Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добра вечер!

Ако е удобно искам да предложа нещо във връзка с "репутацията", която отбелязва колко много (или малко) е харесвано дадено лице, пишещо във форумите.
Във връзка със зачестилите оплаквания от липса на възможност за харесвания на постове на група хора, пишещи (не само, но предимно) в раздел Празни приказки и забава и олицетворяващи се с "идиоти", давам следните варианти на предложение:

- Вариант 1 - да се направи като платена услуга (струваща 1, 2 или 5 лева) и чрез изпращане на СМС на даден номер, автоматично да се добавя към репутацията на едикойси 1 000 000 харесвания (може и 2, 3).

- Вариант 2 - по нечие модераторско предложение и приложен списък, администрацията да добавя 1 000 000 (може и 2, 3) харесвания към репутацията на едикойси.

Така ще се спести ежедневно мрънкане на няколко човека как нямали лайкове, как било срамота да имат по 60, а не по 100, как било форма на репресиране и не било честно да се ощетяват с толкова малко възможности за лайкване на определени 10 души и т.н.

Иначе е гот - на някой му се доака - айде 5-6 лайка.
На някой му се пие бира - готовоооооо...има ги лайковете в плюс поне 7-8.
Някой се прозява - лайк.
Някой псува - не може без лайк.
Някой пръдне в стаята - че какво е пръднята без 9-10 лайка?!?!
Някой кихне - вместо Наздраве е време за лайк.
Лайк, лайк, лайк...

Така е в Лайколандия.
И наистина приемете сериозно предложението ми.

Благодаря за вниманието!

пп. Ако искате ще приложа и списъка - тва са хората от 1-2 теми в Празни приказки и забава и още толкова от 12 теми в политика.
Да направим живота им по-щастлив и полезен, а?
Вземете и моите намколкоси харесвания и ги разпределете между тях - заслужават го.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и:

Вариант 3 - премахват се лайковете.

Така, кат пръцна дигитално, няма да те тормози, че на някой му се е харесало. :tongue2:

И кат стана дума за пръцкане - що няма такъв емотикон, ммм?:ass:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, skalata_73 написа:

Вариант 4! Правете секс и няма да ви е до форуми и лайкове imageproxy.php?img=http%3A%2F%2Fdtv-bg.c

Къв секс на 15 години бе човек. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете си им отделна система за идиотска репутация. Да не е видима при достъп на профилите им през което и да е друго място на форума, освен през тяхната си тема и да е видима само за идиотите. Колкото повече точки = на по-нисша степен идиотия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко хубаво беше едно време, когато нямаше "лайк"-ове и репутации, и въпреки това във всеки един раздел се знаеше кои са компетентни и дават полезни мнения, и кои са празнодумците ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да се прави на интересен, има достатъчно теми из разделите - да заминава там.
Темата е сериозна и не виждам защо трябва (за кой ли път) да се оцапа с тъпотии и безмислици.

Да, няма лошо да има и други предложения като 3, 4, 5 или колкото там се получат вариантите, но поне са смислени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила на форума

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

https://www.kaldata.com/forums/topic/169989-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, мо_хи_ни написа:

Може и:

Така, кат пръцна дигитално, няма да те тормози, че на някой му се е харесало. :tongue2:

Напълно съм съгласен - излишни са, а и явно лазят по нервите на някои хора, затова че се шегуваме постоянно с тях, т.е. ги иронизираме лайковете в споменатата тема. За предпочитане е да важат за сериозни раздели, като този за компютрите или в други, в които се дават някакви адекватни съвети. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sisone22 написа:

Напълно съм съгласен - излишни са, а и явно лазят по нервите на някои хора, затова че се шегуваме постоянно с тях, т.е. ги иронизираме лайковете в споменатата тема. За предпочитане е да важат за сериозни раздели, като този за компютрите или в други, в които се дават някакви адекватни съвети. 

Ако на някой му лазят по, под или над нервите е свободен да се изяви и да си каже мнението.

Иначе аз лично не виждам нищо лошо в предложението и колкото и да се правите, че не ви пука, е факт, че за едната репутация си живеете и се борите.
Не прочетох аргументирано мнение защо предложението не е правилно и защо да не се осмисли в положителен аспект живота на тези 10-20 души...
А, разбира се, псувни имаше и то от най-грозните, но и с това не изненадвате никой.

