Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DropTheBeat

Над 120 убити при атентати в Париж!

Препоръчан отговор

преди 1 час, Wankata написа:

Автор: Даниел Господинов

Да, интересна статия, почти едно към едно с цитираната на предната страница, показваща жертвите и злия запад като "виновници" заради имперската им едва ли не фашистка може би политика , а атентаторите са едва ли не "справедливи борци срещу тази неправда".

И завършва по един и същи начин - " в никакъв случай не оправдавам атентаторите .... и съм напълно съпричастен със жертвите , но ... "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато беше атентата на летище Бургас, нямаше цветя пред българските посолства, нямаше АЗ СЪМ БЪЛГАРИН, нямаше молете се за България!

Когато американците избиха хиляди в бивша Югославия, нямаше Аз съм Сърбин!

Когато терористите свалиха руския пътнически самолет, нямаше Аз съм Руснак!

Когато бандеровската хунта избиваше невинни деца в Донбас, също нямаше съпричастност!

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12249740_1636579253291869_8110227960775125254_n.jpg?oh=ebe23d3963559d02de9061bfec24a01c&oe=56F8731A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Blago72 написа: Как предлагаш да стане:

1. Да могат всички умрели да се тагнат - май няма да сработи.

2. Всеки руски гражданин да се тагне, че не е жертва - пак не мисля, че ще сработи.

как как трябва да има начин как, нали имат списъка на потребителите си, имат и списъка на загиналите -

на принципа на търсачката, нещо такова, не разбирам от компютърни програми

другия вариант е аз да си ги търся един по един

Не, начини има, но ФБ няма да се ангажират те да маркират загиналите. Не защото не могат, а защото не е редно.

Обръщам внимание, че за Париж дадоха възможност самите хора да добавят свой статус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за съжаление тероризмът е болест, за която все още няма лечение. докато има причини за тероризъм ще го има и него. главнитите причини са алчността, неправдите, бедността и това че е по лесно да не работиш а да отвличаш за откуп, да крадеш за да продадеш, за това са виновни и западните корпорации които експлоатират благата (най вече нефта на Ирак и Сирия и мините за диаманти в африканските държави) на тия държави и подкрепят диктаторите им. проблемът е, че тероризмът е тумор, с много метастази, а все още не е измислено лекарство, което да поразява само раковите клетки... по тая причина щатите загубиха войната във Виетнам -  трудно е да се биеш срещу враг, който не  знаеш къде е - по някога дори е от твоите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, panko_ написа: fhfhf.jpg.213329756ec9c7a86d4abe03d00b2833.jpg

Формулата е проста - Власт = Пари и Армия ! .....но е за мислещи !

Останалите само си дърдорят.....

КОЙ дава парите и снабдява с оръжие ? Всекиму е ясно , но всички се правят на ударени с мокър парцал у главата...

Най-гадното в цялото това безумие е , че истинските виновници си седят на сянка , пият си уискито с лед и газирана вода , и потриват доволно ръце в очакване на нови и още по-добри печалби ...! ....А примерно CIA и подобните на нея организации са само инструмент в мръсните им ръце и болни мозъци....

Тук в никакъв случай не намесвам пряко американския народ , народ като всеки друг народ по света . Нито пък който и да е друг народ . В същност народите са истинската жертва.....както от "едната" страна , така и от "другата" страна .

Аз пък не съм съгласен. Това е единствения начин да бъдат управлявани народите. Поне в исторически контекст, друг не е познат. Да, нещата се усложняват, но важните неща са едни и същи.

Ако можеш, предложи друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Blago72 написа:

Не, начини има, но ФБ няма да се ангажират те да маркират загиналите. Не защото не могат, а защото не е редно.

Обръщам внимание, че за Париж дадоха възможност самите хора да добавят свой статус.

не съм казала да ги маркират, мисълта ми беше да поместят списъка, който аз упорито продължавам да търся но безрезултатно до момента

след което всеки може да види дали има загинали от приятелите му, защото се изписва веднага дали сте приятели или не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато избиваха коренното население на ДВА КОНТИНЕНТА, никой не е протестирал. Когато държат цял един континент векове наред ПОД ГРАНИЦАТА НА ОЦЕЛЯВАНЕТО и когато там през няколко години стават граждански войни, никой не си слага черни лентички с надпис "Аз съм Африка", "Аз съм Либия", "Аз съм Мали" или "Аз съм Египет". Когато САЩ и ЕС унищожиха държавността в половин континент, никой не си сложи лентичка "Аз съм Сирия", "Аз съм Афганистан" или "Аз съм Ирак". Но когато накрая започнаха да отвръщат на тези, които ежедневно ги унищожават, всички изведнъж запищяха неистово, защото се почувстваха непосредствено заплашени. Да, загинаха напълно невинни хора. Също толкова виновни обаче бяха и руандийците, и сирийците, и иракчаните, и афганистанците, и южноамериканците, чийто живот също е разрушен. И да, именно наличието за предпоставки за това, което се случи, е основната причина. Ако не се беше случило в Париж, щеше да е Лондон или Берлин, например. И.. дори вероятно ще бъде. Ако ти ударят едната буза, обърнии и другата; мултикултурализъм, толернатност... все неща много удобни, за които обаче ще лъсва все повече колко са лицемерни. Ще загиват все повече невинни и от двете страни, ще си слагаме все повече знаменца, ще бъдем шарли, но няма да бъдем Донбас, Русия, Сирия, Египет или Сомалия, защото те са някъде там, извън нашия мироглед и нашата група на облагодетелстваните, наречена ЕС, и в тоя смисъл за нас очевидно не са хора, имайки предвид мълчанието и безразличието ни спрямо тях - можем да им продаваме оръжие, да им вземем всички природни ресурси, да ги бомбардираме когато си поискаме, или да им организираме революции от всички цветове на дъгата... К'во от т'ва, те не ни заплашват лично. Е, да, ама се оказа, че ни заплашват. В един момент "подай и другата буза" се превръща все по-осезаемо в "Око за око". И в един момент най-после се сетихме, че те може и да са бедни, може и да са без перспектива, може и да ги управляват марионетни "правителства"... но са много! Много, ама много повече от нас! И вече започнаха да идват тук и да налагат своите "ценности" също толкова безогледно и безцеремонно, колкото ние им налагахме нашите. И в тоя смисъл кой ни е виновен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Blago72 написа: Не, начини има, но ФБ няма да се ангажират те да маркират загиналите. Не защото не могат, а защото не е редно.

не съм казала да ги маркират, мисълта ми беше да поместят списъка, който аз упорито продължавам да търся но безрезултатно до момента

след което всеки може да види дали има загинали от приятелите му, защото се изписва веднага дали сте приятели или не

Разбирам те, но няма как да го направят. Не мисля, че имат вина за това - не им е работата те да го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Blago72 написа:

Разбирам те, но няма как да го направят. Не мисля, че имат вина за това - не им е работата те да го правят.

могат, както могат и да правят декорации на аватари, въпрос на желание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато избиваха коренното население на ДВА КОНТИНЕНТА, никой не е протестирал. Когато държат цял един континент векове наред ПОД ГРАНИЦАТА НА ОЦЕЛЯВАНЕТО и когато там през няколко години стават граждански войни, никой не си слага черни лентички с надпис "Аз съм Африка", "Аз съм Либия", "Аз съм Мали" или "Аз съм Египет". Когато САЩ и ЕС унищожиха държавността в половин континент, никой не си сложи лентичка "Аз съм Сирия", "Аз съм Афганистан" или "Аз съм Ирак". Но когато накрая започнаха да отвръщат на тези, които ежедневно ги унищожават, всички изведнъж запищяха неистово, защото се почувстваха непосредствено заплашени. Да, загинаха напълно невинни хора. Също толкова виновни обаче бяха и руандийците, и сирийците, и иракчаните, и афганистанците, и южноамериканците, чийто живот също е разрушен. И да, именно наличието за предпоставки за това, което се случи, е основната причина. Ако не се беше случило в Париж, щеше да е Лондон или Берлин, например. И.. дори вероятно ще бъде. Ако ти ударят едната буза, обърнии и другата; мултикултурализъм, толернатност... все неща много удобни, за които обаче ще лъсва все повече колко са лицемерни. Ще загиват все повече невинни и от двете страни, ще си слагаме все повече знаменца, ще бъдем шарли, но няма да бъдем Донбас, Русия, Сирия, Египет или Сомалия, защото те са някъде там, извън нашия мироглед и нашата група на облагодетелстваните, наречена ЕС, и в тоя смисъл за нас очевидно не са хора, имайки предвид мълчанието и безразличието ни спрямо тях - можем да им продаваме оръжие, да им вземем всички природни ресурси, да ги бомбардираме когато си поискаме, или да им организираме революции от всички цветове на дъгата... К'во от т'ва, те не ни заплашват лично. Е, да, ама се оказа, че ни заплашват. В един момент "подай и другата буза" се превръща все по-осезаемо в "Око за око". И в един момент най-после се сетихме, че те може и да са бедни, може и да са без перспектива, може и да ги управляват марионетни "правителства"... но са много! Много, ама много повече от нас! И вече започнаха да идват тук и да налагат своите "ценности" също толкова безогледно и безцеремонно, колкото ние им налагахме нашите. И в тоя смисъл кой ни е виновен?

И в хамерика бият негрите освен всичко това !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

И в хамерика бият негрите освен всичко това !

Ми стани негър, за да се увериш на собствен гръб. Щото така отстрани може да ти изглеждат нещата малко нереално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, бият ги. И не само ги бият:

http://hashtag-bg.com/articles/22413/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D1%89

http://www.dw.com/bg/%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0/a-17856820

http://glasove.com/categories/interviuta/news/licemerniqt-plach-na-za-chernokojite-v-sasht

...и така нататък. Ама аз пак не видях някой да си е сложил лице на негър (за миро - на афроамериканец) във Фейсбук. Още оттам:

Цитат

Абе, я се стегнете с тия снимки с френския флаг!!! Когато се изтребваха хора в близкия изток, когато убиха 147 ученика в Кения, когато децата в Боливия умираха и все още умират от факта, че си ядат лайната и си пият пикнята - що никой нищо не каза, бе, овце??? Поне си сложете флага на Европейския съюз, кат толкова силно държите да се излагате!!!

Цитат

Днес питах няколко хора защо в Палестина като умираха по двеста човека при атентати никой не си сложи флага им, а?

-------------------------

http://news.ibox.bg/news/id_39133944

http://europe.actualno.com/na-stadion-stad-dio-frans-e-otkrit-egipetski-pasport-news_507588.html

http://www.bnews.bg/article-143746

http://clubz.bg/30505-namereni_sa_sirijski_i_egipetski_pasporti_na_teroristi_dvama_ot_napadatelite_sa_razpoznati_snimki

На някого да му святка нещо?

------------------------

Само в Сирия от началото на внасянето на демокрация там са загинали над 230 000 (двеста и тридесет хиляди) души, което чисто математически е 1281 пъти повече от загиналите във Франция, тоест чисто математически би трябвало да бъде и хиляда двеста осемдесет и един пъти по-трагично събитие (или по-скоро процес) от случилото се във Франция. Къде са ви сирийските знамена и репортажите по всички телевизии, цветята, съболезнованията?

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте как този непознат пианист, теглещ пианото си със своя велосипед, спира и свири "Imagine" на Джон Ленън пред Батаклан.
Израз на солидарност. Ясен, прост, човешки, дълбоко вълнуващ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Wankata написа:

Понеже си един от малкото хора, които пишат в политически теми без да са зависими от крайни пристрастия или интерес, и чийто мнения ценя, избрах да отговоря на твоя пост. Няма да навлизам в конкретика по темата, понеже нещата са ясни и случилото се не ме изненадва. Ще говоря по принцип.

Накратко, виждам нещата така. Както светът се промени след 9.11.01, така ще се промени и сега. Правилата ще се променят за пореден път, а договорните условия между глобалните играчи, които не са държавите (не бива да имаме илюзии в това отношение), а мултинационалните компании и особено ВПК  ще се предоговорят отново. Всички тези промени ще бъдат представени като разумни, полезни и неизбежни и ще бъдат подкрепени от мнозинството, но едва ли ще променят ситуацията за добро и ще превърнат планетата ни в едно по-приятно място за живеене. Цикълът на омраза, нетолерантност и алчност, който е в основата на всяко насилие и следващото го страдание, ще продължи. Единствената смислена реакция е да бъде разобличавано всякакво политическо лицемерие и всякаква пропаганда, доколкото е възможно и развиването на съпричастност, емпатия и доброта.

Знам, че звучи утопично, но какъв друг изход имаме? Да използваме ядрено оръжие ли? Не сме далеч от това, за съжаление, макар да се определяме като "разумни същества".

Редактирано от scepsis108 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, пропагандата е повсеместна. Добротата, алтруизмът съпричастността (ама истинската, не показната) също стават все по-редки явления. За това, че ще има промени, според мен, си прав - вече са неизбежни. Въпросът е в каква посока ще бъдат. И - пак според мен - отново ще лекуваме симптомите, а не първопричината. Която пък прави пропагандата... и влизаме в омагьосан кръг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, scepsis108 написа:

Понеже си един от малкото хора, които пишат в политически теми без да са зависими от крайни пристрастия или интерес, и чийто мнения ценя, избрах да отговоря на твоя пост. Няма да навлизам в конкретика по темата, понеже нещата са ясни и случилото се не ме изненадва. Ще говоря по принцип.

Накратко, виждам нещата така. Както светът се промени след 9.11.01, така ще се промени и сега. Правилата ще се променят за пореден път, а договорните условия между глобалните играчи, които не са държавите (не бива да имаме илюзии в това отношение), а мултинационалните компании и особено ВПК  ще се предоговорят отново. Всички тези промени ще бъдат представени като разумни, полезни и неизбежни и ще бъдат подкрепени от мнозинството, но едва ли ще променят ситуацията за добро и ще превърнат планетата ни в едно по-приятно място за живеене. Цикълът на омраза, нетолерантност и алчност, който е в основата на всяко насилие и следващото го страдание, ще продължи. Единствената смислена реакция е да бъде разобличавано всякакво политическо лицемерие и всякаква пропаганда, доколкото е възможно и развиването на съпричастност, емпатия и доброта.

Знам, че звучи утопично, но какъв друг изход имаме? Да използваме ядрено оръжие ли? Не сме далеч от това, за съжаление, макар да се определяме като "разумни същества".

Нали знаеш че срещу арогантната алчност, наглост и самоувереност само приказки не помагат... Понякога се налага да им се мачкат фасоните, защото другия вариант да отстъпваш постоянно не помага .. идва момент когато си казваш , абе айде стига вече, баста.... Та така е и със държавите.. идва момента да се каже баста , повече няма отстъпване....И ако трябва да се избира м/у война и такъв мир , по добре война .... А по добро пречистване и катарзис от една война и срадание няма .. ДОкато наглеците не усетят страданието което причиняват на собствен гръб , оправия няма да има.... Или докато собствените им народи, стада не видят докъде ги води глупоста им да подкрепят такива , и да им позволяват да им промиват овчите мозъци .... Римското хляб и зрелища се пропуква най добре тогава.... 

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Sinbad_ написа:

И ако трябва да се избира м/у война и такъв мир , по добре война .... А по добро пречистване и катарзис от една война и срадание няма ..

Не знам, приятелю, но последната беше преди малко повече от половин век. Твърде бързо забравяме. Но ако има нов глобален конфликт с употреба на стратегически оръжия, то може би ще го помним за малко повече. Черен хумор, т.е. надявам се да не стигнем до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, panko_ написа:

Вече не са 120, а над 150 ...

http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/11/14/2649217_svetut_-_v_tuga_i_gotovnost_za_reakciia_sled_atakite/
http://www.theguardian.com/world/2015/nov/13/paris-attacks-shootings-explosions-hostages
128-129 са
Отначало се говореше че са над 150 и 160, но после ги намалиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, scepsis108 написа:

Не знам, приятелю, но последната беше преди малко повече от половин век. Твърде бързо забравяме. Но ако има нов глобален конфликт с употреба на стратегически оръжия, то може би ще го помним за малко повече. Черен хумор, т.е. надявам се да не стигнем до там.

Изобщо не е хумор, така като гледам в какви маймуни се превръщат хората повсеместно, дори само тука като погледнеш какви нещастни идиоти има, дето мисъл за пет стотинки нямат, освен да пригласят за интерес някому, егоизма, интереса са върха в културата , нещата няма да се оправят.... Прогресивно затъпяване се наблюдава навсякъде, прогресивно немислене, всичко се подава по лъжичка за по добро усвояване.... И аз не искам да се случва, но изгледите пред човечеството хич не са добри.... Трябва циклично припомняне и пречистване явно....... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само в Сирия от началото на внасянето на демокрация там са загинали над 230 000 (двеста и тридесет хиляди) души, което чисто математически е 1281 пъти повече от загиналите във Франция, тоест чисто математически би трябвало да бъде и хиляда двеста осемдесет и един пъти по-трагично събитие (или по-скоро процес) от случилото се във Франция. Къде са ви сирийските знамена и репортажите по всички телевизии, цветята, съболезнованията?

Какво доживях ! :) да цитирате цифри, на които и аз съм се позовавал, а вие плюхте че са от "един човек от офис в Англия" :):)

Естествено че са загинали, а други стотици са бежанци .. само че не чух от вас никъде думата "Асад".

Той сигурно няма нищичко общо с тези цифри , нали :)

ех ех ех .. тази пропаганда и амнезия за събитията от 2011г насам съвсем ви проми мозъците.

А сравнението с теракта във Франция, как е 1281 пъти по малко значим едва ли не... просто ... нямам думи...

Остава само някой от вас да обяви за герои 8-те или колко са там последно бяха... терористи ...

преди 12 минути, Sinbad_ написа:

дори само тука като погледнеш какви нещастни идиоти има, дето мисъл за пет стотинки нямат

Много си прав :) така е.

Остава и да разпознаеш кои са те

преди 29 минути, Sinbad_ написа:

срещу арогантната алчност, наглост и самоувереност само приказки не помагат... Понякога се налага да им се мачкат фасоните, защото другия вариант да отстъпваш постоянно не помага

:) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам, единия  се разпозна веднага, цитирайки ме ....   Та какво да се каже за такива дето дори не са неандерталци, ами пикантропи направо 

На такъв лично бих му показал какво визирам под катарзис и пречистване .... мдам...нагъл нагъл, просто свръхнагъл помияр използващ анонимността на нета да си избива тъпотията и да припечелва....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Wankata написа:

За съжаление, пропагандата е повсеместна. Добротата, алтруизмът съпричастността (ама истинската, не показната) също стават все по-редки явления. За това, че ще има промени, според мен, си прав - вече са неизбежни. Въпросът е в каква посока ще бъдат. И - пак според мен - отново ще лекуваме симптомите, а не първопричината. Която пък прави пропагандата... и влизаме в омагьосан кръг.

Какво ти пречи да бъдеш "себе си" ? и да не припяваш на такива пропаганди които по най грозен начин сравняват кой хорски ужас  е по по най ... и защо за еди кой си случай нямало еди какво си пък за други нямало...

преди 10 минути, Sinbad_ написа:

Та какво да се каже за такива дето дори не са неандерталци, ами пикантропи направо 

Отново постигаш върхове във вулгаризма и гаменския език :) респект !

Преди доста време в едни заключени теми ви правих конкурс - кой ще събере най много епитети вулгаризми и обиди в един абзац...  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...