Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам  да си сглобя конфигурация главно за игри,може малко стрийминг, също малко видео обработка.Най вече се набляга на CS:GO(играта изисква зверски процесор и видео).Периферия си имам.Конфигурация за компютър ме интересува.Монитор ще е BENQ XL серията.

Бюджет:2000лв.

Предпочитания:

-NVIDIA видео карта

-Intel процесор

-ssd 

-ram 1 плочка 8 gb, повече по-нататък

Благодаря Ви предварително!

Поздрави,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/2241p1r55142p1r55165p2r54850p1r48235p1r53749p1r2201p1r55008p1r54043p1rf.html

А монитора е лош избор.

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ultimate Computers написа:

1.Защо смяташ, че монитора е лош избор, като аз го взимам изцяло заради играта?

2. Не мисля, че кутия mini ATX ще ми служи работа.

3. Рамта, предпочитам да е една плочка.

4.Въобще не ми трябва 1 тб хард диск.

5. PALIT знам, че не са най-добрия дистрибутор, не ме кефи фирмата.

6.За 2-а бона компютър, това захранване 400 W не ми харесва.

Въпреки това, Благодаря :)

Ако имате други предложения, съм готов да ги изслушам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, kgb22 написа:

2. Не мисля, че кутия mini ATX ще ми служи работа.

3. Рамта, предпочитам да е една плочка.

4.Въобще не ми трябва 1 тб хард диск.

5. PALIT знам, че не са най-добрия дистрибутор, не ме кефи фирмата.

6.За 2-а бона компютър, това захранване 400 W не ми харесва.

Не го слушай господин ултимат,особено за монитора. Този,който си избрал по принцип е най-добрият за cs:go.Като цяло може да минеш с по-евтина видеокарта,защото играта не зависи много от нея.За cs:go може направо да вземеш това и да останат пари и за този монитор http://www.emag.bg/monitor-24-60-96-cm-benq-xl2411z-144hz-3d-ready-full-hd-led-1ms-12-000-000-1-350cd-m2-hdmi-dvi-tco6-0-3g-9h-l9slb-rbe/pd/D9PVZMBBM/

ASROCK B85M-HDS /1150 
XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5 
SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO 
SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER 
Thermaltake Berlin 630W 80 PLUS W0393RE  
Arctic F12 TC 120mm Temperature-controlled fan 
8GB DDR3 1600 A-DATA 

Обща стойност - 1 474.43 лв. с ДДС

Повечето професионални играчи ползват нещо като i5 + gtx 760 и някакъв 144хз монитор на личния си компютър 

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, mrazqmakaroni написа:

Не го слушай господин ултимат,особено за монитора. Този,който си избрал по принцип е най-добрият за cs:go.Като цяло може да минеш с по-евтина видеокарта,защото играта не зависи много от нея.За cs:go може направо да вземеш това и да останат пари и за този монитор http://www.emag.bg/monitor-24-60-96-cm-benq-xl2411z-144hz-3d-ready-full-hd-led-1ms-12-000-000-1-350cd-m2-hdmi-dvi-tco6-0-3g-9h-l9slb-rbe/pd/D9PVZMBBM/

ASROCK B85M-HDS /1150 
8GB DDR3 1600 A-DATA 

Повечето професионални играчи ползват нещо като i5 + gtx 760 и някакъв 144хз монитор на личния си компютър 

Предлагаш ASROCK???

Явно въобще не си в час!!!

Asus или Gigabyte :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, kgb22 написа:

2. Не мисля, че кутия mini ATX ще ми служи работа. Достатъчна е.

3. Рамта, предпочитам да е една плочка. В двуканален режим ще работи по-бързо

4.Въобще не ми трябва 1 тб хард диск. Ами 500GB е само с 3 лева по-евтин а разликата е двойна.

5. PALIT знам, че не са най-добрия дистрибутор, не ме кефи фирмата. Видеокартата е качествена.

6.За 2-а бона компютър, това захранване 400 W не ми харесва. Ами то е съвсем достатъчно, дори по-пощни карти може да сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мониторът,който си дал линк, имам нужните средства и за него съм непоколебим, той ще бъде.За конфигурацията е проблема. А и компютърът искам да е с опция за ъпгрейд, т.е ще гледам за по-добро дъно.

Цитат

ASROCK B85M-HDS /1150 
8GB DDR3 1600 A-DATA 

Редактирано от kgb22
забравих да цитирам (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, kgb22 написа:

За мониторът,който си дал линк, имам нужните средства и за него съм непоколебим, той ще бъде.За конфигурацията е проблема. А и компютърът искам да е с опция за ъпгрейд, т.е ще гледам за по-добро дъно.

Монитора е пълен боклук!

http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/29um57-p-p270670607/

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Видеото, смятам да е NVIDIA, знам, че във висок клас те са по-добри от AMD. Другите параметри ми харесват.

Цитат

2. Не мисля, че кутия mini ATX ще ми служи работа. Достатъчна е.

3. Рамта, предпочитам да е една плочка. В двуканален режим ще работи по-бързо

4.Въобще не ми трябва 1 тб хард диск. Ами 500GB е само с 3 лева по-евтин а разликата е двойна.

5. PALIT знам, че не са най-добрия дистрибутор, не ме кефи фирмата. Видеокартата е качествена.

6.За 2-а бона компютър, това захранване 400 W не ми харесва. Ами то е съвсем достатъчно, дори по-пощни карти може да сложиш.

Въпреки това, Благодаря :)

Искам компютъра, да бъде с опция за ъпрейд, тази кутия определено не е подходяща.

За каналните режими може да си прав, трябва повече да се информирам, целта ми е засега 1 плочка и след време още 1-на, затова предпочитам да бъде 1 8 гб.

За Хард диска си прав, ще го мисля, ssd-to е важно !

За Видеокартата 970 е моделът засега, на който съм се спрял, ама PALIT не ми вдъхват надежди, ще го мисля пак.

400 W ми изглеждат малко, особено ако смятам да овърклоквам :)

Благодаря за отделеното време !

Поздрави,

Response Time 5ms GTG
Refresh Rate 60Hz
Цитат

Монитора е пълен боклук!

http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/29um57-p-p270670607/

Мониторът изглежда има хубави функции, но тези 2-а параметри са изключителни важни, а както виждам от параметрите не отговарят на изискванията ми.Вярно BENQ е с TN матрица, но response time -1ms , refresh rate 144 hz  са най вече нещата, които гледам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рефреш тайма и риспонс тайма са най-маловажните параметри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Ultimate Computers написа:

Spoiler

Да ти таковам новата визия на форума...

144 херца са си 144 херца. Не играя CS  но знам от тия дето играят, че е важно за тях. Друг е въпроса, дали GTX970   не е овъркил. Доколкото съм пробвал тия игри знам или по-точно видях, че с едно процесорно ядро работят по-добре, картината е по-ненакъсана така да се каже. i7 6700 работи на 4 GHz, но само при едно работещо ядро. При 4, честотата е 3.7 GHz  или колкото един i3 6100, струващ над два пъти  по-малко. А не ми се вярва тоя процесор i7 6700  да може да се подкара само с едно ядро при игра на CS. Причината е, че все нещо ще има на заден план, което ще отнема от времето на процесора,  ще се включват повече ядра и така честотата на процесора ще пада. Та исках да кажа, че нито i7 6700  е необходим, нито GTX970. Да кажем i3 6100  с GTX960  за CS:GO. Не знам с какви процесори си играл досега тая игра и с каква видеокарта, та смяташ за нещо извънземно, но i3 6100  е далеч далеч над процесорчетата отпреди 5-6 години. 3.7 GHz  са достатъчно много за тaя архитектура. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:
  Покажи скритото съдържание

Да ти таковам новата визия на форума...

144 херца са си 144 херца. Не играя CS  но знам от тия дето играят, че е важно за тях. Друг е въпроса, дали GTX970   не е овъркил. Доколкото съм пробвал тия игри знам или по-точно видях, че с едно процесорно ядро работят по-добре, картината е по-ненакъсана така да се каже. i7 6700 работи на 4 GHz, но само при едно работещо ядро. При 4, честотата е 3.7 GHz  или колкото един i3 6100, струващ над два пъти  по-малко. А не ми се вярва тоя процесор i7 6700  да може да се подкара само с едно ядро при игра на CS. Причината е, че все нещо ще има на заден план, което ще отнема от времето на процесора,  ще се включват повече ядра и така честотата на процесора ще пада. Та исках да кажа, че нито i7 6700  е необходим, нито GTX970. Да кажем i3 6100  с GTX960  за CS:GO. Не знам с какви процесори си играл досега тая игра и с каква видеокарта, та смяташ за нещо извънземно, но i3 6100  е далеч далеч над процесорчетата отпреди 5-6 години. 3.7 GHz  са достатъчно много за тaя архитектура. 

Благодаря ти за мнението. Компютърът е предимно за ЦС, но също ще се опитат и други игри. За процесорът си прав, всмисъл на игрите им трябва по-голяма честота, отколкото колко ядра е.Но i7 идва с 8mb cache, което си е преимущество и за парите, които ще отделя, не смятам да се задоволя   с ниски параметри :)

П.П: Смятам също да се пробвам на стрийминг сцената.

преди 2 часа, Ultimate Computers написа:

Рефреш тайма и риспонс тайма са най-маловажните параметри. 

За CS:GO това са най-важните параметри. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, kgb22 написа:

Благодаря ти за мнението. Компютърът е предимно за ЦС, но също ще се опитат и други игри. За процесорът си прав, всмисъл на игрите им трябва по-голяма честота, отколкото колко ядра е.Но i7 идва с 8mb cache, което си е преимущество и за парите, които ще отделя, не смятам да се задоволя   с ниски параметри :)

П.П: Смятам също да се пробвам на стрийминг сцената.

Стрийминг с видеото в Twitch  и Youtube  без спад на кадрите. Процесор не ти трябва. Новите игри в интерес на истината си искат поне 4 ядра, две на висока честота са малко, а две с HT  стигат за по-голяма част от игрите. Все пак обмисли и вариант с i5 6600K + клокърско дъно. Това е много по-добър вариант, отколкото I7 6700  с какво да е дъно. Клокваш процесора на 4.5 GHz  и си свиркаш при всички игри. Не ти трябва i7 6700 с B150 дъно или подобно. Абревиатурата "B" идва от бизнес и си представи, колко това дъно е предназначено за игри. За Палитката не си прав. Дори и като шум е на ниво. Специално тая Jetstream. Ето и едно старо ревю. Като температури също е добре. В сравнение с моята MSI GTX970 Gaming 4G, направо си е хладна. Не съм правил сметка колко ще е i5 6600K + Z170 дъно спрямо варианта i7 6700 + B150, но едва ли разликата е толкова фрапираща, та да зарежеш клокърското дъно, с което и паметта ще може да клокнеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Кико написа:

Стрийминг с видеото в Twitch  и Youtube  без спад на кадрите. Процесор не ти трябва. Новите игри в интерес на истината си искат поне 4 ядра, две на висока честота са малко, а две с HT  стигат за по-голяма част от игрите. Все пак обмисли и вариант с i5 6600K + клокърско дъно. Това е много по-добър вариант, отколкото I7 6700  с какво да е дъно. Клокваш процесора на 4.5 GHz  и си свиркаш при всички игри. Не ти трябва i7 6700 с B150 дъно или подобно. Абревиатурата "B" идва от бизнес и си представи, колко това дъно е предназначено за игри. За Палитката не си прав. Дори и като шум е на ниво. Специално тая Jetstream. Ето и едно старо ревю. Като температури също е добре. В сравнение с моята MSI GTX970 Gaming 4G, направо си е хладна. Не съм правил сметка колко ще е i5 6600K + Z170 дъно спрямо варианта i7 6700 + B150, но едва ли разликата е толкова фрапираща, та да зарежеш клокърското дъно, с което и паметта ще може да клокнеш. 

Добри забележки, аз се чудех за процесора дори си бях избрал  i5-4770K ама имаш основание.Ще се замисля + по-добро захранване, за овърклока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и това захранване ще стигне. Процесора 120-130 вата максимум, видеото 220 със зор. Въпросът е, че тоя Seasonic  ще си бъде доста натоварен, макар че почти няма игри, които да товарят максимално и процесор и видеокарта заедно. Единствено Crysis 3  може да се доближи. Лично аз съм със Seaconic G-550 и това е един добър избор, само дето напоследък не съм ги виждал по магазините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kgb22 написа:

Уж се стремиш към бъдещ ъпгрейд, а пък слагаш 1150 сокет, малко нещата не ми се връзват, сложил си отключен процесор на заключено дъно... Та както и да е според мен да вземи някой по-скъпо дъно (пример) с I3-6100, и след това да ъпгрейднеш на I5-6600K.

П.С: Стреми се към новите платформи, а не старите...

Редактирано от Ivan Iv. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ivan Iv. написа:

Уж се стремиш към бъдещ ъпгрейд, а пък слагаш 1150 сокет, малко нещата не ми се връзват, сложил си отключен процесор на заключено дъно... Та както и да е според мен да вземи някой по-скъпо дъно (пример) с I3-6100, и след това да ъпгрейднеш на I5-6600K.

П.С: Стреми се към новите платформи, а не старите...

Ами той бюджета му и сега стига за i5 6600K с някое Z170  дъно на поносима цена, с което да го клокне поне до 4.5 GHz. За целта взема и охладител за 80-90 лева и пак е в бюджета. Не ми се иска да обиждам "хардуер", но тая пръдня i7 6700  я забрави. Това не е процесор, а антипроцесор. Защо така се подиграха Интел с клиентите, не знам. Процесорът се води 4 GHz , но всъщност при игри работи на 3.7 GHz. Тия 4 GHz  на практика са непостижими, а и да бъдат постигнати, стават ненужни. Истината е в три процесора - евтиния i3 6100 и процесорите с отключени множители i5 6600K  и малко по-скъпия i7 6700K. От там нагоре вече LGA 2011. Всичко останало Skylake  е отпадък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със вграденото видео(intel 4600) съм докарвал над 70 fps,не знам точно къде го измислихте че цс-а изисква големи параметри.Можеш да останеш предоволен за конфигурация на половината ти бюджет който смяташ да хвърлиш.Има къде къде по-тежки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, XxeoN написа:

Със вграденото видео(intel 4600) съм докарвал над 70 fps,не знам точно къде го измислихте че цс-а изисква големи параметри.Можеш да останеш предоволен за конфигурация на половината ти бюджет който смяташ да хвърлиш.Има къде къде по-тежки игри.

Той автора сам си го измисли ;) Аз се опитах да го убедя, че i3 6100  и GTX960  са предостатъчни за тая игра и за 144 fps  като минимални.  Само че автора доколкото разбирам, иска всичко да е ОК, а с вградено видео няма как да е ОК. А тия 70  fps  при тая игра...сега ако кажеш че като Коката играеш на 1024х768 че да ги целиш по-добре...големи чешити сте всички  дето играете CS. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не,няма такова нещо.Аз казвам колко съм правил със интегрираното видео.Със nvidia-та преспокойно си поддържам 100fps без да дропва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тая игричка в пушилката дропва заради процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Предлагат ми два компютъра втора ръка.Единият е:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Rx560 2GB
      390лв
      Или вторият:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Hd7770 1GB
      280лв

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от haidukpikaso
      Световноизвестният колумбийски риалити формат Desafío /Caracol TV/ стъпва за първи път на българска земя. 24-ма смели българи влизат в битка за надмощие, а победителят ще грабне голямата награда от 200 000 лева.
      „Игри на волята“ е ново екстремно предизвикателство за зрителите на NOVA– едно вълнуващo състезание, което ще изпита ума, волята и физическата устойчивост на участниците. Снимките на мащабната продукция включват 10 локации, разкривайки красотата на родното Черноморие и мистиката на Странджа планина.
      Три отбора ще премерят сили в решителна битка за по-добри условия за живот, но само един ще си извоюва привилегията да живее в луксозна къща. Вторият ще трябва да работи за поминъка си като сформира рибарска бригада, а третият ще бъде изоставен на безлюден плаж, където ще оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки ще получи това, което заслужава!
      nova.bg
    • от Teodor Mihaylov
      Привет маняци, 
      Искам да ви информирам, че има действащ сървър на любимата ни Battlefield 2142.Сървъра не е български но се събират хора. Пиша тук за да ви уведомя за да може да се събираме повече хора да играем. 
      Ако имате желание за игра, ето линк как да си нагласите играта. Щом аз успях и вие ще можете. 
      https://battlefield2142.co/
    • от Boycho Atanasov
      Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 
      Проблема е следния:
      Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 
      Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 
      Къде бъркам според вас... 🤔
  • Дарение

• Добави ново...