Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ignatoff

Прегряване на компютъра

Препоръчан отговор

преди 19 минути, Ignatoff написа:

само с отворен google chrome.

Отворил си Ютуб а клиповете с високо качество товарят и то доста. Липса на профилактика + кофти кутия и е нормално да загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, П.е.т.ъ.р написа:

Отворил си Ютуб а клиповете с високо качество товарят и то доста. Липса на профилактика + кофти кутия и е нормално да загрява.

Е кво като съм за тая машина един ютуб ли е проблем бре..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем.

Проблема е че някои си е оставил ръцете при монтажа на процесора.

Дъното, харда и видеото са студени но процесора прегрява. Вентилатора му върти почти на макс.

Боксовия охладител е кофти, шумен и не особено ефективен.

Може и да са го окъпали в паста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Дъното, харда и видеото са студени но процесора прегрява. Вентилатора му върти почти на макс.

Боксовия охладител е кофти, шумен и не особено ефективен.

Може и да са го окъпали в паста. 

Точно.

А може и да не са го пипали.

Компа в сервиза и ги помоли,някой който знае какво прави,да ти презакопчае бокса като хората.

А най-добре да го сменят с читав охладител.

Кутията с гаранционни лепенки ли е?

Ако не е,може да снимаш при свален капак,за да придобиеме някаква яснота

за положението вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, drakula975 написа:

Точно.

А може и да не са го пипали.

Компа в сервиза и ги помоли,някой който знае какво прави,да ти презакопчае бокса като хората.

А най-добре да го сменят с читав охладител.

Кутията с гаранционни лепенки ли е?

Ако не е,може да снимаш при свален капак,за да придобиеме някаква яснота

за положението вътре.

Ето братле.Вие ще кажете как е 

12415930_786354141475425_1690259337_o.jpg

12422029_786354168142089_368008815_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си разбрал вече,защо загрява...

Ако мислиш,че ще се справиш с свалянето на вентилатора,

откачи го и разкарай кечето и прахоляка от охладителя.

Ако не,помоли някой приятел.

Праха е враг на компонентите,а натрупването му е предпоставка за загряване.

Още нещо - заключващия палец на бокса май опира в моста.

Нека и други колеги хвърлят по едно око,

но ако опира - с компа и бухалка в сервиза.

Скобата (бокса) е завъртян на 180 градуса.

Редактирано от drakula975 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е бил в сервиза тоя компютър? Ако от сервиза са го оставили с това кече просто не стъпвай повече там.

Съгласен съм с колегата като начало почисти го това РС за да се разкара от охладителя това кече и оттам ще спаднат и температурите. 

След това в Aida64 горе има едно зелено черно мониторче това е стрес тест. Никви такива натоварен е с хром или с туба или незнам си с кво, те тоя стрес тест е за да натовари процесора на макс и да се види как се движат температурите под товар. Пусни теста за 10-15 минути като го наблюдаваш де, ако температурите тръгнат да минават 75 го спираш. Направи шот и дай да го видим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, drakula975 написа:

Предполагам си разбрал вече,защо загрява...

Ако мислиш,че ще се справиш с свалянето на вентилатора,

откачи го и разкарай кечето и прахоляка от охладителя.

Ако не,помоли някой приятел.

Праха е враг на компонентите,а натрупването му е предпоставка за загряване.

Още нещо - заключващия палец на бокса май опира в моста.

Нека и други колеги хвърлят по едно око,

но ако опира - с компа и бухалка в сервиза.

Скобата (бокса) е завъртян на 180 градуса.

Мерси братле,може ли да попитам как да го разкача трудно ли става?

преди 9 часа, pconline написа:

Кога е бил в сервиза тоя компютър? Ако от сервиза са го оставили с това кече просто не стъпвай повече там.

Съгласен съм с колегата като начало почисти го това РС за да се разкара от охладителя това кече и оттам ще спаднат и температурите. 

След това в Aida64 горе има едно зелено черно мониторче това е стрес тест. Никви такива натоварен е с хром или с туба или незнам си с кво, те тоя стрес тест е за да натовари процесора на макс и да се види как се движат температурите под товар. Пусни теста за 10-15 минути като го наблюдаваш де, ако температурите тръгнат да минават 75 го спираш. Направи шот и дай да го видим. 

Беше преди около 2 месеца в сервиза и ми казаха,както казах по-отгоре,че дъното показва нереални температури.Ето stress test-a 

stress test.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ignatoff написа:
преди 1 час, Ignatoff написа:

дъното показва нереални температури.

дъното показва нереални температури.Ето stress test-a 

Според мен се отчитат нормално температурите на процесора. Охладителя е със затворен въздушен поток от кабелите. Вижда се, че кечето е предимно в долната част на охладителя а на горе е само запрашен. Там, където е кечето е вървял най много вятър.Дори и след почистване ще спаднат температурите с малко, но не достатъчно. Захранването също ще се нуждае от почистване. Има какво да се пипне във кутията. Преподреждане на кабелите. Може да се измести харда на горните стойки за да се приберат и кабелите на горе. Горната част на процесорния охладител също е със нарушен въздушен поток от кабели, които са лепнати за охладителя. Процесора е 125W. Не е никак малко и е хубаво да се смени целият охладител с модел, който да стои прав и да духа на зад към изкарващият вентилатор. Този охладител духа към дъното, като изкарва топлина в четири посоки, но от горе не духа заради кабелите. На пред също няма да духа заради рама и кабели.  Сигурно охлажда на 60% от възможностите си този охладител. Във твоя случай се вижда, че от към страната на рама, какъвто топъл вятър е излязъл, вентилатора го засмуква и го вкарва повторно през охладителя.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Ignatoff написа:

Беше преди около 2 месеца в сервиза и ми казаха,както казах по-отгоре,че дъното показва нереални температури.Ето stress test-a 

Че стойностите не са съвсем реални съм съгласен. Поне аз не помня до сега при коректно отчитане на температурите всичките ядра да вървят с абсолютно еднакви стойности. 

Абстрахирайки се от това диаграмата казва и друго. При вас температурите се покачват равномерно което е възможно само при липса на охлаждане или недостатъчно такова пуснато на постоянни обороти. Диаграмите на температурите обикновено са криви рязко покачващи се при наличието на товар и в последствие забавяне на темпа на нарастване докато се получи хоризонтална права при достигане на максималната температура. 

Почистихте ли вентилатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, pconline написа:

Че стойностите не са съвсем реални съм съгласен. Поне аз не помня до сега при коректно отчитане на температурите всичките ядра да вървят с абсолютно еднакви стойности. 

Абстрахирайки се от това диаграмата казва и друго. При вас температурите се покачват равномерно което е възможно само при липса на охлаждане или недостатъчно такова пуснато на постоянни обороти. Диаграмите на температурите обикновено са криви рязко покачващи се при наличието на товар и в последствие забавяне на темпа на нарастване докато се получи хоризонтална права при достигане на максималната температура. 

Почистихте ли вентилатора?

Не още чакам някой да ме опъти как  :D.. А трябва ли при почистването му да е изгасен компютъра? И с какво да го почистя?

Редактирано от Ignatoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желателно е да го направи някой който знае какво прави. Най добре става с компресор или флакон със сгъстен въздух на един обикновено не стига. В домашни условия може и със прахосмукачка да се изсмуче прахоляка но ефекта е доста по-слаб. Там където можете да бръкнете може и с мека четка да минете за да свалите налепите от прах.

И да компютъра трябва да е изключен даже не е зле и от контакта, и ако ползвате сгъстен въздух стопирайте перката с ръка за да не се развърта от въздуха, защото така се разбиват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако захранването е долу ,не е ли по-добре,а и защо има вентилатор пред изхода,а не на тавана примерно ?

И защо вентилатора на процесора е с толкова малка перка?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така момчета.С дълги мъки и усилия и малко tutoria-ли в youtube махнах вентилатора и целия радиатор направо :D и успях с пинсетка да махна прахоляка.Признавам си толкова прах досега не бях виждал.Поиздухах малко напред назаде.И върнах всички в началната си форма.За начало ми даде някаква грешка,която ме отведе до биоса не помня каква беше не можах да я снимам нещо с American Megnets или подобно,ако не се лъжа.Но след около 2 мин си стартирах Windows-а и така пуснах едно stress test-че миналия издържа до 1:50 г/д сега на този 4 минути вече поддържа 58-60 градуса,което в известна степен ме навежда на мисълта,че имаше полза от всичкото това.Дано занапред да не прегрява ще се оплача,ако има нещо :) Мерси засега и все пак да не бързам да се радвам :D 

stress test.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ignatoff написа:

А трябва ли при почистването му да е изгасен компютъра? И с какво да го почистя?

Не, ако се е запалил - остави го да си гори, той сам ще си угасне. Почистването (после) - с метлата и лопатата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Ignatoff написа:

махнах вентилатора и целия радиатор направо

А какво стана с термопастата в долната част на радиатора? Предполагам и нея си сменил.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така!!! Занеси в крайна сметка компютъра в кадърен сервиз. Кажи от кой град си и колегите ще те насочат. Нека да се направи диагностика, почистване на компонентите, смяна на термопаста и ако се налага смяна на вентилатори и дори на охлаждането ако се налага. Може самият охладител при предишното носене в сервиза да не е монтиран правилно. Има доста варианти. Просто нека някой, който разбира да погледне този компютър ако искаш все още да го имаш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolela написа:

А какво стана с термопастата в долната част на радиатора? Предполагам и нея си сменил.

Не тя не е засъхнала още си е окей.Както казах тя беше наскоро подменена 

преди 27 минути, Емил Костов написа:

И така!!! Занеси в крайна сметка компютъра в кадърен сервиз. Кажи от кой град си и колегите ще те насочат. Нека да се направи диагностика, почистване на компонентите, смяна на термопаста и ако се налага смяна на вентилатори и дори на охлаждането ако се налага. Може самият охладител при предишното носене в сервиза да не е монтиран правилно. Има доста варианти. Просто нека някой, който разбира да погледне този компютър ако искаш все още да го имаш.

Братле не ми се дават толкова пари гледам да си използвам гаранцията все пак :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една профилактика на подобна машина е между 20-30 лв.  Ако в този сервиз не знаят къде се намират, ще трябва да намериш такъв подходящ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво ми излиза като стартирам компа.Но се оправя,като включа и изключа биоса 

12414052_787101721400667_1512081165_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е напиши точно каква е грешката, че така не я виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ignatoff написа:

Ето какво ми излиза като стартирам компа.Но се оправя,като включа и изключа биоса 

12414052_787101721400667_1512081165_o.jpg

Когато си на тоя екран натисни Ауто на монитора за да си центрира картината и да може да се прочете грешката и пак снимай.

Моя боб казва, че пишело "CPU Fan Error".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При следващото пускане,ако се сетя ще го снимам.Досега компа не се е изгасял на по-тежки натоварвания,което е идеално :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Поля Георгиева
      Здравейте! Имам Honda Civic 2006, мотор 2.2. Пиша ви с молба да окажете съдействие за причината, поради която колата започна рязко да загрява. Първоначално загряването беше само на стръмни участъци, впоследствие започна много рязко и на равни терени. Температурата от средата на циферблата достигна до 120 градуса, като единствената причина заради колата още не е прегряла е защитната система, при задействането на която колата спира да се движи. Термостатът на колата е сменен, а техническата неизправност не се отстранява. В момента се шлайфа главата. След посещение при майстор се оказа, че при главата и гарнитурата няма никакви проблеми.  Предстои смяна на гарнитурата. Моля да споделите мнение каква би могла да бъде причината за загряването на колата.  
    • от frozt
      Здравейте, от почти 2 години и половина имам смартфона -без никакви забележки и оплаквания, до сега   Та и преди ми е показвал високи температури (65+ при игри ), но се охлажда и продължавам. Последно време , обаче почна да дава и съобщения за прегрявания и при камерата и става неизползваем докато се охлади. Тъч скрийна започна да не отчита адекватно докосванията и му купих нов протектор (мислех че е от това). Не се оправи и го рестартирах по няколко начина- пак без резултат. Накрая върнах фабрични със софтуера на сони  (xperia companion). Сега тъч-а отчита някои неща и става за скролване и по-големи иконки , но за клавиатура никакъв шанс - пише си каквото иска . Писах на сони- предложиха ми сервиза в София- Булграм. Аз говорих с едно момче, което се занимава с това отделно-каза че трябва да се смени цял комплект и ми дават цени за процедурата около 120 лв . Та мисълта ми е- нужно ли е да сменя целия комплект като телефонът е в отлично състояние (никога не е удрян,изпускан и т.н) Не става ли само тъч да ми сменят и така да е и по-евтинко ?
      Гледам как може да мина най-тънко и да не ме прецакат нещо, защото не съм много наясно с тази процедура за цял комплект.  

• от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• от Александър Банов
      Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:
      Процесор- АМД А8-5500 3.2 
      Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 
      Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4
      Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz
      Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 
      Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.
      Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X . Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

• от stoian32
      Взех си този лаптоп.http://laptop.bg/archive/laptops-hp-350_G1-hp_350_g1_J4T25ES  
      Работи си перфектно но доста загрява,когато не правя нищо особено,40,42 градуса държи наясно съм че лаптоп от подобен клас не се препоръчва за игри.Но той вдига до 65 70 градуса като пусна сравнително слаба за характеристиките му игра.''Medal Of Honnor;; ''GTA SAN ANDREAS'' много рядко играя дори но като играя загрява много.Но странното е че перката се чува че бучи малко повече и ми пише 65 70 но лаптопа не е топъл духа топло но като го пипна не е топъл, леко е загрят но трудно се усеща . Моля ви за съвет,Казаха ми да го занеса да го почистят но все пак е нов нормално ли е да ми го продадат прашен ? И друго не винаги загрява на моменти е имало е пъти където не ми е загрявал ама повечето загрява.'''Windows 7 64bit'' съм.
  • Дарение

• Добави ново...