Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

В момента пиша от Acer Aspire v3-571g. Прилична 15,6 инчова машинка, но отскоро по цял ден се "кьора" в него и ми се иска да го сменя. Причината е изморени очи, леко главоболие. Огледах сайтовете за продажби (надявам се скоро и някоя промоция да има), но не мога да се насоча към някаква матрица. За сега съм се спрял на матова, full HD, без ШИМ в подсветката, матрица - примерно на този Aspire E5-572G

Понеже се очертава дълго време да си се гледаме с него, това е главното изискване - дисплей щядащ окото. Честно казано не знам дали това е възможно, но най-малкото сегашния ми е гланцов и изисква планиране на позицията преди да започнеш работа върху него. Самата работа е писане на код. Бях разглеждал и предпазващи очила, но и към тях съм скептично настроен. И все пак ако някой е виждал комбинация между хубав екран и някакви очила - нека сподели :)

Относно останалите параметри:

До сега i5-3210 + 4gb RAM + GT630M ми вършиха и вършат добра работа както за "кодене" (IDE-та - Visual Studio, PHPStorm  и т.н.), както и от време на време релаксиране с DOTA2, така че посочения от мен покрива тези изисквания доста отгоре.

Задължително ще му предвидя и SSD.

Относно бюджет ориентирам се към този ценови клас, защото за в бъдеще предвиждам настолна машина с хубав монитор, та 1400-1500, само за лаптоп.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си вземеш монитор ? Или не намалиш яркоста, повярвай, това помага много. (или да използваш по-тъмни теми, ако е възможно)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с такъв лаптоп и повярвай,има голяма разлика в двата дисплея,единственият недостатък(който аз смятам че не е от голямо значение)е,че е неудобен за гледане под ъгъл ( 45°)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак толкова много не,трябва да го погледна от бая голям ъгъл за да изкара негатив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, XxeoN написа:

В момента съм с такъв лаптоп и повярвай,има голяма разлика в двата дисплея,единственият недостатък(който аз смятам че не е от голямо значение)е,че е неудобен за гледане под ъгъл ( 45°)

Тоест си с такъв като на E5-572 или V3-571?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Valentwow
      Toва ще е първият път, в който сам си събирам и избирам компонентите за настолен компютър. Moже би пропускам някоя част или компонент, и ще се радвам да ми кажете кой е тои. Мненията ви ще бъдат оценени също. Всичките компоненти съм ги избрал от десктоп.бг.  Стремя се общата стойност да е до 1600лв (със ОС включително). Оставям линк към имгур със конфигурацията. Благодаря.

https://imgur.com/a/lOH1LeY
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време ползвам over the ear слушалки или по просто казано, слушалки, които покриват ушната мида. По-конкретно ето този модел https://powerlocus.com/bg-bg/produkt/bluetooth-slushalki-powerlocus-p3-black/.
      Доволен съм от звука, от относителната компактност на конкретните слушалки(имат възможност за сгъване), но определено особено през зимния период са доста дискомфортни, от гледна точка на размера си, тъй като не позволяват ползването нито на шапка, нито на качулка. От тази гледна точка ми се иска за по-студените периоди да си взема и един in-ear модел, по-популярен като слушалки тип тапи. Не ми се дават повече от 60-70 лева, защото през останалта част на годината ще ползвам моделът, който е споменат горе, но пък и не ми се купуват откровени боклуци. Разбира се, за 60-70 лева не очаквам чудеса, но все пак.
      Изисквания особени нямам. Иска ми се да разполагат с приличен бас, като за слушалка тип тапа разбира се и задължително да са безжични. Ще се радвам на всякакви предложения :)
    • от Dida Eneva
      https://4sales.bg/gps-dron-cg037-s-wi-fi-2075
      Може ли някой да ме посъветва за този дрон? Става ли за снимане на full HD видео?
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
  • Дарение

• Добави ново...