Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здр.приятели днеска си взех комп.от ъпгрейд

рам: http://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/kingston/4gb-ddr3-1333mhz-kvr13n9s8-4-p105856135/

Дънна платка: http://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/asrock/h81m-dg4-p260866523/

Видео карта: http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/asus/radeon-r7-250x-2gb-gddr5-128bit-pci-e-r7250x-2gd5-p220207668/

Процесор: http://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i3-4170-3-7ghz-lga1150-p273480789/

Първо да попитам за процесора и видео картата,биват ли горе-доло и дали би могло да се намери нещо по добро за тези пари,тъй като си ги взех на сляпо общо взето.(направих ъпгрейда да мога да играя фифа 16 и бих казал че ми върви доста прилично на мах детайл или там както се казва :)  ) но проблема е че не си смених захранването знам само че е 500W сменено е точно преди 3 год. но след като стартирах фифа 16 и поиграх около 40 мин.и мисля че малко ми загрява кутията. Според програмката SpeedFan която инсталирах преди малко,незнам до колко може да и се вярва,но положението е такова по време на игра от снимка - 2  и снимка - 3 без натоварване,според вас наложително ли е да си взимам и захранване или това натоварване е в границите на нормалното.И ако е наложително да ми препоръчате захранване до около 100-120 лв. мах :)

2.jpg

3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването има ли 20А (240W) е достатъчно за конфигурацията. Че не е 500W можеш да си сигурен но очевидно е достатъчно щом работи машината.

Загряването се дължи по-скоро на лош въздушен поток - кутията не захранването. Ако примерно захранването е с горен монтаж е неизбежно.

Та мисли за нова кутия.

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU 

ZALMAN R1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 

Ако идеалния вариант ти е скъп се ориентираш към бюджетния на Zalman.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите на захранването няма как да се отчетат в подобни програми, няма какво да гледаш там ако търсиш температурите на захранването. Общо взето с така написана тема и толкова малко информация за захранването няма как да се каже. Дайте марка и модел, ако не знаете такива, по възможност го снимайте или само стикера върху него. Колкото до въпроса дали си струва, видео картата да. За процесора си избързал... Можеше да изчакаш малко да вземеш един Skylake плюс DDR4 рам и ново дъно и така да си с изцяло нова платформа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв друг начин освен да отварям кутията да разбера нещо повече за захранването,тъй като след ъпдейта са запечатали кутията, и ако е отворя ще отпадне гаранцията,въпреки че от написаното ви,да разбирам че няма маи нужда от ново захранване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма но да ако мощността не беше достатъчна или нямаше да го подкараш или щеше да гасне като почнеш някоя игра и се натовари.

Загряването винаги се дължи на кутията. Погледни я отзад и виж захранването в горната или долната част е. Ако е в горната директно мисли за нова.

Ако е в долната е хубаво да разбереш точния и модел не само марка за да и видим спецификациите.

пс. И друг път не ходи по-измислени квартални гаражи да ти слагат лепенки за да се върнеш пак при тях и да ти вземат още пари.

Гаранция се дава на всеки компонент. В твоя случай паметта е с 8 години а процесора, видеото и дъното с 3 години.

Та ако са ти дали както си трябва гаранция (документ) на която е описано това лепенката може да я късаш без да ти пука.

Най-добре си прочети подробно документа вкл. дребния шрифт. Например пише ли някъде за тая лепенка или не? 

пс2. Като поиграеш Фифата известно време някви проблеми със самата игра случват ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора се лъжат по подобни сервизи, които дават някаква гаранция с добавянето на подобни лепенки... Задължително трябва да са му дали документ за гаранция на всеки от компонентите. Ако това не е направено започва да си търси правата... Аз дори и да имах подобна "гаранция" бих късал без да ме интересува какво щяло да отпадне и какво не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е в горната част да,във гаранционния лист на всеки един от компонентите пише че гаранцията е за по 3 год. иначе за лепенката май не пише ,колкото до фифата от това което изиграх си вървеше нормално без проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай е желателно да я смениш с една от двете за които ти дадох линк но не я купувай от тях.

Или ще искат повече пари или ще ти предложат някоя скапана та и в двата варианта си прецакан.

Като я купиш им я занеси и поискай да я сменят безплатно!  

И им кажи да разкарат лепенката понеже не може всеки път да тичаш при тях отделно трябва редовно да го чистиш.

Ако мислиш че сега са зле температурите изчакай 6 месеца да се задръсти с прах и гледай какво ще стане.

пс. Между другото някой фирми слагат лепенки въпреки че това не е свързано с гаранционното обслужване.

Например в Скай водих един колега и докато го отварях понеже съм недоверчив забелязах че има такава.

Отварянето се случи в самия магазин докато му пускаха гаранцията и като питах проблеми няма.

Защо обаче ги слагат не знам. Може би е няква психо атака срещу клиентите да не ровят вътре?:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен кутията която явно ще се наложи да сменям,ако може да ми препоръчате и захранване до около 100-120 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че захранването далеч не е толкова, колкото пише в параметрите му. И тук важи максимата "Колкото повече, толкова по-добре". След време може да прави голям ъпгрейд и така ще си запази захранването, а и надявам се знаеш, че не остава за винаги с термичната мощност, с която идва като чисто ново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много рядко отговарям наизуст в теми, в повечето случаи говоря от личен опит и то добре осмислени неща, какъвто очевидно не е твоят пост. Като ти гледам писането май доста неща не са ясни. По някога захранване с по-малка термична мощност е доста по-добро от друго по-скъпо и с по-малко, като това даже важи в повечето случаи. Но този не напълно е такъв... Като цяло захранването, което си дал е доста добро и може би най-доброто за този бюджет, но според мен не е напълно достатъчно, особено след време. Ако си разшири бюджета може да вземе подобно Seasonic с по-голяма термична мощност. Като цяло дал си най-доброто от този клас, но за мен не е достатъчно от към мощност, а пък и остават над 30 лева, които могат да се инвестират в по-добро. И пак ще го кажа едно захранване не е важно само да храни компонентите, както някои се изказаха в темата... Важно е как ги храни и как изправя тока. Който разбира от електроника, като има възможност да тества дадено захранване към осцилоскоп ще разбере за какво става дума... А който има по-горните модели от първо лице и може да тества още по-добре и ще разберете какви и колко са разликите. 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега защо си изтрихте мненията? Дори не можете да изразите мнението Ви свободно, без да се притеснявате от нещо или някого... Надявам се, че никой няма да се подлъже по некомпетентните Ви изказвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм заядлив и не знам кой какво е трил и колко е компетентен, но би ли ми(а и на другите) обяснил какво точно имаш предвид с понятието "термична мощност" говорейки за захранване.

Нещо не ми се връзва.

От това което аз разбирам(с няколкото езика които знам) ,това понятие е груб опит да се преведе на български TDP, а това няма нищо общо със захранванията и тяхната мощност.

Не съм съвсем съгласен и с изказването за това КАК ги храни и осцилоскопа във връзка с нормално ползване за домашна машина а не за тест в tomshardware например, но ще излезе че се заяждам така че спирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из статия в Уикипедия

"Ефектът на Пелтие-Зеебек, или още термоелектрически ефект, е директното преобразуване на температурните разлики в електрическо напрежение и обратно."

Изказването ми по-горе няма нищо общо с тестове на Tomshardware или подобни... Реално просто погледнато захранването служи да храни компютъра и на човека му е все едно какво има вътре, важното е да го прави и да може да работи без проблеми. Обаче за мен това далеч не е достатъчно като информация и на първо място по важност. И отново, аз си заставам зад тезата, че е важно как точно захранва компонентите, а не само да ги захранва. Важни са компонентите на захранването, защитите с които разполага, начина по който изправя тока, ефективността и мощността. Та за машината му и някое Chiftec за 50 лева ще може да я храни за малко, но ето го и въпроса как точно го прави... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Blue Ray написа:

и някое Chiftec за 50 лева ще може да я храни за малко

Знаеш ли на колко години ми е чифтето и колко ъпгрейда е хранило? 

За теб 8 г. може да са "за малко" но платинен Сиисоник е с гаранция 7 г. и струва колкото 4 такива захранвания.

Демек дори да ми се наложи смяна през годините пак ще съм на далавера.

Виж за защитите си прав че липсата им може да излезе солено но това няма връзка с колко вата е захранването пък и със сертификата. 

пс. И преди да говориш иронично за Chiftec си виж собственото предложение. Или смяташ че тоя Корсар е голяма работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=9386&search=thermaltake+530+gold

Плюсове: голд сертификат, 90% ефективност, модуларно, достатъчно мощно да захрани почти всяка машина.

Минуси: няма, поне не намирам такива

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Roujin Z написа:

Знаеш ли на колко години ми е чифтето и колко ъпгрейда е хранило? 

За теб 8 г. може да са "за малко" но платинен Сиисоник е с гаранция 7 г. и струва колкото 4 такива захранвания.

Демек дори да ми се наложи смяна през годините пак ще съм на далавера.

Виж за защитите си прав че липсата им може да излезе солено но това няма връзка с колко вата е захранването пък и със сертификата. 

пс. И преди да говориш иронично за Chiftec си виж собственото предложение. Или смяташ че тоя Корсар е голяма работа? 

За тези пари все са нисък клас, освен някои Seasonic 350W или 450, който ще надвиши бюджета. Моите две предложения не са изключение.

Колкото до Chiftec марката си беше добър производител на захранвания, но беше... Захранванията правени преди повече от 3 години си бяха горе-долу къдърни, но тези които се предлагат днес са на много по-ниско ниво. Компонентите им са под всякаква критика... Вземи твоя Chiftec или някой по-стар, отвори го и разгледай компонентите. После вземи едно захранване на марката днес и разгледай големите разлики... От там нататък коментар ще е излишен.

преди 8 часа, Ultimate Computers написа:

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=9386&search=thermaltake+530+gold

Плюсове: голд сертификат, 90% ефективност, модуларно, достатъчно мощно да захрани почти всяка машина.

Минуси: няма, поне не намирам такива

Ето това е горе-долу читаво модулно захранване с всички необходими защити и достатъчно мощност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Blue Ray написа:

Из статия в Уикипедия

"Ефектът на Пелтие-Зеебек, или още термоелектрически ефект, е директното преобразуване на температурните разлики в електрическо напрежение и обратно."

Изказването ми по-горе няма нищо общо с тестове на Tomshardware или подобни... Реално просто погледнато захранването служи да храни компютъра и на човека му е все едно какво има вътре, важното е да го прави и да може да работи без проблеми. Обаче за мен това далеч не е достатъчно като информация и на първо място по важност. И отново, аз си заставам зад тезата, че е важно как точно захранва компонентите, а не само да ги захранва. Важни са компонентите на захранването, защитите с които разполага, начина по който изправя тока, ефективността и мощността. Та за машината му и някое Chiftec за 50 лева ще може да я храни за малко, но ето го и въпроса как точно го прави... 

Да повторя - не се заяждам, искам асамо да доизясним нещата.

От същата статия:

Spoiler

Термична мощност

Термичната мощност, или термоелектрическа мощност, или коефициент на Зеебек за един материал отчита отношението на индуцираното термоелектрическо напрежение към температурната разлика. Термоелектрическата мощност се измерва в(V/K) . Терминът термомощност се използва неправилно, тъй като отчита напрежението на едно електрическо поле (не електрическа мощност) предизвикано от температурна разлика.

Че не съм електротехник не съм, но мога да чета и имам дотолкова понятие, че да продължавам да твърдя, че термина не се отнася за захранване за компютър.

Колкото до другата част. Примера с tomshardware беше в смисъл, че за хора като тях има значение всяка една крива на осцилоскопа. За нормалния потребител е важно да има достатъчно мощност и да има 6-те най-важни защити. Другото като кабели вентилатор цвят и прочие е въпрос на вкус. За хората в България е важно да има и добра гаранция, защото това което преживяват захраванията с ERP-тата e WCS за всеки хардуер. И пример от мой личен опит. Захранване JNC или Codegen не знам точно кое от двете беше, което струваше 42 заедно с кутията нямаше проблем 4 години в Германия. Занесох го в България и си пролича че е смотан жълтур и гръмна.

Друг пример - захранванията на be Quite. В България или поне тук във форума ги недолюбват доста заради това че не били с японски кондензатори, били скъпи,били изпипани FSP-та(@naruto:wink12:) и т.н.

Ето ви ценовия робот какво търсят хората в Германия и Австрия като захранване най-често. Обяснението е просто. Имат добра гаранция,тихи са и при западните мрежи е буквално без значение дали са с топ японски или средна ръка тайвански кондензатори. Дори и най-евтините серии имат най-важните защити и хората ги купуват в количества, за които Сийсоник(като топ производител) могат да мечтаят.

Та от цялата работа,конкретно за питанката 600/650 вата са невероятен овъркил. Има смисъл само ако човека иска с едно захранване да движи още поне 1-2 конфигурации с покачващи се изисквания. Това също е вариант между другото. И аз така направих преди години и мисля с моето захранване поне още 1 компютър с топ компоненти да движа пък за повече каквото дойде.Тук вече опира до желание и възможност за инвестиция. Аз лично бих препоръчал нещо в диапазона 400-450 вата ако става дума само за споменатия компютър с лек ъпгрейд някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че бях питал за захранване преди няколко месеца,чак днес реших да го сменя и си взех захранването което един от потребителите ми беше препоръчал http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-VS-650W-ATX-CP-9020051-WW/picture.html  и след няколко часова работа на компютъра от това което виждам е че не само че няма подобрение ами в момента компютъра ми грее в пъти повече отколкото със старото ми захранване,дори реших да пусна фифа16 да видя как ще се справи с новото захранване и това което ми направи впечатление е че перките на видео картата се чува да се въртят доста силно,не знам до колко е нормално това но при старото ми захранване почти не се чуваше това изфорсиране на перките,другото което е че по време на мач през няколко секунди се получава леко забиване,нещо което също го нямаше преди това.Не разбирам защо се получава така,това захранване е 650W старото е 500W а в момента както казах пс-то грее доста повече от преди,и вече се чудя дали тези дни да не отида и да им кажа да ми сложат старото захранване,видяло са е че ще трябва да ги прежаля тези 160лв.койти дадох .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, bussdee написа:

Въпреки че бях питал за захранване преди няколко месеца,чак днес реших да го сменя и си взех захранването което един от потребителите ми беше препоръчал http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-VS-650W-ATX-CP-9020051-WW/picture.html  и след няколко часова работа на компютъра от това което виждам е че не само че няма подобрение ами в момента компютъра ми грее в пъти повече отколкото със старото ми захранване,дори реших да пусна фифа16 да видя как ще се справи с новото захранване и това което ми направи впечатление е че перките на видео картата се чува да се въртят доста силно,не знам до колко е нормално това но при старото ми захранване почти не се чуваше това изфорсиране на перките,другото което е че по време на мач през няколко секунди се получава леко забиване,нещо което също го нямаше преди това.Не разбирам защо се получава така,това захранване е 650W старото е 500W а в момента както казах пс-то грее доста повече от преди,и вече се чудя дали тези дни да не отида и да им кажа да ми сложат старото захранване,видяло са е че ще трябва да ги прежаля тези 160лв.койти дадох .

Това захранване не е като старото ти. Също както и при моето старо захранване, под товар или не, си въртеше вентилатора на макс. Купих си мощно, което не се натоварва достатъчно. При толкова малък товар не се върти вентилатора или ако се върти е много бавно. Има ниското ниво на шум, но вентилатора вади много малко топъл въздух от кутията. Това се оказва, че влияе и на останалите части. За това и със старото захранване е по хладен компа. Ще трябва да подобриш въздушния поток във кутията с допълнителни вентилатори. Ще трябват подробности за кутията, както и какви колко допълнителни вентилатора вкарват въздух в кутията и колко изкарват.  Ако температурата на процесора под товар е над 72 градуса е проблем. За видеото и то мой там някъде трябва да му е тавана.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, слушай nikolela. Старото ти захранване е било по-евтино без управление на оборотите и е духало винаги на макс.Така цялата кутия се е охлаждала.
Новото обаче при ниско натоварване духа по-слабо и съответно кутията се охлажда по слабо.

Трябва да сложищ допълнителни вентилатори, отговори на въпросите на nikolela за кутията.

на 1.11.2015 г. at 21:23, ✯Blue Ray✯ написа:

+ "Термична мощност"

Blue Ray човек, нещо си в грешка. Термо електрическия ефект и термична мощност не са характеристики на едно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията мисля че е наи обикновенна,не знам точно,от 2008г. е.Освен видео картата която има два вентилатора мисля че други нямам http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/asus/radeon-r7-250x-2gb-gddr5-128bit-pci-e-r7250x-2gd5-p220207668 това е модела,препоръчай някои модел вентилатори,и да разбирам ли че е по добре да си сложа старото захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване