Премини към съдържанието
DeathSkull

Windows 10 забива при инсталация

Препоръчан отговор

DeathSkull    456

Здравейте,

купих си нов хард диск (seagate SSHD 1TB) , отделих 300 гб дял за операционната система и продължих с инсталацията. 
    Вече на Installing Windwos прозорецът - минава си Copying WIndows files без проблем, минава на Getting files ready for installation (77%) и дотук. До 77% си върви гладко, без проблем. Стига до тия заветни 77 процента и спира. Мога да го чакам с часове. Не е от хард диска,нов е, ясно е.  Но какво може да е ?! Windows-ът е свален от страницата на microsoft с media creation tool и е записан на DVD+R диск Verbatim 4,7GB пак от media creation tool.

Не знам вече аз ли бъркам, или windows-а прави проблеми. Ако сложа 7 и след това от него кача на 10 ще стане ли ?

Сега търся читав,чист рилийз на windows 7. (моля за линкове към торенти - да знам,че е забранено,но практически не крада от Microsoft, ако си имам ключ за активиране).Предпочитам да е 64 битов. 

Конфигурацията ми е следната :

Дъно: Gigabyte H55M-S2

Процесор: Intel Core i5-760

Рам: 2x2 GB A-data 1333Mhz

Видеокарта: ATI Radeon HD6850 1GB

HDD: Seagate SSHD 1TB 7200rpm

Благодаря предварително за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eclipse2G    626

Аз се сещам за два проблема: новия ти хард или кофти копие на 10ката. Сканирай с hirrens за грешки харддиска. Или пък пробвай да сложиш друг Windows, да видим дали ще се инсталира.

PS: Не разбирам, защо всеки се напъва да слага тоя боклук, при положение, че шпионира какво инсталираш, копираш и т.н.  Даже ти трие пиратските програми.  За мен 7-цата си е перфектна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Евгени Симеонов написа:

Аз се сещам за два проблема: новия ти хард или кофти копие на 10ката. Сканирай с hirrens за грешки харддиска. Или пък пробвай да сложиш друг Windows, да видим дали ще се инсталира.

PS: Не разбирам, защо всеки се напъва да слага тоя боклук, при положение, че шпионира какво инсталираш, копираш и т.н.  Даже ти трие пиратските програми.  За мен 7-цата си е перфектна.

Напират да го слагат, защото върви мълвата, че е напълно безплатен и че компютрите направо летят с него, а истината е съвсем друга.

Към постващия: Ето линк  с драйверите за дъното ти. Слагай си един Windows 7 и си инсталирай необходимите драйвери. Разкарай начаса това извращение Windows 10.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626

Така де, това, че е безплатен и народа се подлъгва, без да знае за сметка на какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Евгени Симеонов написа:

Така де, това, че е безплатен и народа се подлъгва, без да знае за сметка на какво.

Ще е безплатен до едно време. После вече ще искат да се плаща ако не за самият Windows, то за приложенията в него.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626
    Току що, Емил Костов написа:

Ще е безплатен до едно време. После вече ще искат да се плаща ако не за самият Windows, то за приложенията в него.

И най-вероятно, ще спрат телеметрията и другите простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

Навихте ме за седмица. Някой може ли на ЛС да прати линк към чиста версия - такава която не е видоизменяна и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626

Тука се забраняват такива работи. Търси обаче името да завършва с MSDN накрая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626
    преди 1 минута, DeathSkull написа:

:D затова казах на ЛС, но както и да е :D

Пак не става, админите следат всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

Свалих нужния уиндолс,но нямам записваща програма :D имаше някаква ,която правише и usb ,  и dvd... Не е nerp, беше някаква лека до колкото помня. Може ли линк поне към нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626
    преди 7 минути, DeathSkull написа:

Свалих нужния уиндолс,но нямам записваща програма :D имаше някаква ,която правише и usb ,  и dvd... Не е nerp, беше някаква лека до колкото помня. Може ли линк поне към нея?

Свали си безплатната програма Rufus. Посочваш исо-то и действаш.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

Е ся го инсталирам тоя Windows 7. Едва тръгна от 0% до 1%, забърза се за 5 минути и стигна до 9%, цикли на тях ся 4-5 минути вече... По-бавна ли е инсталацията на 7 от тази на 10 ?

Добре де, възможно ли е ако съм имал лек clock да прави проблеми?! Сега се сетих,че преди време дигнах меморито на 1400 мхз от 1333 и процесора на 2.94 от 2.8 май :/

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

Супер,просто супер! Сега инсталацията на windows 7 забива на 9%!!! Ще хвърчи тоя компютър през терасата май...

Не мисля,че проблемите са от хард дисковете... Утре пробвам с флашка да видя какво ще стане. Да изключа CD-Rom-а от причините за проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626

ДОбре де, върни клока и пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AntiAlGor    12116
    преди 47 минути, DeathSkull написа:

Нахравих го... Пак на 9% спира...

Ще пробвам тази вечер с флашка,дано така стане.

И спри ъпдейтите на уиндоуса. Че ще се сдобиеш, с едни шпионски програми и записване на телеметрич, та чак свят ще ти се завие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

В подобни случаи аз првя  две еднакви копия на Windows,  записани на DVD  дискове. Така елеминирам случайните грешки при четене. Когато ми зацикли, изваждам единия диск и слагам другия. Щом толкова бавно ти чете, нищо чудно проблемът да е в DVD  устройството или DVD  диска. Доколкото разбрах се мъчиш да инсталираш от DVD  или греша?

ПП:  И да, карайте с Win 7. То MS  се интересува от личните ви съобщения в Калдата, затова се крийте по-добре. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

Win 7 инсталирам. Кви ъпдейти да спирам като нямам уиндолс инсталиран :D:D може и тва с двата диска да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AntiAlGor    12116
    преди 1 час, DeathSkull написа:

Win 7 инсталирам. Кви ъпдейти да спирам като нямам уиндолс инсталиран :D:D може и тва с двата диска да пробвам.

С флашка е по-лесно. Като успееш да инсталираш Уиндоус 7, тогава спираш ъпдейтите. И още един съвет, не свързвай компютъра с нета, по време на инсталация. При версия 8,1, ако по време на инсталация имаш нет, получаваш предложението за ъпдейт до Уиндоус 10. Заедно с всички, бонус екстри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    peppone1    210

Най-вероятно причината е в прекалено големият харддиск, а старите дънни платки не поддържат 1TB дискове, но при някои модели на Gigabyte, това е коригирано в последната версия на биоса. Затова трябва той да се обнови. Но въпреки всичко, дял от 300GB е прекалено за една ОС, достатъчни са 60GB с редовно почистване на ресторните точки.

Ако проблема е в компакт диска, инсталацията щеше да прекъсне поради липса на файл. Но доколкото аз пробвах с инструмента на Майкрософт диск не можеше да се запише, а само да се създаде ISO образ, който после записах с Неро. Може да е записан на висока скорост и затова да дава грешки. Пробвай да махнеш едната рам памет и ако пак блокира, тогава я размени с другата, както и смени местата на слотовете. Чистият непипан Уиндоус на пръв поглед можеш да познаеш по етикета на диска. В случая на виртуалният диск надписа трябва да е от сорта "GSP1RMCULFRER_EN_DVD". Аз затова исках да си сваля чистия образ от Майкрософт без инструмента, щото той променя етикета. За целта го изтеглих от Windows XP. Но все пак направи една проверка на харддиска, не толкова за лоши сектори, а по-скоро за интерфейсни грешки. Никакви ъпдейти и интернет не трябва да спираш, освен ако не е версия 8.1, тя няма да те пусне без да си направиш акаунт в Майкрософт.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eclipse2G    626

С флашката го качваш за 10 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

Peppone1 много,ама много ме съмнява да прави проблеми,защото харддиска е 1 терабайт... Първо - този компютър съм го преинсталирал поне 2 пъти със стария харддиск; второ - дъното не е чак толкова старо, има няма - 5-6 години(да, много е за темпа , с който се развиват компютърните технологии,но все пак..).

Windows свалих от маймунда , записах го с Windows 7 USB/DVD download tool,защото онази програма rufus (май така беше) не се оправих да разбера как работи...

За съжаление днес не намерих достатъчно голяма флашка, утре ще ровя пак :D

ПП.GhostBG86 - изключил съм всичко - в компютъра са включени само клавиатура, мишка и монитор :D  Иначе като вътрешен хардуер - харддиск,видеокарта,записвачка и една допълнителна LAN карта,защото тази на дъното е проблемна. С тази конфигурация съм правил преинсталация и преди (минах от 32 битов Win7 на 64 битов без проблем,но не си намирам диска с windows-а).

Утре вечер най-вероятно ще споделя какво е станало след опит с USB да ъпдейтна. И пак - благодаря,че сте активни и давате съвети :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    peppone1    210

А със стария харддиск нормално ли се инсталираше? А Windows 10 с инструмента на Майкрософт Media Creation Tool ли го записа на диск, щото тя няма вградена записвачка и изисква приставка Isoburn, която трябва да се инсталира допълнително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DeathSkull    456

7ца не съм пробвал на стария хард диск ,защото предпочитам да е на по-бързия(тоест новия). Windows 10 го записах с програмата ,с която се сваля от сайта на microsoft. След като свали и запази копието на десктопа, програмата ме пита дали искам да запиша на USB или DVD. Не съм слагал допълнителни програми като isoburn.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.