Премини към съдържанието
Neli Veleva

Как да инсталирам два Windows-а

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си сложа Windows 8 или Windows 10 който да си го ползвам само аз, без останалата част от семейството. За целта искам да сложа два Windowsa, като втория да е Windows 7 и да го ползва останалата част от семейството! Един мой колега си беше сложил два Windowsa, уиндоус 7 и уиндоус 8, и когато стартира компютърат му, и го пита кой уиндоус да стартира. Аз също пробвах да направя това, но без да искам ги сложих един върху друг! Мога ли да инсталирам два уиндоуса отделно и как?

Уиндоус 8 да е само за мен, а уиндоус 7 за останалите от семейството, и да се пускат отделно! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Neli Veleva написа:

Здравейте!

Искам да си сложа Windows 8 или Windows 10 който да си го ползвам само аз, без останалата част от семейството. За целта искам да сложа два Windowsa, като втория да е Windows 7 и да го ползва останалата част от семейството! Един мой колега си беше сложил два Windowsa, уиндоус 7 и уиндоус 8, и когато стартира компютърат му, и го пита кой уиндоус да стартира. Аз също пробвах да направя това, но без да искам ги сложих един върху друг! Мога ли да инсталирам два уиндоуса отделно и как?

Уиндоус 8 да е само за мен, а уиндоус 7 за останалите от семейството, и да се пускат отделно! 

Най-чистия начин е във виртуална машина, vmplayer например

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, capnemo написа:

Най-чистия начин е във виртуална машина, vmplayer например

Ако не те затруднявам, ще ми обясниш ли повече че не съм запозната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Neli Veleva написа:

Ако не те затруднявам, ще ми обясниш ли повече че не съм запозната?

Инсталирате vmware player (изтегляте го от сайта а VMWare), създавате виртуална машина, в нея инсталирате тази версия, която желаете (на ОС) и готово. Разбира се ако пускате приложения, които ползват интензивно видеоускорение няма да имате високи резултати/бърза реакция на приложенията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо просто не ползваш само 1 уиндоус и не направиш отделни акаунти за теб и семейството ти?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

toc,  може би Neli Veleva  иска да ползва Windows 8,  а в къщи искат Windows 7.

http://lifehacker.com/5840387/how-to-dual-boot-windows-7-and-windows-8-side-by-side

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най добрия начин е да направиш 2 диска с акронис диск диретор или друг софтуаер . и да инсталираш каквото искаш на чисто . виртуална машиа бави . аз съм пробвал с XP но  за 8 с трябва ресурс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, ExaFlop написа:

toc,  може би Neli Veleva  иска да ползва Windows 8,  а в къщи искат Windows 7.

http://lifehacker.com/5840387/how-to-dual-boot-windows-7-and-windows-8-side-by-side

Точно така! Аз искам нещо по модерно, но останалата част от семейството Не могат да боравят със новите уиндоуси, искат уиндоус 7 или XP.

А аз се притеснявам че ако са два уиндоуса ще се омаже цялата работа, ще работи по бавно и така на татък. Лошо е ако двата уиндоуса ги инсталирам на един дял, един върху друг, за това искам някак си отделно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На един дял не можеш да ги инсталираш. Създаваш 2 дяла за Windows 7 и Windows 8 и трети дял за данни. Инсталираш първо Windows 7 на втория дял, после Windows 8 на първия дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А третия дял ще бъде само за информация, но ще се показва ли и при двата уиндоуса? А когато стартирам компютъра ще ме пита ли кой уиндоус да стартира? А дори и да ги инсталирам на отделни дялове, ще имам ли проблеми? примерно да забива да е по бавен! А програмите на единия уиндоус ще се показват ли на другия?  Или по просто, когато стартирам единия уиндоус, другия е напълно изключен, и двата уиндоуса нямат нищо общо, така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да и трите дяла ще са видими и от двата Windows-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, ExaFlop написа:

Да и трите дяла ще са видими и от двата Windows-a.

Мерси! А за останалите въпроси? Ще имам ли проблеми, някакви бъгове бавения, тей като са два уиндоуса! Или щом са на различни дялове няма проблем!   А ще ме пита ли кой да стартирам?

Редактирано от Neli Veleva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди време си бях инсталирал Windows 7 и Windows 8.1. За целта Ви трябват поне 3 дяла на харддиска (по-горе Ви казаха ). Аз заделих 2 х 100GB и остатъка за данни. Първо инсталирате Windows 7 и след това Windows 8 , като трябва да внимавате да бъде на другият свободен дял. Вече при стартиране на машината ще се появява прозорец със запитване, кой Windows да се стартира. Ако не направите избор след 20 сек. се стартира Win 8. По този начин може да работи Вие и вашето семейство. Само малко конфузно става с имената на дяловете . Когато е стартиран Win 7 ,неговият дял е с буква C , на Win 8 е D , а дяла с данни е с E. При стартиране на Win 8 то той придобива буква C , дяла  с win 7 става D , а дяла с данни си запазва буквата E. Мисля че това няма да Ви пречи понеже ще работите различни хора с различни операционни системи.

Проблеми не мисля че ще имате ако направите нещата правилно. Бъгове и затруднения по време на експлоатацията не съм забелязал. Важно. За всеки Win трябва да се инсталират съответните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше друга! Ако двата уиндоуса ги инсталирам на един дял, тогава лошо, защото  ще се омаже цялата работа и ще станат проблеми! Ако са на различни дялове, едниния уиндоус няма нищо общо със другия и така всичко ще си върви нормално, няма да има товарене забиване и каквото да било. 

Имам още един много важен въпрос! Искам уиндоус 10, обаче ми казаха че той се инсталирва като ъпгрейд, което означава че трябва да имам инсталиран уиндоус 8 и върху него да сложа уиндоус 10, така ли е? Вялно ли е че трябва да го сложа като ъпгрейд върху уиндоус 8, или мога направо да инсталирам уиндоус 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Инсталацията трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на два различни дяла . В противен случай правите надграждане до операционна система с по-голям номер. ПРОБЛЕМИ няма да имате ако направите инсталацията правилно. Аз съм ползвал този начин на работа на лаптоп в рамките на около година и всичко беше нормално. На сегашният не мога да го направя защото няма драйвери за Win 7.

Windows 10 може и да инсталирате отделно без да се използва като ъпдейт , но трябва да разполагате с инсталационен диск , флашка . Друг вариант инсталирате Win 7 и Win 8 и надграждате Win 8 до 10 като ъпдейт. Проверете за вашата машина дали има драйвери за 10 ! Да не останете неприятно изненадана от работата на 10-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, brusko написа:

Здравейте. Инсталацията трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на два различни дяла . В противен случай правите надграждане до операционна система с по-голям номер. ПРОБЛЕМИ няма да имате ако направите инсталацията правилно. Аз съм ползвал този начин на работа на лаптоп в рамките на около година и всичко беше нормално. На сегашният не мога да го направя защото няма драйвери за Win 7.

Windows 10 може и да инсталирате отделно без да се използва като ъпдейт , но трябва да разполагате с инсталационен диск , флашка . Друг вариант инсталирате Win 7 и Win 8 и надграждате Win 8 до 10 като ъпдейт. Проверете за вашата машина дали има драйвери за 10 ! Да не останете неприятно изненадана от работата на 10-ката.

А как мога да проверя дали машината ми има драйвери за 10? Ако трябва да ги изтегля, но от къде да ги тегля и как да улуча точните драйвъри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проверете в официалният сайт на производителя на вашият компютър. Или напишете точният модел на компютъра Ви и аз по-късно ще проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, brusko написа:

Проверете в официалният сайт на производителя на вашият компютър. Или напишете точният модел на компютъра Ви и аз по-късно ще проверя.

Не можах да се справя, но ще ти кажа характеристиките и ще съм ти благодарна ако ми дадеш и линк да ги сваля! 

В момента съм със WINDOWS 7 ULTIMATE, но трябва да го преинсталирам!

Дънна платка- GIGABYTE H61M-DS2.  PROCESOR- INTEL PENTIUM CPU G2030  (ДВУЯДРЕН) 3.0 GHZ   RAM DDR3  4 GB.  VIDEO CARD- AMD RADEON R7 200 SERIES DDR5, 1 GB, 128 BIT.  HDD 500 GB, HITACHI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има драйвъри за Windows 10 - от падащото менюChoose your OS: избери нужната ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти! Чета кои са за уиндоус 10 и ги свалям всичките нали? Има ли значение като ги свалям дали са от  Asia China America Europ или са си същите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, няма значение - това е да избереш от кой сървър да ги сваляш. Те са три драйвъра - звук, чипсет и IMEI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате някой уиндоус 7 и 10, няма да откажа и 8.

Какво ще кажете за тази седмица?  Предложете ми и някой уиндоус 8 и 10 и да си избера някой от тях! Аз искам да си сложа 10, но вие ми предложете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Neli Veleva написа:

Може ли да ми препоръчате някой уиндоус 7 и 10, няма да откажа и 8.

Какво ще кажете за тази седмица?  Предложете ми и някой уиндоус 8 и 10 и да си избера някой от тях! Аз искам да си сложа 10, но вие ми предложете!

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows8 Изтегли официалната версия от майкрософт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.