Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предполагам, че е писано по въпроса, но не можах да намеря.

Първо да кажа, че не разбирам от коли...

Имам планове да пътувам из Германия през декември и януари за доста време и се чудя дали докато съм там да не си купя кола, с която хем да си пътувам из Европата, хем да се върна с нея..., но тук при мен възникват няколко въпроса.

Достатъчно изгодно ли е да си купя кола в Германия, а не в България?

Като купувам кола от Германия какви документи ми трябват, за да го направя и какво ми трябва като документация от немския собственик. Колко струва прехврълянето? И като стига в България какво е нужно да се направи?

Въобще, ако някой може да ми даде насоки за целия процес, ще съм много благодарен!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали си струва кола от Германия? Всичко зависи от това колко ще обикаляш/търсиш, ако искаш добра цена, а другото е късмет... на какъв екземпляр ще попаднеш(дали е поддържан и пазен от предишния/те собственик/ци). Дали ще я купиш от тук или от там, освен да сравняваш цени, според мен друг разлика няма. Тя колата, ако е със забележки, следи от удар и тнт те и в Германия ги преправят и препродават, същото като тук си е, ако не е оправена цената ще е съвсем ниска, но тогава пък за какво ти е ударена! Така, че за мен фактора е само цената и то не винаги там е по-добра,
Колкото до разни такси и документи, колкото и да внимаваш пак могат да те преметнат и според мен няма смисъл да се рискува. Ако ще е само да я докараш по-става, но пак си е разправия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си. Много хора докарват и печелят.

Само че така не става. За да можеш да се прибереш безпроблемно на собствен ход трябва някой, който разбира да прегледа колата. Ако смяташ да пътуваш с автобус на "организирана екскурзия" - няма да стане. Препоръка - отивате няколко човека с кола, обикаляте, оглеждате, избирате, всеки купува и се прибира.

Повече ако кажеш колко пари си нагласил. Или какво търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най подържани са колите в Гемания,за това гледай колата да има TUV, да е първа или втора ръка, да я вземеш от часник. Там прехвърляне няма попълва се договор за покупко продажба, отиваш и си вземаш червени номера и това е. Номерата  струват 170 евро, то вече зависи от кой край ще вземеш колата, пътя с винетките 280евро.В БГ в КАТ  я регистрираш и си я караш със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява да вземе изгодно каквото и да е, ако няма кола да обикаля там и да не знае език, в което съм сигурен.

Кола без TUV не можеш да докараш на собствен ход, има и вариант ако е изтекъл до 6 месеца с допълнително набутване. Иначе само на автовоз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...