преди 11 часа, haidukpikaso написа:

Правила на форума

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

https://www.kaldata.com/forums/topic/169989-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

Точно в десетката ми е въпроса към теб, щом ми посочваш линк към съществуваща такава тема:

Преди повече от година, когато тръгнахте да създавате отделната си тема в раздел Празни приказки и забава, когато направихте и обособихте разделението във форума и по всякакъв начин не пропускахте да се изтъквате колко сте по-умни, колко сте по-заслужили и колко сте по-различни, за да пишете в отделна тема, тогава не се съобразихте, че има абсолютно еднаква тема с вашата си и вдигахте революции да бъдете оставени да пишете отделно от всички останали.
Десетки пъти ви се посочиха правилата на форума и ви се обясни, че никой не ви пречи да си пишете на воля, но не - трябвало да имате отделно поле за изява, където да пишете богоизбраните.

В другите раздели (и тук), обаче, веднага пък скачате в защита на правилата на форума и посочвате веднага теми, в които вече е повдигана и дискутирана дадена тема.

Е, последно да обединим тезидвете в този раздел, както и вашата тема със За какво си мислите в момента или да ги оставим разделени?

Както кажете така ще постъпим.

пп. Факта, че не правиш разлика между дискусия през 2011-а, която е изчерпала функцията си (за тогава) и предложение през 2015-а, което не касае добавянето и махането на други бутони и в същината си е коренно различно от разговора преди 4 години няма да коментирам, защото ще се почувстваш обидена (за кой ли път).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, algor написа:

- Вариант 1 - да се направи като платена услуга (струваща 1, 2 или 5 лева) и чрез изпращане на СМС на даден номер, автоматично да се добавя към репутацията на едикойси 1 000 000 харесвания (може и 2, 3)

Много хора живеят ,и съществуват само да си видят лайковете ? Калин ще стане милионер за има-нема 6 месеца :) !!

Аз съм за изкореняването на цялата лайкаджийска система :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, мо_хи_ни написа:

Може и:

И аз съм ЗА премахване на лайковете изобщо.Според мен са излишни.Всеки дава лайкове на поразия без да знае защо ги дава и така се получава само спам.И  че най-много лайкове получават хората, които си спамят ей така...Или по добре да се премахнт лайковете във раздела за празни приказки, защото... :07:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следното предложение - бутона "Харесва ми" да си остане, но натискането му да не води до получаването на каквито и да било точки и репутацията да се премахне. Също така, когато някой хареса даден коментар, потребителя, който е пуснал този коментар да не се известява. Ако някой иска да си брои лайкванията - нека си губи времето и да си преглежда старите мнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моето предложение е точно обратното:

Всяко натискане на бутона Харесвам да дава 0.000001 части от едно харесване.
Така едва ли някой ще се оплаква от изчеропване на някакъв лимит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.11.2015 г.,, algor написа:

Ако е удобно искам да предложа нещо във връзка с "репутацията", която отбелязва колко много (или малко) е харесвано дадено лице, пишещо във форумите.

Мойте 5 цента - "лайковете" не виждам причина да са свързани с репутация.По точно .. често нямат нищо общо. Те показват съпричастност с дадено мнение. А не че мнението е супер стойностно и полезно. Може и да е такова разбира се, но в много теми се "лайкват" и простотия и спам.

на 20.11.2015 г.,, algor написа:

- Вариант 2 - по нечие модераторско предложение и приложен списък, администрацията да добавя 1 000 000 (може и 2, 3) харесвания към репутацията на едикойси.

Това може би е най оптимално и справедливо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 години по-късно...
на 27.11.2015 г. в 15:40, miro20 написа:

Мойте 5 цента - "лайковете" не виждам причина да са свързани с репутация.По точно .. често нямат нищо общо. Те показват съпричастност с дадено мнение. А не че мнението е супер стойностно и полезно. Може и да е такова разбира се, но в много теми се "лайкват" и простотия и спам.

Това може би е най оптимално и справедливо.

Аз съм те лайкнал 1000 пъти, защото съм харесвал начина ти на писане, това че се държиш възпитано, когато те обиждат, и това, че изобличаваш лъжливите новини. Сега си се превърнал в свой антипод - обиждаш и разпространяваш лъжливи новини, държиш се невъзпитано и незряло, пълниш със спам целия форум и непрекъснато повдигаш въпроса с лайковете, защото се чувстваш недооценен и неразбран. А проблемът е в теб.

На мен не ми дреме за лайковете, те имат стойност единствено, ако живееш във форума. Извън него нито те правят по-красив, нито ти дават отстъпка на бензиностанцията.

Хората са социални същества и лайковете са чисто психологически механизъм хората да се чувстват забелязани и ценени от останалите във виртуала. Това гали тяхното его.

Аз имам време да чета само една тема и понякога пиша епизодично в 2-3 "любими". Ако толкова искате лайкове, "Празните приказки" са отворени. Прехвърляйте канала на Звездев и картинки на котки. Лайковете са гарантирани.

