Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с BOOT менюто в BIOS!

Нагласям да буутва от USB,сейфам,рестартимам и ми зарежда стария windows!

Помогнете моля искам да си преинсталирам windows-а

Редактирано от Roki_03 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за твоя проблем.

1. Bios не разпознава флашката или няма опция да зарежда от USB.

2. Флашката не е направена Bootable.

3.Bios не запаметява настройките.

Вземете едно DVD от познат направете си Bootable диск с Windows и направете преинсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става и с диск затова пробвам с флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roki_03 написа:

не става и с диск затова пробвам с флашка

Как така не става с диск? Дава ли ти някаква грешка? Сигурен ли си, че диска е bootable? Тестван ли е на друг компютър? Сигурен ли си, че самото DVD е здраво и работи? Вижда ли го bios като устройство?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени реда на зареждащите дискове. Дай модел на дъното/лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, биосът ви има ли отделно буут меню или просто настройвате приоритета на устройствата, от които може да се буутне? Много производители добавят буут меню отделно, което се активира с някой от F бутоните, така че да не се налага да правите настройки в самия биос ами избирате устройството от което да буутне само за конкретната инстанция на буутване, а в останалите случай зарежда по подразбиране от предварително зададения приоритет на устройствата.

Относно това, че не буутва дори от диск има възможно обяснение - новите UEFI биоси дори не дават за избор DVD/CD устрорйствата в буут менюто.  В такива случай се налага да включите опцийте Legacy (BIOS) Mode или UEFI Compatibility Support Module (CSM) или някоя подобно формулирана опция.

Отделно е възможно и Windows Boot Manager да е сложен с най-голям приоритет, ако ползвате по нова версия на уиндоус. 

Като цяло най-лесно би било ако споделите какъв е моделът на дъното, което ползвате.

Редактирано от ledah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Как така не става с диск? Дава ли ти някаква грешка? Сигурен ли си, че диска е bootable? Тестван ли е на друг компютър? Сигурен ли си, че самото DVD е здраво и работи? Вижда ли го bios като устройство?

не разпознава диска и зарежда старото xp и да bootable е и го вижда в BIOS-а

преди 3 минути, ExaFlop написа:

Промени реда на зареждащите дискове. Дай модел на дъното/лаптопа.

промених го пак не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени CD/DVD устройството тогава, ако си сигурен, че CD диска е bootalbe. Може в него да е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак не казваш кое е дъното или лаптопът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, ledah написа:

Здравейте, биосът ви има ли отделно буут меню или просто настройвате приоритета на устройствата, от които може да се буутне? Много производители добавят буут меню отделно, което се активира с някой от F бутоните, така че да не се налага да правите настройки в самия биос ами избирате устройството от което да буутне само за конкретната инстанция на буутване, а в останалите случай зарежда по подразбиране от предварително зададения приоритет на устройствата.

Относно това, че не буутва дори от диск има възможно обяснение - новите UEFI биоси дори не дават за избор DVD/CD устрорйствата в буут менюто.  В такива случай се налага да включите опцийте Legacy (BIOS) Mode или UEFI Compatibility Support Module (CSM) или някоя подобно формулирана опция.

Отделно е възможно и Windows Boot Manager да е сложен с най-голям приоритет, ако ползвате по нова версия на уиндоус. 

Като цяло най-лесно би било ако споделите какъв е моделът на дъното, което ползвате.

BIOS-а е на HP Workstation xw6400 аз сега съм на windows 10 и не ми харесва и ще го правя на windows 7

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Смени CD/DVD устройството тогава, ако си сигурен, че CD диска е bootalbe. Може в него да е проблема.

Аз записах windows 7 с неро

Записвачката работеше 

преди 10 минути, ExaFlop написа:

И пак не казваш кое е дъното или лаптопът.

Незнам какво е дъното. Компа е HP Workstation xw6400 

Редактирано от capnemo
ненужни цитати (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с Windows 10 в момента и искаш да сложиш Windows 7 трябва да направи настройки в биос. Виж потребител Ledah какво ти е написал в коментара си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Roki_03 написа:

Компа е HP Workstation xw6400 

За извикване на Boot order menu - F9 или Esc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

За извикване на Boot order menu - F9 или Esc

F9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Roki_03 написа:

Незнам какво е дъното. Компа е HP Workstation xw6400

Shortcut to Temporarily Override Boot Order
To boot one time from a device other than the default device specified in Boot Order, restart the
workstation and press F9 when the F9=Boot Menu message appears on the screen. After POST
completes, a list of bootable devices is displayed. Use the arrow keys to select the preferred
bootable device and press Enter. The workstation then boots from the selected non-default device
for this one time.

Цитирано от тук, страница 28. Добра идея е да си запазите този пдф с ръководството за вашата машина. След като изберете временно устройство, от което да се зарежда би трябвало всичко да е наред ако флашката и двд диска са действително буутъбъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Емил Костов написа:

Ако си с Windows 10 в момента и искаш да сложиш Windows 7 трябва да направи настройки в биос. Виж потребител Ledah какво ти е написал в коментара си.

Intel 5000X, FSB up to 1333MHz, 4 RAM DDR2, 4 SATA with RAID, 2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 PCI-E x8, 8 USB 2.0, 1 Serial, 1 Parallel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.mobatek.net/labs.html използвай инструмента под Windows за да тестваш зареждащ ли е носителят. Изтегли гго на десктопа и стартирай като администратор.

http://www.mobatek.net/exes/MobaLiveCD_v2.1.exe

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

http://www.mobatek.net/labs.html използвай инструмента под Windows за да тестваш зареждащ ли е носителят. Изтегли гго на десктопа и стартирай като администратор.

http://www.mobatek.net/exes/MobaLiveCD_v2.1.exe

Извинете дъното е  Intel 5000X, FSB up to 1333MHz, 4 RAM DDR2, 4 SATA with RAID, 2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 PCI-E x8, 8 USB 2.0, 1 Serial, 1 Parallel

преди 14 минути, Roki_03 написа:

Как се прави

Дъното е

NVIDIA nForce Professional 3600 and NVIDIA nForce Pro 2050, FSB 1GHz, 4 RAM DDR2, 6 SATA с Raid, 8 SAS с Raid, 2 PCI-E x16, 2 PCI-E x8, 2 full-height PCI-X slots, 1 PCI, 8 USB 2.0, 1 Serial, 1 Parallel, 1 IEEE 1394

Извинявай дъното е  Intel 5000X, FSB up to 1333MHz, 4 RAM DDR2, 4 SATA with RAID, 2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 PCI-E x8, 8 USB 2.0, 1 Serial, 1 Parallel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F10  при стартиране на машината ще вдигне менюто Boot order и от там си избираш зареждащо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.12.2015 г. at 14:00, ExaFlop написа:

F10  при стартиране на машината ще вдигне менюто Boot order и от там си избираш зареждащо устройство.

да избирам и рестартвам и зарежда стария windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS разрешени ли са USB устройствата? Тества ли флашката дали е зареждаща (bootable) с MobaLiveCD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ExaFlop написа:

А в BIOS разрешени ли са USB устройствата? Тества ли флашката дали е зареждаща (bootable) с MobaLiveCD?

да разрешени са и какво е  MobaLiveCD

IMG_20151214_164028.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Привет на всички ! Не разбирам от настройки на PC дъна, и за това моля за съвет. Искам да настроя това дъно: Asus ROG Strix Z270F Gaming, първо да буутва от USB (през флашка). Не знам къде да отида, защото като отворя BIOS, UEFI,  все едно съм пред пулт на АЕЦ.    Ето малко снимки. Извинявам се за качеството, но са правени със смартфон.
      uplode photo

Ако може коректна и по-подробна информация, че там е опасно да се пипа! Благодаря предварително на всички отговорили.

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване