Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Firmware за Siemens cx65

Препоръчан отговор

Здравейте имам Сиеменс Цх65. Взех си кабел за данни, който се връзва към USB. Всичко е точно. Пробвах да си сменя firmware, но програмката, която е за смяната не ми го засича и търси телефон на СОМ портовете. Трябва ли да си търся друг кабел или има някакъв чалъм да стане и с този? Имам и кабел, който е за с62, ама и с него не става. Ако има запознати моля да помогнат. Благодаря предварително

Редактирано от pifa22 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си кабел за данни, който се връзва към USB. Всичко е точно.

Какво означава това ? Кабела разпознава ли се от компютъра ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела се разпознава от компютъра. Закачам си тела и него го разпознава. Мятам и си свалям файлове без проблем. Проблемът ми е че не мога да си сменя Firmware на телефона. Изтеглям си го и като го пусна правя всичко както е в указанията и не ми разпознава телефона. В момента сам с 25-та версия и искам да я сменя с 50-та

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да съм сигурен, че проблема не е в кабела, а за програмирането наистина е необходим чист COM кабел а не USB емулиращ COM порт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам кабел за СОМ порт само че е за С62. И с него не ми разпознава тела. И затова се упасявам че ако си взема още един такъв може да си дам парите на вятъра. Иначе ако някой е запознат със схемата на кабела може да сподели. Може да се пробвам да го преправям. П.П. Аз съм от Русе и тука няма чак такъв гомял избор на аксесоари, както в София

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелите, които стават за упдейтване на фърмуера са два: dca-500 с com порт, dca-510 който е с usb накрайник. dca-540 с usb не става за такива работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има решение - allsiemens.ru

http://allsiemens.ru/flash/CX65.htm - пробвай с тея ъпдейти, на мен с IRda ми ги разпознава!Не че успявам да ъпдейтна ама ти ще успееш!

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам Сиеменс Цх65. Взех си кабел за данни, който се връзва към USB. Всичко е точно. Пробвах да си сменя firmware, но програмката, която е за смяната не ми го засича и търси телефон на СОМ портовете. Трябва ли да си търся друг кабел или има някакъв чалъм да стане и с този?

Имам и кабел, който е за с62, ама и с него не става.

Ако има запознати моля да помогнат. Благодаря предварително

при този модел, КОМа е за програмирането.

УСБ - само мултимедиа

Исках да съм сигурен, че проблема не е в кабела, а за програмирането наистина е необходим чист COM кабел а не USB емулиращ COM порт.

Az_be и cecov са в голяма грешка! pifa22 сложи си драйвери на кабела (ако не си сложил), които го правят като виртуален КОМ порт. Наричат се USB Driver (версия 3.0 ще ти свърши работа) от тук. Значи инсталираш дройвера без включен кабел в USB-то. След това включваш кабела и трябва да го разпознае като нещо си там и да го направи виртуален КОМ3. След това включваш Сименса без СИМ карта и го включваш към кабела. Стартираш ъпдейтващата програма и естествено тя няма да го засече от първия път. Това ще стане от втория-третия някъде! Ако пак не става, вадиш кабела от Сименса и го включваш пак (кабела само) и пак пускаш програмата 2-3 пъти докато стане. Накрая ще ти го засече и ще си направи ъпдейт. Аз до сега винаги съм правил ъпдейтите по този начин и то само с USB кабел.

Много е важно преди да започнеш обновяването на сименса, да заредиш батерията напълно!!!

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил ъпдейти на софтуера на телефона си, но бях чел някъде, че за предпочитане е кабела да е нормален за COM порт. Явно съм сбъркал :whist: и някои USB кабели стават за препрограмиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил ъпдейти на софтуера на телефона си, но бях чел някъде, че за предпочитане е кабела да е нормален за COM порт. Явно съм сбъркал :wors: и някои USB кабели стават за препрограмиране.

Ми да стават си. Аз съм правил повече от 50-60 ъпдейта на софтуер на Сименс и всичките са през USB. Айде със здраве всичките и другия път като се чудите как става нещо: Internet Search!! ;) И аз не знаех как става, но Интернет знае всичко! :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 години по-късно...

Ми да стават си. Аз съм правил повече от 50-60 ъпдейта на софтуер на Сименс и всичките са през USB. Айде със здраве всичките и другия път като се чудите как става нещо: Internet Search!! ;) И аз не знаех как става, но Интернет знае всичко! :ph34r:

Може ли кабел включен в мрежовата карта да се емулира в СОМ порт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване