Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал съвет за подходящи говорители за музика на този усилвател с бюджет до 1000 лева Onkyo TX-NT636 7.2 ще го ползвам в стая с размери около 20 квадрата .Преди да се реша на този усилвател имах желание за ето тази система Onkyo HT-S5805 5.1.2 Dolby Atmos но не зная какво ще ми "донесат" говорителите. Някой има ли опит с тази система ,какво бихте предпочели тази домашна система или усилвателя с ваш избор говорители

Благодаря Ви предварително.

Screenshot_2015-12-06-19-15-47.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една от най добрите марки,с най добрите реални характеристики,които свирят великолепно:http://dekom.bg/?page=product_details&structure=Products&instanceID=4906 Слушал съм какви ли не тонколони,но от тази марка,по добри,все още не съм харесал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид 1000 само за говорители.

преди 24 минути, Димитър 59 написа:

Ето ти една от най добрите марки,с най добрите реални характеристики,които свирят великолепно:http://dekom.bg/?page=product_details&structure=Products&instanceID=4906 Слушал съм какви ли не тонколони,но от тази марка,по добри,все още не съм харесал!

Тези говорители подходящи ли са за моят вариант усилвател...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Generalisimos написа:

Имах в предвид 1000 само за говорители.

Ако мислиш сам да правиш тонколоните,може накрая да останеш много разочарован.Изработката на кутиите не е никак лесна работа.Не става въпрос само от гледна точка на изрязване и сглобяване! Изчислението на размер,дебелина на материал, местоположение на говорителя,рамера и мястото на басрефлекса,начина на сглобката,,се прави много трудно.

преди 16 минути, Generalisimos написа:

Тези говорители подходящи ли са за моят вариант усилвател...

Това,което ти предложих са абсолютни тонколони,точно като,за твоя усилвател.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се грешката е моя Имах в предвид че бюджета е само за тонколони (говорители)....без усилвател...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въпроси към питащият Generalisimos:

1.Правите ли разлика между ''говорители'' и ''тонколони''?

2.Колко броя колони желаете за съраунд ресийвъра Onkyo,които ще ползвате? 2.0:2.1:4.0:5.1....за 7.2 звук едва ли ще намерите носител.

Напишете малко по-подробно тези неща,за да можем да сме полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"... ,но целта ще е  основно музика.... "

Усилвателя е доста добър модел от утвърдена фирма. Предлагам решението на Митко. Колоните са много добри, като изхождам от обема за 30 см бас говорител. Високочестотният куполен също, с съвсем малък завал, което я се забележи, я не. Не ви съветвам да "правите" тонколони. Бюджетът написан от вас е достатъчен за този модел.Сега вече можете наистина да говорите и за "бас" а не с 6 инчово говорителче, което само "заича" когато се мъчи да свири. Препоръчвам ви двуканална система и нищо повече!

Не забравяй че е много важен интериора на помещението - таван, под завеси в което ще слушаш музика. Разположението на колоните също не го пренебрегвай. Или с две приказки ти трябва малка консултация със вещ човек, за да постигнеш един добър звук, при наличие на добър източник на сигнал!

Системата от снимката не е необходимо да се коментира при двуканална уредба.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика правя,както казах грешката е моя......носителя ще е pc със външна звукова карта... Колебая м/у 2.1 и 5.1 , защото 5.1 ще ми е от полза за филми.....,но целта ще е  основно музика....

Моля ви, изкажете мнение и за посочената система...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Generalisimos написа:

Разлика правя,както казах грешката е моя......носителя ще е pc със външна звукова карта... Колебая м/у 2.1 и 5.1 , защото 5.1 ще ми е от полза за филми.....,но целта ще е  основно музика....

Моля ви, изкажете мнение и за посочената система...

http://www.intl.onkyo.com/products/system_components/home_theater/ht-s5805/index.html

Мнение за Onkyo HT-S5805 5.1.2 Dolby Atmos:

Вижте инфото от линка.За мен това е среден клас с-ма за домашно кино/сравнено с вашия ресийвър onkyo/.Има всичко необходимо в едно. Пишете,че ще се ползва основно за музика-няма да ви изкара качествен HI-Fi звук,защото колоните за малки и не са предназначени за това.Истината е,че всяко си иска своето и е доста сериозна инвестиция.

За аудио-истински Hi-Fi звук/двуканален PCM 2.0 stereo/-качествен усилвател класА+ и нагоре и качествен комплект/2 бр/тонколони.Тези,които са ви предложени по-горе са отлични.

За домашно кино-вече споменах.Тук нещата са относителни.На хартия е едно,а действителността е съвсем друга.Вече вие решавате какво ще правите според финансите,с които разполагате.Това е в общи линии.Успех!!!

P.S http://www.technopolis.bg/bg/Home-Theatre's-Sets/Home-Theatre's-Set-QUADRAL-QUINTAS-5000/p/54503

Бих ви препоръчал този комплект от линка за вашия Onkyo TX-NT636 7.2.Като за начало е добре.Поне ще имате по-добри фронтални колони ,за да си слушате аудиото на 2 канала.По нататък още малко парички и само си взимате отделно събуфер/по-сериозничък/ и нещата са готови.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, 121212 написа:

http://www.intl.onkyo.com/products/system_components/home_theater/ht-s5805/index.html

Мнение за Onkyo HT-S5805 5.1.2 Dolby Atmos:

Вижте инфото от линка.За мен това е среден клас с-ма за домашно кино/сравнено с вашия ресийвър onkyo/.Има всичко необходимо в едно. Пишете,че ще се ползва основно за музика-няма да ви изкара качествен HI-Fi звук,защото колоните за малки и не са предназначени за това.Истината е,че всяко си иска своето и е доста сериозна инвестиция.

За аудио-истински Hi-Fi звук/двуканален PCM 2.0 stereo/-качествен усилвател класА+ и нагоре и качествен комплект/2 бр/тонколони.Тези,които са ви предложени по-горе са отлични.

За домашно кино-вече споменах.Тук нещата са относителни.На хартия е едно,а действителността е съвсем друга.Вече вие решавате какво ще правите според финансите,с които разполагате.Това е в общи линии.Успех!!!

P.S http://www.technopolis.bg/bg/Home-Theatre's-Sets/Home-Theatre's-Set-QUADRAL-QUINTAS-5000/p/54503

Бих ви препоръчал този комплект от линка за вашия Onkyo TX-NT636 7.2.Като за начало е добре.Поне ще имате по-добри фронтални колони ,за да си слушате аудиото на 2 канала.По нататък още малко парички и само си взимате отделно събуфер/по-сериозничък/ и нещата са готови.

Много благодаря за изчерпателеният отговор, наистина ми допада като предложение, имам последен въпрос, какъв субуфер бихте предложили Като мощност за 5.1 системата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Generalisimos написа:

Много благодаря за изчерпателеният отговор, наистина ми допада като предложение, имам последен въпрос, какъв субуфер бихте предложили Като мощност за 5.1 системата

http://www.dekom.bg/?page=product_details&structure=Products&instanceID=5676

Този би ви свършил работа.Оптимален вариант качество-цена.Има и по-скъпи.Изборът е ваш.Лек ден и успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един малко глупав въпрос съжалявам за което, но може ли да ползвам тонколони със съпротивление 8 ома за onkyo tx-nt 646

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Generalisimos написа:

Имам един малко глупав въпрос съжалявам за което, но може ли да ползвам тонколони със съпротивление 8 ома за onkyo tx-nt 646

Може да се ползва с 8 ома колони без проблем.

Ако ще правиш 5.1 система за кино и да можеш и да слушаш музика на 2.0 ти препоръчвам тези колони http://www.technomarket.bg/products/09024973/jamo-s-606-hcs-3-dark-apple  

Фронталните са много добри и дори няма да имаш нужда от суб. според мен. Имат огромен запас от мощност и за една сая са дори много. Позволяват и мод на филтрите - стават и още по-добри.

За Вегата мога да кажа само, че единствения им плюс е голяма мощност и висока чувствителност при 8 ома. Иначе са пълна боза по отношение линейност на АЧХ. Стават за хард рок и хеви метъл, че и за чалга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със свързването с компютъра ресийвъра  и.тивито през  HDMI.Проблема е.че , видеокартата минава през ресийвъра и засича него не телевизора и по тази причина не ми отговаря резолюцията на телевизора.1920x1080

GPU :AMD R9 280x

Av receiver :Onkyo tx nr646

Tv: LG 42" 1920x1080

Моля за помощ ,ако някой знае нещо за настройките.

Редактирано от Generalisimos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сигналът от компютъра е 1920х1080 ресийвърът би трябвало автоматично да препредава тази резолюция на телевизора.Поне при мен е така!Ако не се получава обаче при теб, погледни видео настройките на ресийвъра ти.От там трябва да може да зададеш каква резолюция да подава на телевизора.

Цитат

Слабичък е този сет колони за ресийвър среден клас.Вече две години от както ги имам и спокойно да твърдя, че за тези пари толкова.Тоест за музика не стават, трудно се справят с ниските честоти, силно изразени високи, чак дразнещи.Обаче за гледане на филми е много добре, доста детайлна картина, чуват се всички звуци и съм доволен.Дори ги бях отворил, за доработки по тях, доста е спестено вътре и филтри и вата (даже почти нямаше).Така че аз не бих ги препоръчал за този ресийвър.Поне нещо такова за предни http://besthifistore.com/product/1332/dali-zensor-5-chift.html. Сега е момента да се отпуснеш с някой лев.После вече става късно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      PowerRun v1.3 (Стартира с най-високи права)

PowerRun е портативен безплатен софтуер за стартиране на regedit.exe, Cmd.exe или друг софтуер със същите права като TrustedInstaller/Nt Authority/System Защо ви е необходим? Понякога просто не е достатъчно просто да стартирате като администратор, може би това е файл или ключ на системния регистър, който е заключен или не може да се редактира, PowerRun инструмент с тази мощна привилегия най-вероятно решава, че PowerRun не изисква никакъв инсталационен процес или допълнителни DLL файлове.

ДЕКЛАРАЦИЯ - Инструментът е много мощен и невнимателната работа с него може да доведе до нестабилност или дори до нефункционалност на системата. Работете ВНИМАТЕЛНО и на своя отговорност!!!
      Не забравяйте точката на възстановяване!

TrustedInstaller=0 ; стартира PowerRun САМО с права на SYSTEM. За да го промените, моля редактирайте файла PowerRun.ini.

Как се използва: След изтеглянето извлечете PowerRun на желаното от вас място и го стартирайте. Можете и да плъзгате и пускате всякакви файлове върху него; програмни файлове, преки пътища за програмни файлове, скриптове, текстови файлове, използвани за стартиране изброения файл с правата на TrustedInstaller / SYSTEM, можете да го изберете и да използвате бутона за изпълнение или да кликнете с десния бутон на мишката върху него и изберете "Стартирай файла". избраният файл работи със SYSTEM права

Ако се опитвате да редактирате или изтривате ключове от системния регистър, може да откриете, че някои ключове няма да ви позволят да правите нищо с тях и ще получите грешка като "Не може да се изтрие xxxxx: Грешка при изтриване на ключ". Тези ключове обикновено са защитени, за да спрат случайно изтриване. Можете също така да сте администратор на компютъра, но пак не можете да манипулирате необходимия ключ

Въпреки че администраторският профил има огромен контрол, има други скрити профили и нива в системата, които имат дори по-голям достъп, поради което стандартните администраторски привилегии не са достатъчни. За да разрешите този проблем, трябва да накарате системния регистър да позволи на потребителя да има пълен контрол върху подключовете в такива случаи. PoweRun може да ви помогне - използвайте бутона "Launch Registry Editor"

Копирайте желания ключ на регистъра и щракнете върху бутона "Отвори", PowerRun ще отвори regedit (с най-високи права) и автоматично ще премине на ключа. Ако искате да добавите който и да е параметър към избрания скрипт или програма, щракнете върху него и използвайте „Редактиране на елемента" или просто използвайте бутона с гаечния ключ

За целите на автоматизацията PowerRun ви позволява да създадете VBS или bat файл с необходимите параметри в него, за да използвате тази функция:
      1. Изберете програма
      2. И използвайте Редакция – Създай – Създай bat/Vbs файл

Не забравяйте да стартирате скрипта в същата папка с PowerRun.exe или PowerRun_x64.exe

Избор между System или TrustedInstaller права:
      Можете да използвате PowerRun.exe Само с права SYSTEM. За да направите това, моля, отворете PowerRun.ini с текстов редактор и променете стойността "TrustedInstaller = 1" от "1" на „0”
      За да видите всички поддържани командни параметри на PowerRun, използвайте командата PowerRun.exe ?

БЕЛЕЖКА: PowerRun може да стартира не само с “TrustedInstaller” права. Може да старира и с “Nt Authority/system” права
      Поддържани операционни системи: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 and Windows 7
      Поддържани езици: English , Turkish , German , French , Chinese Simplified , Korean , Persian , Hungarian , Danish , Italian , Greek , Russian , Vietnamese , Dutch , Finnish , Portuguese , Spanish, Polish , Slovenian , Indonesian , Български , Czech , Japanese

• от Кристиян Йорданов
      Здравейте,
      Искам да ви попитам как мога да си направя собствена операционна система с други думи да не се съобразявам с windows и Linux. Искам да знам с коя програма и кой език трябва да уча?
    • от Kanchor
      Имам 2.1 система Genius 2.1 SW-HF2.1 1205 Cherry (wood), 30W RMS (никъде по буфера няма жак за слушалки) и кутия Raidmax Vortex V4 и отпред отгоре до бутоните за включване и рестарт има 1 x usb 3.0 , 1x usb2.0 и 2 hd audio жака, но пробвах да включа слушалки към тези HD audio жакове, но не става. Звукът продължава да идва от тонколоните, а когато съм включил слушалки, значи искам от слушалките звук. Какво мога да направя, за да свържа успешно слушалки ?
    • от mikrotik
      Здравейте, никога досега не съм правил Update на BIOS, и се чудя, ако някога стане това, нещо по компа да не вземе да се прецака ... ?
    • от Generalisimos
      Здравейте, реших да споделя с вас какво си поръчах за моя AV Receiver ( onkyo tx nr646)  комплета говоритили е :
      7.1
      Wharfedale Diamond 230 Floor Standing Speakers
      Wharfedale Diamond 9.1 Speakers
      Wharfedale SW150 Subwoofer
      Wharfedale Diamond 220 
      Wharfedale Diamond 220c central speaker
      Какво мислите за тази конфигурация, малко се притеснявам за Wharfedale diamond 9.1  и 220-ките  понеже са 100вата на канал.
      Нямам търпение да я чуя и да я резюмирам ,но все пак бих се радвал на професионално мнение 
      Благодаря

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.