Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Jamo 160 d

Kolo98

Препоръчан отговор

преди 26 минути, arturo55 написа:

TDA8947J

Ето ти  схемата. Тя е малко по особена, защото са събрани 3 усилвателя в един корпус + управление. Входовете съответно са горе вляво, означени с червена точка. На всеки един от тях като пипнеш, трябва да има брум. А схемата, която си подменил абсолютно същата ли е? Огледай ги тези неща, че съм малко зает. като се върна, ще ти напиша. ти през това време, можеш да питаш за всичко, което те интересува. Тук има и други хора, които разбират. Ще се върна и ще прочета какво си написал. Предполагам, до 2 часа ще свърша.

TDA8947J-circuits.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор
преди 37 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Ето ти  схемата. Тя е малко по особена, защото са събрани 3 усилвателя в един корпус + управление. Входовете съответно са горе вляво, означени с червена точка. На всеки един от тях като пипнеш, трябва да има брум. А схемата, която си подменил абсолютно същата ли е? Огледай ги тези неща, че съм малко зает. като се върна, ще ти напиша. ти през това време, можеш да питаш за всичко, което те интересува. Тук има и други хора, които разбират. Ще се върна и ще прочета какво си написал. Предполагам, до 2 часа ще свърша.

TDA8947J-circuits.jpg

да издава звук като бръм но не бръмтене а нещо по кратко  на едно краче задно от дясно на ляво трето  нормално е нали това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждаш, че освен басовия говорител са вързани и "сателитите" вдясно на схемата горе. За да пробваш и тях трябва да преместиш високоговорителя на техните крачета на интегралната схема.  Докато държиш острия метален предмет на крачето, трябва да има брум и той да е постоянен като амплитуда Ти разбираш ли ми какво ти пиша? Щото почти не отговаряш. Тук съм вече. И няма да ми отговаряш "на едно краче. Казваш номера. Крачетата на схемата се четат от ляво на дясно - ту предно, ту задно. Първо краче е това, най вляво .Задно или предно ти ще кажеш, щото не го виждам сега.

TDA8496-pinout.jpg

TDA8947J-pinout.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да има и то добре 

преди 19 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Виждаш, че освен басовия говорител са вързани и "сателитите" вдясно на схемата горе. За да пробваш и тях трябва да преместиш високоговорителя на техните крачета на интегралната схема.  Докато държиш острия метален предмет на крачето, трябва да има брум и той да е постоянен като амплитуда Ти разбираш ли ми какво ти пиша? Щото почти не отговаряш. Тук съм вече. И няма да ми отговаряш "на едно краче. Казваш номера. Крачетата на схемата се четат от ляво на дясно - ту предно, ту задно. Първо краче е това, най вляво .Задно или предно ти ще кажеш, щото не го виждам сега.

TDA8496-pinout.jpg

TDA8947J-pinout.jpg

номер 11  там се чу бръмтенето 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, arturo55 написа:

да има и то добре 

Бравоооооо! Така те искам. Сега!!! Имаш ли мултицет да измериш захранването на сините електролитни кондензатори? ако объркаш поляритета, ще отчита - напрежение. Все едно дали е + или –. Аз ще се сетя веднага. Отговори! А ако си изморен и искаш да си починеш, тогава утре ще продължим. ОК?

да има и то добре 

Не може да е на 11 крак. крачетата са само 6, 8 и 9 за всяко крайно стъпало 11 краче е за управление на стенбай ще гледаш схемата и няма да ме "лъжеш" Ако си се изморил - почивка и утре продължаваме, докато оправиш колонката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Бравоооооо! Така те искам. Сега!!! Имаш ли мултицет да измериш захранването на сините електролитни кондензатори? ако объркаш поляритета, ще отчита - напрежение. Все едно дали е + или –. Аз ще се сетя веднага. Отговори! А ако си изморен и искаш да си починеш, тогава утре ще продължим. ОК?

да имам но съм ги мерил във свалено положение распоени от пладката и отчитат и на двете посоки  единия по малко одчиташе 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, arturo55 написа:

да имам но съм ги мерил във свалено положение распоени от пладката и отчитат и на двете посоки  единия по малко одчиташе 

Всичко се мери "под напрежение" Провери какво е захранването и вече трябва да си го видял от ел.схема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, arturo55 написа:

да има и то добре 

TW_GND

преди 10 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Всичко се мери "под напрежение" Провери какво е захранването и вече трябва да си го видял от ел.схема.

OK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, arturo55 написа:

TW_GND

OK

Притесняваш се, а аз не искам. Почини си и утре продължаваме. Съгласен? Че темата ще стане 100 страници, както сме подкарали краче, след краче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ExaFlop написа:

До Коледа мое и да свирне. :)

Той ако има среден опит бързо ще ме разбере, но явно му е трудно на момчето да ми следи всичките писаници и въпроси. Но ще опитаме да се справи, стига да не му омръзне.Ще му помагам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ИСКАРВА  27,4 В ОТ СИНИТЕ КОНДЕНЗАТОРИ 

преди 18 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Той ако има среден опит бързо ще ме разбере, но явно му е трудно на момчето да ми следи всичките писаници и въпроси. Но ще опитаме да се справи, стига да не му омръзне.Ще му помагам.

ИМАМ ГОЛЯМО ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ НО СЪМ НАЧИНАЕЩ И ИСКАМ ДА СЕ НАУЧА ПАК И СЕГА  МИСЛЯ ЧЕ Е МОМЕНТА 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То се вижда че имаш желание. Значи, че ще се научиш. Аз ще ти помагам. Сега ще ти дам телефона си на лично. Ще ми звъннеш , а аз после ще те набера. Не се притеснявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.11.2015 г.,, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

За да се направи тази процедура( която ти въобще няма да можеш) ще потърсиш помощта на стециалист. Има такива много добри , даже и от бившия завод "Гроздан"Николов" занимаващи се с изработка и монтаж на високоговорители.Иначе лепило и от Нова Каледония да ти донесат, нищо няма да свършиш с твоя "опит" А елемента се казва - гофра или в мн.число - гофри. Има и във този форум такъв човек - Крумов - от Пещера.

Чудя се колко ли опит трябва да има човек за да смени една гофра? Човекът питаше какво лепило му трябва, а вие му говорите за г-н Крумов от Пещера. Фабрично гофрите, шпулата и трептилката се залепват с епоксидно лепило. Оригинално такова лепило черно на цвят трудно ще се намери, продава се прозрачна епоксидна смола, специално за шпулата и друго по-течно за залепване на намотката, когато се навива. Но е известно че когато нагрееш смолата, тя се втечнява, така че няма специално лепило за говорители, а епоксидна смола може да се намери във всеки един магазин или хипермаркет, но в  никакъв случай да не е бързосъхнещо епоксидно лепило, то е нещо съвсем различно. Недостатъкът е че съхне 12 часа. Не е много удачно да се използва лепило Хелми или Момент, освен ако гофрата не е скъсана някъде по гънките, иначе то не залепва достатъчно добре, а неговата еластичност позволява периферията на мембраната да се огъва, а целта е да я стегне здраво, освен това не може да залепва полипропиленови мембрани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, peppone1 написа:

Чудя се колко ли опит трябва да има човек за да смени една гофра? Човекът питаше какво лепило му трябва, а вие му говорите за г-н Крумов от Пещера. Фабрично гофрите, шпулата и трептилката се залепват с епоксидно лепило. Оригинално такова лепило черно на цвят трудно ще се намери, продава се прозрачна епоксидна смола, специално за шпулата и друго по-течно за залепване на намотката, когато се навива. Но е известно че когато нагрееш смолата, тя се втечнява, така че няма специално лепило за говорители, а епоксидна смола може да се намери във всеки един магазин или хипермаркет, но в  никакъв случай да не е бързосъхнещо епоксидно лепило, то е нещо съвсем различно. Недостатъкът е че съхне 12 часа. Не е много удачно да се използва лепило Хелми или Момент, освен ако гофрата не е скъсана някъде по гънките, иначе то не залепва достатъчно добре, а неговата еластичност позволява периферията на мембраната да се огъва, а целта е да я стегне здраво, освен това не може да залепва полипропиленови мембрани.

