Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DropTheBeat

Над 120 убити при атентати в Париж!

Препоръчан отговор

11222235_183129138696723_1832116238830226224_n.jpg

преди 23 минути, kolev_74 написа:

Няма популизъм. Това са факти. Религиозната омраза е присъща на тези, които стреляха по мирни граждани в Париж, на тези, които свалиха руския пътнически самолет, на тези които колят християни с викове алах акбар.

Защо не се изправят срещу армия а избиват невинни хора?! Защото го правят от омраза.

Щото за това им плащат , бе!!! Толкова ли е трудно за разбиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, мо_хи_ни написа: Поредният евтин популизъм с цел насаждане на етническа и религиозна омраза. 

Боя се, че скоро мнения като твоето ще бъдат разглеждани като некоректни и подкрепящи тероризма. Имено, това е едно от нещата, които имах предвид, когато в преден пост писах, че ще има промени и пренаписване на правилата, които ще бъдат възприети от повечето хора като необходими и неизбежни, макар да противоречат на здравия разум.

Убеден съм, че нещо друго ще стане.

Контролът ще се засили значително, ще бъдат загубени граждански права.

След една година много от пишещите тук ще са много по-кротки и умерени, за да не им запари.

Особено валидно е за хора, които работят в гадния и двуличен Запад и няма значителна полезност от труда им. Виждането на европейците за нас е близо до това към емигрантите и не без основание. След неизбежното движение, доста хора ще усетят на гърба си тази радикализираща се ксенофобия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След прогнозата на колегата Благо, която ми звучи повече като израз на недобре прикрито желание инакомислещите да бъдат озаптени, а не като истинска прогноза, ще приключа участието си в темата с това, което написа една моя руска приятелка, която всъщност е наистина гражданин на света, понеже прекарва поне 2/3 от годината в най-различни точки на света. Тя казва така: "Да, многие сейчас из сочувствия или по какой то другой причине (я, например, бываю спонтанно сострадательна, этот флаг мне выслал мой французский друг и ваджрный брат Оливер Адам в момент нашей беседы здесь), поместили флаги на свои аватарки, что вызвало столько кривотолков и негативностей, что я опять озадачена по поводу себя в первую очередь - мой ум не понимает давно, что с умами то людскими творится в общем и целом, это печально однако всё. Всем существам всех благ и добра, мира и спокойствия, гармонии и любви."

Редактирано от scepsis108 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oпити за пренаписване на правилата вече текат от дълги години, за сравнение може да се погледне и дори тук в калдата, разни новоизлюпили се радетели на ФАЩ-истичните виждания за света...

А колежката БлагоМира , специалисткова, може да продължи да сънува просо... Както и за не особено полезните в труда... казано от гешефтар това звучи по скоро като сатира ... не особено полезните в труда, тази фраза ще трябва да влезе в аналите ..... :D 

P.S Специалиста е просто един виден бай Ганьо, с наклонности към завист и претенции за величие .... Претенции които обусловава с собственото си самочувствие , и уж някакво положение в обществото... забравяйки че другите оценяват теб, а не ти сам себе си... Но така е модерно сега явно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След прогнозата на колегата Благо, която ми звучи повече като израз на недобре прикрито желание инакомислещите да бъдат озаптени,

....

"

Всъщност, директно изразено подобно желание сподели преди няколко поста друг нетърпелив форумен участник, но тогава не реагирахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой изобщо направи ли си труда да прочете поне един два абзаца от речта на Брейвик?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Oпити за пренаписване на правилата вече текат от дълги години, за сравнение може да се погледне и дори тук в калдата, разни новоизлюпили се радетели на ФАЩ-истичните виждания за света...

А колежката БлагоМира , специалисткова, може да продължи да сънува просо... Както и за не особено полезните в труда... казано от гешефтар това звучи по скоро като сатира ... не особено полезните в труда, тази фраза ще трябва да влезе в аналите .....  

P.S Специалиста е просто един виден бай Ганьо, с наклонности към завист и претенции за величие .... Претенции които обусловава с собственото си самочувствие , и уж някакво положение в обществото... забравяйки че другите оценяват теб, а не ти сам себе си... Но така е модерно сега явно....

Колега Синбад, мен са ме оценили, Вас също. Не мисля, че резултатът Ви харесва, но това не е мой проблем.

Призовавам Ви към умереност, четейки Ви отново изразявам опасения (включително и с оглед религия и етнос, нямам нищо против тях, но не съм убеден, че там където сте ще остане задълго така) за пребиваването Ви.

Повярвайте, в Русия няма да можете да отидете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, panko_ написа:

Някой изобщо направи ли си труда да прочете поне един два абзаца от речта на Брейвик?

Да. Прочетох към половината, за да проследя линията на аргументацията. И каква реакция очакваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, scepsis108 написа:

Да. Прочетох към половината, за да проследя линията на аргументацията. И каква реакция очакваш?

Че няма ли какво да кажеш? Аз сигурно няма да мога да спя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, panko_ написа:

Не!
Заети са да се плюват, да се псуват, да се обиждат, да си говорят назидателно един на друг и да съсипват поредната тема. 

Всъщност същите правят това в още 7-8 теми, но явно им е малко полето за изява.

пп. Ти нали си наясно, че никой не е дъжен да чете нищо тук, както и не е длъжен да отговаря?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фрапиращото е, че вероятно точно със същите разкази, за двуличния Запад и как той е изсмукал благините на Изтока, Севера и Юга, за невинните стотици хиляди жертви на войните, се набират извършителите на подобни деяния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отзвук - Ликвидирайте ги, сега и веднага! - Стандарт

Цитат

Замразете всички други конфликти!
Всички други конфликти по света сега трябва да бъдат замразени. Защото следващият терористичен акт може да удари произволна държава. Вчера в Русия също беше обявена повишена тревога заради опасността от тероризъм. В Турция миналия месец имаше голямо терористично нападение. Да не забравяме Мадрид 2004 и Лондон 2005. В момента никой не знае къде из Европа и по света и колко точно "спящи" терористични клетки поддържат ислямистите. Световната общност трябва да престане да се занимава със съдбата на сирийския властник Асад и най-напред да прекърши гръбнака на ужасяващата "Ислямска държава".
Ето, че към бежанската криза в Европа се добавя втора криза - терористичната. Заплахата е голяма и непредвидима. Тъкмо в този решителен миг Европа трябва да покаже, че може да бъде едно цяло, че може да действа като едно цяло.
Сигурността на гражданките и гражданите се намира под сериозна заплаха. Тъй че лидерите на Европа, на САЩ и на Русия са длъжни в един глас да заявят: Ще се браним!

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, algor написа:

Meжду другото, не съм някакъв фен на Каролев, но споделям повечето неща от мнението му за атентата в Париж. Добре обосновано и разумно мнение, каквито напоследък не се срещат често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5113051
Защо, по дяволите, терористи, които са тръгнали да правят атентат, с ясната цел че няма да оцелеят след това, си носят паспорт?

Редактирано от DropTheBeat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, по дяволите, терористи, които са тръгнали да правят атентат, с ясната цел че няма да оцелеят след това, си носят паспорт?

Защото вероятно не са тръгнали от вкъщи въоръжени и опасани с колани. Но може би са се опасявали, ако някой ги спре преди да се въоръжат, че ще трябва да обясняват, защо нямат паспорти.

Отделно, поне за част от тези хора е навик да носят лични документи, както за по-голямата част от нас.

Защо трябва да се търси под вола теле?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Blago72 написа:

Защото вероятно не са тръгнали от вкъщи въоръжени и опасани с колани. Но може би са се опасявали, ако някой ги спре преди да се въоръжат, че ще трябва да обясняват, защо нямат паспорти.

Отделно, поне за част от тези хора е навик да носят лични документи, както за по-голямата част от нас.

според тебе ответен удар ли е или фалшив флаг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, DropTheBeat написа:

Изпревари ме. И аз това се чудя. Толкова добре координирана акция и след това...

"Защо трябва да се търси под вола теле?"

Защото не действат така.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:

Не!
Заети са да се плюват, да се псуват, да се обиждат, да си говорят назидателно един на друг и да съсипват поредната тема. 

Всъщност същите правят това в още 7-8 теми, но явно им е малко полето за изява.

пп. Ти нали си наясно, че никой не е дъжен да чете нищо тук, както и не е длъжен да отговаря?!?!

Наясно съм, че това е дискусия. Та мисля, че като приказвам все някой ще ме чуе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално: 132 са загиналите в Париж

Издирват предполагаем осми терорист

Цитат

Това е 26-годишният Абдеслам Салах от Брюксел.

------------------------------

Цитат

И аз не признавам вината си! Постъпката ми бе извършена по необходимост в името на моя народ, моята култура, моята религия, моя град и моята страна.

"Той се спъна и падна върху ножа. И така 27 пъти. Аз нямам вина".

И сериозно - нищо не ти дава право да отнемаш непредизвикано и без много сериозно основание човешки живот. Камо ли възгледи, колкото и да кореспондират с истината. Същото важи за цяла Европа. По тая логика досега трябваше да сме се изпотрепали по улиците. Но трябва да се намери начин това да се ограничи.

Цитат

Всеобщата декларация за правата на човека и международното право позволяват на коренни народи, които са подложени на системно унищожение, на разрушаване на тяхната религия, традиции и култура да се защитават дори и със силата на оръжието.

Да, само че трябва някой оторизиран да определи дали оръжието е единствена възможна мярка, или има и други. Не Брайвик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да хванати и агентите от ЦРУ, които са осъществили координацията и снабдяването с оръжие и документи, които да бъдат удобно намерени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Blago72 написа:

Фрапиращото е, че вероятно точно със същите разкази, за двуличния Запад и как той е изсмукал благините на Изтока, Севера и Юга, за невинните стотици хиляди жертви на войните, се набират извършителите на подобни деяния.

Именно. Аз например съм поразен как лесно се подхвана тази пропаганда тук .Може би като най удобна

преди 42 минути, panko_ написа:

Наясно съм, че това е дискусия. Та мисля, че като приказвам все някой ще ме чуе.

Ами ти какво каза ? типросто копираш

Да бе скрил под спойлер поне огромния текст, или да бе дал линк и да си кажеш само твоята позиция. Тогава ще има дискусия. иначе предизвика  само досада

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://edition.cnn.com/2015/11/15/middleeast/france-announces-raqqa-airstrikes-on-isis/index.html?sr=nf111415&sr=fbcnni111515france-announces-raqqa-airstrikes-on-isis/0929PMStoryLink&linkId=18773348

Цитат

(CNN)French military planes bombed a series of ISIS sites in Raqqa, Syria, on Sunday in what officials described as a major bombardment.

The targets included a command center, a recruitment center, an ammunition storage base and a training camp for the terror group, said Mickael Soria, press adviser for France's defense minister.

ISIS claims Raqqa as the capital of its so-called caliphate. The airstrikes come two days after ISIS claimed responsibility for a series of terrorist attacks in Paris on Friday. France's President described those attacks as "an act of war."

Twenty bombs were dropped and 12 aircraft were involved in Sunday's airstrikes, Soria said.

All of the targets were destroyed, he said. 

CNN's Sandrine Amiel contributed to this report.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после някой наистина да бомбардира ИД, досега само театър се разиграваше 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А браво алгоре. Аз незнаех истина ли е? Ето и българската версия http://www.standartnews.com/svyat-me_africa/izvanredno_frantsiya_udari_sartseto_na_id-310246.html

Извънредно: Франция удари сърцето на иД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Blago72 написа: Защото вероятно не са тръгнали от вкъщи въоръжени и опасани с колани. Но може би са се опасявали, ако някой ги спре преди да се въоръжат, че ще трябва да обясняват, защо нямат паспорти.

според тебе ответен удар ли е или фалшив флаг?

Нямам информация, както и всички останали спекулиращи. Може да е всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...