Премини към съдържанието
toki_boki

Няма звук през hdmi на телевизор от компютъра

Препоръчан отговор

здравейте проблема е следния искам да свържа ком. с телевизора с hdmi кабел.картина има но звук не какъв е проблема.видео картата е radeon r7 250 2gb  ddr3,телевизор нео led 32180 dl 3D

помагайте звук няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 36 минути, toki_boki написа:

здравейте проблема е следния искам да свържа ком. с телевизора с hdmi кабел.картина има но звук не какъв е проблема.видео картата е radeon r7 250 2gb  ddr3,телевизор нео led 32180 dl 3D

помагайте звук няма

Ако сте с Windows,влезте в контрол панела-аудио устройства-звук CwFHK.png.459a5f08f749d7bc2bba6033a51fb6и вижте имате ли HDMI Output/като втория ред на снимката/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да зададеш hdmi аудио като подразбиране чрез Playback device

http://ask.creative.com/wwimages/audio_general/def_playback2.jpg

Тук е зададен пример! Вместо speakers избираш тв устройството или hdmi и задаваш на set default.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да зададете аудиото да минава през HDMI.

За Windows ОС (7-ца, 8-ца) с десен бутон на десктопа върху Говорителчето/Устройства за Възпроизвеждане/ Разрешавате аудио-то през HDMI с десeн бутон върху ... HDMI Output (това или подобно име).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не забравяй да свържеш HDMI кабела при изключени от мрежата компютър и телевизор. И тогава свързваш устройствата към захранващата мрежа

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, ExaFlop написа:

И не забравяй да свържеш HDMI кабела при изключени от мрежата компютър и телевизор. И тогава свързваш устройствата към захранващата мрежа

И при недостиг на Ram компа се самоизключва и дава съобщение на черен фон, че......................еди какво си:wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, 121212 написа:

Ако сте с Windows,влезте в контрол панела-аудио устройства-звук CwFHK.png.459a5f08f749d7bc2bba6033a51fb6и вижте имате ли HDMI Output/като втория ред на снимката/.

НЕ.HDMI не го откривам.Windows 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дай шот да видим какво откриваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега виж внимателно какво ти е написал 121212. Долу до часовника трябва да имаш икона за устройствата.

пс. Между другото като цъкнеш на ATI HDMI Output (това от картинката) нищо ли не се случва?

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, toki_boki написа:

НЕ.HDMI не го откривам.Windows 8.1

Драйвърът на AMD Radeon,автоматiчно прави звука да се подава през HDMI,когато е включено и засечено устройство.Явно при теб драйвъра го няма или не работи по някаква причина.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересна темата и реших и аз да опитам с моята амд 5770, ще имам ли говор и как се пуска и спира. Оказа се, че и аз нямам говор през HDMI кабела.

Това удивително съобщение излиза като натисна конфигурирай и тествам дали работи говорителчето. Аз само видеокартата използвам и не знам как да я спра за да конфигурирам устройството.

8496170K.png

Опитах и да забраня спейкъра, като оставя само HDMI-то, но отново няма говор.

8496179T.png

Не е кой знае какъв проблем за мен, защото от звуковата карта си свири добре на колонките със буферче.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простия и бърз начин е да се изключат колонките от кабела така ще се детекнат автоматично тия на телевизора ако е свързан.

Разбира се това важи при инсталиран драйвер за видеокартата. В него е и тоя за аудиото което няма връзка с чипа - аудио драйверите. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, проблемът е или в липсата на  или в некоректно работещите драйвери. От къде взехте драйверите и как ги инсталирате? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Roujin Z написа:

Най-простия и бърз начин е да се изключат колонките от кабела така ще се детекнат автоматично тия на телевизора ако е свързан.

Разбира се това важи при инсталиран драйвер за видеокартата. В него е и тоя за аудиото което няма връзка с чипа - аудио драйверите. 

Извадих колонките от звуковата карта и рестартирах пц-то.  Сега при опциите за управление на звук, се вижда само тв-то свързано с HDMI. Звук отново няма. При тест на ляво или дясно говорителче, ми излиза отново удивителното съобщение от първата снимка. Във диспечера на устройствата нямам удивителни показващи, че ми липсва драйвер. Драйвера за видеокартата не включва ли и за звука?  Старите драйвери ги махам със  Display Driver Uninstaller. Свалям драйвера от сайта на АМД, който е последен за моята карта. Версията е 15.7.1. Как да разбера дали имам драйвер за звука на видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При самата инсталация даваш Custom install. Ще се появят различни опции, като едната доколкото си спомням беше HD Audio или HDMI Audio. Абе нещо подобно. Имаш възможност да го преинсталираш драйвера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, onogondur написа:

При самата инсталация даваш Custom install. Ще се появят различни опции, като едната доколкото си спомням беше HD Audio или HDMI Audio. Абе нещо подобно. Имаш възможност да го преинсталираш драйвера. 

