Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Колегата е решил да играе игрички,но освен процесора и дъното друго не е измислил.2500к с з77 дъно вече ги е поръчал от ибей.Ще пазарува от американски сайтове повечето неща,че там са по-еФтини.Може ли съвет какъв охладител да вземе,диск,карта(нещо 960 мисля че ще влезе в бюджета),захранване и кутия(кутията ще да е от тук).Мисли да отдели към 400 лири(600 долара) за тези чарколяци и ме попита дали мога да му помогна при избора,и за да не оплескам нещо пиша тук.

Благодаря предварително.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква карта търси? Защото думата "карта" си е общо понятие, което може да означава много неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някаква средна хубост 960(по възможност по-евтина).Какво би могло да се вмести в 600 долара? Гледам картите 960 ГТХ са 180-220 долара в яйцето.Да кажем,че вземе тази http://www.newegg.com/global/uk/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127843&cm_re=msi_gtx_960-_-14-127-843-_-Product

Има и една по-евтина с 20 долара,каква кутия,захранване и охладител ще да са нужни,и съответно ще се вместят ли в да кажем 350 долара?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбра забележката... Попитах за каква карта става въпрос... В случая това е видео карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на приятеля си да не бяга от новото. Няма смисъл. Видеокарта просто ще прибави в последствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той вече си е поръчал 2500к и з77 от и-бей и ги чака.Реално погледнато за 800 долара не може да очаква чудеса...пък и си мисля,че 2500к с з77 все ще му изкара над година.Поне това му казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Carlsberg написа:

Реално погледнато за 800 долара

Нали бяха 600? Човек. Кажи на приятеля си да си плати няколко сеанса на психиатър, май ще са му повече в полза от компютъра.. Преди това може да откаже поръчките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

600 след дъното и процесора,иначе бюджета му беше около 800 и малко.

Че какво му е толкова лошото на 2500к ? 3490к са по-скъпи,а хасуелала идва доста солен за тоя бюджет.Ще го кловка и все ще го докара до някъде.След година и нещо може и да прави ъпгрейд ако му се наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай новите платформи. 3000 серията е също стара.

Нека се поспрем за малко!

Нека приятеля ти си отговори на въпроса, какви игри иска да играе, на каква резолюция и на какви други настройки. Да прочете системните им изисквания...Да ни осведоми, има ли и какви са компонентите на настоящата му машина, за да видим дали и какво може да се използува от нея. С какъв монитор разполага. После ще се мисли, дали просто ще се направи основен ъпгрейд или ще се купуват всички части и какви да са тези части. Ние фактически нищо не знаем по тези въпроси. Тук не можем така да "стреляме в тъмното".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има монитор 23 инчов и това е.Другото му е старо.Ще играе хирос3(често играем заедно),ЦС и за сега WOW,а януари заедно Блейд енд Соул.Като машината я прави заради последната игра,иначе другото му върви и на сегашния.Последната игра е с Ънриъл Енджийн 3 и е доста прецесорно зависима.За това и си мисля,че един ОЦ 2500к над 4 ще е доста по-добре от един нов скайлейк на 3.5 примерно.Заради същата игра и аз правя пс в момента(то и на лаптопа ми върви,но искам по-добре.Процесорчето на лаптопчето идва малко слабичко).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е чак толкова процесорозависима. Всеки 4 ядрен процесор е напълно достатъчен.  Ей тоя процесор му е напълно достатъчен. Няма нужда от оверклоци и други глупости. Може да го заложи на доста евтино дъно с H81 или B85 чипсет. Може да се събере и нещо върху най-новата платформа с процесор от Skylake семейството. 

П.П. Скайлейк, след последните няколко драйвера, показва все по-добра производителност при игрите, в сравнение с показаното в първите ревюта след излизането му на пазара.  Ако билдера(Кико) дойде на линия, ще го потвърди. Не е вече толкова лесно да го настигнеш със Sandy Bridge.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли му е зор да оверклоква. Постави това като част от условията и изчакай колегите. Относно дъното...Няма кой знае колко добри мнения за продуктите на MSi последните...няколко години. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност забелязвам ( а вероятно и не само аз), че доста от игрите напоследък се влияят и от РАМ паметта. В тоя ред на мисли, DDR4  не е за пренебрегване, та била тя и с i3 6100. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-евтино е,и да той иска ОЦ процесор.В момента е с някакъв умрял Котлон,но иска интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих с колегата и той отказа 2500к,но само защото го убедих,че хасуела е много по-добър.

Виждал съм 2500к оц на 4.5 и до днес не се тормозят с новите игри,та мисля тоя спор е ненужен.Не случайно и държи цена.

Та ще да е з97 и хасуел.ОСтава кутия,карта,захранване етц. Някакви мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Carlsberg написа:

Говорих с колегата и той отказа 2500к,но само защото го убедих,че хасуела е много по-добър.

Виждал съм 2500к оц на 4.5 и до днес не се тормозят с новите игри,та мисля тоя спор е ненужен.Не случайно и държи цена.

Та ще да е з97 и хасуел.ОСтава кутия,карта,захранване етц. Някакви мнения?

За картата е ясно че ще е нова, а няма ли си кутия и други чаркове от старата машина? Или иска за нещо друго да я използува? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста му е стар тостера,дори харда няма да стане.Скрибуца на умирачка.Кутията е един метален съндък - много зле.

Гледах 960 мси геймърска на примоция за 202 долара и имаше хубави ревюта като за тоя клас.КАкво мислиш,бива ли ?

Редактирано от Carlsberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Carlsberg написа:

Доста му е стар тостера,дори харда няма да стане.Скрибуца на умирачка.Кутията е един метален съндък - много зле.

Гледах 960 мси геймърска на примоция за 202 долара и имаше хубави ревюта като за тоя клас.КАкво мислиш,бива ли ?

Ако "телевизора" е FHD, което е най-вероятно и 950 би му стигнало за описаните по-горе игри. Вече ако ще се нахвърля и на по-сериозни  и съвременни игри, си иска дори  тази резолюция карта с повечко памет. Нещо от рода на R9 380  или R9 380X. А с такива карти и доста добри настройки може да запусне при споменатата резолюция. 

Що не изчакате "черния" петък? Цените ще са доста по-сладки, при това не на един или два отделни компонента, а на почти всичко в магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дебнем да.Ще видя дали и амазон ще имат,че не съм чел,а съм прайм там и може по-лесно да грабна нещо.Ами играта е кофти оптимизирана и за това е тая драма за каквото може по-добро,но с по-малък бюджет.Иначе и аз правя машина,но моята не искам да я пипам с години и скочих на 980 ТИ с Г нещо си монитор.Монитора утре ще дойде де.

Тая година съм купил 3 лаптопа(само един евтин 2-ра ръка) и правя нястолен...направо баси филма.

Редактирано от Carlsberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...