Аз се "чудя" колко говорителя си "ремонтирал" с твоя опит и знания, а не друго! Често пишеш, което е много добре, но пиши там, дето си в час, а не да даваш акъл на хората с дългогодишен опит. Ако искаш, можеш да залепиш гофра и със дъфка! Сигурно скандинавците от фирмите производителки на високоговорители са на опашка пред вашият офис за съвети! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здрвейте искам да попитам преди малко забелязах че към буксата за високоговоритея са сварзани 2 резистора които минават към чинчовете дали не е в тях  проблема,възможно ли е при окъсяване и те да избият  двата резистора до сините кондензатори

20151118_155617.thumb.jpg.b61ee953eed71de33286cf50b28d01b2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, arturo55 написа:

здрвейте искам да попитам преди малко забелязах че към буксата за високоговоритея са сварзани 2 резистора които минават към чинчовете дали не е в тях  проблема,възможно ли е при окъсяване и те да избият  двата резистора до сините кондензатори

20151118_155617.thumb.jpg.b61ee953eed71de33286cf50b28d01b2.jpg

Резисторите са здрави. Когато изгори резистор, той почернява от високата температура и е много лесно да се разбере визуално дали е там проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Аз се "чудя" колко говорителя си "ремонтирал" с твоя опит и знания, а не друго! Често пишеш, което е много добре, но пиши там, дето си в час, а не да даваш акъл на хората с дългогодишен опит. Ако искаш, можеш да залепиш гофра и със дъвка! Сигурно скандинавците от фирмите производителки на високоговорители са на опашка пред вашият офис за съвети! 

Доста, а ти с какво лепило би залепил гофрата, нека научим малко и от твоя опит? Кой ли аудиолюбител не е имал повредени говорители и не се е опитвал да ги поправя, но колкото и опит да имаш, ако нямаш точните материали, по-добре не се захващай.

http://www.sandacite.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=4191

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте.искам да помоля за помощ за едно dvd до последно звука на dvd-to работеше но след това като реших да го  ползвам от ново нвиска да вади звук .усетих че нагрява една част несам много запознат с това моля за помощ благодаря тази част бялата мн нагрява 

20151120_141732.jpg

Така никой не може да ти отговори, защото нищо конкретно не си написал като модел. Тази част, бялата е мощен резистор от 470 ома /10 вата, участващ или в захранването или в крайното му стъпало. A какво е изделието, отново не посочваш. Нали се уговорихме, че когато се пита по такива спесифични въпроси, се дава задължително инфо за изделието, моделът му и евентуално ако си намерил неговата документация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Така никой не може да ти отговори, защото нищо конкретно не си написал като модел. Тази част, бялата е мощен резистор от 470 ома /10 вата, участващ или в захранването или в крайното му стъпало. A какво е изделието, отново не посочваш. Нали се уговорихме, че когато се пита по такива спесифични въпроси, се дава задължително инфо за изделието, моделът му и евентуално ако си намерил неговата документация. 

LG-LH-T250

20151120_141526.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се научите че за всеки несвързан проблем се отваря отделна тема.

Някой почва тема за колони втора употреба отнякъде си, друг се изцвъква в нея за китайската си свирка и сега пък "ново пет" за DVD с усилвател. И всичкото гарнирано с обилно желание за ТНТМ и куп лирични отклонения. Не става така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1, в първия момент доста се зачудих какви са тея сложните платки в туй Jamo, а то било някакво скапано DVD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване