Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Viktor Mirev

Лаптопа ми е бавен, дори след преинсталация.

Препоръчан отговор

Здравейте хора! Преди седмица си преинсталирах лаптопа (Acer Aspire E1 570G). Операционната ми система е Win 8.1 като цяло стартъпа ми е изчистен, инсталирани са само важните програмки, дефрагментирам редовно, няма вируси (поне според WinDefender). Интернет връзката е добра (с wi fi  съм , ако може да препоръчате някаква конфигурация, позиция на рутера). Проблемът е че понякога доста сече и зарежда наистина бавно и браузването е кошмар. Отварям task manager и каквото и да го натоваря CPU -то не надвишава 50 % рама също . Единствено понякога се натоварва диска. Та ако се сещате за нещо , което да е проблема моля да помогнете. Параметри CPU intel  core i5 1.8 (4 ядра ) 6 RAM, 1tb HDD, NVIDIA Gforce 740M. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички необходими драйвери инсталирани ли са на лаптопа? Ако ли не първо направете това и след това "бутайте" настройки по рутера.

Поставете рутера по- на високо , на някоя мебел.  Може да смените канала на който излъчва рутера.

Само при него ли има проблем със зареждането на страници, с други устройства SmartPhone-и как е връзката.

Да не би да е от интернет-а. Най лесният начин е да го свържете директно с LAN кабел към рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно рам паметта е слаба за 8 сложи 7 32 битов и пробвай , ако и там е бавен сканирай с HD tune хард диска за грешки явно е хардуерен проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко да е слаба? 6GB не би трябвало да има проблеми за осмицата. Най-вероятно диска си заминава или софтуера куца. 

Преди да преинсталираш имаше ли проблеми? И ако Уиндоуса е от Замунда, кой знае какви ги върши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема обикновено е в активни торенти + бавен хард. Харда щом е лаптоп е ясен но изключи напълно торент клиента и пробвай пак.

Ако се оправи въпроса е решен и мога само да те посъветвам да се върнеш на стара версия или да ползваш алтернативен клиент но все пак го спирай или ограничавай.

Ако не се оправи значи имаш проблем по-трасето. Първо пробвай с директно свързан кабел към лаптопа ако не се оправи се обади на доставчика и псуване.

пс. Хардуера в случая не е проблем понеже и с 10 годишен Атлон и 2ГБ рам пак не трябва да имаш проблеми.

Това че 6ГБ рам са малко наистина ме разсмя. :D А да сложи 32 бит. е все едно да махне едната плочка от 2ГБ.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е често срещан проблем, дори аз няколко пъти съм го имал и обикновенно е след преинсталация... пробвай чиста инсталация на уиндолс x64 като преди всичко форматираш напълно дяловете (изтрий всичко и ги направи на ново) и би трябвало да се оправи. Ако ли не най-вероятно е от хард диска... ако е в гаранция дай го в сервиз.

И разбира се веднага след това отиваш в сайта на производителя и теглиш най-новите драйвъри ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за торент клиента съм съгласен , че товари харда при пускане и аз наскоро имах проблеми с торент клиента на настолния бавеше много но като го махнах да не се пуска всичко се оправи .

Добре щом има 8гб рам не би трябвало да има проблеми с какъвто и да е windows

От тук следват да има дефекти свързани с проблема

Подути кондензатори

скапан iso файл на осмицата

Пробвай хард диска си на друга машина и после пиши резултатите.

Как са температурите на процесора и на видео картата ?

Скоро правена ли е на профилактика на машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2015 г. at 20:13, oic написа:

Мерси много за съветите, с директно вързан кабел пак не е кой знае колко бързо, всички драйвери имам и то нови от производителя (сайта). Забелязал съм че е бавен основно когато е включн скайпа, дали мога някак да го оптимизирам. Торентите са спрени, сканирам харда за грешки но не показва да има. Сещате ли се за начин как да разбера за хардуерен проблем. Преди месец си беше ок лаптопа и всичко вървеше на макс. Осмицата си е ок, инсталирана е и на други копютри, а инсталацията си беше пълна.

Редактирано от Viktor Mirev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2015 г. at 23:21, adersa написа:

Да за торент клиента съм съгласен , че товари харда при пускане и аз наскоро имах проблеми с торент клиента на настолния бавеше много но като го махнах да не се пуска всичко се оправи .

Добре щом има 8гб рам не би трябвало да има проблеми с какъвто и да е windows

От тук следват да има дефекти свързани с проблема

Подути кондензатори

скапан iso файл на осмицата

Пробвай хард диска си на друга машина и после пиши резултатите.

Как са температурите на процесора и на видео картата ?

Скоро правена ли е на профилактика на машината .

Възможно ли е да е защото не е чистен от доста време (година) и дали става да го оувърклокна (страх ме е защото е лаптоп и да не прегрее и ако мога до колко )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери как ти е натоварен хард диска, защото ако постоянно ти стои на 95-100% лаптопа ти няма да може да работи добре. Това е често срещан проблем при windows 8 и windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ErhanT
      Здравейте!
      Търся лаптоп, който ще бъде използван главно за работа с офис пакет, сърфиране, онлайн обучение, гледане на филми и подобни. Догодина съм студент, затова имам нужда от устройство, което е по-компактно(макс 15.6 инча). Игри няма да се играят на него. Държа да бъде с SSD. Бюджетът ми е около 1700 (+/-100) лева. Лаптопът ще бъде купен от България. Ще се радвам, ако ми помогнете да избера най-доброто за тази цена.  
      Благодаря Ви предварително! 😃
    • от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от Zami Dexter
      Привет,
      Имам голям проблем от вчера.
      Пускам лаптопа - работи машината, ама само черен екран дава. Даже и лого не показва бе. Тотален нищо, от пускането. Няма екран.
      Обаче, от 10-15 пускания - 1 път тръгва нормално, все едно нищо му няма...
      Кво става с тоя пустиняк??? Явно не е изгорел екрана, щом на 10-тия път тръгва?

• Дарение

• Добави ново...