Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Драйвери за принтер Xerox Phaser 3122, 64-bit, Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! От няколко години на 64-битов 4-ядрен компютър, съм с OS Windows 7, 32-bit. Причина - няма драйвери от производителя за 64 битова версия на 7-ца, както и на версиите 8 и 10. Заради принтера си, не мога да си ъпгрейтвам Уиндоуса, понеже не работи, поради липса на драйвери. Опитвах с драйвер на Самсунг, но не стана. Мола ви помогнете ми да намеря драйвери за принтер Xerox Phaser 3122, 64-bit, Windows 10, или някакъв алтернативен, който би ми свършил работа.

Благодаря ви предварително! Знам, че някой между вас ще ми помогне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ето тук има едно решение с инсталиране на друг драйвер за друг принтер (който от автора пише че като хардуер е еднакъв с Xerox Phaser 3122)

Работи на Windows 7/8 64 bit.

Другият вариант, е да си инсталирате, която искате по-нова версия на ОС, x64 . След което инсталирате на виртуална машина Windows 7 32bit.

Ползвате принтера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вариант да пробвате инсталирането на оригиналните драйвери в режим на съвместимост. Теглите съответния наличен драйвер,десен бутон върху него,от свойствата му избирате съвместимост и после посочвате операционната система.

Успех.

п.п. И ако може да кажете какъв е този тайнствен 4-ядрен компютър,за който няма нови драйвери.Или по-точно избройте какъв е хардуера в компютъра.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Драйвер для принтера Xerox Phaser 3122 под Windows 7 x64

Столкнулся с отсутствием драйверов для принтера Xerox Phaser 3122 для Windows 7 x64.

В принципе, подходят драйвера от Xerox Phaser 3124, но их требуется немного подправить:
  1. Качаем драйвера для Xerox Phaser 3124 с официального сайта.
  2. Распаковываем.
  3. В файле "xrxo3.inf" заменяем строки
    "Xerox Phaser 3124" = DRVINSTALL, LPTENUM\XeroxPhaser_3124746C
    "Xerox Phaser 3124" = DRVINSTALL, USBPRINT\XeroxPhaser_3124746C
    на
    "Xerox Phaser 3122" = DRVINSTALL, LPTENUM\XeroxPhaser_312276EC
    "Xerox Phaser 3122" = DRVINSTALL, USBPRINT\XeroxPhaser_312276EC
  4. В файле "xrxo3u.ini" заменяем строки
    Caption=Xerox Phaser 3124
    на
    Caption=Xerox Phaser 3122
Теперь можно устанавливать драйвер.

Snap20.jpg

Кому лень возится, можно скачать архив с изменёнными файлами: Phaser_3122_W7_x64.rar

Phaser 3124 windows 10 X64

и на гореописания принцип редактираш inf и ini файла. И после инсталираш.

Разархивираш със 7zip  изтегления от Phaser 3124 windows 10 X64 изтегляш и Моднатите файлове. Разрхивираш ги в ..\Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI\Printer\GDI\WINXP_VISTA_64\

и стартираш ..\Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI\Setup.exe

Или сваляш готов от тук - Phaser_3122_W7_x64.rar

Честито

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, onogondur написа:

Има вариант да пробвате инсталирането на оригиналните драйвери в режим на съвместимост. Теглите съответния наличен драйвер,десен бутон върху него,от свойствата му избирате съвместимост и после посочвате операционната система.

Успех.

п.п. И ако може да кажете какъв е този тайнствен 4-ядрен компютър,за който няма нови драйвери.Или по-точно избройте какъв е хардуера в компютъра.

Благодаря за отговора! Довечера ще пробвам. По въпроса за "тайнствен 4-ядрен компютър". Имам драйвери за него, но понеже нямам драйвери за 64 битова версия на принтера, съм принуден да ползвам Windows 32-bit,  на 64 битов. Намеря ли драйвери за принтера, качвам веднага Windows - 64 bit.

,

Благодаря на всички ви, за съветите, които сте ми дали! Довечера ще пробвам и ще напиша кой от вариантите е дал резултат. Хубав ден!

преди 13 часа, ExaFlop написа:

Phaser 3124 windows 10 X64

и на гореописания принцип редактираш inf и ini файла. И после инсталираш.

Разархивираш със 7zip  изтегления от Phaser 3124 windows 10 X64 изтегляш и Моднатите файлове. Разрхивираш ги в ..\Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI\Printer\GDI\WINXP_VISTA_64\

и стартираш ..\Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI\Setup.exe

Честито

Не можах да изтегля Моднатите файлове. Дава ми Unable to load "WINXP_VISTA_64_1.7z": Invalid torrent file!

Редактирано от kyp1954 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32-битови програми могат да работят в 64-битовата среда на даден Уиндоус,който е 64-битов.В този ред на мисли,ми се струва че сте изпаднал в самозаблуждение.

Сега си направих труда да отворя страницата на производителя на принтера.Няма специфични драйвери за 32 или 64-битови операционни системи.Има за ХР,Виста,2000 и Линукс.

Между другото ,драйверите за Виста стават и за седмица.

Там има и едно упътване,като се изтегли архивираният файл,да се разархивира в папка по избор и след това да се използва вграденият в Уиндоус помощник за добавяне на принтер.

Действайте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, kyp1954 написа:

Не можах да изтегля Моднатите файлове. Дава ми Unable to load "WINXP_VISTA_64_1.7z": Invalid torrent file!

Проблемът явно е във вашия Windows или браузър и асоциациите му. Каченият файл е в 7zip  формат и няма нищо общо с .torrent формата.

Пробвайте с друг браузър да достъпите страницата на dox.bg

ПП. А, да, и качената модификация е за X64 драйвъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, onogondur написа:

32-битови програми могат да работят в 64-битовата среда на даден Уиндоус,който е 64-битов.В този ред на мисли,ми се струва че сте изпаднал в самозаблуждение.

Сега си направих труда да отворя страницата на производителя на принтера.Няма специфични драйвери за 32 или 64-битови операционни системи.Има за ХР,Виста,2000 и Линукс.

Между другото ,драйверите за Виста стават и за седмица.

Там има и едно упътване,като се изтегли архивираният файл,да се разархивира в папка по избор и след това да се използва вграденият в Уиндоус помощник за добавяне на принтер.

Действайте.

Мерси! Ще пробвам! Действително съм използвал драйверите за виста. Хубав ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма други след Vista 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте.бих искал да попитам имам принтер който отговаря на windols xp  а съм със 7 и мога ли да го ползвам на този windols може ли чрез драйвъри да стане моята работа благодаря предварително.модела е HP deckjet f4210 alli-in-one

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, arturo55 написа:

здравейте.бих искал да попитам имам принтер който отговаря на windols xp  а съм със 7 и мога ли да го ползвам на този windols може ли чрез драйвъри да стане моята работа благодаря предварително.модела е HP deckjet f4210 alli-in-one

Предполагам ще стане. Защото съм ползвал принтер на HP произведен 2003 година, който тръгна на Windows 7 без проблем.

Влизате тук. Теглите инструмента  на HP от Software and Drivers (в ляво)/избирате Check Now.

Ако Ви поиска да включите принтера към PC-то го правите. това е за да могат от HP, да Ви разпознаят модела на принтера и да свалите коректния драйвер.

Редактирано от oic (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказано Phaser 3121 също работи с драйвърите за 3124 на "десятката" без никакви модвания. - просто се избира неговия драйвър ръчно при добавяне на нов принтер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Thursday, November 19, 2015 11:44:45, ExaFlop написа:

То то няма други след Vista 

ExaFlop, извинявай, но някъде бъркам, след като не успявам да пусна принтера в действие. Ето как процедирах:

1.       Свалих драйверите и моднатите файлове.

2.       2. Разархивирах Phaser 3124 windows 10 X64 и Моднатите файлове..

3.       След това копирах Моднатите файлове вече разархивирани в папката на Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI

Тръгнах да стартирам Setup на папката на Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI и ми се появи следния надпис: Device is not connected or power is turned off. Connect the device and turn on the power, then click YES button. If you want to install without connected device, then click NO button.

Аз не продължих с инсталацията и не натиснах бутон NO, понеже съм 100% убеден, че принтера ми е свързан и включен.

* Както е описано по-горе, трябва да се замени

"Xerox Phaser 3124" = DRVINSTALL, LPTENUM\XeroxPhaser_3124746C

"Xerox Phaser 3124" = DRVINSTALL, USBPRINT\XeroxPhaser_3124746C

със

"Xerox Phaser 3122" = DRVINSTALL, USBPRINT\XeroxPhaser_312276EC

И

Caption=Xerox Phaser 3124

със

Caption=Xerox Phaser 3122.

