Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

NerdyBurdy    14

Здравейте, обмислям да си закупя Xiaomi Redmi 2.  Цената му е 229 лв. Като цяло, доста ми хареса като характеристики и дизайн. Бях прочел някаде, че имал проблем с 3G мрежата, но не съм сигорен дали ставаше дума точно за този модел, или за другият модел със 2ГБ РАМ.

Вие какво мислите, заслужава ли си за цената си този телефон ?

Другият телефон, който  съм си харесал е Microsfot Lumia 550, но операционната му системата, ме притеснява.

UPDATE
    За сега това е единственият сайт, на който видях, че го предлагат. http://www.smartphonesbg.com/mobilni-telefoni/23-xiaomi-redmi-2-4g.html#/cvyat-byal/sim_karti-8_yadren

Редактирано от NerdyBurdy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

embolado    166

Проблемът е с 2GB версия на телефона, тъй като не поддържа 900 MHz честота на 3G. Откъде мислите да го закупите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

+1 за Xiaomi-то

Относно 3G мрежата проверете честотите на които работи (за BG 900 и 2100 Mhz доколкото знам)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NerdyBurdy    14
    преди 9 минути, embolado написа:

Проблемът е с 2GB версия на телефона, тъй като не поддържа 900 MHz честота на 3G. Откъде мислите да го закупите?

http://www.smartphonesbg.com/mobilni-telefoni/23-xiaomi-redmi-2-4g.html#/cvyat-byal/sim_karti-8_yadren 

Това е единственият сайт, в който видях че го предлагат. Честно казано леко притеснително е, че не е известен сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683

С мтел работи.

Но все пак за кои точно модел става въпрос? 

На тази цена е Xiaomi Redmi 2 Red Rice http://www.aliexpress.com/store/product/xiaomi-red-rice-2-redmi-2-Qualcomm-410-MSM8916-Quad-core-1-2Ghz-4G-LTE-phone/342812_32265759446.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069
    преди 2 минути, NerdyBurdy написа:

http://www.smartphonesbg.com/mobilni-telefoni/23-xiaomi-redmi-2-4g.html#/cvyat-byal/sim_karti-8_yadren www.smartphones.bg</a>

Това е единственият сайт, в който видях че го предлагат. Честно казано леко притеснително е, че не е известен сайта.

Според характеристиката от сайта:

2g: GSM 900 / 1800 3g: HSDPA 900 /1900/ 2100

Това означава че няма проблем да се ползва в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NerdyBurdy    14

Ако, някой знае други български магазини от където мога да го закупя за пращя линкове. Благодаря.

Значи явно ще вземам Xiaomi-то вместо Майкрософт Лумиа 550.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683

Не бих го купил от този сайт, не ми вдъхва доверие пък и снимките са на друг модел. 

Моя грешка наред са снимките.

Редактирано от П.е.т.ъ.р (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069
    преди 2 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Не бих го купил от този сайт, не ми вдъхва доверие пък и снимките са на друг модел. 

Верочтно на редми ноут съдя по камерата, на ред раис е кръгла.

Не знам, но модела в него сайт  е с 1GB RAM според характеристиката

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683

Да с един е. Не е лошо телефонче но ако е менте (да и китайците копират и правят ментета дори на собствените си марки) при опит да му се инсталира нов ром ще умре.

https://www.xiaomiforsale.com/en/featured/76-xiaomi-redmi-2-white.html

https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/241-xiaomi-redmi-2-900mhz.html

Редактирано от П.е.т.ъ.р (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    SIMO70    49

Това е хубавото http://olx.bg/ad/xiaomi-redmi-note-2-nov-64-bt-protsesor-helio-x10-ID5EddI.html#4c8e0ec6da;promoted телефонче.Само че няма гаранция .За европа не са го пуснали.Внасят ги от Китай или сам си го поръчваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683
    Току що, SIMO70 написа:

Това е хубавото http://olx.bg/ad/xiaomi-redmi-note-2-nov-64-bt-protsesor-helio-x10-ID5EddI.html#4c8e0ec6da;promoted телефонче.Само че няма гаранция .За европа не са го пуснали.Внасят ги от Китай или сам си го поръчваш.

В али експрес е 250лв. http://www.aliexpress.com/store/product/Original-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-4G-TD-FDD-LTE-Mobile-phone-MTK-X10-2-0Ghz-Octa/342812_32465936354.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    VipKokata    1808

Твърдо за Note 2 :) Все пак съм горд собственик и въобще не съжалявам, че вече има и 3-та серия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NerdyBurdy    14

Ами да взема да го поръчам директно от сайта на Xiaomi този телефон ? Май няма да ми излезе повече от 20 леав доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    VipKokata    1808

От алито го поръчай с DHL за 7 дена ще дойде без да плащаш такси и митници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NerdyBurdy    14

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-2-Red-Rice-2-Hongmi-4G-LTE-Mobile-Phone-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core/311331_32265207117.html

Това предполагам е телефона ? На "Bundle" Какво да избера, Standart ? Даже мисля да си купя и някой case. То даже като цяло ще ми излезе по-евтино от колкото в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    embolado    166
    преди 18 минути, VipKokata написа:

От алито го поръчай с DHL за 7 дена ще дойде без да плащаш такси и митници.

Това къде го пише, че поръчвайки с DHL няма вероятност да остане на митницата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 11 минути, embolado написа:

Зависи колко е обемист пакета... Ако китаеца не сложи много подаръци, има шанс и да мине.

Но, от където и да го поръчваш, гледай да е предназначен за европейския пазар. Ако искаш 4G де... Това е доста често срещан проблем, купуват си от Америка, слагат картата тук и хоп... няма 4G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15402
    преди 6 минути, niki292002 написа:

Зависи колко е обемист пакета... Ако китаеца не сложи много подаръци, има шанс и да мине.

Но, от където и да го поръчваш, гледай да е предназначен за европейския пазар. Ако искаш 4G де... Това е доста често срещан проблем, купуват си от Америка, слагат картата тук и хоп... няма 4G.

Абе младеж!

Защо не замълчиш малко, та хората да си свършат работата? 4G в Америка и 4G в България са различни стандарти бе моето момче! И още нещо! Ти като ходиш всеки ден до митницата, имаш ли лична карта, за да си получаваш пратките? Я снимай една твоя фактура и я пусни тук за да ни обориш!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    VipKokata    1808
    преди 28 минути, embolado написа:

ХАХ! Лично аз така съм го поръчал както и мноооого други хора. Китаеца праща телефона до Англия в няква безмитна точка и оттам до България, това е далаверата. За този търговец може да прочетеш в форумите miui.bg и androidbg.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 14 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Абе младеж!

Защо не замълчиш малко, та хората да си свършат работата? 4G в Америка и 4G в България са различни стандарти бе моето момче! И още нещо! Ти като ходиш всеки ден до митницата, имаш ли лична карта, за да си получаваш пратките? Я снимай една твоя фактура и я пусни тук за да ни обориш!

Точно за това казвам, да внимава за кой регион го купува...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    П.е.т.ъ.р    683
    Току що, VipKokata написа:

ХАХ! Лично аз така съм го поръчал както и мноооого други хора. Китаеца праща телефона до Англия в няква безмитна точка и оттам до България, това е далаверата. За този търговец може да прочетеш в форумите miui.bg и androidbg.com

Последните ми три пратки дойдоха от Холандия.

Между другото и една тройка мина през мен, за съжаление собственика ми вися на главата и не успях да направя снимки и тестове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    VipKokata    1808
    преди 28 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Последните ми три пратки дойдоха от Холандия.

Между другото и една тройка мина през мен, за съжаление собственика ми вися на главата и не успях да направя снимки и тестове. 

Аз моя отдавна го поръчах, сега може да има склад в Холандия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NerdyBurdy    14

Аз, добре ще го поръчам, ами гранция нещо има ли ? Ако не дай си боже телефона се окаже нещо развален, защото се случва, аз ли покривам разходите за пътя ? Колко ще ми излезе тоя път ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    Току що, NerdyBurdy написа:

Аз, добре ще го поръчам, ами гранция нещо има ли ? Ако не дай си боже телефона се окаже нещо развален, защото се случва, аз ли покривам разходите за пътя ? Колко ще ми излезе тоя път ?

Зависи от къде и кой го купиш.

преди 12 минути, VipKokata написа:

Аз моя отдавна го поръчах, сега може да има склад в Холандия.

Май има, защото и на мен от там ми идва камерата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.