И това ще опитам. Във настройките на видео картата имам системна информация, според която си имам звуков драйвер.

http://prikachi.com/images.php?images/217/8496217c.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че си с Майкрософтски драйвър. Инсталирай драйвъра на Realtek:

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

и аудио драйвъра за HDMI:

http://driver-id.info/download-f.hdaudio-func-01-ven-1002-dev-aa01.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, onogondur написа:

Извинявам се, че вземах темата на човека, но се предполага, че ще върви по същите стъпки.

Избрах да се преинсталира само драйвера за звука. Единствената промяна е в иконката на говорителчето долу в трея. Сега имам две говорителчета и мога да усилвам и намалям говора на колонките или на HDMI звука. А защо пише на снимката, че няма местоположение?

8496238e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се преинсталира драйвъра,да бъде включено с HDMI .Така по време на инсталацията,се самонастройва по подразбиране.Винаги след това при включена такава връзка,звукът си излиза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Когато се преинсталира драйвъра,да бъде включено с HDMI .Така по време на инсталацията,се самонастройва по подразбиране.Винаги след това при включена такава връзка,звукът си излиза.

Използвам за монитор телевизор DM2352 през HDMI кабел. Във случая е свързано според изискванията. Остава да пропускам нещо или да е дефект на видеокартата, но пък никога до сега не съм правил опити да вадя звук през HDMI. Даже и говора на монитора по принцип е намален до края. Сега за тези опити го усилих, но все още нищо не се чува. Все още не разбирам, при проверката на говорителите, защо ми излиза съобщението от първата снимка? Устройството се използва от друго приложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително трябва заедно с драйвъра да се инсталира AMD Catalyst Control Center.Без него драйвъра не работи правилно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Задължително трябва заедно с драйвъра да се инсталира AMD Catalyst Control Center.Без него драйвъра не работи правилно!

Това е неприятно, защото се нулирват настройките на картата а е клокната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikolela написа:

Това е неприятно, защото се нулирват настройките на картата а е клокната.

От AMD Catalyst Control Center  ,може да се настройва автоматично,но и ръчно,по избор.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от драйвъра на картата , на мен ми го е правило 2 пъти досега. Първия сменях драйвъри и вадих кабели като ненормален и накрая го зарязах и се оправи само след няколко рестарта .Втория заличих Flash player и cortana като понятие и се оправи. Не знам от кое беше но по-скоро бих заложил на флаш ако имаш отворена игра или клип в браузъра и той си резервира устройствата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от gydi
      Има ли конвектор VGA->HDMI ? Да може да се гледа от VGA на компютъра в HDMI на телевизора?
      (телевизора няма VGA,lan,wifi, компютъра няма HDMI)
      Ако има къде се продават?

• от Nikolai Kotsev
      Здравейте банда.Тъй като съм абсолютно нежев в тази тема ще питам вас.
      Днес смених стария телевизор с нов http://www.samsung.com/uk/tvs/uhd-ku6000/UE40KU6000KXXU/ и нещо не мога да го накарам да се свърже с PC-то ми.Свързал съм го директно към видеокартата с HDMI кабела и не се появява.Приятел ми каза само че трябвало да включа HDMI кабела и щел да тръгне ама .... уви не тръгва.Изгледах сума ти щуротии в нета и нищо не става.Не мога да накарам компа ми да го намери като втори монитор.Компа ми е с PALIT GTX750TI Dual OS видеокарта с последната версия на драйвери.Дайте някаква идея как да го накарам да тръгне
    • от katerinageorgieva
      Здравейте, 
      имам проблем с звука при LG смарт телевизор. Докато беше свързан, натиснах на Disable this device от контрол панела и сега не ми работи. Тоест изкарва ми само картина, а звукът изкарва от лаптопа. Смених кабелите, изтеглих нови драйвери, търсих в настройките - нищо. Ще бъда много благодарна, ако има някой, който може да ми помогне.
    • от Kolew11
      Здравейте! Чета доста противоречиви мнения за хромкаста, някой по запознат да ми обясни с една две думи дали мога да гледам филми от PC без да забива като програмите  Nero Mediahome и прочие. Преди няколко дни ми изписа на смарт ТВто, че юни месец ми спират поддръжката на YouTube, може би е от ъпдейта, който направих на системата, а аз лично си ползвам много тубата с Youtube pair си пускам от телефона и от компютъра и си слушам музика, та това е една от причините да питам за хромкаста. Другото този HDMI мъжки, женски не ги разбирам много плюс, че трябва да е към 5 метра,защото компютъра ми е далеч и мисля, че на PCто мога само към единия вход да го включвам тоест трябва да махам монитора. Та какво ви е мнението какви са ми вариантите, дали не мога да си върна някаква стара версия поне на Youtube?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.