Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

xXx*Triple*xXx

Проблем при зареждане на Windows XP

Препоръчан отговор

Добър ден.Направо към проблема ми,преди няколко дни пускам си компа както обикновенно чакам да зареди windows и нали всичко си зарежда има звук но ми я нямаше стартовата лента то да беше само това след малко започнаха да ми излизат някви DLL ерори около 10 еднакви прозореца и се появи един надпис шрифта ще бъде приложен след рестарт на системата.рестартирах системата и след това шрифта беше някъв на китайски с някви йероглифи :no-no: мислех какво да направя за да го оправя шрифта да е нормален пак и върнах системата чрез точка на възстановяване от миналата седмица.После проблема изчезна но днес когато отново пуснах компа пишеше ето това : NvCpl.dll. error loading A dynamic link library (DLL) initializatin routine failed. :mad: Някой ако има идея каква е тази грешка,защо излиза,и има ли решение за поправяне на проблема да спре да се появява при старт на системата или просто ако знае нещо по въпроса нека да драска коментари ;) Искам да разбера повече за този проблем и дали той може да бъде отстранен :) Мерси Предварително на тези които ще ми помогнат с коментари 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Добър ден.Направо към проблема ми,преди няколко дни пускам си компа както обикновенно чакам да зареди windows и нали всичко си зарежда има звук но ми я нямаше стартовата лента то да беше само това след малко започнаха да ми излизат някви DLL ерори около 10 еднакви прозореца и се появи един надпис шрифта ще бъде приложен след рестарт на системата.рестартирах системата и след това шрифта беше някъв на китайски с някви йероглифи :no-no: мислех какво да направя за да го оправя шрифта да е нормален пак и върнах системата чрез точка на възстановяване от миналата седмица.После проблема изчезна но днес когато отново пуснах компа пишеше ето това : NvCpl.dll. error loading A dynamic link library (DLL) initializatin routine failed. :mad: Някой ако има идея каква е тази грешка,защо излиза,и има ли решение за поправяне на проблема да спре да се появява при старт на системата или просто ако знае нещо по въпроса нека да драска коментари ;) Искам да разбера повече за този проблем и дали той може да бъде отстранен :) Мерси Предварително на тези които ще ми помогнат с коментари 

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, kolev_74 написа:

Между другото преди малко намерих някъква тема в един сайт пишеше за този DLL файл какво представлява ;) това е процес свързан с видеокартите на NVIDIA.

Какво е NvCpl.dll?

NvCpl.dll е библиотека файл за NVIDIA видеокарта. Той е зареден като елемент, да се зареди контролния панел на Nvidia и помогне да обработват различни файлове и информация, че Nvidia графични карти използвате, за да помогнете на компютъра си тече толкова гладко, колкото е възможно.

Системното процеси като nvcpl.dll произхождат от софтуер, инсталиран на вашата система. Тя е направена от трета страна, но е най-вероятно безопасно. За съжаление този файл е често причина на много грешки, причинявайки вашия компютър да се повреди и погрешни.

Основните причини за причиняване на NvCpl.dll грешка

• Повредени или липсващи NvCpl.dll
• Нападение на зловреден софтуер, рекламен софтуер или други шпионски софтуер
• Неправилно инсталиране на приложения
• Повредени или остарели windows регистър
• Остарели драйвери за устройства на windows, която изисква актуализиране
• Повреден файл разпределение

Но ще чакам още коментари да видим другите маняци от форума ко ще кажат от какво мислят,че може да е този проблем ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно е стартирате в безопасен режим (Safe Mode) ,така ще разберете дали причината не е в някой драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато чакате, направете едно сканиране с Malwarebytes Anti-Malware 2.2.0.1024 Final

в последната стъпка на инсталацията, махнете отметката, която ви предлага безплатен пробен период на пълна защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, onogondur написа:

Най-лесно е стартирате в безопасен режим (Safe Mode) ,така ще разберете дали причината не е в някой драйвер.

Попринцип този процес nvCpl.dll е част от NVIDIA Control Panel ;) Видеокартата няма проблеми не съм сигурен,че е от драйверите.

преди 10 часа, kolev_74 написа:

Докато чакате, направете едно сканиране с Malwarebytes Anti-Malware 2.2.0.1024 Final

в последната стъпка на инсталацията, махнете отметката, която ви предлага безплатен пробен период на пълна защита.

Тази програма я имам инсталирана отдавна ;) но е версия 1.75.0.1 вчера сканирах не ми намери никъкви подозрителни обекти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Попринцип този процес nvCpl.dll е част от NVIDIA Control Panel ;) Видеокартата няма проблеми не съм сигурен,че е от драйверите.

Тази програма я имам инсталирана отдавна ;) но е версия 1.75.0.1 вчера сканирах не ми намери никъкви подозрителни обекти ;)

Това е много стара версия. Обновете програмата и направете сканирне..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, kolev_74 написа:

Това е много стара версия. Обновете програмата и направете сканирне..

Преди бях с последната версия на програмата но с нея имах проблем когато пусна да сканирам стига до половината и компа се рестартва автоматично по същия начин всеки следващ път когато пусна да сканира пак стига до половината и компа се реска отново и от както съм сложил по стара версия на програмата рестарта изчезна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, xXx*Triple*xXx написа:

Преди бях с последната версия на програмата но с нея имах проблем когато пусна да сканирам стига до половината и компа се рестартва автоматично по същия начин всеки следващ път когато пусна да сканира пак стига до половината и компа се реска отново и от както съм сложил по стара версия на програмата рестарта изчезна ;)

Деинсталирайте програмата с помоща на GeekUninstaller 1.3.5.55

рестартирайте, изтеглете и инсталирайте новата версия. Сканирайте..Ако се рестартира, опитайте сканиране в Safe Mode с новата версия на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...