Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Програма за намаляне размера на avi видео файл

Препоръчан отговор

Търся програма, с която лесно да намаля размера на един филм, който в момента е 800 MB. Изобщо интересува ме каква е цялата процедура. Нямам записващо ДВД и не искам да ползвам OVERBURN. Искам да намаля размера до 700 MB. Има ли някакъв софтуер с който просто да задам желаната големина на изходния файл за сметка на понижаване на качеството?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Търся програма, с която лесно да намаля размера на един филм, който в момента е 800 MB. Изобщо интересува ме каква е цялата процедура. Нямам записващо ДВД и не искам да ползвам OVERBURN. Искам да намаля размера до 700 MB. Има ли някакъв софтуер с който просто да задам желаната големина на изходния файл за сметка на понижаване на качеството?

Movie Maker, не съм сигурен, че ще стане, защото е калпава, но се пак я имаш(ако си на ХП)+това, вероятно искаш да го направиш на големина за диск(700мб), тогава просто го архивирай и ще си го разархивираш после от сд-то.

ПС: Има и програми за рип-ване и за намаляване и за сичко, но само това мога да ти кажа аз. :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението на твоя проблем се казва - VirtualDub - |http://sourceforge.net/projects/virtualdub|. Само, че ще трябва да почетеш малко :)))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам я Virtual Dub версия 1.6.15, но никога не съм се занимавал с обработка на видеофайлове и ще съм много балгодарен на някои разяснения, насоки и материали за решаването на точно този проблем. :clap: Видях, че в менюто Video има една опция compression, но не знам точно как да я използвам и дали изобщо трябва нея да използвам.

Редактирано от johnnie (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал тази AutoGK (Auto Gordian Knot) 2.26

http://mirror3.autogk.me.uk/AutoGordianKnot.2.26.Setup.exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам по какви причини не искаш да ползваш Overburn, но с нея не би трябвало да има проблем да ги запишеш тези 800 МБ на CD от 99 мин (870МБ). На диск с по-малък капацитет не ти препоръчвам.

Имам я Virtual Dub версия 1.6.15, но никога не съм се занимавал с обработка на видеофайлове и ще съм много балгодарен на някои разяснения, насоки и материали за решаването на точно този проблем. smile.gif Видях, че в менюто Video има една опция compression, но не знам точно как да я използвам и дали изобщо трябва нея да използвам.

Точно това е нужната опция. Оттам си избираш с какъв кодек ще кодираш файла (аз ползвам Xvid, стига да е инсталиран), и го конфигурираш. Там посочваш с какъв битрейт да се кодира, ако не си сигурен за това, с бутона "calc" влизаш в битрейт калкулатора и с него го пресмяташ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам по какви причини не искаш да ползваш Overburn, но с нея не би трябвало да има проблем да ги запишеш тези 800 МБ на CD от 99 мин (870МБ).

Гадното е, че на машината на която си свалям филмите записващото устройство е някакво SONY, което не поддържа OVERBURN. :down:

А като си избера кодека и направя настройките как стартирам самия процес на компресиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гадното е, че на машината на която си свалям филмите записващото устройство е някакво SONY, което не поддържа OVERBURN. :)

А като си избера кодека и направя настройките как стартирам самия процес на компресиране?

Наистина гадно.

От менюто File > Save as AVI... или просто натискаш F7. Излиза прозорец, където да напишеш името на новия файл. В менюто Video трябва да има отметка на Full processing mode.

Редактирано от Boco67 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали става въпрос за DVD, но аз работя от доста време с DVD shrink. Малка, удобен интерфейс и най-важното никакъв проблем при компресия. Айде успех. Програмата е по-малка от 1,44 МВ. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за информацията. С ваша помощ и с този tutorial за Virtual Dub ще се опитам да се справя с задачата. Ако имам въпроси пак ще Ви питам. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Ако има такава програма,ще помоля за линк.В момента свалям един филм,който е 708МБ и трябва да го запиша на диск който побира 700МБ и ми трябва да го смаля поне с 10МБ.МОля ви,трябва ми за днес! ;):clap::wors:

