Премини към съдържанието
PhX

Avast Anti-Virus Free/Pro/IS - проблеми, въпроси, мнения, обсъждане-част 2

Препоръчан отговор

pconline, получих лицензния ключ, следвах стъпките, поставих го където трябваше и регистрацията ми е подновена.

Сърдечно благодаря на теб и на всички отзовали се.

Доста се бях притеснила, извинявам се за некомпетентността си.

Още веднъж благодаря и пожелавам приятна вечер и лека нощ! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се регистрирах обаче кода ми не съвпада с полето на аваста повече цифри са,какво да правя? Ето как ми е програмата: Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копираш кода,който са ти изпратили и го вкарваш тук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Копираш кода,който са ти изпратили и го вкарваш тук .

аз нямам такова вижте:

Публикувано изображениеКато натисна въведи активационен код ми излиза това което бях постнал по-горе и не съвпада с кода.

Редактирано от ataka81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като гледам имаш 316 дни ,какъв е проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като гледам имаш 316 дни ,какъв е проблема .

Да но слагах някакви кодове и сега при старт ми изписва че нямам лиценз да въведа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че ще се наложи да я деинсталираш и да инсталираш на чисто .В по- горните постове има инструмент . Ако искаш изчакай ,някой може да знае решение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че ще се наложи да я деинсталираш и да инсталираш на чисто .В по- горните постове има инструмент .

Ако искаш изчакай ,някой може да знае решение .

Това не е проблем но се чудя защо полето за активация ми е различно и не съвпада кода.аз я активирах с лиценз файл в началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни оправях един Asus EEE PC с Intel Atom на 1.6 и реших да сложих avast 7 защото всички го хвалят че бил като стрела... Е компа буквално стана като охльов, не можах да инсталирам една програма по един час (трябваше да спра щитовете по време на инсталацията), стартирането стана ужасно мудно. Махнах го и качих Avira и заприпка. Не правя реклама на немците, които окалпазиха продукта в последно време, но и avast си имат трески за дялване. Преди някой да каже, че avast! е взаимодействал със софтуера инсталиран на системата ще кажа, че става въпрос за прясно инсталиран Windows XP само с качените драйвъри (последните версии). Ненужните програми бях спрял от зареждане и т.н. Явно просто софтуера не бе подходящ избор за малките възможности на машинката. Да, няма да разпалвам ненужни спорове и знам, че от един компютър не могат да се правят генерални заключения, но просто се сетих затова и реших да го спомена. :) Добре, че има избор от безплатните продукти. :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И точно по тази причина го разкарах и аз.Защото тази 7-а е по тежка от Нортон.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни оправях един Asus EEE PC с Intel Atom на 1.6 и реших да сложих avast 7 защото всички го хвалят че бил като стрела...

Е компа буквално стана като охльов, не можах да инсталирам една програма по един час (трябваше да спра щитовете по време на инсталацията), стартирането стана ужасно мудно.

Махнах го и качих Avira и заприпка. Не правя реклама на немците, които окалпазиха продукта в последно време, но и avast си имат трески за дялване.

Онзи ден и вчера се разправях с един DELL n5110 с i7 процесор и 8 Gb RAM Windows 7 Ultimate SP1 (x64) та и аз рекох вчера да му сложа Avast ....

Резултата е идентичен на твоя с тая разлика,че машината е забележително по-мощна но определено забавя системата , защото направих един имидж и за екшън нощеска му качих KIS 2013 и литна!!! От петицата насам виждам едно ходене назад. Да не говорим,че файлове като K-Lite се напъваше да ми ги блокира в кутията понеже бИл непроверен файл :mad: В крайна сметка го сложих него за да не се разправям с лицензи - Е това му е предимството. :)

пп. Прелисти назад какво съм писъл по-този въпрос Авира успешно замести Аваст на друга машинка,че и интернета ми спъва сравнено с нея и КИС 2012. Уж Кашпереца бил най-тежкият продукт ....дрън дрън

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с аваст. От както излезе 7-ма версия, windows-а ми зарежда 2 пъти по-бавно и забива за около 20 сек. на Welcome екрана. :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, аз защо нямам такива проблеми ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с аваст. От както излезе 7-ма версия, windows-а ми зарежда 2 пъти по-бавно и забива за около 20 сек. на Welcome екрана. :(

Вчера го установих това. Ако се забавиш с логването после Аваст стартира по-бързо ама докато заредят другите джаджжи...гаджети,мрежи и прочие минава пак 20- тина и повече секунди и то при направена току що чиста инсталация. Мене ме дразни най вече тоя сандък,тая автокутия...

Хубава работа ама днес заради нея ходих да видя какъв е проблема,че ми надуха телефона. Оказа се WinRAR на български му е неизвестен :no-no: и то редовен без някакви патчове и дивотии.

А, аз защо нямам такива проблеми ? :no-no:

Може би заради подписа ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си работи доста добре,не ми бави системата.С Аваст 7.0.1426 съм.Доста саитове ми блокира,не дава достъп,изписва че страницата съдържа зловреден код.И така в общи линии съм доволен от програмата.

Редактирано от hristo58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на мен вече от два дена ми изписва че не е активна и че няма да обновява повече и си е така,не може вече и ръчно дори.А в активация ми пише активна до 2013г.Преинсталирах я два пъти и все така постоянно ми се появява това съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на мен вече от два дена ми изписва че не е активна и че няма да обновява повече и си е така,не може вече и ръчно дори.А в активация ми пише активна до 2013г.Преинсталирах я два пъти и все така постоянно ми се появява това съобщение.

:money6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:money6:

Че тогава по- добре да си сложа нода или някоя друга те не искат такива глупости.

Безплатния аваст също свърши работа! :)

Редактирано от ataka81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нашата българска работа, без да дадем искаме да получим, а ако може да ни се поднесе на тепсия още по-добре :)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като тези, които са си платили за интегрираните пакети на Авира? Или за НОД 32 5? Дет половин година в Уайлдърс, хората им разправят за проблеми, я с USB-устройства (между другото при мен този проблем го нямаше...), я с голямо товарене, пък модовете не знаят какво да ги лъжат... ;) Вярно, че на харизан кон, зъбите му се не гледат, ма и ако е куц... Нормално е, ако си коректен към тях и те да са така към теб. От тея големите разработчици много рядко някой ще изезе и ще каже: "Съжаляваме, на***ахме се!" Все в потребителя вината. Единственото такова изказване прочетох от F-Secure и пропуска им с това, че не са засякли по-рано Duqu, Stuxnet и Flame.

Редактирано от М. Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам от какво толкоз се оплакват...вероятно на едноядрени и XP да има проблеми...Махнал съм досадните неща "бутона харесай" секцията "Market" и рекламата в Summary.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни оправях един Asus EEE PC с Intel Atom на 1.6 и реших да сложих avast 7 защото всички го хвалят че бил като стрела...

Е компа буквално стана като охльов, не можах да инсталирам една програма по един час (трябваше да спра щитовете по време на инсталацията), стартирането стана ужасно мудно.

Махнах го и качих Avira и заприпка. Не правя реклама на немците, които окалпазиха продукта в последно време, но и avast си имат трески за дялване.

Преди някой да каже, че avast! е взаимодействал със софтуера инсталиран на системата ще кажа, че става въпрос за прясно инсталиран Windows XP само с качените драйвъри (последните версии). Ненужните програми бях спрял от зареждане и т.н. Явно просто софтуера не бе подходящ избор за малките възможности на машинката.

Да, няма да разпалвам ненужни спорове и знам, че от един компютър не могат да се правят генерални заключения, но просто се сетих затова и реших да го спомена. :)

Добре, че има избор от безплатните продукти. :)

Напълно съгласен с мнението. Даде ми идея за Avira. Сега съм с trial версията на AVG 2012 и съм много доволен от бързината на зареждане и работа. За жалост лиценза ми скоро изтича и ще трябва да търся нещо друго, защото искат прекалено много парички за AVG. Ако бяха направили нещата като при NOD32 с СМС-и за месец, щях да си плащам, но така не. Що се отнася до AVAST, през последните 2-3 години карах само с него. Напоследък почна ужасно да бави и при зареждане и при работа на компютъра. Дори имам доста рестарти и сини екрани заради някакъв файл на avast, при опит да пусна оригинален S.T.A.L.K.E.R. Каква ирония, нали? Плащаш си за някакъв продукт и получаваш син екран заради някаква безплатна програма. Скоро инсталирах AVASТ на една бавна машина със Celeron Northwood. Ами компа направо спря под Windows 7, а с XP работите не са много по-различни. Засега съм се отказал от тоя AVAST докато не оправят бързината му. Изненадах се много от AVG. Не очаквах, че ще работи толкова добре с моята машина, която все пак не е първа младост, но не е и толкова слаба.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проведох си една статистика и се оказа, че поне на още 3-4 машини се наблюдава това явление. На някои от тях положението бе още по-зле - буквално минаваха по 10-тина минути докато зареди след рестарт (просто си стояха на черен екран без да се е появила опцията за logon даже)...мислех си да не е хардуерно нещо, но се оказа от антивирусната. Явно kernel-mode драйвърите и нещо.... След премахване на продукта всичко се нормализира. Доста съм разочарован. Само с единия интерфейс не става. Като заговорим за Авира...в момента дори нея не я препоръчвам. Супер много бъгове в интерфейса, странни резултати при сканиране в логовете (още не са оправили проблем със засичането на memory modification без да има причина да го засича), спира работата на Combofix при спрян модул за защита в реално време...тотална излагация. За момента CIS ме изненадва приятно с лекота и ефективност на работа. AVG не е зле, само дразни бавното обновяване на AVG LinkScanner - и при излизането на нова версия на Firefox и увисват до следващия ъпдейт на програмата. Дразнят че нямат изключения за сканирането на компютъра. Имат изключения само за защитата в реално време. Имат си и други кахъри де, но общо взето бива. Все по-често на офис компютри с Windows 7 инсталирам MSE. Ненатрапчива,бори се добре с упоритите гадини и сравнително лекичка.Пак и лиспват доста неща, леко е мудна и няма голяма база с дефиниции, но ако се подплати с една добра HIPS програмка или поне с един Sandboxie си е напълно достатъчна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проведох си една статистика и се оказа, че поне на още 3-4 машини се наблюдава това явление.

На някои от тях положението бе още по-зле - буквално минаваха по 10-тина минути докато зареди след рестарт (просто си стояха на черен екран без да се е появила опцията за logon даже)...мислех си да не е хардуерно нещо, но се оказа от антивирусната. Явно kernel-mode драйвърите и нещо.... След премахване на продукта всичко се нормализира. Доста съм разочарован. Само с единия интерфейс не става.

Като заговорим за Авира...в момента дори нея не я препоръчвам. Супер много бъгове в интерфейса, странни резултати при сканиране в логовете (още не са оправили проблем със засичането на memory modification без да има причина да го засича), спира работата на Combofix при спрян модул за защита в реално време...тотална излагация.

За момента CIS ме изненадва приятно с лекота и ефективност на работа. AVG не е зле, само дразни бавното обновяване на AVG LinkScanner - и при излизането на нова версия на Firefox и увисват до следващия ъпдейт на програмата. Дразнят че нямат изключения за сканирането на компютъра. Имат изключения само за защитата в реално време. Имат си и други кахъри де, но общо взето бива.

Все по-често на офис компютри с Windows 7 инсталирам MSE. Ненатрапчива,бори се добре с упоритите гадини и сравнително лекичка.Пак и лиспват доста неща, леко е мудна и няма голяма база с дефиниции, но ако се подплати с една добра HIPS програмка или поне с един Sandboxie си е напълно достатъчна.

Знам, че това не е тема за препоръки, но какви са безплатните алтернативи на AVAST за домашния потребител? Или да кажем платени, но нещо от рода на NOD32 с SMS. Мислех като изтече лиценза на AVG да пробвам NOD32 и след това вероятно други, докато си избера някоя подходяща за по-дълъг период от време. Не искам кракнати, но и нямам 90-100 лева да дам наведнъж за антивирусна. А, да, искам да има и някакъв firewall + email скенер. Близо година ползвах Online armor заедно с AVAST, но постоянно имах някакви проблеми, които явно са били от антивирусната.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все по-често на офис компютри с Windows 7 инсталирам MSE. Ненатрапчива,бори се добре с упоритите гадини и сравнително лекичка.Пак и лиспват доста неща, леко е мудна и няма голяма база с дефиниции, но ако се подплати с една добра HIPS програмка или поне с един Sandboxie си е напълно достатъчна.

Както я подкара работата е за CIS :clown:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.