Отваряйки xrxo3

и         xrxo3u, откривам следното: [MODEL.ntamd64]

"Xerox Phaser 3122" = DRVINSTALL, USBPRINT\XeroxPhaser_312276EC,

което ще рече, че няма какво да заменям, след като не намирам                      "Xerox Phaser 3124" = DRVINSTALL, LPTENUM\XeroxPhaser_3124746C
"Xerox Phaser 3124" = DRVINSTALL, USBPRINT\XeroxPhaser_3124746C. Не зная как така е заменено???

Същото се отнася и за Caption=Xerox Phaser 3122 в xrxo3u. Не виждам Caption=Xerox Phaser 3124, който да се налага да заменям.

Чудя се, да не би да трябва да направя обрато на моето разбиране заменяне на "Xerox Phaser 3122" с "Xerox Phaser 3124"?

Моля за помощ! Явно съм тъп, но упоритостта ми надделява.

Благодаря предварително за очакваната помощ!

Хубав ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А принтерът закачен ли е? Опитай да добавиш принтера от Устройства и принтери->Добави принтер и на следващия прозорец укажи от имам диск мястото на разархивирания драйвър.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

А принтерът закачен ли е? Опитай да добавиш принтера от Устройства и принтери->Добави принтер

Като му дадох Add printer, ми даде No printers were found. Не намира принтер, а в контрол панела в Device Manager, Other Devices, Xerox Phaser 3122 е с удивителен знак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахни инсталирания принтер (тои, който е с !). Иначе няма как да се разпознае като нов принтер и да го укажеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Wednesday, November 25, 2015 4:39:56, ExaFlop написа:

Премахни инсталирания принтер (тои, който е с !). Иначе няма как да се разпознае като нов принтер и да го укажеш.

ExaFlop,

Извини ме, че вероятно съм прекалено тъп, след като не мога да инсталирам един драйвер, но какво да правя? Продължавам да бъда упорит, нещо характерно за всеки тъп. Ще те помоля да ми обясниш къде бъркам /със сигурност бъркам/ при инсталирането на драйвера. Първото нещо което не ми е ясно е къде се намират inf и ini файловете. В Модатните файлове и папката Printer на Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI, намирам xrxo3 и xrxo3u, но не и xrxo3.inf и xrxo3.ini. Друго което ми прави впечатление е, че в Модатните файлове за разлика от xrxo3 и xrxo3u в папката Printer, която се намира във Phaser_3124_Win8_32-bit_and_64-bit_GDI,е извършена замяната на "Xerox Phaser 3124" с "Xerox Phaser 3122" и само по това се различават. Другото нещо, при което правя грешка е прибавянето на принтера.   /Теперь можно устанавливать драйвер/. Ако някой ми обясни тези неща, мисля, че ще се справя. Не искам да бъда нахалник или натрапник. Този път питам за последно. Дори да не получа отговор, няма да се разсърдя, понеже явно нямам достатъчно познания за да се справя и никой не е длъжен да ми преподава уроци за начинаещи.

Желая хубав и ползотворен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

покажи скритите разширения - start->control panel->folder options->view - махни човката пред hide extensions for known file types.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emil644466 написа:

покажи скритите разширения - start->control panel->folder options->view - махни човката пред hide extensions for known file types.

Благодаря ти emil644466! Направих го! Появиха се разширенията inf и ini. Лошото е, че не зная как да продължа . Хубав ден!

Редактирано от kyp1954
Разбрах какво следва, след извършване на посоченото. (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Wednesday, November 25, 2015, kyp1954 написа:

Реших проблема!

След като не можах да инсталирам драйвера, се върнах към Windows 7, 32 bit. Използвах драйверите от диска приложен при покупка на принтера и сега всичко е ОК.

Благодаря на всички ви за опита да ми помогнете! Оказах се достатъчно ТЪП, за да не мога да разбера обясненията Ви.

Хубава вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 години по-късно...

Здравейте,

Искам да споделя с голяма радост решението, което аз намерих след много ровене и тестване. Много е просто.

1. Свалям официалния драйвер на  от принтер 3124 и го инсталирам.

2. От опциите на принтера - Ports - смених дифолтното с USB001 - виртуалния

И воала, тръгна !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване