Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

xaidut    0

Здравейте,

След инсталация на windows xp на един стар лаптоп toshiba satellite L30-134, звука престана да работи. Притесняваме , че съм пропуснал да сложа някой драйвер, иначе съм му сложил този пакет от драйвери тук, както и  Realtek High Definition Audio. Понеже ми го дадоха лаптопа  , нямам оригиналния диск с драйверите. Много ще съм благодарен ако някой удари едно рамо за да може да се разреши проблема. Лаптопа не е за мене , а за братовчед ми и целта ми беше да го оправя преди Коледа и така да му го дам. Иначе в Computer Management>device manager> system device бях спрял  Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver и почна да писука, което значи че звука си  работи на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

*LZ4JW*    15402

Ще се постарая да намеря оригиналният диск към лаптопа и след половин до 1 час ще ви дам резултат. Мога да го направя ( при положение , че го открия) във RAR фаил и да ви го пратя по скайп за да си свършите работа. Моделът е същия и го притежавах 2007 и 2008 година.

http://www.datacom.bg/promo/offers/toshiba/l30.pdf

Допълнено! Дискът е намерен и има информация с обем 3 гигабайта на него. Оригинален със своя номер   GMR400705EN0

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15402

Ето линк за изтегляне на целият диск:   https://mega.nz/#F!DElXkQ4Q!b7N-PdngQsLmPGaQ6AI8LQ  Можеш да го ползваш неопределено време след регистрация на "MEGA". Получаваш автоматично 50 гигабайта безплатно пространство за съхранение на всичко, което искаш.  Линк:  https://mega.nz/#login След като изтеглиш всички файлове трябва да ги виждаш по посоченият начин от снимката по долу. 

Следва създаване на НОВА празна папка, в която ще разархивираш всеки един от тези файлове. Ще се получи така, както се вижда на втората снимка. От тук нататак вземаш един празен диск и записваш файловете на него. След като завършиш записа, можеш да ползваш диска. Дискът като оригинален изглежда така, както на третата снимка. Желая ти успех и весело посрещане на Новата година!

Снимка007.jpg

Снимка008.jpg

1450094365050.jpg

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Rhodium
        Здравейте,
        бих искал да купя нов лаптоп до към 800 лв, като изискванията ми са:
        - да е с достатъчно мощен процесор, за да гледам HD филми и стрийминг, както и да вървят малко по-натоварващи програми
        - да е с 15 инчов екран
        - да е с достатъчен RAM, за да може повече приложения да работят едновременно
        - да е издържлив, защото трябва в следващите 3 - 4 години да работи - това изискване е особено важно.
        Спрял съм се на тези два: Dell Inspiron 3567 (предлага се с 4 гб повече RAM, с което стават 8 гб) и Acer Aspire ES1-731G-P5YY, като повече клоня към първия. 
        Ще се радвам, ако ми дадете своето мнение за тях, тъй като самият аз имам ограничено разбиране по темата.
      • от Hadjimehmed Shener
        Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително!
      • от dadino
        Проблемът ми е следния. Имам слушалки Plantronics със сплитер с жак за аудио и микрофон. 
        Когато включва слушалките в компютъра директно (микрофона в розовото, слушалките в зеленото) се чува много по - слабо, от тогава, когато включа без сплитера слушалките в колонките ми. Нямам преден панел с аудио жакове, работя само с тези отзад на кутията. Иначе си работят, няма пращене и микрофона си работи. Пробвах да ги включва и на лаптоп, чува се както, когато ги включва в колоните.
      • от KilledByKiro
        Здравейте, двоумя се между следните два лаптопа, кой, според вас, е по-добрия избор?
        Dell Inspiron 5545 
        със следните характеристики:
        Processor
        AMD A10‑7300 quad-core (1.9 GHz с Turbo Core до 3.2 GHz, 4 MB L2 cache)

RAM
        8 GB 1600 MHz DDR3L

Диск
        2.5‑inch SSD SanDisk 480 GB

Екран
        15.6‑inch HD (1366 x 768) tn panel

Видео Карта
        AMD Radeon R7 M265 с 2 GB DDR3 памет

Звук
        Dual 2.5 watt speakers
        Realtek ALC3234CG codec
        Digital array‑microphones

Мрежа
        Bluetooth 4.0
        10/100 Mbps Ethernet
        Wi‑Fi 802.11 b/g/n

Батерия
        3‑cell smart Li-ion 43.50 WHr

Поротове
        1 x headset
        1 x USB 2.0
        2 x USB 3.0
        1 x HDMI
        1 x RJ45

или Lenovo IdeaPad z50-75
        със следните:
        Процесор: AMD A10-7300 (4-ядрен, 1.90 - 3.20 GHz, 4MB кеш)

Памет: 4GB - DDR3, 

Видео карта: AMD Radeon R5 M255 (2GB DDR3)

Памет: 500B SSHD (8GB SSD + 1TB HDD (5400 оборотa/минута))

Екран: 15.6-инчов - 1920x1080 (Full HD), гланцов

Батерия: 4 cell, 41 Whr Li-Ion

DVDRW, Bluetooth, Wifi, Webcam

Ще използвам предимно за тези цели:
        Игране на игри от сорта на far cry,battlefield,wow, etc.
        И използването на програми от сорта на Photoshop и по-товарещи приложения от този тип.

Ако някой друг може да ми направи предложение за по-добра инвестция съм отворен за предложения,

Бюджета ми се състои от около 550-600лв.

Благодаря предварително.

• от professed
        Здравейте,
        Каква е разликата между вградена и интегрирана видео карта, при положение, че вградената е доста добра. GTX 950 - 4gb gddr5 128 bit. Тука става въпрос за лаптоп. Има ли значение дали е вградена или интегрирана при тази видео карта?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.