Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес ми попадна един стар компютър с работещо захранване. Извадих захранването с всички кабели към него(включително тези от които се включваше с копчето на кутията) и сега незнам кои кабели трябва да свържа за да тръгне. Снимах кабелите които бяха закачени към копчето:

12345.jpg

123456.jpg

Благодаря предварително ! :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е AT захранване - ако ще се ползва с 20-годишна дънна платка и съответната кутия, най-вероятно ще работи, но за съвременен компютър няма да стане, няма и смисъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mitkyyy94 написа:

Трябва ми захранване 12 волта. Няма да го използвам на компютър. Трябва ми само заради тази букса:

1234.jpg

И аз използвам пц захранване извън компютър. За да заработи захранването, трябва да окъсиш зелена жица с която и да е черна. Хващаш един мостов проводник (оголен от 2та края) и го пъхаш в дупките на КОНЕКТОРА. http://modsbg.com/32/16-Хардуерни-Модове/114-Как-да-пуснем-АТХ-захранване-без-дъно.html

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, nikolela написа:

И аз използвам пц захранване извън компютър. За да заработи захранването, трябва да окъсиш зелена жица с която и да е черна. Хващаш един мостов проводник (оголен от 2та края) и го пъхаш в дупките на КОНЕКТОРА. http://modsbg.com/32/16-Хардуерни-Модове/114-Как-да-пуснем-АТХ-захранване-без-дъно.html

Моето захранване е друго.. Аз го оправих

Сега каква му е мощността и ще може ли да захрани примерно радио за кола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, mitkyyy94 написа:

Моето захранване е друго.. Аз го оправих

Сега каква му е мощността и ще може ли да захрани примерно радио за кола?

Около 120W е захранването и само 10 ампера. Касетофончетата имат бушонче с по-вече ампераж за защита. Зависи и колко е консумацията на самото радио, но проблема е, че радиото работи на прав ток, а захранването не е и най малкото ще ти бръмчат много говорителите. Слага се някакъв филтър към захранването за обиране на този шум, но не мога да помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.