Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разтълкувайте картина на Темида

Препоръчан отговор

По Право имам за домашна да разтълкувам ето тази картина на богинята на правосъдието. Моля дайте някаква идея например какво символизира това, че носи в едната си ръка меч, а в другата везни и защо е с вързани очи

Wappen_Ilshofen.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По Право имам за домашна да разтълкувам ето тази картина на богинята на правосъдието. Моля дайте някаква идея например какво символизира това, че носи в едната си ръка меч, а в другата везни и защо е с вързани очи

Wappen_Ilshofen.png

Ми 6 ще имаш, ако кажеш, че с меча си е бръкнала в окото, а везните са за падащите крайници.

ПС: Базикам се за тея дето имат по малко чуство на хумор :clap:.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен тази картина чрез везните показва,че е равна с врага,а чрез меча,че никога няма да се предаде :P

Редактирано от Sladi4ak (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wappen_Ilshofen.png

Превръзката на очите е символ на справедливостта - Темида не гледа кого съди - само изслушва и преценява мъдро. Тя не се интересува от външния лик - дали съди просяк или богаташ, бял или черен. За нея е важна само справедливостта и безпристрасността. Затова е с превръзка - да не се влияе.

Везните са символ на равноправието - пред закона всички са равни и няма богати и бедни, висша и низша класа. Закона е закон за всички.

А меча е оръжието на Темида, сиреч на закона. С него тя привежда в сила присъдата. Показва, че заслуженото е готово за всеки. Но е свален надолу, защото Темида, тоест правото, не е войнствено, а размахва меча само тогава, когато най-сетне е намерило вина, тоест в името на справедливостта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Превръзката на очите е символ на справедливостта - Темида не гледа кого съди - само изслушва и преценява мъдро. Тя не се интересува от външния лик - дали съди просяк или богаташ, бюл или черен. За нея е важна само справедливостта и безпристрасността. Затова е с превръзка - да не се влияе.

Везните са символ на равноправието - пред закона всички са равни и няма богати и бедни, висша и низша класа. Закона е закон за всички.

А меча е оръжието на Темида, сиреч на закона. С него тя привежда в сила присъдата. Показва, че заслуженото е готово за всеки. Но е свален надолу, защото Темида, тоест правото, не е войнствено, а размахва меча само тогава, когато най-сетне е намерило вина, тоест в името на справедливостта.

Послушаи Сталик.Следял съм му постовете,много е умен,а и сигурно е чел нещо за Темида. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, тъкмо виждам тема, по която да се изкажа компетентно...Сталик вече ме е изпреварил :down:

alex89_m, разтълкувана е чудесно, ще имаш 6ца :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и малко от мен за плюсче от учителката :down:

Темида – богиня на справедливостта, законността и правораздаването. Тя следяла за спазването на законите - кои не уважава възрастните хора, къде са забравили закона за гостоприемството или са започнали кръвопролитна война.

ТЕМИДА - богиня на божествения и природен ред, на правото, нравствеността и законността, а също и на предсказанието. Била титанка, дъщеря на Уран и Гея и съпруга на Зевс преди Хера. Майка от него на хорите (богини на часовете, годишните времена, жътвата, младостта и красотата, спътнички на боговете) и мойрите (богини на съдбата, които плетат нишките на всеки човешки живот). След световния потоп посъветвала Девкалион и Пира, единствените оцелели смъртни, как да създадат новото поколение. Изобразявали я с вързани очи, с рога на изобилието и с везни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Превръзката на очите е символ на справедливостта - Темида не гледа кого съди - само изслушва и преценява мъдро. Тя не се интересува от външния лик - дали съди просяк или богаташ, бял или черен. За нея е важна само справедливостта и безпристрасността. Затова е с превръзка - да не се влияе.

Тълкованието на Stalik е точно . За везните имам друго обяснение , но то е лично мнение. На везните се претегля всичко "за" и "против" и ........на където наклонят !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой нищо не каза за цветовете и синволиката им!

За цвета на косата!?Русото не е само символ на прстото както днес се говори!

Положението на тялото на ръцете на краката!Вида на дрехите!

Има какво да се каже.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За дрехите нищо не казахте.

Няма устойчива символика на облеклото на Темида. Всяко нейно изображение може да я представя по различен начин. Русата коса няма символично значение. Дрехите така, както са представени на тази картинка - също. Темида може да е облечена в най-различни дрехи и в най-различен цвят. За лицето, косата и дрехите на Темида няма твърдо установен иконографски тип. Освен това alex89_m заяви че е доволен от тази информация. Не виждам какво повече може да се каже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам ако имаш някакви данни може да ги споделиш с нас, не да се изказваш неподготвено! Бих се радвал и аз да науча нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Облеклото по принцип е римско или гръцко.Римско-символ на римските закони,които са въведени по тяхно време и в Гърция :) Мисля че и самото изображение е възприето от Римската империя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дам ако имаш някакви данни може да ги споделиш с нас, не да се изказваш неподготвено! Бих се радвал и аз да науча нещо.

Наистина нямам специялна подготовка - но исказването ми има друг смисъл, надявам се да си го разбрал!

Нямам време в момента да се подготвям инъче с удоволствие!

Да разтълкуваш ТАЗИ катринака не е като да разтълкуваш символиката в картините на Темида попринцип!!!

В тази картина се забелязва и странна рамка - определено сяко нещо в нея е направено с цел и трбва да се разбере каква!

Това е емблема - всеки детайл си има значение!

....утре може да се изкажа подготвен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина нямам специялна подготовка - но исказването ми има друг смисъл, надявам се да си го разбрал!

Нямам време в момента да се подготвям инъче с удоволствие!

Да разтълкуваш ТАЗИ катринака не е като да разтълкуваш символиката в картините на Темида попринцип!!!

В тази картина се забелязва и странна рамка - определено сяко нещо в нея е направено с цел и трбва да се разбере каква!

Това е емблема - всеки детайл си има значение!

....утре може да се изкажа подготвен...

Занимавам се със символика. Уверявам те - цветовете тук са условни. Не са употребени с никакво конкретно значение. Колкото до "странната рамка" - това не е рамка, а модифициран испански щит и е фигура в хералдиката. Настоящото вероятно е силно стилизирана гербова марка-модел, доста опростена. Ето защо заключавам и че цветовете са условни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Ми 6 ще имаш, ако кажеш, че с меча си е бръкнала в окото, а везните са за падащите крайници.

ПС: Базикам се за тея дето имат по малко чуство на хумор :down:.

хахахахахха това тълкуване най-много ми хареса :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване