Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кола от Германия

Bathory

Препоръчан отговор

Предполагам, че е писано по въпроса, но не можах да намеря.

Първо да кажа, че не разбирам от коли...

Имам планове да пътувам из Германия през декември и януари за доста време и се чудя дали докато съм там да не си купя кола, с която хем да си пътувам из Европата, хем да се върна с нея..., но тук при мен възникват няколко въпроса.

Достатъчно изгодно ли е да си купя кола в Германия, а не в България?

Като купувам кола от Германия какви документи ми трябват, за да го направя и какво ми трябва като документация от немския собственик. Колко струва прехврълянето? И като стига в България какво е нужно да се направи?

Въобще, ако някой може да ми даде насоки за целия процес, ще съм много благодарен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали си струва кола от Германия? Всичко зависи от това колко ще обикаляш/търсиш, ако искаш добра цена, а другото е късмет... на какъв екземпляр ще попаднеш(дали е поддържан и пазен от предишния/те собственик/ци). Дали ще я купиш от тук или от там, освен да сравняваш цени, според мен друг разлика няма. Тя колата, ако е със забележки, следи от удар и тнт те и в Германия ги преправят и препродават, същото като тук си е, ако не е оправена цената ще е съвсем ниска, но тогава пък за какво ти е ударена! Така, че за мен фактора е само цената и то не винаги там е по-добра,
Колкото до разни такси и документи, колкото и да внимаваш пак могат да те преметнат и според мен няма смисъл да се рискува. Ако ще е само да я докараш по-става, но пак си е разправия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си. Много хора докарват и печелят.

Само че така не става. За да можеш да се прибереш безпроблемно на собствен ход трябва някой, който разбира да прегледа колата. Ако смяташ да пътуваш с автобус на "организирана екскурзия" - няма да стане. Препоръка - отивате няколко човека с кола, обикаляте, оглеждате, избирате, всеки купува и се прибира.

Повече ако кажеш колко пари си нагласил. Или какво търсиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най подържани са колите в Гемания,за това гледай колата да има TUV, да е първа или втора ръка, да я вземеш от часник. Там прехвърляне няма попълва се договор за покупко продажба, отиваш и си вземаш червени номера и това е. Номерата  струват 170 евро, то вече зависи от кой край ще вземеш колата, пътя с винетките 280евро.В БГ в КАТ  я регистрираш и си я караш със здраве.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява да вземе изгодно каквото и да е, ако няма кола да обикаля там и да не знае език, в което съм сигурен.

Кола без TUV не можеш да докараш на собствен ход, има и вариант ако е изтекъл до 6 месеца с допълнително набутване. Иначе само на автовоз. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване