Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

понеже имам доста проблеми със сегашния лаптоп,реших да взема нов в най-скоро време.Трябва ми за писане на код(web) евентуално VS,офис приложения,сърфиране и музика.Нищо претенциозно,обаче държа на добра изработка(капаци,панти..),сравнително бърз процесор и прилична батерия,SSD е желателно,но не задължително условие поне за мен.За сега съм се ориентирал към Lenovo G51-70,обаче в ebay , а и в един голям магазин за техника ми излизат по-различни модели от тези,които виждам на българския пазар.

Основната разлика е в процесора  i7-5500U и SSD 8 GB + 1TB HDD/1 ТБ SSDH и видеокарта  AMD Radeon 8730M 2GB 

Ще се радвам,ако ми предложите други марки/модели в този ценови диапазон.

П.с в Германия ми излиза около 669евро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad B70 Grey, 80MR00JFBM,2Years,17.3” HD+(1600x900) AG,i7-5500U 2.4/3.0GHz,8GB 1600MHz,1TB SSHD 8GB,GF G920 2 GB,DVD±RW,Giga lan,WIFI bgn,BT,VGA,HDMI,USB 3.0,Camera,4-in-1 reader,4Cell,DOS 

- 1549лв. 

По скъп е малко от този който си гледал но видео карта AMD не ти препоръчвам ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,Ви за бързия отговор!Малко /офф разликата между i5 и i7 при подобен работен режим на лаптопа,ще се усети ли много?Имам предвид няма да играя игри примерно,а сега видях изгоден вариант с i5 и 512gb SSD/8GB RAM(обаче Intel HD grafik.. ) :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Potrebitel12376 написа:

Здравейте,

понеже имам доста проблеми със сегашния лаптоп,реших да взема нов в най-скоро време.Трябва ми за писане на код(web) евентуално VS,офис приложения,сърфиране и музика.Нищо претенциозно,обаче държа на добра изработка(капаци,панти..),сравнително бърз процесор и прилична батерия,SSD е желателно,но не задължително условие поне за мен.За сега съм се ориентирал към Lenovo G51-70,обаче в ebay , а и в един голям магазин за техника ми излизат по-различни модели от тези,които виждам на българския пазар.

Основната разлика е в процесора  i7-5500U и SSD 8 GB + 1TB HDD/1 ТБ SSDH и видеокарта  AMD Radeon 8730M 2GB 

Ще се радвам,ако ми предложите други марки/модели в този ценови диапазон.

П.с в Германия ми излиза около 669евро

За какъв чемер ти е SSD 8 ГБ, вземай само ако е поне 35-40 ГБ (смятам, че си поне с Win 7, a не с ХР) – може да се ползва за водещ дял един вид (а технологията им е все още кекава, доколкото съм чел).

И с какъв бюджет по-точно разполагаш, демек колко смяташ да се изръсиш, та да ти дадат съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

г-н Karadzha умишлено не съм писал точен бюджет,защото цената е относително нещо,а и мисля,че качеството е по-важно,но да кажем 1300-1500 лв.Имам предвид,че оперирайки на по-голям пазар,имате по-голям избор,цените са различни!При първия вариант да 8ГБ са наистина малко,но да кажем има B70-ки с 512GB SSD,но въпросът за дисковете е малко в страни,защото казах,че не ми е приоритет(и btw това малко ми звучи с кекавата технология както лафа с електрониката в по-новите коли "абе всички нови са боклуци,с тая електроника.."...хахааха)

Какви са наблюденията ви в/у охлаждането на Lenovo-то ? Четох разнопосочни мнения по този въпрос.Изобщо цялостно като марка как ги намирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Veselin Mateev
      Здравейте,
      мисля да си вземам Yamaha MG12, но искам да чуя и други мнения.
    • от Anita Hristova Trifonova
      Музикален издател -Уорнър Мюзик . Стил- поп. Dua Lipa - New Rules (Official Music Video) Дуа Липа (на английски: Dua Lipa) е английска певица, авторка на песни и модел от косоварски произход. Семейството на Дуа Липа е от Прищина. Майка ѝ се казва Анеса Липа. Баща ѝ Дукаджин Липа е музикант. Тя самата е родена в Лондон и посещава реномираното училище Силвия Янг Тиътър. Тя има брат на име Джин Липа и сестра на име Рина Липа. Известно време тя е спряла обучението си там, защото родителите ѝ са се върнали в Косово поради професионални причини, преди Дуа Липа да се върне сама в британската столица на 15-годишна възраст. Работи в клубове и като модел и пробва да се репрезентира в интернет и да намира контакти. Тя се свързва с Марлон Рудет, който я насърчава, да запише Демо-та, които от 2012 насам тя качва в Саундклауд. След което привлича вниманието на мениджъра на Лана Дел Рей, който сключва договор с нея към Уорнър Мюзик. Това позволява работата ѝ с многобройни прочути американски продуценти като Емил Хейн и Родни Джеркинс върху направата на дебютният ѝ албум. В лятото на 2015 г. се появява първият ѝ сингъл New Love. През месец декември следва Be the One, пуснат за пръв път в немските чартове. Във Великобритания я добавят след смяната на годината към списъка на Би Би Си Саунд на 2016, който прогнозира най-обещаващите новодошли в музикалната индустрия за идващата година.
    • от Диди Димитрова
      Здравейте,
      Вчера на 13.05 около 17:00 часа чух една песен по радио Енерджи, но времето беше ужасно и шофирах и нямаше как да пусна Shazam и да видя как се казва. Пееше се нещо от сорта на Body/ booty boom boom и по едно време имаше част от песента Bad boys ( Bad boys, bad boys what you gonna do when I come to you) . Пее жена и песента е тип регетон.
      Моля ако някой се сети да пише! Благодаря предварително!
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от cybercop
      За който има нужда, пускам този метод за инсталация на 64 битова версия на WPS офис в Debian/Ubuntu базирани дистрибуции. В офиса съм добавил българския речник за проверка на правописа и съм сменил иконите за стартерите. Всеки файл в пакета е сложен в нужната папка и след, като го разархивирате, просто отваряте файловия мениджър с администраторски права и слагате файловете в същата директория на вашата файлова система. 
      Пакета с офиса : https://yadi.sk/d/wkGCT4lw3V59AW
      За да разботи, трябва да имате инсталирана библиотеката libpng12-0. Ако липсва в хранилищата на новите дистрибуции (Debian 9 +), можете да инсталирате пакет от предходна версия. Пускам пакет с библиотеката. Можете да го разархивирате и да поставите файловете на нужните места, подобно на тези от офиса.
      https://yadi.sk/d/LBPmSj4a3V59Pw
      Пускам и пакетче шрифтове със знаци, които ползва WPS, извън основния за него шрифт (за текста) Calibri. Последният е лицензиран и си е ваша работа, откъде ще го сваляте и добавяте.
      https://yadi.sk/d/fTwyDh643V5AV7
      Папката с шрифтовете се поставя в /usr/share/fonts или в скрита папка .fonts на потребителската директория.
      В Debain 9, офисът няма да стартира, ако не е направена конфигурацията на изгледа на Qt4 приложенията. Затова, трябва или да инсталирате qt4-qtconfig и да направите конфигурация с нея, или да свалите това файлче и да го поставите в скрита папка .config на потребителската директория.
      https://yadi.sk/d/WPZurP4M3V5AsU
      В него е зададено, Qt4 приложенията да следват настройките на GTK+ темата.
      След тези шамански манипулации, отваряте терминала и пускате тези две команди :
      sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*
      sudo update-mime-database /usr/share/mime

За да презаредите кеша на иконите и файловите асоциации. И да не се вижда веднага някоя икона в менюто, след рестарта всичко ще си дойде на мястото.
      Добре е да пуснете и едно :
      fc-cache -fv 
      което си е препоръчително при всяко бърникане в шрифтовете.
  • Дарение

• Добави ново...