Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

За или против антивирусните програми ? Използвате ли антивирусни ? Какви ? Който не използва каква е причината ? Понеже съм чувал в днешно време е задължителното използване на антивирусен софтуер.Има ли някъква потенциална опасност когато компютъра няма инсталирана антивирусна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм против. За мен винаги са били съмнителен софтуер. Ходи ти из компютъра, има real-time protection, нещо, което ще ми взима цикли на процесора или ако реша да отварям файл ще го сканира...бе самата антивирусна си е цяла наука. От години не ползвам такова нещо и да ти кажа вирусите, които съм хванал са точно 0. Просто не тегля от съмнителни сайтове. Това за уиндоуса. За Linux-а няма смисъл да говоря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е абсолютно безмислена.  Ето ти информация по въпроса.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Емил Костов написа:

Темата е абсолютно безмислена. Ето ти един пример, защо трябва да използваш антивирусна програма.

Знам,че е безсмислена просто тука стана един спор тая вечер ;) Той казва,че няма никъв ефект от тази антивирусна само забавяла работата на компа аз казвам,че в днешно време е задължително всеки потребител да има инсталиран антивирусен софтуер и от една към друга приказка и спорене реших да пусна една тема тук да видим какво ще отговорят останалите от сайта дали ползват антивирусна или не :)

преди 8 часа, Kieli написа:

Ами аз съм против. За мен винаги са били съмнителен софтуер. Ходи ти из компютъра, има real-time protection, нещо, което ще ми взима цикли на процесора или ако реша да отварям файл ще го сканира...бе самата антивирусна си е цяла наука. От години не ползвам такова нещо и да ти кажа вирусите, които съм хванал са точно 0. Просто не тегля от съмнителни сайтове. Това за уиндоуса. За Linux-а няма смисъл да говоря. :)

А след като нямаш антивирусна откъде си толкова сигурен,че вирусите които си прихванал са точно 0 ? ;)  А за Linux знам,че там вируси няма преди мислех да минавам на Linux Mint но не съм сигурен дали с мойта дърта конфигурация ще мога да карам тази операционна система без да се забавя работата на компа :)

Редактирано от xXx*Triple*xXx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото си следя процесите и повярвай ми ако имаше вирус щях да забележа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли отвратително непрекъснато да се налага да следиш каквото и да било...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко тъпа тема! Кой както иска! Аз смятам, че без антивирусна не може! Друг е въпроса ,че някои се кичат като коледна елха с антивирусна програма + още куп други допълнителни инструменти, които карат системата едвам да диша и в крайна сметка пак се оказват заразени! Лошото е, че повечето програми които инсталираме, че дори с перфектен произход се държат като вируси или са бъкани с телеметрии и всякакви други гадости за проследяване, спамене и какво ли не още! Те обаче не се обезпокояват от антивирусните програми!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна тема. Всеки е в правото си да се заразява както иска. Справка тук https://www.kaldata.com/forums/forum/137-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-hijackthis-%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Решението е ваше и умнотиите също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, attj написа:

Не е ли отвратително непрекъснато да се налага да следиш каквото и да било...

Два-три пъти през ден не мисля, че е много. И е по-сигурно отколкото да се надявам антивируса да го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Kieli написа:

Два-три пъти през ден не мисля, че е много. И е по-сигурно отколкото да се надявам антивируса да го прави.

Да бе. Докато се усетиш и си заминал и като нищо си се криптирал порядъчно. Справка пак горе във връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как за толкова години веднъж не си заминах? Айде отговори си на тоя въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига с това криптиране! Бекъп на важната информация и това е! Както казах няма да се накича с още 20 допълнителни инструмента и изведнъж пак да се окажа криптиран! Нямам и времето и от 20 часа да се декриптирам! Аман от глупости! Една лека базова безплатна антивирусна , а другото е въпрос на късмет! Бекъп - задължително!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо ЗА антивирусните! Около 50-55 градуса е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Underwater написа:

Това е отрова бре, а не антивирусно средство! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Underwater написа:

За моя вкус е около 45–50 градуса, но иначе подкрепям мнението ти напълно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Kieli написа:

Защото си следя процесите и повярвай ми ако имаше вирус щях да забележа. :)

Колкото и да следиш винаги може да се промъкне нещо или да те зарази нещо. Самата Windows ОС си е просто "разградена нива", а и не всеки потребител има възможностите и уменията, които ти имаш. Така, че спора за или против антивирусните програми е ясен. 

Вярно е, че всичко си зависи от задклавиатурното устройство така че знаеш какво имам в предвид.

преди 7 минути, Kieli написа:

Отговора е елементарен. Знаеш какво правиш, но 90% от потребителите не знаят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Black Power написа:

Е нали ще ги морим, няма да ги гъделичкаме. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Black Power написа:

Идеалка е, даже ако е втора преварка си е просто еликсир!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, xXx*Triple*xXx написа:

А за Linux знам,че там вируси няма преди мислех да минавам на Linux Mint но не съм сигурен дали с мойта дърта конфигурация ще мога да карам тази операционна система без да се забавя работата на компа :)

За дъртата конфигурация не се притеснявай - по Уин работи ли? Значи под Линукс ще се роди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз от много години не ползвам,но съм фен на една антивирусна,когато излезе нова версия,веднъж в годината я изтеглям,от любопитство,сканирам-нищо и веднага я разкарвам до другата година!и не че разбирам,но съм си доволен!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Kieli написа:

Колко толкова? Винаги има и пръв път но както казах по горе "Всеки е в правото си да се заразява както си иска" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да се отговори на такъв въпрос,трябва да се изясни какво е компютърния вирус?Предполага се,че той трябва да „разболее„системата.Това означава да забави,тормози компютъра,да направи невъзможно някакво действие,да пречи на нещо,да не отваря определени файлове и т.н.Реално обаче се получава,че самите антивирусни правят много повече мизерии от колкото някакъв вирус.Те са направени да работят,като един филтър,а не като пазач.Те ограничават,забраняват процеси,забавят сърфирането,забраняват отваряне на определени страници,спират интернета,блокират файлове във флашки... ако продължа,няма да ми стигне страницата да изброявам.Тогава кой вирус,може да пречи толкова  мащабно в една система?Има ли антивирусна,има и вируси във всяка система!Кой ли ги изпраща тогава?Може би някой си ги генерира,за да отчете дейност!Нали трябва да има уплашени балами,за да им купуват продуктите.Те антивирусните си набеждават за вирус всичко което не им е известно,а дали е наистина е така?Всъщност никога не използвам антивирусна,!Пробвал съм  антивирусни системи,но не съм издържал повече от месец с тях.Почти 10 години съм без антивирусна,а вирус не съм виждал и все още чакам да се появи такъв,който да ми забави компютъра,така както някоя антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам. Тоест слагам на всички машини които ми минават през ръцете но не и на личната.

Не че не се е случвало навремето съм слагал всякакви но в един момент ми писна.

Вече дори профилактично сканиране не пускам щото никога не открива нищо.

Иначе съм с Windows но нямам оплаквания. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един път наистина съм хващал вирус, и антивирусната не го хвана. Беше преди няколко години и бях с Norton. В един сайт, в който често влизах, е имало хакерска атака. Вируса мина през джавата и се настани в няколко папки из C-то, че по-трудно да се изтрие. На следващия ден от админите разбрах, че имам вирус. Иначе, ако си изтегля няква игричка от замундата, веднага ще пищи, че имам вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, eXceLLen7 написа:

Само един път наистина съм хващал вирус, и антивирусната не го хвана. Беше преди няколко години и бях с Norton. В един сайт, в който често влизах, е имало хакерска атака. Вируса мина през джавата и се настани в няколко папки из C-то, че по-трудно да се изтрие. На следващия ден от админите разбрах, че имам вирус. Иначе, ако си изтегля няква игричка от замундата, веднага ще пищи, че имам вирус.

Тук възникват куп въпроси.Теглиш игра и знаеш какво всъщност теглиш,а Нортън те убеждава,че тя е вирус!Трябва ли да му вярваш?Така е и с другите вируси.Те са просто някакви безобидни,но непознати файлове за антивирусната,но са набедени че са вируси.След като не забелязваш да пречат на каквото и да е,дали ще повярваш че са вируси?Това,че трудно се изтриват,не означава непременно ,че са зловредни.Те и системните файлове на системата,не могат да се изтриват!И те ли са вируси?Така че е малко трудно да се определи реалната истина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Х. Трифонова
      ЕТО КАКВИ ГИ ВЪРШАТ САЩ -/НАЙ - АГРЕСИВНАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА/ ОКОЛО НАС И У НАС, БЕЗ ДА СЕ СРАМУВАТИ ПРИТЕСНЯВАТ, НЕОБЕЗПОКОЯВАНИ ОТ НИКОЙ! РУСКИ ГЕНЕРАЛ: РАКЕТНИТЕ ПУСКОВИ УСТАНОВКИ НА САЩ В РУМЪНИЯ И БЪЛГАРИЯ НЕ СА ОТБРАНИТЕЛНИ, А НАПАДАТЕЛНИ ОРЪЖИЯ  -«Те не могат да се нарекат отбранителни оръжия.» Тези многоцелеви крилати ракети с висока точност могат да атакуват както наземни, така и надводни цели. Разполагането им в Румъния е от полза за САЩ от стратегическа гледна точка. Оттам те могат да застрашат Юга на Русия и дори на Турция, която сега напуска орбитата на американското влияние. Тази седмица в САЩ беше публикуван доклад, изготвен от аналитичния център на RAND Corporation, поръчан от Пентагона. В него, по-специално, се предлага спешно разполагане на съвременни системи за противовъздушна отбрана в Румъния и България, разширяване на зоната на корабните учения на НАТО, както и подпомагане на Украйна и Грузия в развитието на военния им потенциал.
      Нюз Фронт. Сега сме колония на Запада, който взема младежите ни, златото ни, унищожава животните, за да станем пазар на техните стоки. 
      Русия няма да ни нападне, защото си има много земя, вода, суровини, злато, уран.
      А США се натиска да воюва с РФ, но с чужди ръце и от чужда територия. Но този път и те ще измрат, което е малко облекчение. И когато планът Ран - Ът ни фалира...    
      тюрките ще ни завладеят по мирен път. Това е дело на западняците, които са си колонизатори. Крият голяма част от откраднатите пари от България и българския народ в ОАЕ и затова постоянно ходят там – за да ги наглеждат. Маскират визитите си като „официални посещения“ за търсене на инвестиции.
      Защо американците не бяха на Луната: къде всъщност летеше Аполон 13?
      НО Кога си тъп и кога САЩ са ти приятели – винаги ядеш бахур-а!
      А У НАС - МЪРТВИТЕ ДУШИ И НЕНАВЪРШИЛИТЕ ИЗБОРНА ВЪЗРАСТ СА НАД МИЛИОН ????
      Ето какво правят нормалните народи- Унгарският парламент поправи конституцията: "Чуждо население" не може да се установява в страната
      Подготвят ни за НОВ и още по-голям грабеж!
      През 2020 г. идва икономическа криза, предупреждават икономисти
      363 лева ще е линията на бедност догодина. Близо 1,7 милион семейства остават под тази линия. Петър Ганев от Института за пазарна икономика каза пред Нова телевизия, че новото увеличение от 15 лева през 2020 г. няма да промени много.
      Най-високите заплати са в София, Варна, Средногорието, Пловдив, големите градове. Най-ниски са заплатите в Северозапада. В южната част на България има центрове, които привличат работна ръка. Половината Северна България губи хора, защото няма център, който да привлича хора за работа. Обезлюдяването ще продължи според Ганев.
       Някои населени места ще се превърнат във вилни зони. Ако има индустрия, това може да генерира работни места по думите му. Според него има подем в икономиката, но той все още е малък.
      Нужен ни е по-продължителен период на икономически подем. Има индикации за предстояща икономическа криза, стана ясно още от думите на Петър Ганев. Възможно е да навлезем в криза през 2020 г. 
      Вдигнаха заплати и пенсии. После се чудиха как да си ги вземат. Вдигнаха цените на енергоресурсите БЕЗ НИКАКВА причина!
      От няколко дена излизат по медиите ВСЯКАКВИ „експерти“ и „анализатори“ да обясняват какво ще се случи с петрола и икономиката в Света и РБ. Тези глав....., жените си не могат да оправят седнали да ръсят мисли от екрана.
      Днес обаче вожда им от Банкя заговори че вижда рецесия от една година. Явно беше забравил че вчера говореше за ръст на икономиката с 3%.
      Дрън дрън ярина. Днес разбрах че ще вдигат ЦЕНАТА на горивата. Що бе? Ами дронове гръмнали завод в СА. И кво като го гръмнали?  От три години СА и Русия имат договор за увеличаване на добив на нефт в РФ! Така Русия помага на СА да не пада цената на петрола.
      Проблема е че бюджета на СА е сметнат на 78 долара за барел. Руснаците са вързали бюджета на 45 долара за барел. Преди два часа ЦБ на Русия обяви че петрола ще поевтинее до 55 долара, и ще стигне около 50 долара за барел в следващите две години. Китай намали веднага вноса на суров петрол. Това и бе причината на обед петрола да падне с над 5%.
      Нашите пишман анализатори обясняват как САЩ ще компенсират пазара със собствен петрол. Обаче не казват че АМЕРИКАНСКИЯ застоял петрол, е с концентрация на сяра 5000% над необходимото! Което означава че няма на кой да го пробутат. Винаги съм писала че в Кремъл ВСИЧКО се пресмята до милиметър. ЦБ на Русия НИКОГА не говори с .... си за разлика от евро спекулантите. Ясно че ЦБ на Русия малко се презастрахова, но после ще има награди – танци, парфюми, премии и така на татък. Не случайно Елвира  върти сериозни схеми с печалби в МИЛИАРДИ. И всичко това под носовете на световните измамници. Не случайно Путин я назначи и я пази като зеница на окото си. Н......на   бърка в .... на американците 
      с боксова ръкавица през месец два. Не случайно ЦРУ ако я докопа ще я дере жива.
      Хари Труман, сенатор и бъдещ президент, залага основите на „студената война“: 
      „Ако ние видим, че побеждава Германия, следва да помагаме на Русия,
      а като видим, че печели Русия, трябва да помагаме на Германия 
      и по такъв начин те да се избиват взаимно колкото се може повече…“
      така работят..Банкстерите 
    • от Слави Маринов
      Здравейте!Става въпрос за 2 изтрити файлчета-екстрактнати преди това отметки и изтрити по невнимание.С рекува ги намерих и възтанових,като на статуса им пишеше екселент,тоест в отлично състояние и нищо не е записвано на тях.Проблема е,че не изглеждат както преди и не могат да се четат,а и нямат инфо за тип файл.Има ли начин да мога да ги използвам отново и как?Ето как изглежда току що екстрактнат подобен файл от опера и тези двата.По принцип са HTML файлове,но тези възтановените вече не са...........отляво е сега екстрактнат ,а отдясно възтановеният.

• от emokoz
      Ползвам настолен компютър с операционна система Windows 7 Professional. Хардискът ми е разделен на две - "С" и "D". На "С" е инсталирана операционната система на Windows 7 Professional. Искам да инсталирам програмата Revo Uninstaller. От статия на г-н Калин Карабойчев /Калдата/, са видни съображения, /префразирам/ - тази програма да не се инсталира в дял съвместно с операционната система / пише за Windows Vista/. Запитването ми /и с оглед на евентуална помощ/,е:
      1. Може ли Revo Uninstaller да се инсталира на Windows 7 Professional, без риск /визирам съображенията на г-н Карабойчев за инсталиране в "друг" дял за Vista/? Това касае ли моята операционна система? Двете системи са близки.
      2. Какво има предвид за "друг дял"? На хардиска имам "С" и "D". За тези дялове ли става дума?
      3. Освен това, ако трябва да инсталирам на "D" /по неговите съображения/, ми е необходим потребителски акаунт за администратор. Такъв акаунт имам за раздела "C". Как да направя и "D" под управление на този потребителски акаунт, за да инсталирам успешно Revo Uninstaller /ако това се налага за директорията на "D"/. Какви стъпки да предприема, с цел двата дяла на хардиска ми да имат управление под моите администраторски права?
      Ще бъда благодарен, ако получа компетентни и подробни отговори на интересуващите ме въпроси!
    • от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
  • Дарение

• Добави ново...