Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Венци Динев

Проблем с хост на сайт във виртуална машина

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! Имам следният проблем. Използвам виртуална машина, но имам проблем с публикуването на сайта. всичко е настроено, но не може looking glass-a да го види. Спряна е защитната стена, но проблема продължава и не иска да ми зареди самия сайт . Благодаря предварително! IP адреса е 40.117.96.88 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Венци Динев написа:

Здравейте колеги! Имам следният проблем. Използвам виртуална машина, но имам проблем с публикуването на сайта. всичко е настроено, но не може looking glass-a да го види. Спряна е защитната стена, но проблема продължава и не иска да ми зареди самия сайт . Благодаря предварително! IP адреса е 40.117.96.88 

Една насока от мен:

Според теб стигат ли заявките до посочения IP адрес до виртуалната машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като питаш нещо,ние ли трябва да задаваме въпросите,за да разберем какво искаш да направиш?Един Looking Glass е огледален сървър,който действа като ограничен портал само за четене!Т.е. трябва имаш сайт,който да работи на друг сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мрежовата ти типология каква е?

Виртуалката ползва NAT към hosta + порт forwarding guest->host->internet или имаш bridge и виртуалката и хоста са в една мрежа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Венци Динев
      Здравейте.
      Имам няколко проблема който до сега не са ми се случвали. Защото преди хостинг план, но реших прототипа който правя да е на локалната ми машина която е уиндолс 7. А искам да хостна сайт който е написан на asp.net mvc 5.
      Ето ги следните въпроси.
      Според lookin glassa (не знам как да го преведа на български) сайта се вижда отвън, но приятели с който говоря ми казват, че самият сайт не се вижда. Когато аз го пусна се вижда следните проблеми :  <system.web> Line 22: <authentication mode="None" /> Line 23: <compilation targetFramework="4.5" /> Line 24: <httpRuntime targetFramework="4.5" /> Line 25: <!-- Glimpse: This can be commented in to add additional data to the Trace tab when using WebForms Благодаря на всички който ми отговорят.
      Поздрави.

• от warri0r
      Здравейте, Реших да науча ASP.NET и имам нужда от някоя добра книга. По възможност PDF, но не държа. Нямам претенции, дори да е на английски. Знам, че има две основни технологии MVC и WebForms и не знам към коя да се насоча. Имам двама колеги, които пишат на ASP.NET и единия хвали едната, другия хвали другата технология... не мога да разбера..... Като цяло много харесвам MVC pattern-а, но значи ли това, че трябва категорично да се насоча към ASP.NET MVC 4? Някой Може ли да даде малко разяснение за разликите между двете?
    • от mariopavlov
      Здравейте, В момента правя едно приложение на което да се зареждат различни agend-и(дневен ред). Администраторското приложение вече ми е готово. Но понеже съм нов с MSSQL и ASP.NET не мога да се оправя с втората част. Идеята ми е да чете от базата данни точно в момента какво събитие е зададено в часовият график и да го изобразява. Също да може да показва предното и следващото събитие от дневният ред. Много ще съм благодарен ако някои ми каже как мога да го постигна това.... Двете таблици от които трябва да чете са: start_date и end_date типа на двете е&nbsp;datetime. Мерси много на включилите се
    • от mariopavlov
      Здравейте на всички, Имам една задачка да направя програмка на ASP.NET написана с VB и искам да направя възможност за много езичие. Но не съм сигурен какво точно е най-доброто решение. По разгледах малко из интернет и се спрях може би на варианта с Resource файлове които са кръстени в следните имена например: - LanguageResources.bg.resx - LanguageResources.en.resx Искам да попитам това ли е най-отдачния вариант и ако може малко насоки как точно трябва да го свържа със самите форми(label-и и бутони). Че да се променят автоматично в зависимост от избраният език. Също така ако може ако предлагате различни варианти от този да ми кажете 2-3 плюса и 2-3 минуса за да имам представа долу-горе кое ще ми е най-отдачно. Мерси предварително.
  • Дарение

• Добави ново...