Редактирано от backata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението на проблема не е да намалиш размера. Първо опитай да запишеш филма нормално. Ако ти каже, че не може да го събере, ще запишеш overburn диск. Предполагам ползваш Nero, затова пусни Nero Burning ROM (не Nero Express), от меню File -> Preferences -> страница Expert Features и сложи отметка на Enable overburn Disc-at-once burning. После пусни да се записва диска и като каже, че няма място, кликаш Write overburn CD.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Решението на проблема не е да намалиш размера. Първо опитай да запишеш филма нормално. Ако ти каже, че не може да го събере, ще запишеш overburn диск. Предполагам ползваш Nero, затова пусни Nero Burning ROM (не Nero Express), от меню File -> Preferences -> страница Expert Features и сложи отметка на Enable overburn Disc-at-once burning. После пусни да се записва диска и като каже, че няма място, кликаш Write overburn CD.

Прав си, но не винаги е възможно да се overburn-е - зависи от диска и от големината на файла cool.gif

Нека да да дадем и линк към помощна програма -> MediaCoder

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имам подобен проблем и искам да питам само overburn значеше върху записаното или отдругата страна?

;) Изкушавам се да пусна в отговор някоя шегичка.... Но няма да го направя.

Overburn означава да се запише малко повече от 700 МВ на един диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прав си, но не винаги е възможно да се overburn-е - зависи от диска и от големината на файла cool.gif

Нека да да дадем и линк към помощна програма -> MediaCoder

Стандартния размер на едно CD е 703MB. Да се запишат 708MB не е никакъв проблем. До около 715MB не е особен проблем да се запишат ако дискът не е от най-евтините. Нагоре вече е добре да се намали скоростта и да се ползват качествени дискове. То зависи и до конкретен диск, а не само до марка и цена де. :)

Просто е доста по-лесно, отколкото да губи часове да реенкодира филма, като при това се губи и качество или да реже от края на филма. :)

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имам подобен проблем и искам да питам само overburn значеше върху записаното или отдругата страна?

overburn означава презапис, т.е. минаване границите на диска! В този случай се използва пълния капацитет на CD-то, който по документи е даден 700Мб а се стига и до 706мб!

Не сте споменали с кои програми записвате, но ако говорим за Nero и искаш да запишеш 708Мб ще избереш опциите No Multisession, Disc-at-Once и Enable Generation Of Short Lead-Out!

Аз съм намалял обем на филм с Dr.Divx просто избираш по нисък битрейт от оригиналния cool.gif

Успех в начинанията :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих си Media Coder но не знам как да си намаля обема на филма.Може ли да ми обясните подробно как се работи с нея.Извинявам се за елементарния въпрос, но наистина съм новак с компютрите. Благодаря Ви предварително! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтеглих си Media Coder но не знам как да си намаля обема на филма.Може ли да ми обясните подробно как се работи с нея.Извинявам се за елементарния въпрос, но наистина съм новак с компютрите. Благодаря Ви предварително! :angry:

Обясни ситуацията и защо искаш да намалиш размера на дадения филм. Просто надали си струва усилията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмът е 702 МВ и не иска да се запише на CD-R от 700МВ. Опитах това, което си обяснил в началото, но не мога да намеря Write overburn Cd и изтеглих Media Coder и до тук-нито знам англ. език, нито разбрах нещо. Между другото Nero-то ми е на бълг. език, ако може с него да намаля филма ще е по-добре. Още веднъж се извинявам за притеснението!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма за какво да се извиняваш. Забрави за MediaCoder. Не само ще загубиш време, но и качество. За да се намали размера, филмът трябва да се енкодира наново, за което е нужно време и при което има загуба на качество.

Кажи коя версия на Nero използваш и дали ползваш Nero Express или Nero Burning ROM.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако има такава програма,ще помоля за линк.В момента свалям един филм,който е 708МБ и трябва да го запиша на диск който побира 700МБ и ми трябва да го смаля поне с 10МБ.МОля ви,трябва ми за днес! :angry::):P

аз мога да ти покажа стъпките обаче искам да знам в Какъф формат искаш да го направиш ???

П.С пишими ЛС ;)cool.gif:)cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията е Nero 6Ultra Edition.Използвах Nero Express.После опитах и с Nero Burning ROM-но не открих опцията Write overburn CD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване