Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да питам дали ще върви добре fallout 4 на тази конфигурация

Intel Core i5-6500 3.2Ghz

Msi nvidia geforce gtx960 OC 2GD5

8GB RAM DDR3

SSD SANDISC 120 GB

HDD 2TB

MAINBOARD ASROCK B150 pro4/d3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен върви с GTX 670 всичко на макс между 45-60 fps.Така че ще ти върви перфектно :)

Редактирано от zedd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ultra  с 30-60  fps  може би. При мен пада под 60  с клокната GTX970 (GTX980),  а с GTX960  ще е два пъти  по-зле :)  Играта изглежда интересна, но с тоя английски ме изтормози. Затова чакам да си изтегля езиковия  пакет, който е колкото половината игра. Аман от тоя английски. Направо се изприщвам като видя игра с обяснения на английски. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на medium-high графики ще ми върви екстра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С core i3 3220 и r7 265 ми върви на High без никакви проблеми, може би дори на ултра няма да имам проблеми, но не съм пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне при мен играта не пада под 40фпс.Не е гладко 60 но е напълно поносимо.Пък и забелязвам от други хора ,че дори и с подона конфигурация на всеки му върви по различен начин.Bethesda не се славят с най-оптимизираните игри на света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж на мен как ми върви на 1440 и всичко на ултра без нито един зелен ефект изключен или намален и никакъв tweak.Да да конспирации ,но това пак си е зелена игра,даже с функции ,които тепърва ще влизат в Gameworks...АМД-тата да го д...т и да чакат 3 месеца за драйвър. Не мога да ги понасям тея келешлъци вече!

http://plays.tv/video/5642dd7264da4d4174?_t=eyJ0eXBlIjoiZnJvbSIsImxvZ2luX2lkIjoiNmQyNjY4NTQ4NWZkOWRjY2JkNjg5N2IzNmU4YmVmNzMiLCJjb2hvcnRfaWQiOiIyZTYwOTU1MmY5MzIyNGVkOGE3MWEwZGRiYWFmMTY0ZCIsImxvY2F0aW9uIjoiU2hhcmVWaWRlb01vZC5TaGFyZVZpZGVvTW9kIiwibGlua19pZCI6InNoYXJlX21lbnUiLCJldmVudF9pZCI6IiIsImdhbWVfaWQiOiI2ZGIwNThmMzgzODU0YzJjOTU4YTIzYmI1ZDgxZjk1MCIsImZlZWRfdHlwZSI6InByb2Nlc3NpbmctcmVwbGF5IiwiZmVlZF9pZCI6IjU2NDJkZDcyNjRkYTRkNDE3NCIsImNsaWNrZWRfdHlwZSI6InNoYXJlX2xpbmsiLCJjbGlja2VkX2lkIjoiZ2V0X2xpbmsifQ%3D%3D

На 1080 държи Vsynch-a общо взето почти винаги, но и разликата в картината е чуствителна. Просто си личи ,че енджина е стар и не са наблягали на ефектите а на геймплея.

ПП. Толкова за слагането на линка и клипа излиза.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен си ми върви гладко с 60  fps. Всъщност, игрите на bathesda  при мен винаги са вървели много гладко, дори и RAGE  в самото начало. Жалко, че са зарязали Open GL, сега DX11   е една идея по-нестабилен като кадри. При RAGE  картината е просто идеално гладка, без трепване. Всъщност, голяма разлика спрямо картината в RAGE  не виждам, дори бих объркал игрите, ако не бях  играл RAGE  цялата. Но наистина видеото има места, където се натоварва максимално или близо до максимума при включена вертикална синхронизация. Това ще  рече, че там кадрите с GTX960  ще са малко над 30. Имам предвид примерно тоя участък от играта:

А да, ще ви кажа и как кадрите станаха гладки при Fallout 4,  понеже виждам някои са недоволни от картината. Чисто и просто ограничавам кадрите на играта до 60 с Riva Tuner  и пускам вертикалната синхронизация. Така кадрите са идеално гладки.Без ограничение на кадрите, въпреки че според FRAPS  са 60, то имам леко накъсана картина. 

Хм. Като изтеглих руския превод, почнах играта отначало за да ми стане ясно всичко. Ей това  доста ми хареса:

Такива заигравки са доста полезни за нивото на играта. Подобни неща имаше и в DOOM 3 BFG edition, което не е изненада. Малко назад към DOOM 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай да почнеш строежите. Аз ога само с това да се занимавам и пак ми е кеф.

Но, айде сега че ме чака игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Tommygun написа:

Виж на мен как ми върви на 1440 и всичко на ултра без нито един зелен ефект изключен или намален и никакъв tweak.Да да конспирации ,но това пак си е зелена игра,даже с функции ,които тепърва ще влизат в Gameworks...АМД-тата да го д...т и да чакат 3 месеца за драйвър. Не мога да ги понасям тея келешлъци вече!

http://plays.tv/video/5642dd7264da4d4174?_t=eyJ0eXBlIjoiZnJvbSIsImxvZ2luX2lkIjoiNmQyNjY4NTQ4NWZkOWRjY2JkNjg5N2IzNmU4YmVmNzMiLCJjb2hvcnRfaWQiOiIyZTYwOTU1MmY5MzIyNGVkOGE3MWEwZGRiYWFmMTY0ZCIsImxvY2F0aW9uIjoiU2hhcmVWaWRlb01vZC5TaGFyZVZpZGVvTW9kIiwibGlua19pZCI6InNoYXJlX21lbnUiLCJldmVudF9pZCI6IiIsImdhbWVfaWQiOiI2ZGIwNThmMzgzODU0YzJjOTU4YTIzYmI1ZDgxZjk1MCIsImZlZWRfdHlwZSI6InByb2Nlc3NpbmctcmVwbGF5IiwiZmVlZF9pZCI6IjU2NDJkZDcyNjRkYTRkNDE3NCIsImNsaWNrZWRfdHlwZSI6InNoYXJlX2xpbmsiLCJjbGlja2VkX2lkIjoiZ2V0X2xpbmsifQ%3D%3D

На 1080 държи Vsynch-a общо взето почти винаги, но и разликата в картината е чуствителна. Просто си личи ,че енджина е стар и не са наблягали на ефектите а на геймплея.

ПП. Толкова за слагането на линка и клипа излиза.

Май само от тубата излиза. Сега ще пробвам и аз на 2560х1440, че от игра не ми остана време да видя как стои въпроса с графиката. При мен върви с 50-60 fps  при 2560x1440. Само че това привечер. 

Имало и зелени ефекти ли? Сега ще видя какви са. За първи път една игра да ме хвани като игра и да искам да пиша като за игра, а не като за графика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е яка да.

Volumetric Godrays

Volumetric Lighting (това което тепърва ще го добавят в gameworks)

И не могат да се изключват,както и vsynch между другото. Само в .Ini файла трябва да се пипа.

Атмосферата е доста добре пипната а аз се виждам още отсега как ще построя де що има град и ще го заселя. Системата за бой е опрсотена също,можеш да я играеш като шутър или ако искаш с изгъзиците с V.A.T.S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

Много е яка да.

Volumetric Godrays

Volumetric Lighting (това което тепърва ще го добавят в gameworks)

И не могат да се изключват,както и vsynch между другото. Само в .Ini файла трябва да се пипа.

Атмосферата е доста добре пипната а аз се виждам още отсега как ще построя де що има град и ще го заселя. Системата за бой е опрсотена също,можеш да я играеш като шутър или ако искаш с изгъзиците с V.A.T.S

Аз за първи път играя играта и не са ми ясно много неща. Как се заселват  тия градове? Аз ходя, трепя и събирам наред, докато не мога да ходя вече. Почти същата е като Rage, само дето малко  по-цивилизовано са направили нещата с тия Правец.  Иначе мен ме кефят точно такива игри, с изгъзици :P Чистия шутър не е за мен.  Ако искам чист бой, имам си Painkiller 1, 2, 3,... 10000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Кико написа:

Аз за първи път играя играта и не са ми ясно много неща. Как се заселват  тия градове? Аз ходя, трепя и събирам наред, докато не мога да ходя вече. Почти същата е като Rage, само дето малко  по-цивилизовано са направили нещата с тия Правец.  Иначе мен ме кефят точно такива игри, с изгъзици :P Чистия шутър не е за мен.  Ако искам чист бой, имам си Painkiller 1, 2, 3,... 10000

Те за първи път го имат като функция.

Ми отиваш в твойто си село и на червената машина един път да ти го отвори като зона за строеж. После натискаш V и ти отваря менюто с какво можеш да строиш. И почваш примерно предметите които са в син или в твоя случай зелен ореол,ако не си сменил цвета можеш да ги складираш за по късна употреба. Предметите в жълто можеш да ги рециклираш за строителни материали,с които после строиш къщи,машини укрепления и така нататък. Зеленчуците ги береш и пак от менюто с V можеш да ги садиш за ядене на хората.

Май да вземем да преименуваме темата на "Всичко за Fallout 4" или да направим нова.

Eто това е малко от снощи,че ме болеше яко глава. Отне ми доста време да разбера че всяка червена "железария" си има собствен склад а не е общ. Докато направя тая кула за куеста обикалях като шашав да търся платки. А те били в склад на бензиностанцията

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Те за първи път го имат като функция.

Ми отиваш в твойто си село и на червената машина един път да ти го отвори като зона за строеж. После натискаш V и ти отваря менюто с какво можеш да строиш. И почваш примерно предметите които са в син или в твоя случай зелен ореол,ако не си сменил цвета можеш да ги складираш за по късна употреба. Предметите в жълто можеш да ги рециклираш за строителни материали,с които после строиш къщи,машини укрепления и така нататък. Зеленчуците ги береш и пак от менюто с V можеш да ги садиш за ядене на хората.

Май да вземем да преименуваме темата на "Всичко за Fallout 4" или да направим нова.

Eто това е малко от снощи,че ме болеше яко глава. Отне ми доста време да разбера че всяка червена "железария" си има собствен склад а не е общ. Докато направя тая кула за куеста обикалях като шашав да търся платки. А те били в склад на бензиностанцията

Ти с кучето ли  се разкарваш? Аз го пратих някъде и взех робота. Разбрах долу горе как се строи, при мен проблема бе, че  не ми изписва кои клавиши са за отваряне на подменютата, когато искам да строя. Едва снощи след 10 часа игра разбрах, че трябва да се натисне "Е". Като "Ендианец". Но никъде не го пише като клавиш. Отдолу има само един "esc" за изход и това е. както и да е. След това обаче ми поиска да назнача някакъв човек да се грижи за склада, но всичко на всичко  са двама човека, дето са се нагъзили в градината и ме разкарват :P Добре,, ще трябва да се мотам  повече докато разбера как стоят нещата. Понякога се записвам и после преигравам  ако стане гаф.  Особено ме дразни някоя комбинация на клавиши. Например натисна "alt" и ми хвърля коктейл молотов. Пък аз искам да нанеса удар с оръжието. Може би проблема е в клавиатурата ми, не знам. После  го оправих, но голямо преиграване докато разбера как да хвърля граната. Неще и неще с alt,  та се наложи да натискам два клавиша едновременно. 

А това при теб на каква резолюция е? Предполагам има и спад на кадри при  запис.  При мен в най-лошия случай кадрите спадат до 45 в гората, денем. Не през цялото време, но има някакъв участък дето спадат. Пробвах да изключа TAA  и да включа FXAA  от драйверите, а после от играта, но промяна в кадрите няма. накрая си оставих настройките от играта, макар  да докарах още по-яки  настройки на картината от драйверите, като включих Anisotropinc filtering - high Quality, FXAA и малко ръчно 2xAA+ MFAA. Но кадрите паднаха още и се отказах от експериментите. За жалост и  клокната GTX980  не би ми свършила работа на 1920х1080.  Но какво да се прави, има и по-бързи видеокарти, които трябва да се продават. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето е на 1440 и се движи около 40-те кадъра но повечето пъти нагоре. Както неведнъж съм казвал на мен ми стига и не ме дразни.Настройките са всичко на макс само лъчите на хай и с vsynch,за да не ровя в .ini файла.

Немците иначе са доказали в теста си,че при повече кадри и се сбързяват анимациите. Има разлика даже между 30 и 60 кадъра а нагоре става брутално. Но това си е от енджина,затова е и набучен vsynch и не може просто така да се спре. Иначе мен ме дразнят менютата и инвентара - просто са като игра на 100 години. Друго което ме дразни е че не може да рециклираш брони и оръжия директно от инвентара а трябва да ги хвърляш на земята. Ок оръжията може но трябва да ходиш на оръжейната маса.

Иначе аз ако погледаш малко, за момента само се шматкам и откривам интерфейса и геймплея. Не съм се хвърлил да правя куестовете. Все пак от 6-те часа игра около 2 ми отне да направя мацката.Мислех ди че това ще е като тройката и ще почнеш като бебе, та това да е майка ми ам накрая се оказа че това е героя.

Това с копчетата при мен поне не е така погледни в клипчетата ми че винаги си пише по 3-4 копчета.И тук е и второто нещо което ме дразни - липсват разширени настройки и примерно не мога да си накича копчетата на мишката с функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишете в тази тема щото аз на скоро си взех по мощен компютър и до последно съм играл игри като CSGO и LoL и съм като индианец с тия нови игри :-D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то това е кофти да се играе с вертикална синхронизация и 40  fps. Адаптивна да, но не и чиста ВС, при която кадрите са на талази. Аз съм пуснал адаптивната от драйверите, но не съм си правил труда да сравнявам дали работи или не. Мен  си ме дразни. Добре че е само в гората и то на определени места и час от денонощието. Това за рециклирането не го знаех, сега ще го видя какво е. Ама то така е с новите игри. Навремето като се появи Far Cry 3  и аз не бях играл такъв тип игри, изискващи разни клавишни комбинации, бях отворил  половината остров, когато рестартирах играта. И сега я рестартирах с руския, че с английския гледах само картинки, без да  ми е ясно какво изобщо правя в 2278 година.   Сигурно пак ще я почна отначало, но едва след като разбера всички чалъми.  Днес си мислех на коя игра ми напомня тая игра. Не е една, няколко са. Първо по графика е разнояйчен близнак с RAGE. След това  по геймплей  много прилича на S.T.A.L.K.E.R. А това е достатъчно тая игра да  задържи дълго вниманието ми. RAGE  е една от малкото игри, която превъртях два пъти един след друг, ако не броя и рестарта по средата на играта. СТАЛКЕР пък ми е заемал цяла година от времето, играейки само него(тях). Надявам се тая да я играя много по-малко, че има доста игри за игране. 

преди 4 часа, StefanoV08 написа:

Пишете в тази тема щото аз на скоро си взех по мощен компютър и до последно съм играл игри като CSGO и LoL и съм като индианец с тия нови игри :-D

Извинявай, би ли променил заглавието на темата ( ако можеш) на "Всичко за  Fallout 4"? Никой не се е сетил да пусне такава тема. Аз по принцип пускам подобни теми, но тая игра изобщо не е била в плановете и не съм се интересувал от нея, докато не я изтеглих да видя какво представлява. Определено ще си я купя, стига и цената да стане поносима. Mоже би през VPN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема пишете вашите препоръки, мнения и въпроси за играта Fallout 4 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Кико написа:

Е то това е кофти да се играе с вертикална синхронизация и 40  fps. Адаптивна да, но не и чиста ВС, при която кадрите са на талази. Аз съм пуснал адаптивната от драйверите, но не съм си правил труда да сравнявам дали работи или не. Мен  си ме дразни. Добре че е само в гората и то на определени места и час от денонощието. Това за рециклирането не го знаех, сега ще го видя какво е. Ама то така е с новите игри. Навремето като се появи Far Cry 3  и аз не бях играл такъв тип игри, изискващи разни клавишни комбинации, бях отворил  половината остров, когато рестартирах играта. И сега я рестартирах с руския, че с английския гледах само картинки, без да  ми е ясно какво изобщо правя в 2278 година.   Сигурно пак ще я почна отначало, но едва след като разбера всички чалъми.  Днес си мислех на коя игра ми напомня тая игра. Не е една, няколко са. Първо по графика е разнояйчен близнак с RAGE. След това  по геймплей  много прилича на S.T.A.L.K.E.R. А това е достатъчно тая игра да  задържи дълго вниманието ми. RAGE  е една от малкото игри, която превъртях два пъти един след друг, ако не броя и рестарта по средата на играта. СТАЛКЕР пък ми е заемал цяла година от времето, играейки само него(тях). Надявам се тая да я играя много по-малко, че има доста игри за игране. 

Извинявай, би ли променил заглавието на темата ( ако можеш) на "Всичко за  Fallout 4"? Никой не се е сетил да пусне такава тема. Аз по принцип пускам подобни теми, но тая игра изобщо не е била в плановете и не съм се интересувал от нея, докато не я изтеглих да видя какво представлява. Определено ще си я купя, стига и цената да стане поносима. Mоже би през VPN.

Направих нова тема за играта може да пишете в нея тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Roujin Z написа:

Ами нищо ново не казват от digitalfoundry. Новото може би е това, че FX  пак се оказаха калпави процесори и с невъзможност за поддръжка на 60  fps. Което е малко изненадващо за мен, щото все пак това е игра 2015 година, когато би трябвало оптимизацията за повече ядра да е  налице. Ама явно пак еднонишковата производителност е важна. Но това се вижда и от първия ми клип там, в гората, където кадрите падат под 60 . Пето  ядро на процесора се товари най-много и явно то е ограничаващ фактор  за по-бързи видеокарти. Все пак i76770K  е на 4.6  GHz. Ако е някой базов i5 на 3.2 GHz  примерно, 80% натоварване на пето ядро при  мен, може би ще се превърнало в яко спъване. А може и да не се превърне, ако оптимизацията е добра. Само че така както коментират нещата за FX  процесорите, не ми се вярва да се размине и  на най-слабите интелски процесори, особено тия от поколенията до IB.  Но това може да се разбере едва, след като си направя експерименти с по-ниска честота на процесора, което естествено няма да направя, че нямам време за  губене. Но ако може да се вярва на тия от digital founry, Intel  пак ще да е избора на геймъра.  Все пак аз съм доволен от моята конфигурация при тая игра. Както казах, само на отделни места кадрите могат да паднат до  45-50-55,  но това е доста рядко. Със сигурност трябва GTX980Ti  за 1920х1080, ако някой иска кадрите му никога да не падат под 60. S клокната GTX980  това няма как да стане, съдейки по моите резултати с клокната GTX970. Освен разбира се, ако се намали някой детайл, но аз за тия неща не говоря. Който си е купил подобен хардуер, ще неще ще играе  на максимални настройки. Иначе аз бих си искал парите обратно, ако и с GTX980Ti  не върви на макс при FullHD.  Със сигурност GTX980Ti  би задържала 60 fps  и при 2560х1440, пак съдейки по моите резултати на тая резолюция. 

ПП: Все пак не ме домързя и пуснах процесора на 3.2 GHz  с HT  и всичките салтанати, че не ми се бъзикаше по-навътре.  Тия от Digital  Foundry  са в грешка за процесора. Просто оптимизацията си съществува, натоварването се разпределя между повече ядра.  Виж, ако става въпрос за Пентиум, там не знам.  И естествено  че са в грешка, щом тук бяха  дадени клипчета и с доста по-слаби процесори, които се справят без проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...