В заключение, въпросът с лайкове вълнува само хора с проблемно самочувствие. Ако съм обърнал внимание, че темите се разводняват във флууд и изместват от идеята си със спам, защото някой пише глупости единствено за да си лайква глупостите, не е било защото му завиждам на този някой. Съжалявам го.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение както е направено да се вижда подписа на другите, то може да се направи така, че потребителя да не вижда статуса на "лайк" в поста след като го дразни, че някои са тук само заради това = да са харесвани. 

По отношение на така наречената "елха" в началната страница на форума, то може същата да е също вид способ потребителя да в вижда или не. 

Това също е сериозно предложение. 

Също предлагам натрупаните от мен харесвания да бъдат разпределени по равен начин към хората които желаят да имат повече лайк на акалутъ си (сметката си). Такова богатство не ми е потребно! 

И последно: Комерсиалното лайк винаги е под носа на всичките ни = 

image.png.c6d9cae82cab0609bd53632e0e5ce84e.png

И в тоя ред на мисли може да се показва някъде кой е дарил нещо реално, за да помогне на  форума. 

Даренията са форма показване на до колко си съпричастен към идеята на друг. Може да е и с много малко, но все пак живеем в комерсиални времена и за някои неща не достигат пари.

Успех!   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Myanmar написа:

Аз съм те лайкнал 1000 пъти, защото съм харесвал начина ти на писане, това че се държиш възпитано, когато те обиждат, и това, че изобличаваш лъжливите новини. Сега си се превърнал в свой антипод - обиждаш и разпространяваш лъжливи новини, държиш се невъзпитано и незряло, пълниш със спам целия форум и непрекъснато повдигаш въпроса с лайковете, защото се чувстваш недооценен и неразбран. А проблемът е в теб.

На мен не ми дреме за лайковете, те имат стойност единствено, ако живееш във форума. Извън него нито те правят по-красив, нито ти дават отстъпка на бензиностанцията.

Хората са социални същества и лайковете са чисто психологически механизъм хората да се чувстват забелязани и ценени от останалите във виртуала. Това гали тяхното его.

Аз имам време да чета само една тема и понякога пиша епизодично в 2-3 "любими". Ако толкова искате лайкове, "Празните приказки" са отворени. Прехвърляйте канала на Звездев и картинки на котки. Лайковете са гарантирани.

В заключение, въпросът с лайкове вълнува само хора с проблемно самочувствие. Ако съм обърнал внимание, че темите се разводняват във флууд и изместват от идеята си със спам, защото някой пише глупости единствено за да си лайква глупостите, не е било защото му завиждам на този някой. Съжалявам го.

Човече, не мен, а ТЕБ няколко пъти вече те питат това някаква мания ли ти е, фобия ли лайковете. И защо постоянно повдигаш въпроса.

ТЕБ.

Няма какво друго да добавя като кментар към поредния ти противоречив пост в който описваш себе си и патологиите си /които дори не аз съмконстатирал/   :) 

Предложението ми отпреди 5 години ми се вижда най разумно .

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Човече, не мен, а ТЕБ няколко пъти вече те питат това някаква мания ли ти е, фобия ли лайковете. И защо постоянно повдигаш въпроса.

Фейкомете, не аз, а Валкирия няколко пъти поиска от мен да обсъждам лайковете. Аз не го направих, и това е видно от четири мои откази да обсъждам лайковете на НЕЙНИТЕ напъни:

на 13.11.2020 г. в 20:06, Myanmar написа:

И тук не говорим за лайкове, а за нещо, в което има заложен заряд - "решение на проблем" - нещо градивно и полезно във форум, който не иска да е само "Празни приказки и забава", а се води софтуерен. Различно е от "харесвам котката, която сподели".

на 13.11.2020 г. в 20:15, Myanmar написа:

Говорим за бутона "решение на проблем" в специализираните за софтуер и хардуер форуми, а не за "харесвам картинката на котка, която си споделил".

на 13.11.2020 г. в 20:30, Myanmar написа:

Аз коментирам бутона "решение на проблем" в специализираните за софтуер и хардуер форуми. Да ти го потретя ли за трети път, за късмет?

на 13.11.2020 г. в 20:19, Myanmar написа:

Темата на RudeBoy не касае никакви лайкове.

А твоя колко превъзнасяше тази кръстословицоправячка, не го питай, да не се изчерви.

А защо иска да смени темата, отговора е в един от отговорите ми haha.png

Но благодаря за включването ти. Нека и в тази тема стои паметник на твоята тролщина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване