Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация-препоръки

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля предложете ми най-добрата компютърна конфигурация, която се вмества в бюджета 750лв. Става въпрос за настолна машина без монитор и останала периферия. Ще се използва за филми, музика, сърфиране. От време на време за игри като call of duty 3. HDD-то да е 500GB. Ще се ползва с Windows 7 x64.  

Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/55796p1r55267p1r52202p1r55866p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html

пс. 500ГБ означава че губиш 500ГБ и 1 г. гаранция заради 7 лв.

По-хубаво захранване значи 350W Seasonic за 84 лв. демек + 19 лв.  но го няма налично.

Тия неща хубаво ги обмисли понеже както и да го гледам по-малкия хард не си струва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Благодаря за включването. HDD-то ако може да е 500GB и за разликата в парите да се вземе по-хубаво захранване например 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, DD-WRT написа:

Благодаря за включването. HDD-то ако може да е 500GB и за разликата в парите да се вземе по-хубаво захранване например 

Мм по скоро това според мен, не знам... intel i3-4130 3.4 ghz - 200лв, GTX750ti - 200лв, ASUS H81M-c - 90лв и за останалите компуненти съм съгласен c Roujin 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че трябва външно видео. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама вижте тая комбинация от i3 и 650 а със 750ti  ще върви още по-добре

https://www.youtube.com/watch?v=ic_EIXnhkXk

Не знам GTA V  играеш ли но виж на i3 и 750ti как върви, доста добре според мен

https://www.youtube.com/watch?v=mp2ifeWmP-w

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Oscar D. Santana написа:

Мм по скоро това според мен, не знам... intel i3-4130 3.4 ghz - 200лв, GTX750ti - 200лв, ASUS H81M-c - 90лв и за останалите компуненти съм съгласен c Roujin 

Стара платформа! На RoujinZ конфигурацията е идеална. Предполагам я предлагаш, заради възможността да вземе и видео карта, но просто няма смисъл.

преди 3 минути, DD-WRT написа:

И аз съм на мнение, че трябва външно видео. 

Не, не ти трябва външна видео карта при полужение, че ще играеш само CoD:3 ще ти върви идеално с вграденото видео от скайлейка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е за приятел. Колкото по-издържана е толкова по-добре :)

преди 2 минути, Ivan Iv. написа:

Стара платформа! На RoujinZ конфигурацията е идеална. Предполагам я предлагаш, заради възможността да вземе и видео карта, но просто няма смисъл.

Не, не ти трябва външна видео карта при полужение, че ще играеш само CoD:3 ще ти върви идеално с вграденото видео от скайлейка...

Ванка, можеш ли да препоръчаш HDD 500TB? Мерси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ivan Iv. написа:

Ми не знам, ама тая CoD има графика като от minecraft.според мен без външна видео карта и 720p клип няма да може да изгледа като хората.

Смисъл наблягам на това че за същите пари може да си вземе стабилен компютър на който да си му тръгват някои от най новите заглавия... а и CoD ще му омръзне ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DD-WRT написа:

Ванка, можеш ли да препоръчаш HDD 500TB? Мерси!

Защо ти е HDD 500GB? 1TB е с 5-10 лева по-скъпо. Няма смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, остава на 1TB тогава. Вграденото видео ще може ли да се справя добре с игрите ? 

BTW: Видях цените и прочетох редактирания пост в темата за цените  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, DD-WRT написа:

Добре, остава на 1TB тогава. Вграденото видео ще може ли да се справя добре с игрите ? 

Еми примерно GTA San Andreas и CS 1.6 ще можеш да играеш да ама на повече не се надявай ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи кои игри ще играе приятеля ти. Със Call of Duty-то няма да има проблеми.

П.С: Дай по-конкретно - игрите, които играе често и горе-долу на каква резулюция ги играе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Oscar D. Santana написа:

Еми примерно GTA San Andreas и CS 1.6 ще можеш да играеш да ама на повече не се надявай ...

А вариант за CoD ? 

Ще играе CoD 3 и такива със сходни параметри 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, DD-WRT написа:

А вариант за CoD ? 

Ще играе CoD 3 и такива със сходни параметри 

Значи, няма да има проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, DD-WRT написа:

А вариант за CoD ? 

Е да бе ще можеш да си цъкаш стари игрички... ама аз ти предлагам за същите пари да си направиш ПЦ което ще подкарва и най-новите ама си си забил главата в тоя 1тб хард диск и тва е :Д 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам брат слушай ги тия по-разбирачите кво ще ти говорят :D  аз казах квото имах да казвам :Д  GLHF

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е 7 лв. за най-евтиния та хем дава 96 лв. за 500ГБ хем се лишава от 500ГБ заради 7 лв. при това и гаранцията е по-малко.

Отделно и да вземе от старите процесори му остават 150 лв. - http://nikem-bg.net/cart/48235p1r2248p1r55275p1r53217p1r55113p1r53657p1rf.html

Иначе успех в покупката на 750 TI за 150 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Oscar D. Santana написа:

Ми не знам, ама тая CoD има графика като от minecraft.според мен без външна видео карта и 720p клип няма да може да изгледа като хората.

Смисъл наблягам на това че за същите пари може да си вземе стабилен компютър на който да си му тръгват някои от най новите заглавия... а и CoD ще му омръзне ;)

Няма да може да изгледа клип на 720p!!!!!!!!!Това определено е за бисерите..........с интел hd 2500 се гледат клипове на 1440p,та какво да говоирим за вграденното видео на skylake.В този бюждет няма как да стане номера с външно видео.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Roujin Z написа:

Разликата е 7 лв. за най-евтиния та хем дава 96 лв. за 500ГБ хем се лишава от 500ГБ заради 7 лв. при това и гаранцията е по-малко.

Отделно и да вземе от старите процесори му остават 150 лв. - http://nikem-bg.net/cart/48235p1r2248p1r55275p1r53217p1r55113p1r53657p1rf.html

Е добре де :Д  към тия 150 лева дето му остават ако добави още 40-50 си взима gtx750ti.... и даже след 2-3 години още ще му върши работа, а това което ти предлагаш е просто покъртително :D и  CS Source няма да може на high settings da играе :Д 20 лева веднага са му готови ако реши да вземе 500гб вместо 1 терабайт който никога няма да напълни

преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Няма да може да изгледа клип на 720p!!!!!!!!!Това определено е за бисерите..........с интел hd 2500 се гледат клипове на 1440p,та какво да говоирим за вграденното видео на skylake.В този бюждет няма как да стане номера с външно видео.

Ейй че ти си казал че няма да стане... абе бате днеска кво му става на тоя народ толкова изпростял :D и това за 720p го казах метафорично, ха ха ха Къци с фъстъци. Ама се таа де пълнете му главата с глупости как не му тряя картата :D peace от мене, не мога да се занимавам с такива хора повече за днес :Д 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че не е от значение но до колкото си спомням "COD3" беше ексклузивна игра за конзоли. Ако става въпрос за тая новата black ops 3 не съм сигурен дали на вградено ще се играе комфортно дори и на минимални настройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, HΣARTLΣSS написа:

Знам че не е от значение но до колкото си спомням "COD3" беше ексклузивна игра за конзоли. Ако става въпрос за тая новата black ops 3 не съм сигурен дали на вградено ще се играе комфортно дори и на минимални настройки.

Не. тук става на въпрос за 3-тата част правена някога... когато още се разправяше за 2рата световна война. След това идва World at War (която не мисля че ще може да я подкара) след това идват трите Modern Warfare и чак след това са Блек Опс 1 2 3 и преждевременно излиза и Advanced Warfare ама за тези да не говорим че на мен даже ми е тежко едва едва подкарвам Блек Опс 3 щот Nvidia ги марзи да пуснат оптимизация за 960... :D 

PS: Принципно ако вместо i3 беше четириядрен i5 + тази 750ti, без проблем ще я подкара даже и близо до High Settings ще я играе..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че самата игра "Call of Duty 3" я няма за комп...ако искаш можеш да се увериш сам като погледнеш в уикито

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, HΣARTLΣSS написа:

Имах предвид, че самата игра "Call of Duty 3" я няма за комп...ако искаш можеш да се увериш сам като погледнеш в уикито

Yup... еми не се сещам за друга 3-ка на CoD която ще може да игра... може би CoD 2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване