Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

може би вече някой е писал, но аз не можах да открия нищо по въпроса. И така, тъй като не съм много "навътре" с нещата, що се отнася тонколони, колони, буфери и тн, имам един въпрос. Имам dual docking samsung da-e651 колона на Samsung. 40W, с отлична, чиста музика и хубави басове. Сега въпросът ми е. Мога ли да намеря някъде буфер за тази колона? Или по-точно, буфер, съвместим с нея? Каква д/г конфигурация да му търся? Понеже гледах, че има някакви 2,1 и 5,1 с-ма, а си нямам на идея за какво става въпрос също, ако може някой, който е по-наясно с нещата, да обясни, или да даде съвет, какво да търся и тн. Искам нещо за силен бас, като цяло.  Ще съм много благодарен, ако има някой добър човечец, който да не ме нахули, както ние българите си можем. Все пак, човека не е компютър, за да знае и може всичко! :) И така, да обобщя: Търся буфер, съвместим с dual docking samsung da-e651 колона. Целта е увеличаване на мощността на баса! Ако имате идеи от някакви онлайн магазини, не отказвам линкове! 
Лека и спокойна вечер на всички! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искате по силна и басова музика, слушате в къщи.

Това, все пак се води аудио док станция. Направена е преносима за слушане на музика.

Няма, как да смените говорителите с други по мощни и да очаквате да свири по силно и батерията да издържа същото време например.

Иначе, ако искате по мощна купувате друга с повече музикална мощност: ватове (W)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да намериш такъв буфер. Въпросът ти е абсурден.

Тази колона не е предназначена да подава сигнал към външни озвучителни тела. Няма съответните изходи. Самата тя е озвучително тяло.

Ако искаш повече бас, трябва да я замениш с някаква 2.1 система. Или да ползваш външен усилвател, и т.н. И работата става сложна и скъпа. Вариантът да изкараш само сигнал за ниските честоти от телефона пък изобщо не си заслужава да го коментирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Благодаря много и на двамата! :) Значи си остава втория вариант, да посъбера пари за баш си колони от някой техно магазин. Сега, втори въпрос. 600 до 1000 W, как са? Бихте ли препоръчали и някой модел? Аз лично съм се насочил към Sony. За мен те в аудиото са най-добри. И след тях Samsung, на второ място. Друг е въпроса, че Samsung са на първо в техниката. Но това вече е друг въпрос. Добре, кратко, точно и ясно, отново. Добре ли съм се насочил към Sony? 600 до 1000 W са предполагам отлични. Сега въпроса е, ако може някой да препоръча нещо, ще съм много благодарен! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти от портативна колонка,скачаш на  600 до 1000 W.?За да получиш някакво предложение,трябва да уточниш какъв ще ти е източника на звука и ориентировъчен бюджет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета, може би 800 до 1000 лв. Все си мисля, че за 10-11 месеца ще ги събера. Просто опитвам да заделям пари и да събирам, за да си купя нещо сам, а не майка ми. Къде от джобни, къде от празници, ако някой ми даде пари и така. Така д/г половината ще ги събера, със сигурност. Другата половина ще ми я подпомогнат, тъй като съм на 17 и нямам възможност за работа. Или поне не легална. Иначе, колкото до източника на звука, както казах и по-горе, не съм много заинтересуван, но цялата схема си я обяснявам така: Колоната/колоните подават звука към буфера, а той с усилвател, или нещо подобно просто го увеличава, както и басите. И предполагам, че целият звук ще идва от усилвателя. И понеже не исках да се излагам, пишейки на тема, от която не разбирам, уточних само най-малките детайли. Гледах в един от магазините за техника, колони 1200w/1600лв, за това предполагам, че за едни 1000 лв, поне 800w ще мога да взема. И в крайна сметка, аз не гоня w-ве, а чистота на звука и хубав бас. Все пак, понякога и на мен ми се иска да си пусна малко по-силна музика, а не само съседите. Проблема на портативната е, че баса не е толкова силен, но няма и какво да се очаква от нея. Тоест, тя е малка и е просто за забавление, не за купони. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KovachX написа:

...но цялата схема си я обяснявам така: Колоната/колоните подават звука към буфера, а той с усилвател, или нещо подобно просто го увеличава, както и басите. И предполагам, че целият звук ще идва от усилвателя. 

Неправилно си обясняваш нещата.От тази док станция няма възможност да се подаде звук към усилвател.Трябва ти качествен аудио източник например:компакт диск,компютър,ДВД  или друго устройство възпроизвеждащо звук.В това аудио устройство се включва усилвателя,а той пък подава звука към колоните.Продават се готови озвучителни системи с усилвател ,колони и субуфър.Могат да се купуват също отделно всички компоненти,което е още по качествен вариант.Като си приготвиш парите,тогава питай за конкретните модели,понеже постоянно се появяват по нови.Не е за пренебрегване и възможноста,да се намери нещо по яко,но втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

.Не е за пренебрегване и възможноста,да се намери нещо по яко,но втора употреба.

Втора употреба не ми се иска, понеже видимо може да няма нищо, но колоните не мога да се отворят, за да се видят от вътре. А може собственика да им е правил нещо, или да е заличил някой дефект. Друг е въпроса, че за сега за НГ, или ще ми взимат нов компютър, понеже моя вече е на "Свети крепки", или нещо друго. И тъй, като нов, хубав компютър, е д/г 1000 лв, може би ще е по-добре да взема колони, понеже живея на общежитие, а там не желая да нося нова техника. Този все си мисля, че може да издържи още година и половина. Иначе, колкото до развитието на техниката, като цяло, не смятам, че ще има някакви Бог знае колко нови модели, и колко по-мощни, или колко ще паднат парите до юли 2016-та. :) Все пак, благодаря за приятелското отношение, защото в днешни дни е рядко срещано. Особено към хора, които не разбират в дадена област. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване