е тестван на няколко места и се оказва, че няма проблем, а има проблем само при вас, защо се твърдите, че проблема е в Wi-fi на лаптопа. 

Кажете марка и модел на рутера и как е настроена безжичната му мрежа ( канал на излъчване, вид криптация и т.н.)

Освен това кажете къде мерите тези 250 kb/s download.

Здравейте, моделът на рутера е TP-link TL-WR542G v.6.5, криптация това което успях да видя е WEP, другото като опция е none.

Канал на излъчване нямам представа, опитах да проверя с програмата Network Stumbler, но странното е, че не ми засича Network adapter.

250kbs имах предвид като сваляне на торент, също така се усеща и че е доста бавен например в сайтове като Youtube едвам зарежда видеата.

Не съм много наясно с настройките и изобщо къде да влизам да ги правя, така че ще ви помоля с малко насоки ако трябва да ви дам някаква информация относно данни.

Рутера иначе сме го изключвали и рестартирали няколко пъти но... няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

влез в настройките на рутера и виж в wireless->mode избери 54Mbps (802.11g),ако е другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам това ти е марката на рутера. Той поддържа само стандарти b/g. Рутерчето е вече остаряло. Трябва да го смениш с модел, който поддържа N стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е G стандарт този стандарт позволява скорости до 25 mbps . Хвърляй тоз боклук и си купи един свестен tp link 740 N за 30 / 40 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е G стандарт този стандарт позволява скорости до 25 mbps . Хвърляй тоз боклук и си купи един свестен tp link 740 N за 30 / 40 лв

Е, не е боклук, но е вече остарял модел. Може би ако се ресетне и настрои наново може да вдигне през безжичната мрежа 3-4 мегабита, а може и самия безжичен модул да е повреден. Иначе си прав, че си плаче за нов рутер. Този може да го използва за суич ако му се налага. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих в настройките на рутера, сложено е на 54Mbps (802.11g), опитах дори да го сменя на 11mbps 802.11b но без ефект на скоростта...

Споменахте, че бил остарял рутера, добре, ако трябва ще се взима нов, но преди това някаква друга идея какво мога да опитам още да направя към този момент?  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм написал по-горе. Reset на рутера и настройка отново. При reset обаче на рутера има вероятност да си загубиш настройките от интернет доставчика така че трябва да знаеш по какъв начин той ти доставя интернет свързаността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм написал по-горе. Reset на рутера и настройка отново. При reset обаче на рутера има вероятност да си загубиш настройките от интернет доставчика така че трябва да знаеш по какъв начин той ти доставя интернет свързаността.

Добре, ще опитам и този вариант, искам да ви благодаря за бързите отговори и помощта :) дано го оправим скоро.

Хубав ден

Редактирано от nikodine (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре, ще опитам и този вариант, искам да ви благодаря за бързите отговори и помощта :) дано го оправим скоро.

Хубав ден

https://www.youtube.com/watch?v=SQQ_pFi17Fo

Това може да ви помогне.Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете настройките на LAN картата да не би да е ограничен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете настройките на wifi картата и ги постнете тук. 
Кажи какви са всичките настройки, или ги снимай... Ето как да ги намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване