Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

xXx*Triple*xXx

За или против антивирусните програми ?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, URIEL написа:

Антивирусните не са нужни, но не и защитните програми като цяло.Антивируса ползва дефиниции затова и има толкова заразени.

Аз на това му казвам отговор. Благодаря. Що се отнася до чистия антивирус - да съгласен съм ама тука гледам се развива друга теория.

За последното ми отговора според мене е следния - който ти пречи него атакуваш , другите ги подминаваш понеже не си струва усилието например да дадеш 50 милиона долара и да се издъниш като последния кифладжия. Знаеш какво имам впредвид. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, URIEL написа:

Добрите почистващи инструменти работят със скриптове и нямат нищо общо с антивирусните.На мен не ми и трябват понеже ползвам anti-exe подход. NVT Exe Radar.Нямам забавяне, не ми пречи на индексирането  на файловете ...

Флашките пак страдат от закъснелите дефиниции на модерните антивирусни.И от липса на ваксинация.За мен и това не е проблем.

Мен друго ме безпокои...Напоследък много уязвимости се намират в тези модерни антивирусни...И ето още една причина да ги избягвам.

Като цяло скриптовите инструменти са супер, но те обхващат само зареждащите в една система точки за откриване главно за активни зарази...с некативните се справят по-трудно макар да правят списък и с дропнатите файлове за последните 30-60-90-180 дни от използването на системата. Вярно е, че активните зарази за по-важни за почистване от неактивните остатъци, но като цяло аз съм на мнение, че е добра идея да се комбинират и двата метода, защото все пак винаги може да мине нещо през скриптовите инструменти и човек не е ходеща енциклопедия с дефиниции така, че една проверка на месец също не е лишена от логика дори когато човек използва HIPS или друго приложение. Да, за защита в реално време не говоря при използването на anti-exe,default-deny, но все пак от време на време е добре да се сканира за всеки случай.

Колкото до флашките, проблема отдавна се решава лесно с просто изключване на Autorun/Autoplay в Windows чрез gpedit.msc или с един MSChield3 за по-параноичните. :)

Алтернативна идея е да се сложи Write Protection на файловете на флашката и така те ще могат само да се стартират и изпълняват без да могат да се създават нови файлове и папки и така дори при пъхане на флашката във заразена или непозната система тя няма да се зарази.

http://usb-protection-tool.cholaware.com/#home

https://www.raymond.cc/blog/write-protect-or-deny-access-to-your-usb-drives/

Иначе последното твърдение важи за повечето програми, не само за антивирусните. Колкото повече софтуер има на една система всъщност толкова по-уязвима става тя, независимо, че все пак правилото за многопластовата защита също важи в пълна сила. Тук пълно щастие просто няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да допълня - както хващането на другите вируси, така и на компютърните е пряко свързано с рисковото поведение. В едната фирма, в която работих - на работните машини нямаше нищо. Но бяха зад "бетониран" сървър. И никакви флашки, дискове ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво и как си ползваш компютъра.

Ако ти е ценно времето и информацията, да си без защита е много рисковано. Всеки обича да рискува по различни начини :min05:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших в крайна сметка я махам антивирусната и без това ми е слаб комп.Предложете кво да сложа да не е без хич че ползвам интернет банкиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 30 минути, ivan1975 написа:

Реших в крайна сметка я махам антивирусната и без това ми е слаб комп.Предложете кво да сложа да не е без хич че ползвам интернет банкиране.

Каква антивирусна ползваш и колко точно ти е слаб компютърът?

Имаш ли опит с други защитни програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Есет Смарт бях до сега и я махнах по принцип най много съм използвал Касперски.С други защитни програми нямам много опит само това каде чета насам натам.Notebook: MSI CR650 (CR650 Series)
Processor: AMD E-Series E-350
Graphics Adapter: AMD Radeon HD 6310

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, jhoro написа:

В едната фирма, в която работих - на работните машини нямаше нищо. Но бяха зад "бетониран" сървър. И никакви флашки, дискове ...

Понеже стана въпрос и за опазване на фирмените машини, то там където съм рабитил и преди и сега, както каза колегата - на работните машини няма нищо. Никакви флашки и дискове и всичко това зад "бетониран" сървър!

Цитат

ivan1975

Предложете кво да сложа да не е без хич че ползвам интернет банкиране.

За слаби машини - Avast 

Ако банкирането е пасивно, то няма от какво да се притесняваш!

Все пак нека и колегите кажат нещо по въпроса!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan1975 написа:

За слаби машини бих предложил Comodo Internet Security + е идеална за банкиране, защото може да проследи и за кейлогъри и т.н., но за да се използва като хората изисква привикване. В добри ръце зашитата и е бетон.

orCvogT.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

За слаби машини бих предложил Comodo Internet Security + е идеална за банкиране, защото може да проследи и за кейлогъри и т.н., но за да се използва като хората изисква привикване. В добри ръце зашитата и е бетон.

orCvogT.jpg

Благодаря аз съм я ползвал но я махнах незнам защо.Сега ще я сложа,а по настройките трябва ли да се пипа или с стандартните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ivan1975 написа:

Благодаря аз съм я ползвал но я махнах незнам защо.Сега ще я сложа,а по настройките трябва ли да се пипа или с стандартните.

Настройките по подразбиране са слабички. По-добре попитайте тук за съвет как да я настроите, защото в момента аз нямам време затова.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Настройките по подразбиране са слабички. По-добре попитайте тук за съвет как да я настроите, защото в момента аз нямам време затова.

Успех!

Благодаря лек ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

За слаби машини бих предложил Comodo Internet Security + е идеална за банкиране,

Много пъти е говорено, че т.н. "защита на банкирането" е рекламен трик. В момента в който въведеш потребителското име и паролата и натиснеш "вход", за влизане в профила си в банката, системата на банковата защита моментално те изхвърля, ако засече, че между банката и клиента присъства и "трето лице" в лицето на АВ-програмата, което прави опит за сканиране на SSL връзка. Така, че реално АВ-програмата нищо не защитава в самото "интернет-банкиране". Защитава само докато си в началната страница на сайта... и толкоз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална за банкиране, защото можеш да го правиш във виртуалния работен плот. Тогава никакви кейлогъри и програми за заснемана на екрана, не могат да ти навредят. :D Това е един от плогото плюсове, на Комодо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.12.2015 г. at 20:49, xXx*Triple*xXx написа:

За или против антивирусните програми ?...

За! И никой не би могъл да те принуди да ползваш или не кой да е софтуер, т.е. не е теоретически задължително, а практически наложително.

Що се отнася до изказвания "аз знам как да се пазя", "внимавам къде влизам/тегля", "сам контролирам процесите", "вината е в пред/задклавиатурното устройство", бля, бля, бля ... - прескачам ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ghostBG86 написа:

Идеална за банкиране, защото можеш да го правиш във виртуалния работен плот. 

През виртуалният работен плот, банката ще ти засече ли личният сертификат, за да те пусне да влезеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако направиш правилно настройките, би трябвало.  Лично аз, не знам. Само съм плащал онлайн, в този режим.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ghostBG86 написа:

Ако направиш правилно настройките, би трябвало.  Лично аз, не знам. Само съм плащал онлайн, в този режим.

Не знаеш, пък я препоръчваш за "интернет банкиране" ?! Мога да ти кажа с 99% сигурност, че сертификата няма да ти го приеме. А и изобщо не бих допуснал Комодо да ми варди компютър, с който влизам в банка ... поради лични съображения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, T-50 написа:

Много пъти е говорено, че т.н. "защита на банкирането" е рекламен трик. В момента в който въведеш потребителското име и паролата и натиснеш "вход", за влизане в профила си в банката, системата на банковата защита моментално те изхвърля, ако засече, че между банката и клиента присъства и "трето лице" в лицето на АВ-програмата, което прави опит за сканиране на SSL връзка. Така, че реално АВ-програмата нищо не защитава в самото "интернет-банкиране". Защитава само докато си в началната страница на сайта... и толкоз!

Аз говорех за друго нещо....CIS може да засича прехващачи на клавиатурата, монитора и изобщо приложения искащи достъп до C:\Windows\SYSTEM32\DINPUT.dll

и отделно подобно на SpyShelter и Zemana Anti-Logger следи за следните неща:

RN3lIlc.jpg

Да не говорим, че е силен срещу zed0-day заплахи и експлоити.

Говоря, че ще те спаси, ако системата е заразена с keylogger или направо ще спре инсталирането на keylogger-а в системата. Специално Comodo не сканира трафика, така че няма проблеми в тази насока. И не, тук не говорим за антивирусния компонент на COMODO...говорим за останалите му компоненти, които целят да опазят системата чиста...а ако тя е чиста самото банкиране също става такова. Сега вече за избягването на phishing атаките...потребителя трябва да е внимателен. Никога не трябва да клика на писма от пощата водещи го към сайта на банката...адреса на банката трябва да се пише ръчно винаги в адресната лента. Трябва да се следи и за правописни грешки, защото сайтовете ментета са пълни с такива.Отделно си има добавки като NoScript, Adblock Plus, които да направят достъпа до страницата безопасен. И вече даже потребителя може да отиде стъпка напред ако използва мениджър на пароли...въобще няма нужда да ги пише ръчно за да може нещо да ги засече. Може да е смешно, но дори вградения password manager на Mozilla с Master Password би свършил работа, ако се комбинира с добавката Secure Login, която предпазва от java exploits и вредители опитващи се да крадат данни:

St8NVSe.jpg

Но тук вече говорим за други неща....целта на CIS е да предпази самата система и да не влезе нещо отвън, а не да следи за т.нар. privacy issues, които изтичат докато същия е в интернет. За тях си има други методи и похвати. ;)

А иначе всички знаем, защо не харесваш CIS - защото е американска...ми ок. Твоя воля...всеки има право да ползва, каквото си иска. За мен е важна да е добра програмата и доказала се във времето, да е популярна и ползвана (така по-лесно ако имаше някакви негативни тайни за нея досега да са се показали), отколкото да ползвам някоя тотално неизвестна програмка. А дали ще е китайска, руска, американска хич не ми дреме. Така или иначе всички следят. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз говорех за друго нещо....CIS може да засича прехващачи на клавиатурата, монитора и изобщо приложения искащи достъп до C:\Windows\SYSTEM32\DINPUT.dll

и отделно подобно на SpyShelter и Zemana Anti-Logger следи за следните неща:

RN3lIlc.jpg

Да не говорим, че е силен срещу zed0-day заплахи и експлоити.

Говоря, че ще те спаси, ако системата е заразена с keylogger или направо ще спре инсталирането на keylogger-а в системата. Специално Comodo не сканира трафика, така че няма проблеми в тази насока. И не, тук не говорим за антивирусния компонент на COMODO...говорим за останалите му компоненти, които целят да опазят системата чиста...а ако тя е чиста самото банкиране също става такова. Сега вече за избягването на phishing атаките...потребителя трябва да е внимателен. Никога не трябва да клика на писма от пощата водещи го към сайта на банката...адреса на банката трябва да се пише ръчно винаги в адресната лента. Трябва да се следи и за правописни грешки, защото сайтовете ментета са пълни с такива.Отделно си има добавки като NoScript, Adblock Plus, които да направят достъпа до страницата безопасен. И вече даже потребителя може да отиде стъпка напред ако използва мениджър на пароли...въобще няма нужда да ги пише ръчно за да може нещо да ги засече. Може да е смешно, но дори вградения password manager на Mozilla с Master Password би свършил работа, ако се комбинира с добавката Secure Login, която предпазва от java exploits и вредители опитващи се да крадат данни:

St8NVSe.jpg

Но тук вече говорим за други неща....целта на CIS е да предпази самата система и да не влезе нещо отвън, а не да следи за т.нар. privacy issues, които изтичат докато същия е в интернет. За тях си има други методи и похвати. ;)

А иначе всички знаем, защо не харесваш CIS - защото е американска...ми ок. Твоя воля...всеки има право да ползва, каквото си иска. За мен е важна да е добра програмата и доказала се във времето, да е популярна и ползвана (така по-лесно ако имаше някакви негативни тайни за нея досега да са се показали), отколкото да ползвам някоя тотално неизвестна програмка. А дали ще е китайска, руска, американска хич не ми дреме. Така или иначе всички следят. ;)

+1! Няма друг такъв продукт,който да предлага ,толкова богат избор от персонални настройки,обвързани със пясъчник,HIPS, и Защитна стена.

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Говорихме за защита на "интернет банкирането". И аз отдавна твърдя, че това е рекламен трик, отнасящ се за всички програми, не само за Комодо. Банковите защити са такива, че защитата на банката сама прекъсва връзката и те изхвърля, ако засече "трето лице" между нея и клиента, сканиращо SSL връзката. А за защита до влизането в банката - работа върши всяка съвременна ав-програма. Комодо не ми харесва най-вече, заради липсата на уеб-скенер и прекалено сложните настройки ... не е практично замислена програма, на много тесен кръг потребители би била удобна.

преди 1 час, NIKISHARK написа:

Няма друг такъв продукт,който да предлага ,толкова богат избор от персонални настройки,обвързани със пясъчник,HIPS, и Защитна стена.

То това и е минуса ... когато настройките са малко - не е добре, но когато те са много и специфични - това е още по-зле. Баланс трябва да има, който в Комодо отсъства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, T-50 написа:

Говорихме за защита на "интернет банкирането". И аз отдавна твърдя, че това е рекламен трик, отнасящ се за всички програми, не само за Комодо. Банковите защити са такива, че защитата на банката сама прекъсва връзката и те изхвърля, ако засече "трето лице" между нея и клиента, сканиращо SSL връзката. А за защита до влизането в банката - работа върши всяка съвременна ав-програма. Комодо не ми харесва най-вече, заради липсата на уеб-скенер и прекалено сложните настройки ... не е практично замислена програма, на много тесен кръг потребители би била удобна.

То това и е минуса ... когато настройките са малко - не е добре, но когато те са много и специфични - това е още по-зле. Баланс трябва да има, който в Комодо отсъства!

Извинявай,ама не си прав-Comodo  има три основни нива на защита.И трите ,по подразбиране,са си на ниво.Освен това,наличието на повече опции, е за предпочитане пред никакви.Що се отнася до т.н специфични настройки,те са за хора,които познават системата си в дълбочина,но не са и малко хората,които именно с тази специфика,научават много непознати неща.Колко програми предлагат виртуален плот,пясъчник,HIPS,защитна стена,антивирус..при това с всякакви настройки..за всякакво ниво на познанието..май не се сещам за много,при това безплатни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позволете ми и аз да се разпиша в темата.
За немалка част от дискутиращите тук антивирусната не е необходима, за други - дава една идея по-голяма сигурност. Аз лично се отказах от такова чудо не само, че товарех и без друго поостарялата конфигурация, но и заради пробата дали наистина мога без програмката. Ами... вече около 2 години я карам така, хм, което не означава, че не съм лепвала разни чудесии... И както B-boy/StyLe/ спомена, System Restore-а не е излишен, върши повече от задоволителна работа (от скорошен личен опит го пиша).
Иначе към момента ползвам само "Malwarebytes Anti-Exploit Free", когато тествам нещо - "Shadow Defender".
Но нека не забравяме, че не само вирусите/гадините могат да съсипят нечий компютър, респ. информация - я, хард диска "заминал", я, някой поизтрие уж ненужни за него данни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petinka90 написа:

... И както B-boy/StyLe/ спомена, System Restore-а не е излишен, върши повече от задоволителна работа (от скорошен личен опит го пиша).

Иначе към момента ползвам само "Malwarebytes Anti-Exploit Free", когато тествам нещо - "Shadow Defender".
Но нека не забравяме, че не само вирусите/гадините могат да съсипят нечий компютър, респ. информация - я, хард диска "заминал", я, някой поизтрие уж ненужни за него данни...

За System Restore - само да ви подсетя, проверете колко място сте предвидили за "точки". Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече". Защото, когато мястото се напълни, най-старите се изтриват. Това е замислено добре - щом са стари, значи може и без тях. Но ... при ситуация - ъпдейт с критични обновления + инсталиране/деинсталиране на 2-3 програми - може да се окаже, че имате 3-4 точки, ама най-старата е от преди 3 дни.
 Не е зле да се използва и опцията за "Архив на системен образ" на външен носител (най-добре външен хард диск).

Колкото до загубените данни - важните неща се съхраняват поне на 2-3 места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, T-50 написа:

Говорихме за защита на "интернет банкирането".

Ми именно де...за интернет банкирането...когато една система е компрометирана е препоръчително да не се извършва такова от тази система....именно тук е силата на CIS...да не допусне заразяване на системата и проникване на keylogger или rootkit, които да крадат личните данни...така че това пак е свързано с интернет банкирането...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Може ли да ми помогнете с тази програма как да използвам указателите. 
      Ето го условието:  
      Да се напише програма на С/С++ (за 50 точки), която реализира малка информационна система
      за книжарница. За тази цел е необходимо да се създаде масив от книги (записи със следните
      данни):
      - Име и фамилия на автора (един стринг)
      - Наименование – заглавие (стринг)
      - Артикулен номер (число)
      Програмата да предлага на потребителя меню за работа със следните възможности:
      1. Добавяне на нов запис (книга)
      2. Търсене на книга по артикулен номер
      3. Сортиране на книгите по фамилия на автора (извлечена от стринга)
      Задачата да се реализира с функции и предаване на параметри чрез указатели. Ако се добави
      четене на масива и запис на масива във файл, то точките се увеличават с още 10 бонус точки.
      #include <iostream> #include <Windows.h> using namespace std; const int n = 30; int num = 0; struct MyStruct { char ImeAvtor[30]; char FamAvtor[30]; char Zaglavie[30]; long int ArtikulenNomer; }grupa[n]; void addZapis(); void searchBook(); void addZapis() { int br; cout << "\n Брой книги "; cin >> br; for (int i = num; i < num + br; i++) { cout << "\n\t Въведете данни за книга №" << i + 1 << endl; cout << "Име и фамилия на автора: " << endl; cin >> grupa[i].ImeAvtor>>grupa[i].FamAvtor; cout << "\n\t Въведете заглавие: "; cin >> grupa[i].Zaglavie; cout << "\n\tВъведете артикулен номер: "; cin >> grupa[i].ArtikulenNomer; } num = num + br; } void searchBook() { int flag = 0; long int TarsArtNomer; cout << "\n Въведете търсения артикулен номер: "; cin >> TarsArtNomer; for (int i = 0; i < n; i++) if (TarsArtNomer == grupa[i].ArtikulenNomer) { cout << "Име и фамилия на автора: " << grupa[i].ImeAvtor<<grupa[i].FamAvtor << endl; cout << "Заглавие: " << grupa[i].Zaglavie << endl; cout << "Артикулен номер: " << grupa[i].ArtikulenNomer << endl; flag++; } if (!flag) cout << endl << "НЯМА ТАКАВА КНИГА!!!" << endl; }  
    • от georgi999
      Здравейте бих се радвал ако някой ми помогне по един проект , По тези 3 въпроса трябва да се реализира. Например Темата е софтуер обслужваш фитнес център ,може и по ваш избор тема. 3те въпроса са.
      1.спецификация на изискванията
      2.цена на софтуера
      3.валидация на софтуера.
      Това е бих се радвал ако някой ми помогне . дори и по 2 изречения да е достатаъчно е
    • от inupiack
      Здравейте! Става въпрос за снимки, които самият телефон е повредил. Когато ги кача на лаптопа излизат по същия начин, по които и на телефона, а именно - на ленти *в най-добрия случай*, а повечето от тях дори са изтрити целите или половината. Търся програма, която да поправя подобни снимки (ако въобще има такава). Прикачвам примерна снимка. Не съм компетентна по темата и ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Благодаря !

• от Anita Hristova Trifonova
      ЕТО КАКВИ ГИ ВЪРШАТ САЩ -/НАЙ - АГРЕСИВНАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА/ ОКОЛО НАС И У НАС, БЕЗ ДА СЕ СРАМУВАТИ ПРИТЕСНЯВАТ, НЕОБЕЗПОКОЯВАНИ ОТ НИКОЙ! РУСКИ ГЕНЕРАЛ: РАКЕТНИТЕ ПУСКОВИ УСТАНОВКИ НА САЩ В РУМЪНИЯ И БЪЛГАРИЯ НЕ СА ОТБРАНИТЕЛНИ, А НАПАДАТЕЛНИ ОРЪЖИЯ  -«Те не могат да се нарекат отбранителни оръжия.» Тези многоцелеви крилати ракети с висока точност могат да атакуват както наземни, така и надводни цели. Разполагането им в Румъния е от полза за САЩ от стратегическа гледна точка. Оттам те могат да застрашат Юга на Русия и дори на Турция, която сега напуска орбитата на американското влияние. Тази седмица в САЩ беше публикуван доклад, изготвен от аналитичния център на RAND Corporation, поръчан от Пентагона. В него, по-специално, се предлага спешно разполагане на съвременни системи за противовъздушна отбрана в Румъния и България, разширяване на зоната на корабните учения на НАТО, както и подпомагане на Украйна и Грузия в развитието на военния им потенциал.
      Нюз Фронт. Сега сме колония на Запада, който взема младежите ни, златото ни, унищожава животните, за да станем пазар на техните стоки. 
      Русия няма да ни нападне, защото си има много земя, вода, суровини, злато, уран.
      А США се натиска да воюва с РФ, но с чужди ръце и от чужда територия. Но този път и те ще измрат, което е малко облекчение. И когато планът Ран - Ът ни фалира...    
      тюрките ще ни завладеят по мирен път. Това е дело на западняците, които са си колонизатори. Крият голяма част от откраднатите пари от България и българския народ в ОАЕ и затова постоянно ходят там – за да ги наглеждат. Маскират визитите си като „официални посещения“ за търсене на инвестиции.
      Защо американците не бяха на Луната: къде всъщност летеше Аполон 13?
      НО Кога си тъп и кога САЩ са ти приятели – винаги ядеш бахур-а!
      А У НАС - МЪРТВИТЕ ДУШИ И НЕНАВЪРШИЛИТЕ ИЗБОРНА ВЪЗРАСТ СА НАД МИЛИОН ????
      Ето какво правят нормалните народи- Унгарският парламент поправи конституцията: "Чуждо население" не може да се установява в страната
      Подготвят ни за НОВ и още по-голям грабеж!
      През 2020 г. идва икономическа криза, предупреждават икономисти
      363 лева ще е линията на бедност догодина. Близо 1,7 милион семейства остават под тази линия. Петър Ганев от Института за пазарна икономика каза пред Нова телевизия, че новото увеличение от 15 лева през 2020 г. няма да промени много.
      Най-високите заплати са в София, Варна, Средногорието, Пловдив, големите градове. Най-ниски са заплатите в Северозапада. В южната част на България има центрове, които привличат работна ръка. Половината Северна България губи хора, защото няма център, който да привлича хора за работа. Обезлюдяването ще продължи според Ганев.
       Някои населени места ще се превърнат във вилни зони. Ако има индустрия, това може да генерира работни места по думите му. Според него има подем в икономиката, но той все още е малък.
      Нужен ни е по-продължителен период на икономически подем. Има индикации за предстояща икономическа криза, стана ясно още от думите на Петър Ганев. Възможно е да навлезем в криза през 2020 г. 
      Вдигнаха заплати и пенсии. После се чудиха как да си ги вземат. Вдигнаха цените на енергоресурсите БЕЗ НИКАКВА причина!
      От няколко дена излизат по медиите ВСЯКАКВИ „експерти“ и „анализатори“ да обясняват какво ще се случи с петрола и икономиката в Света и РБ. Тези глав....., жените си не могат да оправят седнали да ръсят мисли от екрана.
      Днес обаче вожда им от Банкя заговори че вижда рецесия от една година. Явно беше забравил че вчера говореше за ръст на икономиката с 3%.
      Дрън дрън ярина. Днес разбрах че ще вдигат ЦЕНАТА на горивата. Що бе? Ами дронове гръмнали завод в СА. И кво като го гръмнали?  От три години СА и Русия имат договор за увеличаване на добив на нефт в РФ! Така Русия помага на СА да не пада цената на петрола.
      Проблема е че бюджета на СА е сметнат на 78 долара за барел. Руснаците са вързали бюджета на 45 долара за барел. Преди два часа ЦБ на Русия обяви че петрола ще поевтинее до 55 долара, и ще стигне около 50 долара за барел в следващите две години. Китай намали веднага вноса на суров петрол. Това и бе причината на обед петрола да падне с над 5%.
      Нашите пишман анализатори обясняват как САЩ ще компенсират пазара със собствен петрол. Обаче не казват че АМЕРИКАНСКИЯ застоял петрол, е с концентрация на сяра 5000% над необходимото! Което означава че няма на кой да го пробутат. Винаги съм писала че в Кремъл ВСИЧКО се пресмята до милиметър. ЦБ на Русия НИКОГА не говори с .... си за разлика от евро спекулантите. Ясно че ЦБ на Русия малко се презастрахова, но после ще има награди – танци, парфюми, премии и така на татък. Не случайно Елвира  върти сериозни схеми с печалби в МИЛИАРДИ. И всичко това под носовете на световните измамници. Не случайно Путин я назначи и я пази като зеница на окото си. Н......на   бърка в .... на американците 
      с боксова ръкавица през месец два. Не случайно ЦРУ ако я докопа ще я дере жива.
      Хари Труман, сенатор и бъдещ президент, залага основите на „студената война“: 
      „Ако ние видим, че побеждава Германия, следва да помагаме на Русия,
      а като видим, че печели Русия, трябва да помагаме на Германия 
      и по такъв начин те да се избиват взаимно колкото се може повече…“
      така работят..Банкстерите 
    • от Слави Маринов
      Здравейте!Става въпрос за 2 изтрити файлчета-екстрактнати преди това отметки и изтрити по невнимание.С рекува ги намерих и възтанових,като на статуса им пишеше екселент,тоест в отлично състояние и нищо не е записвано на тях.Проблема е,че не изглеждат както преди и не могат да се четат,а и нямат инфо за тип файл.Има ли начин да мога да ги използвам отново и как?Ето как изглежда току що екстрактнат подобен файл от опера и тези двата.По принцип са HTML файлове,но тези възтановените вече не са...........отляво е сега екстрактнат ,а отдясно възтановеният.

• Дарение

• Добави ново...