Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

След инсталация на windows xp на един стар лаптоп toshiba satellite L30-134, звука престана да работи. Притесняваме , че съм пропуснал да сложа някой драйвер, иначе съм му сложил този пакет от драйвери тук, както и  Realtek High Definition Audio. Понеже ми го дадоха лаптопа  , нямам оригиналния диск с драйверите. Много ще съм благодарен ако някой удари едно рамо за да може да се разреши проблема. Лаптопа не е за мене , а за братовчед ми и целта ми беше да го оправя преди Коледа и така да му го дам. Иначе в Computer Management>device manager> system device бях спрял  Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver и почна да писука, което значи че звука си  работи на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се постарая да намеря оригиналният диск към лаптопа и след половин до 1 час ще ви дам резултат. Мога да го направя ( при положение , че го открия) във RAR фаил и да ви го пратя по скайп за да си свършите работа. Моделът е същия и го притежавах 2007 и 2008 година.

http://www.datacom.bg/promo/offers/toshiba/l30.pdf

Допълнено! Дискът е намерен и има информация с обем 3 гигабайта на него. Оригинален със своя номер   GMR400705EN0

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето линк за изтегляне на целият диск:   https://mega.nz/#F!DElXkQ4Q!b7N-PdngQsLmPGaQ6AI8LQ  Можеш да го ползваш неопределено време след регистрация на "MEGA". Получаваш автоматично 50 гигабайта безплатно пространство за съхранение на всичко, което искаш.  Линк:  https://mega.nz/#login След като изтеглиш всички файлове трябва да ги виждаш по посоченият начин от снимката по долу. 

Следва създаване на НОВА празна папка, в която ще разархивираш всеки един от тези файлове. Ще се получи така, както се вижда на втората снимка. От тук нататак вземаш един празен диск и записваш файловете на него. След като завършиш записа, можеш да ползваш диска. Дискът като оригинален изглежда така, както на третата снимка. Желая ти успех и весело посрещане на Новата година!

Снимка007.jpg

Снимка008.jpg

1450094365050.jpg

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mario Prodanov
        Здравейте! На скоро си преинсталирах компютъра на Windows XP x86 SP3  и  имам проблем с звука.
        Инсталирах драйверите на аудиото чрез  инсталационния пакет на Realtek HD Audio Definition и Audio Device.
        След инсталацията на драйверите рестартирах компютъра, но забелязвам,че няма звук.
        Също така се опитах да ги инсталирам чрез Device Manager, но ми излиза error 10.
        Кажете какво да правя ?

Благодаря ви предварително!
      • от C20XE l457
        От доста време имам следния проблем, по някои път като пусна някои клип например в YT и звука ми спира, понякога и самият клип забива на 1-та секунда понякога не. Точно до преди това например си е имало звук не е като от началото на пускането на компютъра. За половин секунда се чува някакво като пращене за много кратко и спира звука. Преди го оправях като пусках клипа няколко пъти (Restart на страницата Crtl + R) и на X-тия път тръгва звука, но може и да е от 2-рия или от 50-тия няма зависимост. После разбрах как да го оправятм от Services на Window Audio давам десен и Restart и като рефрашна има звук. Също съм забелязал, че не го прави по време на възприозвеждане в смисъл не го прави по средата на песента или на разговор по вайбър, а само в началото. Не знам дали е софтуерен бъг или нещо понеже съм преинсталнал WIN-а сигурно 5-6 пъти и пак си го има проблема, пък не знам щом от Services мога да го оправям дали може да е хардуерен, малко или много ако нещо по дъното (понеже съм с вградена звукова карта нямам отделна) е заминало или ще има или няма да има звук.. 

• от ngdt
        Здравейте, преинсталирах лаптопа си (Packard Bell EasyNote Alp-Ajax A) с Windows XP x86 (знам, че е стар и не се поддържа, но лаптопа е слаб и 7 ще го товари). Пуснах Counter-Strike 1.6 - играта не тръгна с OpenGL, а автоматично избра Software опция от Video настройките, а преди няколко дни си вървеше с OpenGL и нямаше никакви проблеми.  Ето грешката: 
        Също така на лаптопа няма звук и машината не засича видеокартата (ATI Radeon x1200 Series).

На следващата снимка, след 2,6GB Ram, би трябвало да е изписано името на видеокартата, както при останалите потребители на програмата.
        Ще съм благодарен на всякакви отзиви и предложения за решаването на горепосочените проблеми. 
      • от ivoet
        Здравейте!
        Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
        С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
        Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
        Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
      • от icaka9
        Привет хора! Искам да попитам хората с Galaxy A3 2017 за мнения(впечатления) относно работата на телефона, бързината му, качество на камера и видео, след време дали се забавя, дали забива....като цяло как се държи и ако може някой, който го има и го ползва да направи едно кратко видео дали на 720p или на 1080p без значение...2-3 минутки на светло и на тъмно(с лампа или лампички да светят в тъмното и силна музика....в дискотека или бар или клуб,концерт или у дома) това което искам да видя е дали от светлината на лампа в тъмното има такива подобни на саби отблясъци и блестене от светлината на лампата и също микрофона какво качество на звук вади на запис с силна музика от концерт или нещо от сорта....защото в момента съм с Iphone SE и това може да се каже, че е единственото нещо което ме спира да взема Galaxy-то.....много ще съм благодарен на човека, който може да ми направи тази услуга, защото не знам как и къде по друг начин мога да го тествам аз като го нямам.....Благодаря!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.