Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подмяна процесор Intel 2nd gen + RAM

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! Притежател съм на Dell Inspiron N5110 с Intel B940. Замислих се за смяна на процесора. Използвам лаптопа предимно за чертаене което изисква общо взето RAM и процесор, отделно и пускам някоя игра подходяща за неговите характеристики. Напоследък ме мъчи доста с нещата които върша на него. Та обмислям смяна на процесора и RAM-та като сега съм със B940 и 2х2RAM 1333. Общо взето какво съм видял до тук е следното:
1. Варианти за CPU: i7-2620; i5-2540; i5-2520; i5-2410; i5-2450 - кой от тях?
2. RAM 2х4GB - нова или на старо? Трябва да махна и 2те ми платки
3. МНОГО ВАЖНО! Не искам да преинсталирам windows-а. На DesctopPC знам че няма нужда, но честно казано за смяна на процесор при лаптоп не съм сигурен. Ако няма нужда супер ... ако има лошо.
Ще се радвам да обсъдим и да преценя как да действам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен за процесорите, че са съвместими, то няма да има проблем да се сложи i7-2620M, тъй като и B940 е с 35W, i7-2620M vs i5-2450M vs B940

Относно преинсталацията на прозореца, ако сега е с 64 битов, няма да има нужда от инсталиране на такъв, но ако е 32 битов, ще има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Bloatware написа:

Ако си сигурен за процесорите, че са съвместими, то няма да има проблем да се сложи i7-2620M, тъй като и B940 е с 35W, i7-2620M vs i5-2450M vs B940

Относно преинсталацията на прозореца, ако сега е с 64 битов, няма да има нужда от инсталиране на такъв, но ако е 32 битов, ще има.

Благодаря много за бързия отговор! За направеното сравнение също. Доста полезно ще ми е! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване